Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Aryes válasza duvi (#3395) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :)

(#3402) leslieke válasza ABal (#3398) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem papír alapon van meg jópár, most lehet beszerzem digitálisan is.

Más: első távmunkanap lement rendben. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3403) consono válasza leslieke (#3402) üzenetére


consono
nagyúr

Ez az első távmunkás nap? Nekem minden héten van egy nap, amikor otthonról dolgozom, már 2-3 éve. Most csak az a fura, hogy nem egy nap, meg hogy az egész család itthon van :D Normálisan akkor dolgozom itthonról, amikor mindenki hosszú napos, így a legkevésbé zavaró a munkavégzésben.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3404) duvi


duvi
nagyúr

Még egy kis ajándék otthonra. Ezúttal játékok :)
27 játékot ad ingyen a GOG, csak maradjunk otthon

(#3405) leslieke válasza consono (#3403) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Volt már, de akkor egyedül voltam itthon. Most meg a család is.
Amúgy nálunk nem jellemző a távmunka. Reméljük a mostani helyzet ezen is változtat, mert igény lenne rá és a munkakör is olyan, hogy simán belefér. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3406) Aryes válasza consono (#3403) üzenetére


Aryes
nagyúr

"fura ... hogy az egész család itthon van"

(#3407) duvi


duvi
nagyúr

Újabb kiadó csatlakozott az ingyenes könyvajándékozáshoz :) Innen tudtok válogatni.

(#3408) consono válasza duvi (#3407) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi ezt is! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3409) duvi válasza consono (#3408) üzenetére


duvi
nagyúr

Kicsit lassú az oldal (gondolom sokan ráugrottak), de 21 sci-fi könyvet ingyen be lehet pakolni a kosárba. Nekem sikerült mindet megvenni.

(#3410) leslieke válasza duvi (#3407) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, megnézem ezt is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3411) Aryes


Aryes
nagyúr

Nincs valakinek eladó szobabiciklije? Munkába járáshoz kellene.

(#3412) ABal válasza Aryes (#3411) üzenetére


ABal
őstag

:DD :C

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3413) consono válasza Aryes (#3411) üzenetére


consono
nagyúr

:D A viccet félretéve én tényleg elgondolkodtam rajta, csak nincs hova tenni... Marad a Switch-en a Ring Fit Adventure.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3414) duvi válasza Aryes (#3411) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi azzal járunk be :K

(#3415) leslieke válasza Aryes (#3411) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Ez jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3416) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Kinek hogy telik a HO? Bírjátok még?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3417) duvi válasza leslieke (#3416) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálunk én vagy "az ember", aki bevásárol és szállít a szülőknek, valamint problémátoldmeg, szóval annyira nem vagyok bezárva :N Persze itthon így is érződik a mentális hatása.

(#3418) consono válasza leslieke (#3416) üzenetére


consono
nagyúr

Fárasztó. Nem a meló, az, hogy mindenki itthon van. Két iskolás gyerkőc meg egy tanárnő rajtam kívül :) Folyamatosan hangzavar van, még ha mindenki külön helyiségben is van. Simán előfordul, hogy én videokonferenciázom, a feleségem elő órát tart, a fiam meg előadást hallgat. Ilyenkor álltalában a leányka játszik, neki délutánra marad több meló. Nekem home office-ban is fix a munkaidőm, 8:00-16:30 között a gép előtt kell lennem, de gyakran fél szemmel a házifeladatot nézem, amit csinál a kicsi. Jó, hogy szerdától tavaszi szünet van, én is vettem ki szabadságot:)
Mi keveset mozdulunk ki, a héti egy bevásárláson kívül kétnaponta max a pékségbe megyünk. Ezt leginkább a feleségem csinálja, mert ő bírja rosszabban a bezártságot...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3419) Aryes válasza leslieke (#3416) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én alig vagyok itthon, 3 nagyszülőnek meg a 4 tagú családnak kell állandóan bevásárolnom... :U
A HO engem nem érint, mert lógok egész nap Ha éppen nem tanítok, akkor barkácsolok vagy a házat teszem rendbe.
Én élvezem ezt a helyzetet, csak egy gond van, a gyerekeket alig lehet elrángatni a számítógép elől (nem, nem az e-krétát olvassák... ;] ), teljesen Fortnite és Minecraft függők.

(#3420) consono válasza Aryes (#3419) üzenetére


consono
nagyúr

A játék itt is probléma, nehéz még a nagyobbnak is kezelni, hogy gép előtt tölt egy csomó időt és ne minden szabad percben a Minecraft menjen :) De eddig minden feladat és házi dolgozat időben beadódott és a jegyei sem romlottak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3421) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nálunk eddig minden rendben, asszony eddig is kötetlenebb munkaidőben dolgozott, én meg megoldom a feladataim így is.
A gyerek 4,5 éves, nálunk az egész napos játék megy, egy kis mesével megszakítva. Gép előtt még nem ül.

