Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Hybryd


Hybryd
tag

Köszi mindenkinek az infókat!

A GPS az egyszeri beállítás után wifi bekapcs nélkül is gyorsan pozicionál, ugye jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#952) Hybryd


Hybryd
tag

Láma kérdés lehet, de hogyan tudom gyári alapértékekre visszaállítani a telefont (+nem gyári appok törlése stb.)?
A Beállítások -> Biztonsági mentés és alaphelyzet -> Gyári adatok visszaállítása lapon először felajánla, hogy biztonsági mentést készít. Akár kérem, akár nem, a "Telefon visszaállítása" gombra továbbmegy egy figyelmeztető ablakra, ahol nyomom a "Minden törlése" gombot mint süket a csengőt, de az égvilágon semmi sem történik. WTF?
(Lehet ez attól, hogy nincs google fiók a telefonon?)

(#953) Koszta válasza Hybryd (#951) üzenetére


Koszta
tag

Nekem nem mindig talál jelet. Ilyenkor YGPS-ben csinálok egy AGPS restartot, onnantól kezdve már talál jelet. Erről jut eszembe: az YGPS-et nem lehet valahogy kirakni a menübe vagy az asztalra? Mert így elég sokat kell lépegetni, míg elindíthatom.

[ Szerkesztve ]

(#954) 426os


426os
őstag

113 ROM: Kiderült, hogy valamiért nem frissül rendesen az akksi töltöttségi szint kijelzés, sokszor újra kellett indítanom a telefont, hogy tudjam valóban hogy áll az akksi.
Újra akartam rakni a ROM-ot, hátha megjavul, viszont most sehogy nem megy fel a 6577_4G_2000DATA+512intSD_PATCH.zip. A leírás szerint csinálva megáll a Lenovo felirat után és nem tölt be. A Mt657xRepartition_EN.apk-t használva leírás szerint ugyanez a helyzet. Korábban az apk- szintén nem működött, de a patch minden probléma nélkül. Egyelőre csak a 113-mat és a 110-et próbáltam többször is, de a partícionálás mindig kinyírja. Nem jó ez így..

.

(#955) fila


fila
senior tag

Valaki próbálta már a 4.2.2-t a P770-en?

[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#956) 426os válasza 426os (#954) üzenetére


426os
őstag

Behalok. Elkezdtem próbálgatni a ROM-okat (többek között a Needrom-on található MIUI-it, ami nevezetesen egy rakás végbélsár, használhatatlan) és a 127-essel a patch használatával elsőre sikerült a partícionálás.. Egy ideig marad ez, bár a nemzetközi fw-nek jobban örülnék..

.

(#957) satwatcher válasza fila (#955) üzenetére


satwatcher
csendes tag

Tesztelés alatt...

(#958) San398 válasza satwatcher (#957) üzenetére


San398
őstag

Kíváncsi vagyok én is rá milyen. Mindenképp írj róla!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#959) fila válasza satwatcher (#957) üzenetére


fila
senior tag

Hajrá, beszámolót mindenképpen, eddig valami hiba?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#960) satwatcher válasza fila (#959) üzenetére


satwatcher
csendes tag

Még csak most "lakom be" a telepítés óta, úgyhogy kell még idő az "ítélethez". Első ránézésre talán gyorsabbnak tűnik, bár ez szubjektív, nem mérés alapján írom. Talán kevesebb erőforrást is használ (az appok már feltelepítve) mint az etotalk 4.1-ese. A LED nem műxik ebben sem (eddig 113, etotalk, 120-ban nekem működött), a leírás szerint majd játszok vele. Morelocale2-vel úgy 80%-ban Magyar. Apex launcher-t tettek bele, nem akarom elsőre annyira túrni, hátha kinyírom, nekem ez az első androidos telefonom, csak tanulgatom a dolgokat...
Hja, nekem az xperia billentyűzet elszállt benne, másikat kellett rátennem...

[ Szerkesztve ]

(#961) nagysusu válasza satwatcher (#960) üzenetére


nagysusu
csendes tag

Szia!

