Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Geller72


Geller72
veterán

" Soha nem kiabáltam még vele, nem beszéltem csúnyán, de ez kizárólag azért van, mert kultúrembernek tartom magam. De már nagyon tele van a tököm vele."

-Nem, nem azért. :D. Azért, mert akkor nem vette fel (hidd el, ebben nagy rutinjuk van, nem véletlen, hogy nem akkor, hanem két nap múlva jelentkezik/éred el, addig lehűl a fejed. ;]

A családi ház valóban soha nem lesz kész. Feltéve ha nincs a zsebedben annyi pénz, hogy egyszerre, szinte azonnal mindent megcsináltass rajta. És gondolom, neked sincs annyi pénzed. Így mire talán 10 év alatt készen van annyira, hogy használatba vedd, gépészeti része működjön, addigra jön majd más. Ha az készen lesz egyszer, megint jön más. Amikor már azt hinnéd hogy ok, végre készen vagyunk, akkor rájössz, hogy eltelt 15 év és kezdheted egy részét újra, mert a 15 év, no meg a "mesterek" hozzá nem értése miatt egy rakás dolog minőségileg nem olyan lett, mint amire te gondoltál. :D. Aztán a kerítés, a tető..majd a fűtés megint és a fürdőszoba, szennyvíz, akármi. Ez ilyen. :D. Legjobb, ha mindig van tartalékban 1-2 millád, mert az kelleni fog.

Sitt:
Nekem 96 köbmétert vittek el, igaz ebben komplett falak benne voltak, amik 1m vastagok voltak. Az ugye méterenként egy köbméter volt. :D. Régi, tömés fal. De mivel az udvart is át akartam szerkeszteni, így csak oda lett minden kiborítva, ahogy jött ki a házból, kizárt volt, hogy minden napra, amikor valami olyat csináltunk teherautót intézzek, vagy pótkocsit, vagy konténert. Így amikor végeztünk, jött egy munkagép meg két teherautó és forgóban elvitettem mindent, meg az udvart is rendbe raktuk egy nap alatt velük. Igen olcsón megúsztam szerintem, pénzben is. Ennek 14 éve és még sehol nem vagyunk. :D.
Az élet úgy hozta, hogy kezdhetem elölről. :D.
Vettem egy házat, ami gyakorlatilag csak szerkezetileg ok. De mindent le kell verni a földig, tehát marad a 4 fal meg a tető. A 4 fal is csak fizikailag, mert kint is, bent is totál generál kell. A következő években sem fogok unatkozni, lesz ami motiváljon. :D. Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, ott egy glett/festés/esetleg elektromos rendszer update/fürdőszoba update után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni. Nincs tető, nincs szennyvíz akna (ahol nincs közmű, oda kell akna, alig 1-1.5 millából meg is van), nincs kerítés, melléképületek, akna, etc. Egy kis családi házra csak a tetőcsere 3 milla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.