Bevásárlás vagy online van vagy én megyek el, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3422) ABal


ABal
őstag

Hogy telt az ünnep?
Ebben az évben nálunk én voltam az egyetlen locsoló, de úgy vettem észre, hogy a lányok nem bánták nagyon. Bevallom, én élveztem a semmittevést, amit az elmúlt négy nap megadott.
Már a maszkos bevásárlást is egészen megszoktam, és könnyebben kezelem azt a tanítványomat is, aki minden alkalommal előadja, hogy ez az egész egy nagy kamu, és akik most meghalnak, ígyis-úgyis meghaltak volna.
Mindeközben abban reménykedem, hogy ebből hosszú távon pozitívan jövünk ki, de nem bánnám, ha mihamarabb vége lenne.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3423) Aryes válasza ABal (#3422) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én reggel fertőtlenítővel locsoltam meg a feleségemet.
("Tele van a hajad kosszal,
Meglocsollak domestos-szal")

Ekkora visítást még nem hallottam tőle. ;]

(#3424) duvi válasza ABal (#3422) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi is bezárkóztunk :K Feleségemet rendesen, anyósomat virtuálisan (videó chaten :D ) locsoltuk meg a fiammal. Szülőkkel - heti bevásárláson kívül - rendszeresen videó chatelünk, hogy egy kicsit "élőbb" legyen a kapcsolat. Jó lenne, ha gyorsan lecsengene ez az egész, de van egy sandám, hogy még csak most jön a neheze. Azt meg fel nem fogom ép ésszel, hogy egyesek mennyire elbagatelizálják ezt a helyzetet :(

(#3423) aryes
:C

(#3425) consono válasza ABal (#3422) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk itthon megvolt a locsolkodás, a mamákat meg telefonon köszöntöttük fel. Mondjuk 3 hét után voltam anyukámnál az ország másik felén még a hét közepén, elintéztem neki a húsvéti bevásárlást, ilyesmik, de be sem mentem hozzá a lakásba, meg tartottuk a 4-5 méter távolságot... Fura volt.
Maga az ünnep jól telt, vettem ki szabadságot a tavaszi szünet elejére, de ma már dolgozom megint. Jó volt kicsit nem a gép előtt görnyedezni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3426) consono


consono
nagyúr

Urak! Bírjátok még? Én a 8. hetet kezdem meg itthonról, lassan már vissza sem akarok menni az irodába :) Lehetne már nyári szünet, hogy a többieknek itthon végre nyugi legyen...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3427) ABal válasza consono (#3426) üzenetére


ABal
őstag

Én is megszoktam már az online munkavégzést, igaz nekem azelőtt is részben így zajlottak az óráim, csak kisebb arányban.
A maszk, kesztyű, meg a szabad kijárás korlátozása már egy másik történet.
Azt sem bánnám, ha a kézmosások száma visszatérne az eredeti gyakorisághoz, erről már nem is beszélve.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3428) consono válasza ABal (#3427) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#3429) Aryes válasza consono (#3426) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csináltam egy karanténvideót (zene), de nem tenném ki ide, mert nem zárt a topik. Ha érdekel vkit, elküldöm privát üzenetben. ;)

(#3430) duvi válasza consono (#3426) üzenetére


duvi
nagyúr

Feleségemnek visszavonták a HO-t (kormányzati utasításra, önkormányzatnál), pedig itthonról is 100% -os munkát végzett :((( Én eleve úgy állok hozzá, hogy ez az egész hónapokig (akár egy évig?) elhúzódhat. Persze jelentkezik a hatása, de eddig kezelhető mértékben.

(#3431) consono válasza duvi (#3430) üzenetére


consono
nagyúr

Az szívás :( A kollégám felesége is hasonlóan járt, vagyis inkább fordítva, a KLIK-nél dolgozik és csak az elmúlt 2-3 hétben engedélyezték a HO-t, akkor is csak a hét felében... Sajnos én is így látom, hogy nem lesz gyors megoldás. Az meg egy másik kérdés, hogy a munkahelyek ezt milyen szellemiségben fogják majd feldolgozni, tolerálni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3432) ABal


ABal
őstag

Srácok! Ha tudtok valakit, akinek kellene egy 24"-es monitor, légyszi szóljatok! Ilyen típus, és innen is származik. Persze, én sokkal jutányosabban adom.
Semmi baja, csak nagyobbra váltottam, és sajnos meg kell válnom tőle.
A héten meghirdetem, de itt akartam először szólni.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3433) duvi válasza ABal (#3432) üzenetére


duvi
nagyúr

Jóféle darab :K Hány éves és mennyit kérsz érte?