Csak egy pár kérdésem lenne:

A hívás menü fehér alapon fekete betűkkel van?
Nekem semmilyen időjárás widget nem frissült csak gps-el. Ha teszel fel ilyet megnéznéd hogy megy e wifi-vel, vagy mobil nettel?

(#962) Hybryd válasza Blackmate (#912) üzenetére


Hybryd
tag

Az normális hogy ebben a menüben nem tudok megnyitni semmit? Hangerő gombokra fel-le megy a menüben, a power gombra meg rövid nyomásra semmi reakció, hosszúra kikapcsol.

Visszaállításnál, ha moddolt a szoftver, akkor a gyári vagy a moddolt alapbeállításokra állna vissza a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#963) 426os


426os
őstag

@Hybryd: Azokra a beállításokra fog visszaállni, amik az első indításnál fogadtak, mikor felraktad a ROM-ot.

Más:

Tudnátok nekem akkuval kapcsolatos infókat mondani? Pl mennyi idő alatt tölt fel, milyen töltővel, stb.
Illetve ha megtudnátok nézni töltés közben a Battery Monitorral (vagy bármi mással), hogy hány mAh-el tölt azt megköszönném.

Jelenleg olyan problémám van, hogy nem frissül az akkumulátor töltöttség jelzése rendesen. A múltkor írtam, hogy 4 nap használat után sok nyomogatással csak 70%-ig merült le, újraindítás után meg már csak 20%-osnak mondta az akksit. Ha néha nem indítom újra, akkor nem tudom hogy áll éppen az akksi, mert úgy viselkedik, mintha egy atomerőmű lenne benne és napok alatt is alig csökken a szintje. Több ROM-al is próbáltam, mindegyikkel ezt csinálta. Ez fennáll töltés közben is, akkor is max csak az akksi feszültségét látom, ami változik. A linkelt program pedig töltőáramra a gyári töltővel ~100-300mA-t, egy Alcatel 1A-es töltővel ~300mA, USB-vel pedig ~340mA-t mond. Ez nekem kevésnek tűnik, de valószínűleg helyes adat, mert borzasztó lassan töltődik. Illetve múlt éjjel 10%-ról csak olyan 50-60-ra ment fel a gyári töltőről.

A történethez hozzátartozik, hogy pár nappal miután megkaptam a telefont elvittem motoron tesztelni a GPS-t és mivel még nincs tatóm, így egy mágneses barkács megoldást alkalmaztam a rögzítésre. A mágnes elég közel volt az akksihoz (kb 1-1,5 órán keresztül), lehetséges, hogy kinyírta volna?

[ Szerkesztve ]

.

(#964) extraktor válasza satwatcher (#960) üzenetére


extraktor
tag

nekem is elszállt a billentyűzet, ment vissza a Touchpal...,
még megpróbálom a wipe-t hátha az a baj vele

(#965) Koszta válasza nagysusu (#961) üzenetére


Koszta
tag

Akkor ezek szerint abban a ROM-ban sem működik a google helymeghatározás, ezért nem talál semmilyen infót wifivel vagy mobilnettel.

@Batonyo: Felraktam a programot, ma este tesztelem a töltést, és reggel írok infókat. Ha addig nem előz meg más. :)

[ Szerkesztve ]

(#966) 426os válasza Koszta (#965) üzenetére


426os
őstag

Köszi!
Ma egész nap a töltőn volt gyakorlatilag de egyszerűen nem akar 40% fölé menni a töltöttség, amikor meg újraindítom a telefon visszaugrik 2x %-ra. A feszültség meg 37xx-38xx mV körül van, egy ideje atöltőáramra 0mA-t ír a program, de azt írja töltődik. Most már kezd elegem lenni, nem dísznek vettem a telefont (annak csúnya lenne). Kérdés, hogy az akksim lehet szar, vagy a telefon hülyült meg?
Már kezdek a gariztatáson gondolkodni, főleg, hogy még a paypal 45 napjában is benne vagyok...

