Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qnadam


qnadam
veterán

ezüst thinkpad? semmi se szent.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

>4 GB memóriával, 128 GB-os merevlemezzel, 1366x768 pixeles kijelzővel, Windows 10 Pro operációs rendszerrel és három év garanciával 280 000 forint körül kínálják.

Szégyen ilyen hardverrel bármilyen gépet kihozni, főleg 2017-ben. :W Nem is tudom hogy mit gondolt a Lenovo, amikor eldöntötték hogy 280.000 forintot kérnek ilyen konfigért. :((( Nem hiszem hogy annyira nehéz lett volna 4 GB helyett 8 GB RAM-ot, és 128 GB-os merevlemez helyett SSD-t a gépbe rakni ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

(#3) DithenS válasza PrometheusX (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

szerintem elírás.Ilyen kicsi merevlemezt senki se gyárt már csak SSD-t.

(#4) qnadam válasza PrometheusX (#2) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem az elírás lehet, manapság új 120-as vinyót találni rendesen kihívás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5) Medocsabi válasza PrometheusX (#2) üzenetére


Medocsabi
addikt

Durva ez az árazás. Bár ha azt veszed hogy macbookokat is vesznek a pancserek 2x ennyiért mobil cpuval... :U

(#6) MineFox54 válasza PrometheusX (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem mondom, hogy nem lehetett volna jobb, de amire ez a modell ki lett hozva, tökéletes. Prezentáció mutogatására, dokumentumok írására teljesen tökéletes. 1366x768 ebben a méretben elfogadható, nekem a 12.5"-on nincs vele bajom. Például 15.6-on már elég gáz azért, de ne felejtsd el hogy az nagyjából 1,5x ekkora képernyőterület pl a 12.5"-hoz képest. Az más kérdés hogy valószínűleg az egyik TN, a másik IPS.
Ha nem elég, vedd meg a jobb modellt, ami egyébként egész korrektül van beárazva ehhez képest. De ha valakinek (sok embernek!) elég, akkor felesleges megvenni a nagyobb modellt.
Ezek nem videóvágásra, és nem is játékra kitalált gépek. Arra vegyél ROG-ot :P

[ Szerkesztve ]

(#7) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Thinkpad LAN nélkül, ezt is megértük :(((

Szerk.: nem lehet hogy a merevlemez elírás, később SSD bővítést ír, HDD-nek kicsi is az a 128 GB méret.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) Kbali válasza Medocsabi (#5) üzenetére


Kbali
nagyúr

Melyik az az MB, amiben mobil processzor van?

(#9) PrometheusX válasza MineFox54 (#6) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Igazából nekem csak annyi bajom van az 1366x768-as kijelzőkkel, hogy tipikusan rossz minőségűek (nem elég éles, elmosódott, alacsony fényerejű), ezért szoktam őket elektronikai hulladéknak nézni. :(
Mondjuk abban van valami hogy prezentáció készítésre, bemutatásra, rohangálásra tökéletesen használható.

>Ezek nem videóvágásra, és nem is játékra kitalált gépek. Arra vegyél ROG-ot :P
Hátigen, azért örültem volna egy custom LED csíknak a gépen. :DD

DithenS, qnadam, Medocsabi: valóban elírás lehet. :) Ettől függetlenül durva az árazása szerintem.

(#10) qnadam válasza -=MrLF=- (#7) üzenetére


qnadam
veterán

és az m2 hdd se túl gyakori :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11) Fecogame


