Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lenry válasza D1Rect (#50) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hogy így értetted.
így valóban más.

persze ettől nem lettem vidámabb, 3 éve dolgozok itt, és valóban szeretem a munkám, szerettem, hogy értéket állítunk elő, ami amellett hogy társadalmilag hasznos, még élvezetes és szórakoztató is, készíteni is, felhasználni is.
mindenesetre a cégen belül az az általános vélekedés, hogy bízunk a vezetésben. ha huszonév alatt idáig el tudtak jutni, akkor biztosan most is kitalálnak valamit.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52) Crystalheart válasza D1Rect (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annak az ügynek azért még nincs vége, de nem semmi, milyen bosszúságot képesek okozni.

(#53) D1Rect válasza Lenry (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Amint megkapod az első fizetésed euróban/koronában/frankban/fontban sokkal jobban fogod magad érezni.

(#54) Crystalheart válasza D1Rect (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mikor egész tömegek kényszerűségből kapnak külföldi fizetést külföldi bevándorló munkásként, az egy keserves és kíméletlen út végső betetőzése, a rendszer fellebbezés nélküli ítélete maga, egy nemzeti tragédia félreismerhetetlen jele...

(#55) Lenry válasza D1Rect (#53) üzenetére


Lenry
félisten

egy kolléga küldte ezt a videót, és azonnal kicsit jobban éreztem magam :)

(#54) Crystalheart nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) D1Rect válasza Lenry (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

:))

(#57) tDr1v3r válasza sutykuru (#48) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Megcsapott a piaszaga? ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#58) Lenry válasza tDr1v3r (#57) üzenetére


Lenry
félisten

ez föl se tűnt, de most megnéztem megint, szerintem se szomjas :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59) Viszlát válasza Crystalheart (#54) üzenetére


Viszlát
addikt

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#60) Lauda


Lauda
félisten

Az elet nem all meg, megy tovabb. Lehet egy sokkal jobb helyed lesz ezutan, sosem tudhatod.

(#61) D1Rect válasza tDr1v3r (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Hehe, elsőre egy betűvel többet olvastam. :DDD

(#62) Lenry válasza Lauda (#60) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudhatom, valóban.

de azt tudom, hogy gyűlölöm a bizonytalanságot, az pedig, hogy ezt puszta agyatlanságnak köszönhetem, még rosszabbá teszi az egészet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#63) Crystalheart válasza Lenry (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A legrosszabb talán az, hogy nem ismernek empátiát. Nem hagynak időt, csak adnak egy pár hónapos ultimátumot és kész. Nem ajánlanak átmentést, átszervezést, hanem egyszerűen és könyörtelenül derékba törnek karriereket, sőt életpályákat. Voilá, hiszen ott a közmunkaprogram, hiszen segítenek, hiszen ez a valódi, általános együttérzés!

Nehéz elhinnem, hogy ezek után nem éreznek legalább egy parányi bűntudatot, hogy mindezt szemrebbenés nélkül, csöndes lelkiismerettel tudják végigvinni. A cél, a mindig kétes cél ma már nem szentesíthetne minden eszközt.

(#64) Lenry válasza Crystalheart (#63) üzenetére


Lenry
félisten

Nehéz elhinnem, hogy ezek után nem éreznek legalább egy parányi bűntudatot, hogy mindezt szemrebbenés nélkül, csöndes lelkiismerettel tudják végigvinni.

én őszintén remélem, amit a #42-es hsz-ben leírtam. kívánom, hogy saját lelkiismeretük hajszolja őket életük végéig egy perc nyugalom nélkül. ennél nagyobb büntetést nem tudok elképzelni.

aki látta Korra legendáját, annak jusson eszébe Zhao tábornok. valami olyasmire gondolok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) Vladi válasza Crystalheart (#63) üzenetére


Vladi
nagyúr

Öööö nem. Ezt valahol kapitalizmusnak hívják, vagy mi. :F Ilyen világban élünk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#66) Crystalheart válasza Vladi (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az államosítás és/vagy a kíméletlen újraelosztás szerintem nem szükséges eleme a kapitalizmusnak. Itt most arról van szó, amikor ott fent húznak egy vonalat, és közvetlenül százak mennek tönkre. Kapitalizmus pont az lenne, ha az állam a piacra hagyatkozna továbbra is.

Nem vagyok minden áron és minden esetben szabadpiac-párti, néhol elképzelhető, hogy nem árt az állami monopólium, de akkor is kellene egy szociálisan érzékeny program ezeknek a lebonyolítására, ha már mindenáron belevágnak.

(#67) D1Rect válasza Vladi (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt pont nem kapitalizmusnak hívják.
Kapitalizmusnak fő jellemzői, hogy a tőke és a termelés magántulajdonban van és haszonszerzési céllal működnek.

Ez crony capitalism, ami kb. "haveri kapitalizmus". egy csipet szocializmussal.
Kb. arról szól, hogy a piacot erősen befolyásoljuk és az állami hatalmat arra használjuk, hogy a gazdasági holdudvar kedvére játszunk.