.

(#967) Koszta válasza 426os (#966) üzenetére


Koszta
tag

Igazság szerint én nem ilyen drasztikusan vettem észre a dolgokat, de:

Pár naponta (főleg a Play-es hiba miatt) nyomok egy kikapcsolás (gyors boot indítás), és olyan 5-10%-al nekem is csal az akkumulátor kijelző. Gondolom maga az újraindítás is eszik (de 10%-ot nem hinném). Akkor mondjuk elég dühös lennék, ha a kiírás szerint 10% van, és egyszer csak kikapcsolna a telefon...

(#968) 426os válasza Koszta (#967) üzenetére


426os
őstag

Nálam fél nap utáni újraindítás kb-10-15% legalább. A legnagyobb eltérés 4 nap utáni újraindítás ~50%-os esés volt. És igazából a restart utáni érték volt normális a használatot nézve. Ezzel még együtt tudnék élni, de hogy ma nem tudtam feltölteni a telefont az már sok nekem. Igaz néha megcseréltem (usb, alcatel és gyári töltő, ilyenkor is eshet vissza kicsit a töltöttségi szint), hogy na majd most a másikkal biztosan menni fog, de nem, 40%-nál tovább nem ment. Tegnap is ezt játszotta, egész éjjeli töltés után kb 20%-ról felkúszott kb 50-re. A Battery info szerint a gyári 1A-s töltő most 148(!)mA-el tölti.. A semminél több..
Most így hagyom éjjelre, de nem fűzök sok reményt hozzá.
Csak az az idegesítő, hogy fokozatosan egyre szarabb lett az elmúlt két hetet nézve. Először csak csalt a kijelzéssel, most meg már alig tölt, tök mindegy mire dugom rá.

.

(#969) gghrtz válasza 426os (#968) üzenetére


gghrtz
őstag

Eddig ahogy tapasztaltam, az összes mtk6577-es telefonnak ilyen bajai voltak az akku kijelzéssel. (ZTE v970, Jiayu G3, meg ez.)

(#970) San398 válasza gghrtz (#969) üzenetére


San398
őstag

Most kíváncsiságból megnéztem én is.Újraindítás előtt az akku 63% utána pedig 57%

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#971) 426os


426os
őstag

Na most úgy néz ki töltődik, csak baromi lassan. kb 10 óra alatt felment 23-ról 63%-ra, a Program szerint ~100-140mA töltőárammal. Az a baj, hogy nem tudom kivárni a végét (még 11 órát mond hátralévő időnek).

.

(#972) Athoszka válasza 426os (#966) üzenetére


Athoszka
tag

Ezek szerint Paypalt érdemes lenne visszanyitni gari visszaküldés miatt? Sajnos nekem most megy vissza a P770.

(#973) 426os válasza Athoszka (#972) üzenetére


426os
őstag

Nem tudom, hogy érdemes-e, csak nekem megnyugtató, hogy azzal esetleg még megtudnám sürgetni őket, ha visszaküldeném.

Mi a baja a tiednek?
Szerk: Ja olvasom, a wifi.

[ Szerkesztve ]

.

(#974) San398 válasza San398 (#970) üzenetére


San398
őstag

Reggelre lement 15%-ra.:( Ujraindítás után elindult a háttérben egy csomó program és 87%-on ment a proci, persze hogy lemerült:) Letöröltem ami nem fontos, keresek valami alternatívát ami nem indul el feleslegesen, a többit Greenify segítségével hibernáltam.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#975) Athoszka válasza 426os (#973) üzenetére


Athoszka
tag

Igen a WIFI és a bluetooth nem működik. Pedig más sok romot kipróbáltam, de egyikkel sincs siker, így megy vissza.

(#976) Koszta válasza 426os (#971) üzenetére


Koszta
tag

Na a Battery Monitor szerint kb. 3 óra alatt töltődött fel 15%-ról 100%-ra. A feszültség olyan 3600 mV-ről indult (töltőre dugás előtt), aztán rohamosan növekszik, a csúcs kb. 2 óra múlva a 4300 mV.

