Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#161) Sinesol válasza Juhaszatti (#159) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem pozitivum az arcfelismereses feloldas. Mikor i11-re valtottam, eléggé tartottam a dologtól, most par honap hasznalat utan viszont azt kell mondjam, hogy sokkal kényelmesebb megoldas.
Főleg igy nyaron, mivel ha csak kicsit izzadt a kezem, az ujjlenyomatolvaso mar nem szerette. :)

[ Szerkesztve ]

(#162) Juhaszatti válasza Sinesol (#161) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mindkettővel futottam már olyan helyzetbe, hogy vagy kényelmetlen volt, vagy egyáltalán nem oldott fel. Akár arcfelismerés, akár ujjlenyomatolvasó. Nálam pont ezért aktív mindkettő, egyszerre. Akármilyen helyzetben vagyok, valamelyik biztos felold, és legalább nem kell a pinnel vacakolnom. Szóval az arcfelismerés megléte nálam is pozitívum, de még pozitívabb, ha van mindkettő. :)

(#163) Depression válasza axioma (#155) üzenetére


Depression
veterán

Ennyire bonyolult apple eszközön az ékezet használata?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#164) Depression válasza Juhaszatti (#162) üzenetére


Depression
veterán

Édesapám p20pro-ja, amit én ajánlottam neki, 3 naponta kötelezően bekéri a feloldáskódot, amitől ő falra mászik. Ilyenkor se újjlenyomatolvasó, se arcfelismerés nem számít. Persze a huaweii hívők ezt megmagyarázzák, hogy biztonság mindenek felett. Hát, ha se az újjlenyomat, se az arc nem elég biztonságos náluk, akkor kapják be!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#165) Juhaszatti válasza Depression (#164) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ugyanez megvan a Samsungokon is pl (S7 és S10 szérián biztosan, utóbbit használom most is, de valószínűleg a UI része, így a többi telefonjukon is). Azért mert ha folyamatosan csak biometrikusan oldod fel, esélyes hogy előbb utóbb elfelejted a kódot. Ezt próbálja kiküszöbölni több gyártó is.

[ Szerkesztve ]

(#166) Sinesol válasza Juhaszatti (#165) üzenetére


Sinesol
veterán

De miért baj az, ha elfelejted a kódot, ha amugyis biometrikusan használod és az is biztonságos? Egyáltalában kód se kellene.

[ Szerkesztve ]

(#167) Juhaszatti válasza Sinesol (#166) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az már egy másik kérdés, hogy miért nem lehet kód nélkül biometrikus azonosítást beállítani egyik platformon sem. Lehet az oka az is hogy túlbiztosítják inkább a dolgot. Vagy az is hogy a biometrikus azonosítás egyik formája sem 100%-os, izzadt/vizes/koszos kéz, maszk, napszemüveg, erős napfény hátulról stb stb akármelyik esetben jól jöhet ha van egy B opció. Valószínűleg ezért kell a kód, persze én is csak ötletelek.

[ Szerkesztve ]

(#168) Fred23 válasza Juhaszatti (#165) üzenetére


Fred23
nagyúr

Android One-os Nokia 8 Sirocco is csinálja, engem is zavar, de azért nem tragédia.

(#169) Sinesol válasza Juhaszatti (#167) üzenetére


Sinesol
veterán

Amúgy lehet csak beképzelem, de pl. Iphone11-en eleinte volt, hogy nem mindig ismert fel elsőre, mára viszont kb minden körülmények közt felismer, lehet hogy van valami folyamatos gépi tanulás is és nem csak arról szól az egész, hogy beolvas egyszer és kész? Ha igen, akkor még kevésbé számít, hogy elfelejti az ember a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#170) joey04 válasza Depression (#164) üzenetére


joey04
titán

ezt nem csak a huawei csinálja.

(#171) axioma válasza Depression (#163) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan nem az iphone-rol irok hsz-t. De mindig [ertelemzavaro esetben repulositve] ekezet nelkul. Magyar bill-en nem lehet erdemben kodot irni! Es nyilvan akit zavar, nem kell elolvasni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.