(#68) Lenry válasza Crystalheart (#66) üzenetére


Lenry
félisten

de akkor is kellene egy szociálisan érzékeny program ezeknek a lebonyolítására

nem csak kellene, hanem törvényi kötelességük is, vagy legalábbis EU-s előírás, hogy jelentős piacszűkítő intézkedés esetén a kormánynak akár több éves átmeneti időszakot kell hagynia, hogy a piaci szereplőknek legyen idejük felkészülni a változásra.
erről itt szó nincs, ha az EU észbe kap, még jól meg is büntetik az országot emiatt. néhány év múlva.

(#65) Vladi ha ezt egy vállalat csinálná, akkor lenne kapitalizmus. most az állam csinálja, ami az ilyenektől hivatott a polgárait megvédeni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69) Crystalheart válasza Lenry (#68) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És ez esetben nem lehet mondjuk kártérítési pert indítani az EU Bíróságon? Persze, az is míg végigmegy, az ember duplán is éhen halhat.

Utálom a túlzott bürokráciát. :S

(A bíróságból amúgy is elegem van most. Az ember azt gondolná, hogy nem fizetett gyerektartás esetén az ember csak tesz egy bejelentést, tartanak néhány tárgyalást, valamilyen hatóság meg intézkedik. Ja, ahogy azt elképzeli az egyszeri ember.)

(#70) koxx válasza Lenry (#68) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meg is szavazták. :((( Linkelni nem akarom, indexen kint van.

(#71) Lenry válasza Crystalheart (#69) üzenetére


Lenry
félisten

az EU és a magyar kormány eddigi tevékenysége alapján felvázolom a lehetséges jövőt.
1. most államosítják, akár törvénytelenül is a piacot.
2. az EU pár hónapon belül észreveszi, hogy a dolog nem tiszta, esetleg elindít egy kötelezettségszegési eljárást vagy hasonlót.
3. közben a kiadók, nyomdák becsődölnek
4. néhány év múlva az EU kötelezi a magyar kormányt valamekkora büntetés kifizetésére (a mi pénzünkből)
5. esetleg arra is, hogy a jogsértő állapotot állítsa helyre, ami akkorra lehetetlenné válik a 3. pont miatt.
6. az állam csinálja tovább, amit eddig.

(#70) koxx :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#72) Vladi válasza Lenry (#71) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én még mindig azt gondolom, hogy ezt nem tudják átvinni. Képtelenség fél év alatt összehozni egy 10+ milliós gyártást.

A kaptializmust meg arra értettem, hogy magadra vagy utalva.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#73) Rive válasza Vladi (#72) üzenetére


Rive
veterán

...Képtelenség...

Pénztárgép?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#74) Vladi válasza Rive (#73) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nah jó a példa. azt is képtelenség. Még jövő ősszel se lesz 100%. Az meg már 1,5 év alsó hangon.

Jah és nem is állami a gyártás!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#75) Crystalheart válasza Vladi (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na de láttad, két könyv és annyi. :) A tankönyvpiaci kínálat pár év alatt a tizedére fog csökkenni a jelenlegi tervek szerint, két könyv pedig kevesebb fölösleget is jelent. (Megint jön a tanári jegyzetek aranykora.)

[ Szerkesztve ]

(#76) sh4d0w válasza Vladi (#74) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Attól még előírják és bevasalják...

https://www.coreinfinity.tech

(#77) Syl válasza Crystalheart (#75) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen két könyv? Majd piktorpiktorék minden tantárgyhoz összelapátolnak egy-egy könyvet és kalap. Mekkora választási marketing lesz ebből! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78) Crystalheart válasza Syl (#77) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A törvényben most két választási lehetőséget fogadtak el. A háromra való emelést célzó módosítási indítványt elutasították...

(#79) Vladi válasza Crystalheart (#75) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyébként azt is írják, hogy szükség esetén piaci szereplőket is bevonnak.

Szerintem még mindig az lesz, mint a pénztárgépnél. rájönnek, hogy így nem lehet. A pénztárgépet is erőltetik, ugráltatják az embert, de még minimum 6 hónap, mire bármi is lesz belőle.

Majd az utolsó pillanatban megint előszedik a régi rendszert. :(

Egyszóval nem kell máris a falnak szaladni leszegett fejjel. :)

A közoktatásban is meredek amúgy az átállás, a klikkesedés. azért bírja még magát az egész rendszer, mert az iskola ott van - nyilván nem viszik odébb :DDD - a tanár is ott van, meg az iskolás is tudja hová kell mennie.

A többi az merő káosz, az oké, de attól még működik az iskola. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#81) Lenry


Lenry
félisten

fejlemény

"az állam szándéka az, hogy első körben a megfelelőnek gondolt tankönyvek jogait megvásárolják a kiadóktól, és egy állami nyomdában, például a Magyar Közlöny nyomdaüzemében kinyomják a szeptemberi iskolakezdésre. Így nem lenne szükség sem hosszadalmas könyvfejlesztésre, sem kiadóvásárlásra vagy -alapításra sem. “Ha pedig nem adják a jogokat, akkor az állami tankönyvírókkal íratunk egy nagyon hasonló könyvet, annyi eltéréssel, hogy szerzői jogilag ne lehessen belekötni” - mondta a kormányzati forrás."

megpróbáljuk megvenni, vagy ha nem adják, akkor ellopjuk.
egy bélféregben több gerinc van...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.