Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez azért kemény volt tőled, de érthető.

(#2) Lenry válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Lenry
félisten

csak azért nem írtam komolyabbat, mert egyszerűen nem találok rá szavakat.

érted, amikor nem azért van vége a munkahelyednek, mert nincs igény a cuccaitokra, rossz minőséget termeltek, nincs pénz, nincs megrendelés, nincs munkás, nincs tudás, hanem mert a Párt útjában álltok, ezért egyszerűen betiltják amit csinálsz. aztán oldd meg a továbbiakban, ahogy akarod. sokszáz munkatársaddal egyetemben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) greenity


greenity
aktív tag

Erre egyszerűen nem lehet mást reagálni: nem hiszem el, hogy megint több száz embertől vonják meg a munka lehetőségét.

Viszonylag közeli ismerősömmel játszották el ezt tavaly, a Tankönyvvilág nevű cég zárta be kapuit, régen a fél megye rajta keresztül rendelte meg a tankönyveket...

Nem értem mire jó ez.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Hát fiú sok sikert a munkaerő piacon!

Szeptembertől november elejéig egy dohányboltban melóztam és november elején elküldtek, mert kevés volt a bevétel (érthető okokból, amit szerintem nem kell részleteznem).

Most újra kurvára ráérő munkanélküli szar alak vagyok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez csak így hirtelen jött vagy konkrétan tudod, hogy új hely után kell nézned?

(#6) Lenry válasza D1Rect (#5) üzenetére


Lenry
félisten

Egy tankönyvkiadónak dolgozok, aki két hét múlva már nem adhat ki tankönyvet. Hacsak nincs a főnökségnek valami zseniális mentőőtlete, akkor nem kell hozzá sok logika, hogy levonjuk a végkövetkeztetést.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) 8th válasza Lenry (#2) üzenetére


8th
addikt

Átérzem a helyzeted. Egy jó barátom nyár végén zárta be a kocsmáját amit jókora hitelből indított el tízenpár évvel ezelőtt, hogy majd biztos megélhetése lesz. Hát nem lett. Szép lassan teljesen ellehetetlenítették a retardált buszfejű törvényhozóink az ostobábbnál ostobább döntéseikkel. Először csak a nyerőgépekkel ment a nagy kavarás. Lehetetlen volt kifizetni rá az állami sarcot így inkább vissza is adta őket. Majd jött a dohányzás tiltása. Már ettől a két dologtól a felére esett vissza a forgalma de a pont az i-re a dohánytermékek árusításának tilalma lett. Ez a padlóra küldte. A vendégek szinte egyik napról a másikra elmaradoztak ő pedig azért dolgozott, hogy épp ne otthon üljön. Közben persze fizess a zenegép után a semmire, fizess az adót, az alkalmazottat, a könyvelőt stb. Nem, baj hogy nincs bevételed te csak fizess. Még csak a rádiót sem hallgathatod kedvedre mert ha pont akkor jön egy ellenőrzés és nem tudod felmutatni a papírt, hogy leróttad az éves jogdíj általányt az aktuális piócaszervezet felé akkor csúnyán megcsinálnak hátulról szárazon. Ez ugyanis nyilvános sugárzásnak minősül és mint ilyen jogdíjat vagy köteles fizetni utána. A rádió hallgatásért. Abszurd ugye? Én sem akartam elhinni pedig ez megy 2013-ban az EU közepén. Néha tényleg úgy érzem mint ha az lenne a cél, hogy direktbe bucira szopassák az embert. Ez a tankönyv monopólium is mi már? Majd az épp aktuálisan kormányon lévő brigád politikai és egyéb személyes szempontok alapján jól eldönti mi kerülhet bele a történelem könyvekbe és mi nem és, hogy mely írók és költők művei kerülnek fekete listára csak mert egy szabad szellemű libsi hülye szerint mára vállalhatatlanná vált a személyiségük? Nevetséges ez az ország. Ha valaha elmegyek innen (nem áll szándékomban) az nem azért lesz mert máshol lényegesen könnyebb boldogulni hanem az ilyen aljas piti húzások miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Syl válasza 8th (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Anno amikor én iskolába jártam, szintén állami volt a tankönyv-kiadás. Azt a kort ma diktatúrának hívjuk. :U

szerk.
Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Kolondrum válasza Lenry (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez mennyire biztor, h elveszted? :(