Ahogy bedugtam olyan 300 mA-val töltődött, aztán pár perc elteltével 600 mA, majd felment szépen 1000 mA-ra (a gyári töltőt használom).

Ha valami esetleg még érdekel, szívesen leírom.

Amúgy a kalibrálás nem segítene az akkukijelzős hibán? Egy próbát lehet megérne.

(#977) 426os válasza Koszta (#976) üzenetére


426os
őstag

Nem értem az enyém miért töltődik ilyen lassan..

A battery calibrator-ról inkább csak rosszat hallottam, mint jót (használata után 4 órás üzemidő, stb), úgyhogy nem igazán merem használni.

.

(#978) satwatcher válasza 426os (#971) üzenetére


satwatcher
csendes tag

Nekem is volt ilyen, hogy q lassan töltött, nálam amiatt, hogy nem a gyári, hanem egy vékonyabb USB kábelen keresztül töltöttem.
Amint "normális" keresztmetszetű kábelre váltottam, jelentősen lerövidült a töltési ideje.

(#979) 426os válasza satwatcher (#978) üzenetére


426os
őstag

Sikerült szereznem kölcsön egy 550mA-es Alcatel töltőt. Na most ezzel jelenleg 560-730 (!) mA-el tölt..
A gyári töltőjével, illetve egy másik 1A-es Alcatel töltővel pedig nem képes 150-nél többel tölteni. Az USB kábel minden esetben a gyári, Lenovo kábel volt. Lehet, hogy bekrepált a gyári töltő, a másik 1A-es előéletéről meg igazából nincs információm. Mondjuk merülésnél még mindig nem frissíti elég gyorsan a kijelzést..

.

(#980) Zeki válasza 426os (#977) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerezz egy gyári Nokia 1200mAh-s töltőt.
Itthon azzal töltöm a Lenovot, a Samsungot, meg a Nokiám. 4-5 óra alatt végez.

(#981) 426os válasza Zeki (#980) üzenetére


426os
őstag

Pár hete rendeltem ebay-ről egy drágább (és remélhetőleg jó minőségű) 1A-est, ha az nem válik be, akkor veszek itthon valami márkásat.

.

(#982) 426os


426os
őstag

Nem tudok már szerkeszteni.

Na a jó töltővel feltöltődött 20%-ról kb 3-3,5 óra alatt, az érdekesség, hogy kb 40%-ig töltődött 2,5-3 órát, utána nagyon gyorsan felszaladt 100%-ra.

.

(#983) Koszta válasza 426os (#982) üzenetére


Koszta
tag

Ezen én is meglepődtem, nekem 80%-ig töltődött egyenletesen, az utolsó 20%-nál pedig jóval gyorsabban. Pedig elvileg pont a végén kéne lassabban az akku kímélés miatt, nem?

(#984) 426os válasza Koszta (#983) üzenetére


426os
őstag

Szerintem is az lenne a normális, hogy kb 80%-ig gyorsan tölt és utána lassul be. Pl. elektromos autóknál is így működik a gyorstöltés. Nembaj, igazából engem nem izgat hogy tölt, csak működjön rendesen.
szerk: gyönyörű az akksim töltöttségi grafikonja..

[ Szerkesztve ]

.

(#985) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Most mindig betelik a tárhelyem. Nem lehet hogy ebben is van egy mappa amit időnként ki kell törölni? Defy-nél volt a Tombstones mappa, ott azt kellett. Ennél nincs ilyen? Furcsa hogy nincs sok appom és elfogy, nem lehetnek a kinaiak ilyen bénák.

(#986) gghrtz válasza Nyiaz (#985) üzenetére


gghrtz
őstag

Messenger cache?

(#987) Nyiaz válasza gghrtz (#986) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Messenger-t nem használok, de igaz, lehet hogy az E-mail miatt van. Exchange fiókot lehet cache-be teszi!

