Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) spiky03 válasza leslieke (#50) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt kezeli, de írták, hogy DLNA-n viszont nem látja. Elvileg csak a miniDLNA tudja megjeleníteni, így remélem majd a Pio is látja, ha a NAS lesz neki megosztva.

De jövőhéten majd kiderül. :)
Vasárnap lesz meg a NAS, és hétfőn állítjuk be.

Drukkoljatok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52) leslieke válasza spiky03 (#51) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd írj róla egy beszámolót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53) spiky03 válasza leslieke (#52) üzenetére


spiky03
veterán

Remélem megtudjuk csinálni haverral.

Ha nem akkor majd kérem a segítségedet, úgyis egy helyen lakunk. :P :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54) SPQR


SPQR
tag

Helló!

Korábban már írtam ide olyan gonddal, hogy csak akkor jelennek meg a fileok ha átnevezem őket. Akkor valahogy sikerült megoldanom a dolgot és látszódott az összes file. Csak nem írtam ide az eredményt ahogy sikerült megcsinálni :F .
Most squeeze -ről distupgrade wheezy-re és bármit teszek mindig csak x darab file látható.
Valakinek ötlete?

(#55) leslieke válasza SPQR (#54) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A miniDLNA konfig fájl nem változott?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56) SPQR válasza leslieke (#55) üzenetére


SPQR
tag

A wheezy-ben már beépített minidlna van, a conf file eléggé eltér az előzőtől de természetesen átírtam a megfelelőre és látja is a megadott hely tartalmát de csak y darabból x darab látszik.

(#57) leslieke válasza SPQR (#56) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha átnevezel pár fájlt, akkor a korábban látszódik közül ugyanannyi eltűnik?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58) SPQR válasza leslieke (#57) üzenetére


SPQR
tag

Nem teljesen fogtam fel a kérdést de 'asszem' meg van a megoldás.
Benéztem a dolgot de csúnyán, jogosultsági gondok miatt van a hiba.

(#59) leslieke válasza SPQR (#58) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt akartam megtudni, hogy átnevezéssel megjelennek-e a fájlok és ha igen, akkor mi történik azokkal, amik korábban is látszódtak.
De mindegy is, a lényeg, hogy megvan a megoldás. Hol és milyen jogosultságot kellett beállítani?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#60) SPQR válasza leslieke (#59) üzenetére


SPQR
tag

A mediadir -ben található mappákat. pl.: /server/media/ tehát a media-ban található mappák jogait.
chmod 775 és így megy.

(#61) leslieke válasza SPQR (#60) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, jó tudni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#62) SPQR válasza leslieke (#61) üzenetére


SPQR
tag

Nincs mit, remélem másnak is hasznos infó lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#63) csabeszka197


csabeszka197
csendes tag

Sziasztok.
Debian 9 alatt használok mindlna-t.
Tegnap este leszedtem egy filmet, láttam, hogy a torrent nem abba a mappába rakta, ahová alapból kellene neki, ezért kézzel bemásoltam oda, ahonnan a minidlna tallózza a filmeket.
TV-n akartam nézni, de nincs a listában a film. Ha megnéztem a minidlna webes felületén ( http://localhost:8200), láttam, hogy ugrott 2-vel a video állományok száma (sample.mkv és a film.mkv).
Biztonság kedvéért futtattam rootként egy minidlnad -R és egy /etc/init.d/minidlna restart-ot.

Viszont továbbra sem látszik a film.A mappa, ahol a filmek vannak, NTFS filesystem, egy mountolt USB-s HDD, minden mappára, minden állományra full jog mindenkinek.

Miért nem találom, ha tallóznám, pl a KODI beépített DLNA-kliensével?

szerk. ez lehet szerintetek gond? (minidlna.confban)

media_dir=V,/mnt/hdd/mesek
media_dir=V,/mnt/hdd/nagyfilmek
media_dir=V,/mnt/hdd/tortenelmifilmek

tehát az, hogy 3db médiamappa van megadva?

ez a beállítás megvan :
inotify=yes

[ Szerkesztve ]

(#64) tred


tred
újonc

Segítséget kérek. Samsung tvm dnla szerverről elindítja a filmeket viszont percek múlva kilép és "Az eszköz le van választva" felirat jelenik meg. Újra tudom indítani, de persze előről. Ja és beletekerni sem tudok. Mi lehet a baj. Raspberrypi3+ a szerver.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.