(#10) Lenry válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Lenry
félisten

egyelőre senki nem tud semmit.

egy ideje próbálkozunk betörni a nemzetközi piacra, mert baromi fejlett digitális taneszközeink vannak, amilyenek a világon sehol nincsenek még (lásd pl a 3D-ket), így ez még lefedetlen része az oktatási piacnak. ezzel próbálunk egy új lábat növeszteni a cégnek, főleg erre az esetre készülve, hogy itthon kihúzzák a szőnyeget alólunk, de hogy ez a láb mekkora, azt sajnos nem tudom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Kolondrum válasza Lenry (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem. Nálunk meg nagyrészt nagy a pofája az embereknek ha melóról van szó. Fel sem fogják mekkora mákjuk van itt. Én felfogom! Nem is félek! Jól beásom magam.

(#12) tope


tope
addikt

Magyarország jobban teljesít
Több lesz a munkanélküli, kevesebb a beruházás, ezáltal generáljuk a "problémákat"

Egyébként elvben nem lenne bajom a tankönyv államosításával, azt nem értem eddig miért nem volt az (miért adták ki a kezükből), most jöttek rá, hogy a profitot zsebre is lehetne tenni ? (nem tudom mennyi pénz van benne, csak úgy írtam mint példát)

(#13) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

...és most jön majd a nyelvoktatási piac...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) #51736960


#51736960
törölt tag

abszolút megértelek, én is dolgoztam a könyvkiadásban, sőt a tankönyvkiadásban is, a műszaki kiadónál.
mondjuk azért a kiadóért nem kár, dilettáns banda volt.
viszont az alföldi nyomdát sajnálom, néhányszor jártam ott, jó fejek voltak...

amúgy van még egy érdekes vetülete az ügynek, konkrétan a 100%-os központi kontroll nem csak a gyártásban, hanem a tartalmat illetően is, ami a legsötétebb pártállami időket idézi.
azt kell, hogy mondjam, ez a kormány abszolút méltó utódja az szdsz-nek, már ami az oktatás teljes lezüllesztését és sárba tiprását illeti. (lehet moderálni és banolni)

(#15) <stdio.h> válasza #51736960 (#14) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Ez így mindenkinek nagy tragédia. A tankönyveket is telenyomják az őskeresztény agymosott marhaságaikkal meg a kimosdatott szélsőjobbos hőseikkel. Kinevelnek egy újabb buta befolyásolható generációt, akit könnyű lesz átverni pár átlátszó hazugsággal.

(#16) nubreed válasza sh4d0w (#13) üzenetére


nubreed
veterán

Miért, ott mit terveznek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17) sh4d0w válasza nubreed (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kötelező kaució és akkreditáció mindenkinek, aki nyelvet akar oktatni... Nem mondom el, hogy jobboldali vállalkozó, aki tulajdonolja a New York nyelviskolákat...

https://www.coreinfinity.tech

(#18) nubreed válasza sh4d0w (#17) üzenetére


nubreed
veterán

Ja olvastam, közben rákerestem. Katasztrófa ez is. :( Az akkreditáció még csak-csak, de a több milliós kaukció, még egy magán tanárnak is??!! Miből fizesse ki?? Arról nem is beszélve, hogy az idegen nyelv tanulási hajlandóság eddig is a béka segge alatt volt ebben az országban, ha bevezetik ezt a rendszert, biztos áremelkedéshez fog vezetni, eddig is úgy kellett kiénekelni a pénzt az emberekből, ezután senki nem akar majd tanulni...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19) sutykuru válasza nubreed (#18) üzenetére


sutykuru
tag

Klasszikus magántanárnak nem kell.

(#20) Zolaash válasza greenity (#3) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"Nem értem mire jó ez."