(#3434) ABal válasza duvi (#3433) üzenetére


ABal
őstag

PÜ ment, nem akarom ezzel terhelni a fórumot.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3435) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ki meddig marad otthon?

Nálunk önkéntes alapon már be lehet menni dolgozni, de én még a következő két hétben nem megyek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3436) consono válasza leslieke (#3435) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk még nincs hivatalos mondás, csak tervezik a visszaállást. Én egyelőre még nem tervezek bemenni, ameddig csak lehet itthon maradok. A héten kérdeztem meg az embereimet, ők sem akarnak még nagyon visszamenni, mindenkinek van valami indoka: tömegközlekedés, idős szülők, akiket ellátnak... Nekem a fiam asztmás, leginkább ezért nem sietek vissza. Meg működik minden így is, hova rohanjak :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3437) duvi válasza consono (#3436) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálunk ugye izomból elvették a HO-t, szóval nem kérdés. Egyébként ez a lényeg: "Meg működik minden így is, hova rohanjak"
Rengeteg embernek simán állandósulhatna a HO. Ezzel mindenki jól járna. A cégek rengeteget spórolnának, és a dolgozók is jobb kedvvel, hatékonyabban végeznék a munkájukat.

(#3438) Aryes válasza leslieke (#3435) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi már próbálunk, kisebb csoportokban, de még nem tudjuk, hogy mikor, kinek és hol fogjuk előadni. :DD

(#3439) consono válasza duvi (#3437) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk észrevették, legalább a duplájára akarják emelni a távmunka arányát, céges szinten 30-40%-ra. Tényleg lehet spóroloni vele, nekem meg nem mindegy, hogy napi 2 órát kocsiban töltök e a hét minden napján, vagy sem. Persze nagyon ember és munkafüggő is a dolog.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3440) ABal válasza leslieke (#3435) üzenetére


ABal
őstag

A hónap végéig még biztos meg sem fontolom a visszaállást. A fejlemények függvénye lesz, hogy mikor jön el a fordulópont. Nálunk is van a családban veszélyeztetett, ezért nem is annyira magamra kell vigyáznom.
Egyébként érdekes, ahogy már hallom egy-két tanítványomtól, hogy egész megszokták ezt a módot. Kíváncsian várom, hogy ki hogyan alakítja ki az új hozzáállását, amikor már újra lehet járni-kelni.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3441) consono


consono
nagyúr

No, júniustól nálunk is lehet önkéntesen visszamenni a céghez, de én még maradok egy darabig otthon.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#3442) duvi válasza consono (#3441) üzenetére


duvi
nagyúr

Jól teszed :K

(#3443) leslieke válasza consono (#3441) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó döntés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3444) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Kivel mi újság?

Én június eleje óta újra bejárok dolgozni, nehéz volt visszaszokni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3445) duvi válasza leslieke (#3444) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálunk már rég visszaállt a menet, kivéve a fiúnknál. Az ELTE tartja magát a távvizsgához. Videókonferencián kell diplomázniuk. Izgulhatunk, hogy ne szálljon el a netkapcsolat, mert az bukásnak minősül :W

(#3446) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Nálunk is beindult a meló, mivel nagy koncertet egyelőre nem lehet tartani, kamarázunk orrvérzésig. :DDD
Templomokba járunk előadni, meg szabadtérizünk, és mindent közvetítenek a neten vagy a tv-ben. Soha ennyit nem szerepeltem a tv-ben, mint májusban. :)

(#3447) Aryes válasza duvi (#3445) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tartalékként ossz meg mobilnetet, vagy már a megszakadás ténye is probléma?

(#3448) duvi válasza Aryes (#3447) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, így készülünk, hogy ott lesz a mobilnet negosztás tarcsiban. Remélem, hogy nem lesz rá szükség, illetve ha mégis, akkor nem kötnek bele abba a pár másodperces kiesésbe!

(#3449) consono válasza duvi (#3445) üzenetére


consono
nagyúr

Azért az izzasztós lesz :) Valami emberibbet is kitalálhattak volna... Persze értem miért, meg láttam az asszony óráin is, hogy dolgozat alatt valami miatt nem sikerült videóval becsatlakozni pár srácnak, akiknek a rendes órákon sikerült...

Én még otthonról tolom, a következő két hétben is még itthonról fogok dolgozni. Utána majd kiderül, egyelőre még önkéntes a visszatérés.
Mondjuk az már most látszik, így a tanév végén, hogy nem lesz egyszerűbb az itthonról dolgozás: mindenki lelazult, hogy nincs suli és még nagyobb a zaj :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3450) Aryes


Aryes
nagyúr

Legújabb művem: Pigrrl Zero!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.