Fecogame
veterán

Azt az egyet áruljátok el, hogy az a piros gomb mire jó a billentyűzet közepén? Már másfél éve gépelek ilyen gépen ( T430 ), de még mindig nem jöttem rá, mire jó úgy igazán. A kurzort lehet vele iránytani, de kattintani nem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) qnadam válasza PrometheusX (#9) üzenetére


qnadam
veterán

az árazás szerintem rendben volna, ha tényleg thinkpadszerű thinkpad volna, csak félek hogy nem. de élőben kellene látni igazából.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13) qnadam válasza Fecogame (#11) üzenetére


qnadam
veterán

csiklópöcökegér, régesrégen csak ilyen volt a thinkpadeken. van aki nagyon szereti és tapipad helyett használja, én inkább csak a precizitást igénylő dolgoknál szoktam. egyébként lehet vele kattintani, csak beállítás kérdése.
a fentebbi egérgombok igazából a pöcökhöz tartoznak, az alsók (vagy a tapipad alja) meg a táccshoz.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14) MineFox54 válasza Fecogame (#11) üzenetére


MineFox54
őstag

A space alatti gombokkal tudsz kattintani, azok a TrackPoint gombjai.

(#15) PrometheusX válasza qnadam (#12) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Hát igen, részben én is ezért érzem erősnek ezt az árazást - nem nagyon jön át a Thinkpad érzés... kicsit csalóka, nem érzem úgy hogy egy business kategóriás gépet látnék a képeken hanem egy consumer laptopot.

(#16) qnadam válasza PrometheusX (#15) üzenetére


qnadam
veterán

anno a t60-amra ráültem véletlenül, semmi baja nem lett. ezt se a mostani x220-szal, se a w520-szal nem merném megpróbálni, a cikkbelivel meg főleg nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17) newmoonlight válasza Fecogame (#11) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Az az önmegsemmisítő gomb. Az Istenért meg ne nyomd!!! :Y

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#18) Medocsabi válasza Kbali (#8) üzenetére


Medocsabi
addikt

Visszavonom. A CoreM cpukra gondoltam :)

(#19) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Utálom már ezeket a generációzgatásokat. Ez meg nem ThinkPad így első ránézésre, hanem pénzlehúzás hülyéknek. Igaz jó biznisz. Legyártják őket 50-60k-ért, azt mehet 400%-os áron, de lehet, hogy keveset mondtam.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#20) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tavaly, a hatodik generációs, Sandy Bridge Core i processzorokkal mutatkozott be egy merőben új ThinkPad

Tutira Sandy volt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) Krix


Krix
őstag

Nincs LAN, nincs mobilnet, 300k ár. Érdekes módon a kisebb x2xx-be mindkettő belefért.

If it is not broken then don't fix it!

(#22) rudi válasza szabonagyur (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést, Skylake!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) PrometheusX válasza Krix (#21) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Egyetértek, akkor már vegyen egy "igazi" Thinkpad-et az ember.

De persze ez mindenkinek relatív, hogy mi az "igazi" Thinkpad.

(#24) .DLL


.DLL
veterán

Tényleg csak az árazással van baj, főleg, hogy a váz gondolom mindkettőnél műanyag. (hiába az esütnél a fém sapka (ebből is látszik, hogy nem sokkal drábább ez a változat)). Itt már a névért kérik el a felárat, pedig ez a Thinkpad már nem az a Thinkpad, így bármilyen más hasonló géppel is meg lehet azt a prezentációt tartani, ami könnyebb, stílusosabb, olcsóbb és/vagy erősebb ezen az áron (pl. Asus Zenbook 13,3" UX303UA-R4239T, 6th i7-tel, FullHD IPS kijelzővel, igazi vékony alumínium házzal, 275k-ért)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha pl. ezt nézem business alsó kategóriában, nem is értem, hogy ennek a Fingpad-nek mi keresnivalója van a piacon...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) szabonagyur válasza Alchemist (#25) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nem business es sosem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27) Khelben válasza Alchemist (#25) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább a HP Probook 430 G4-et nézd, az is 13-as fullhd ips és 200k-ért már haza lehet vinni.

(#24) .DLL : a Zenbook nagyon messze van az üzleti kategóriától. A billentyűzete konkrétan a kínszenvedés kategória egy üzleti gép után.

[ Szerkesztve ]

(#28) kromatika


kromatika
veterán

Az alap model 1366x768 nevetséges kijelzővel,és I3-as U-s cpu-val igen csak túl van árazva szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.