Tankönyvmutyi?!

Rip and tear

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon megértelek. Nálunk is önkormányzat - állam volt az útirány, de a se volt népünnepély. Már 4 kollégám állt fel és ment ki magánszektorba. Én is fogalmazom a felmondásomat. :DDD :(((

Az elmúlt 1 évben tragédia ami megy.

Viszont tapasztalt 3d-sként azért van lehetőséged. Több mint anno, mikor még villamost akartál vezetni vagy mi. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) feco72 válasza sutykuru (#19) üzenetére


feco72
Modder

1. § (1) E törvény hatálya kiterjed (…)

c) a felnőttképzési tevékenységet folytató jogi személyekre, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságokra, egyéni cégekre, egyéni vállalkozókra, a nemzeti köznevelésről szóló törvény szerinti állami intézményfenntartó központ által fenntartott köznevelési intézményre,

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#23) #51736960 válasza feco72 (#22) üzenetére


#51736960
törölt tag

nagyon jó :(
bár a legtöbb magántanár nem legálisan nyomja már most sem, ezután meg főleg nem fogják :U
(gazdaság "kifehérítése" rulez...)

(#24) nubreed válasza #51736960 (#23) üzenetére


nubreed
veterán

Hát nem akartam tovább szétoffolni a topicot, de ezt írták az egyik ezzel foglalkozó cikkben a hir24.hu-n:

"UPDATE: Válaszolt a Nemzetgazdasági Minisztérium

Cikkünk megjelenése után megérkezett az NGM álláspontja is, amit változtatás nélkül közlünk:

A nyelvoktatás szabályozásával kapcsolatban a sajtóban több hamis állítás is megjelent. Nem igaz ugyanis, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium olyan szabályozást kívánna kialakítani, amelyben egy magántanár is csak előre engedélyeztetett képzési program alapján taníthatna, és nem igaz, hogy tőlük is vagyoni biztosíték letételét követelné meg. A nyelvi magántanárok ugyanis – akik valóban saját maguk adnak órákat – teljesen szabadon, mindenféle kötöttség nélkül, letét nélkül oktathatnak nyelvet, ahogy eddig is tették."

Akkor most az ember szopja ki a kisujjából, hogy mi van?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#25) sutykuru válasza feco72 (#22) üzenetére


sutykuru
tag

magántanár nem ev., max van neki egy 7-es adószáma.

(#26) sh4d0w válasza nubreed (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy az NGM mit mond, nem érdekes, mert úgyis a törvényt fogják számonkérni, az meg ennek tökéletesen ellentmond.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) Lenry


Lenry
félisten

Fejlemények

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Vladi válasza Lenry (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem visszakozni fognak ettől. Egyszerűen ha a magánt szétverik, nincs az az isten, hogy szeptemberre legyen 1 millió kinyomtatott tankönyv. :N

Nem is egy, inákbb 10-25 millió. HÁny tankönyvet adnak el egy évben?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Lenry válasza Vladi (#28) üzenetére


Lenry
félisten

kb 13-14 millió / év

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) koxx válasza Lenry (#27) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez is "jól" hangzik :/ [link]

(#31) nubreed válasza koxx (#30) üzenetére


nubreed
veterán

Ezek a tervek/döntések totálisan szembe mennek a "kissebb, takarékosabb állam" koncepcióval.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32) Rive


Rive
veterán

Egy ideje lehetett már tudni, hogy szép lassan mindenki sorrakerül.

És a dolog igazi ára még csak nem is most jelentkezik, hanem amikor majd az egészet (!) vissza kell csinálni, egy rakat agyament 'rezsicsökkentő' ellenében.