(#988) Koszta válasza 426os (#984) üzenetére


Koszta
tag

Most lehet kiderül mennyit is csal a telefon akku mutatója. Per pill 9%-on van, aztán lehet csak egyszer kikapcsol majd... :)

(#989) Athoszka


Athoszka
tag

Valaki tudja, hogy lehet visszaállítani az eredeti partíció méretet? Van eredeti flash tools mentésem, de azt a program nem akarja beolvasni. Érdekes a file-ok mögött nincs kiterjesztés. Hogy lehet ezt visszatölteni? Küldeném vissza garanciába, ezért kellene a visszaállás.

(#990) 426os válasza Athoszka (#989) üzenetére


426os
őstag

Szerintem ebben Cappa72 tud segíteni, itt lehet, hogy hamarabb észreveszi a kérdésed. Egyébként engem is érdekel a dolog. Úgy lenne logikus, hogy simán betallózod a megfelelő helyre a scatter fájl használatával, bár még sosem próbáltam. (illetve most igen, de nekem is azt írja, hogy "load xy fail" )

[ Szerkesztve ]

.

(#991) Athoszka válasza 426os (#990) üzenetére


Athoszka
tag

Köszi! A partíció visszaállítást sikerült megoldanom és a gyári programot is úgy néz ki.
Ez az alapsáv verzió minideal-nél? P770.W12.22.SP.V15.P11,2012/12/12/18:17 valaki ellenőrizné?
És valaki meg tudná mondani a minideal eredetei recovery-jét? Vagy feltöltené az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#992) 426os válasza Athoszka (#991) üzenetére


426os
őstag

Nézd meg, hogy ez a ROM nem-e rakta fel magától a kínai recovery-t. Az a tapasztalatom az ázsiai romokkal, hogy bootolásnál mindegyik automatikusan felrakja, még akkor is, ha előtte tettél fel cwm-et. (persze ezt a "feature"-t ki lehet iktatni)

.

(#993) Athoszka válasza 426os (#992) üzenetére


Athoszka
tag

Nekem sosem írta felül.

(#994) Athoszka


Athoszka
tag

Sikerült visszaraknom az eredeti recovery-t mentésemet is. Most már mehet vissza:-)

(#995) mzeperx válasza Nyiaz (#985) üzenetére


mzeperx
tag

nekem is ugyanez a problémám, állandóan memóriáért sír, sorba leállnak az appok, hogy nincs elég szabad terület, pedig 350 megát mutat és mindent az sd re telepitettem amit lehetett, folyamatosan törölgetek.... minidealos ROM van rajta... a fészbukon kivül semmi nincs is rajta, annak is naponta törlöm a gyorsitótárát... de ez csak egy az ötven hiba közül.......... :W

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#996) San398 válasza mzeperx (#995) üzenetére


San398
őstag

Hol van 350MB szabad területed?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#997) hege21 válasza mzeperx (#995) üzenetére


hege21
senior tag

Nekem +20db apk. van fenn,ezidáig nem volt memória problémám :))
Minis rom,nekem tökéletesen működik az itt leírt módosításokkal :R

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#998) Koszta válasza mzeperx (#995) üzenetére


Koszta
tag

Nekem kb. 4 ablaknyi program van feltéve (egy oldalon pedig 20 program fér el, ha jól számoltam). Amit lehetett azt átmásoltam természetesen az SD kártyára. Így most van olyan 200 Mb szabad helyem. Egyedül a Firefox ami megeszik közel 100 MB-ot (van, hogy többet is).

(#999) viztelen válasza Athoszka (#994) üzenetére


viztelen
tag

Hello
Le tudnád írni az át- és visszapartícionálás menetét részletesen? :)
Előre is köszönöm

(#1000) feketeit válasza fila (#955) üzenetére


feketeit
csendes tag

Hello

Erre én is kiváncsi lennék.
Mármint A 4.2.2-re.
Hogy szuperál? Érdemes felrakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.