:(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33) Lenry válasza koxx (#30) üzenetére


Lenry
félisten

én ezt nem értem

sem logikailag, sem korrupcionálisan, sehogyan nem védhető ezen államosítási tervek szinte egyike sem, azon kívül, hogy "megtesszük, mert megtehetjük"

mert azt még értem, hogy van valakinek valahol egy tervezőmérnök / tankönyvszerkesztő / fuvarozó ismerőse, aztán adnak neki egy csomó megrendelést, mert ezt már megszoktuk. de hogy ezeket a haverokat államilag monopolizálják, az már nem csak logikátlan, hanem értelmetlen, kivitelezhetetlen és hosszútávon felbecsülhetetlen károkat okoz.
hisz amikor egyszer valaki a fejéhez kap, hogy "húbazmeg ez így nagyon nem jó", addigra már nem lesz független trafikos / tankönyvkiadó / építész / takarékszövetkezet / könyvtárellátó / stb, aki folytassa a félbemaradt munkát.
számomra ez a mérhetetlen rövidlátás a legundorítóbb és legijesztőbb.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Crystalheart válasza Lenry (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, én ismerek trafikost, aki abszolút nem jobboldali.
Lehet valami belső ideológiájuk, meggyőződésük az egész rendszerről, amit mi nem ismerünk... Talán az az elv, hogy a "problémás" ágazatokban szereplő kevesebb vállalkozót könnyebb ellenőriznie minden hatóságnak. Mondjuk a tankönyvkiadók esetén ez nem áll meg, hiszen eleve nem voltak sokan és a tankönyveket eddig is el kellett fogadtatni központilag, szóval tudja a fene.

(#35) Lenry válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Lenry
félisten

hiszen eleve nem voltak sokan és a tankönyveket eddig is el kellett fogadtatni központilag, szóval tudja a fene.

pontosan!
és itt bukik meg a kormány saját érvelése, miszerint a magáncégek profitmaximalizálása a könyvek minőségének rovására ment.
egyrészt a könyvek árát a kormány és a piac szabja meg, nem nagyon van e téren mozgási szabadsága a kiadóknak, másrészt, ahogy te is írtad, a könyveket a hatóság hagyja jóvá, tehát ha nem tetszett nekik a könyv, akkor miért ütötték rá, hogy jó? (az már csak mellékes, hogy szinte csak pozitív visszajelzéseket kaptunk a tanároktól, szülőktől, diákoktól, tehát lényegében azoktól, akik ténylegesen használják is az adott könyvet). harmadrészt pedig nem tudom, hogy más kiadónál hogy megy, de nálunk a keletkező plusz profit fejlesztésre ment el, ami végső soron a diákoknál kamatozott, hisz' ebből kapták többek közt a könyvek vásárlása esetén ingyen és bérmentve a digitális tananyagokat, amiket szintén ebből a profitból fejlesztettünk ki évek alatt. ez sem az államnak, sem a szülőknek, sem az iskoláknak nem került egy fillérjébe se.

nesze neked profitmaximalizálás.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Crystalheart válasza Lenry (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha csak ennyi minden érv, ahhoz bőven elegendő lett volna kötelezően átsoroltatni a cégeket nonprofit vállalattá, ami mellett - ha eddig is kvázi nonprofitként működött a cég, mint írtad is - megmaradhatnának a munkahelyek, vagy legalábbis a többségük. Ha valaki ebből akart egzisztenciát építeni, annak ez is nagy érvágás volna, de akkor sem okozna akkora törést, mint egy komplett iparág-monopólium bevezetése. Szóval mindenképp kell lennie másnak is.

[ Szerkesztve ]

(#37) D1Rect válasza Crystalheart (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Bőven elegendő lenne élni hagyni az embereket.

(#38) daenerys


daenerys
tag

A nyelvtanítással én is szépen megszívtam. Nemhogy az intellektuális semmi közepén nem tudok dolgozni, de már ha eljárnék több órát ingázva a munkáért, oda sem kellenék oktatónak.

Nem baj, maradjon itthon a fenekén a magyar ember, és csinálja azt, amit megmondanak neki felülről. Ez a pálya, egyre szemérmetlenebbül előadva.

(#39) Coccolino_O válasza banhammer (#4) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tudom, hogy milyen érzés ez, kitartást kívánok.

(#40) HuMarc


HuMarc
addikt

Volt egy tippem, hogy melyik cégnél dolgozol (a 3D modellek ismerősök voltak stb), az egyik bejegyzésedben látható autó után most már biztosan tudom, hogy ott. Több ismerősöm is dolgozik ott, nem tudom, velük mi lesz... Az a bosszantó, hogy pl. a ti e-naplótokat használjuk (meg több tankönyvem is a tietek), és a többi e-naplóhoz képest képest (amit láttam), vérprofi. Erre az a hír járja, hogy lesz állami e-napló. Most meg ez.

Lehet tudni, hogy melyik cég lesz az új Tankönyvkiadó Vállalat?

Erről egyébként eszembe jutott pár cikk, (pl. egy HaHa-s FB-poszt), de azokat inkább nem másolom be, mert tiltja a szabályzat.

(#41) Viszlát


Viszlát
addikt

:(

Sajnálom, hogy ezzel kell szembenézned. Saját tapasztalatból kiindulva azt tudom tanácsolni, hogy egy percet se várj arra, hogy vajon mi lesz, hanem rögtön kezdj el lépéseket tenni és lépni, akkor is ha esetleg közben úgy tűnik, hogy változik a helyzet. Amikor már megtörtént a baj, akkor nagyon hamar lépéskényszerbe kerül az ember és úgy már baromi nehéz, évekre visszavethet...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) Lenry válasza Viszlát (#41) üzenetére


Lenry
félisten

Sajnálom, hogy ezzel kell szembenézned.

sajnálom, hogy a saját kormányom lök bele a vízbe. az, amelyiknek az volna a dolga, hogy értem dolgozzon. volna háború, katasztrófa, akármi külső vis major, és azt mondanám, hogy sajnálom, hogy ezt kell megérnünk, de most... most azok szúrtak hátba megint párezer embert, akik... akik nem is tudom miért is vannak.

tudod... 2006 őszén még nem voltam 18 éves sem, és akkor baromi dühös voltam az egész kormányra és úgy láttam, hogy minden rossz okozói, és tényleg dühös voltam. ma már lövésem nincs miért volt akkora durranás Gyurcsány beszéde, mert ami azóta történt, nagyságrendekkel fölözi. el sem hiszem, hogy a 21. században az Európai Unióban megtörténhet, ami megtörténik itt.
Dél-Kelet Ázsiában? Igen. a Kaukázusban? hogyne. Dél-Amerikában? persze.
de itt? Európában? a nyugati kultúra bölcsőjében és fellegvárában egy mitugrász begőzölt diktátorra nem szólnak rá a legbennfentesebb körben az EU-ban? nagyot csalódtam bennük is.

de ma már nem vagyok dühös. még csak az itt tárgyaltak miatt sem. túlhaladtam a dühön, már csak megvetést érzek. kiábrándult megvetést.

és kívánom, hogy a felelősök ezt egyszer kapják vissza. életük végéig éljenek abban a tudatban, hogy hány embernek okoztak csalódást és ez őszintén fájjon nekik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) D1Rect válasza Lenry (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Gondolj bele mit éreznél, ha mondjuk a kishantosi biogazdaság lenne a tied...
Szó szerint kihúzták a lábuk alól a talajt.

(#45) Lenry válasza D1Rect (#44) üzenetére


Lenry
félisten

nem kell belegondolnom, itt is ez történt...

bónuszvideó: Fogalmam sincs, de azért megszavazom

ez már annyira felháborító, hogy sokadszorra áll el a szavam. azt sem tudja miről szavaz. lövése nincs, hogy milyen hatása van a gombnyomkodásának, és mégis gondolkodás nélkül szavaz.
mi a francnak vannak egyáltalán ott?

áh...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) sh4d0w válasza D1Rect (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért őt nem vigasztalja...

https://www.coreinfinity.tech

(#48) sutykuru válasza Lenry (#45) üzenetére


sutykuru
tag

Fenébe, most megkedveltem Pálffyt. :D

(#50) D1Rect válasza Lenry (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak neked nincs benne 20+ éved, meg veszel egy repjegyet mert van piacképes szaktudásod. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.