Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah akkor kérek segítséget nem 300e-s telóba. Lánynak lesz ezért max 150mm hossz +-1-2 mm. 60-80k legyen az ára, az se baj ha külföldön olcsóbb. Legyen benne legalább 4 gb ram. B20 is kell. Nyilván a többi adat kevésbé fontos (nyilván android) mert csak telefonálásra és némi böngészés és fb meg ilyenek mennek rajta full átlag juzer. Mondjuk az NFC nem lenne rossz, mert olyan banknál van ahol tudná használni, bár idáig is megvolt nélküle. Ebbe a kategóriába nagyon nem vagyok otthon (pici és használható)
Segítséget előre is köszönöm. :)

(#152) Tomy Yayo válasza axioma (#150) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Akkor azért nem, mert céges. Pl. mi Blackberry Work-öt használunk, abban sem megy. Gondolom mert valamiféle "védett" alkalmazás lehet, mint ahogy a jelszó mezőket is felismeri és megkülönbözteti az iOS weboldalakon, appokban is. BB Workkel se 3rd party appok nem mennek, se képernyőfotó, de még szöveg kivágás/beillesztés se működik más appba, csak appon belül. Mondjuk androidon sem :)

Sebaj, egy próbát megért (remélem :) )

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#153) Juhaszatti válasza INGJOKE (#151) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez az ár, kb 150mm, NFC kombó sajnos nagyon nagyon lekorlátozza a lehetőségeket. Kettőnél több vállalható telefon ezekkel a feltételekkel nem is jut hirtelen eszembe, csak a Huawei P30 Lite, illetve a Galaxy A41. Előbbi 75, utóbbi 86 ezer körül.
Persze akadhatnak még Cubotok, Dogeek és társaik.

(#154) INGJOKE válasza Juhaszatti (#153) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen sajnos én is ezt láttam kb. A Samu telefonokat nem ajánlom senkinek(főleg ennek a lánynak 🙂). Most Hüvej p8 lite van neki, de össze van már törve nem kicsit. Szóval a hüvej vonal gms-el még elmegy. :)

(#155) axioma válasza Tomy Yayo (#152) üzenetére


axioma
veterán

Lehet, hogy a cegesseg miatt nem. Persze hogy megerte megprobalni, de ettol megszeretni nem fogom. Talan a widget-eknek nem lesz akadalya es akkor legalabb hasonlit ahhoz ami androidon normal hasznalat.

(#156) Juhaszatti válasza INGJOKE (#154) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az én tapasztalatom éppen ennek a fordítottja. A One UI az egyik legjobb rendszer lett mára, csak jó tapasztalataim vannak vele. De a Huaweiel csak a csalódás és bosszúság volt. A Lite-os vonalat meg pláne messziről kerüljük tőlük. Volt itthon P8 Lite, P10 Lite, Honor 8-ból 2 is (Y szériás Huawei is, de azt említeni is kár), de egy kivétellel már az összes EMUI-s telefon le lett váltva, és valószínűleg nem is lesz több a családban. Ennek ellenére is írtam mint épkézláb alternatívát, mert persze ahány felhasználó, annyi tapasztalat. :)
Ezért is sajnálatos hogy ilyen szűk a kínálat ebben a szegmensben, ahol te is keresgélsz.

[ Szerkesztve ]

(#157) Nekton válasza INGJOKE (#154) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

A40-is jó telefon ilyen célra. Nekem volt, szerettem. Leesett, totálkár. Most p30 Lite van. Az mégjobb, de kicsit nagyobb. Cserébe nem villog a kijelző és szebbek a képek. Én ajánlom. :K

[ Szerkesztve ]

(#158) INGJOKE válasza Juhaszatti (#153) üzenetére


INGJOKE
veterán

És NFC nélkül, bővül még valami értelmessel a lista? :)

(#159) Juhaszatti válasza INGJOKE (#158) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Honor 20 Lite (kb 155mm), Lenovo S5 Pro (kb 154mm) esetleg a Mi 8 Lite (kb 156mm).

Utánanéznék milyen tesztek és tapasztalatok vannak ezzel a Lenovoval kapcsolatban, mert talán ők az egyetlenek ezen a méret és ár szinten (60 körül), akik már 6/128GB kiszerelést adnak. Viszont nincs ujjlenyomatolvasó, csak arc alapú feloldás, mint az Apple-nél.

(#160) FoxiestFox válasza INGJOKE (#158) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#161) Sinesol válasza Juhaszatti (#159) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem pozitivum az arcfelismereses feloldas. Mikor i11-re valtottam, eléggé tartottam a dologtól, most par honap hasznalat utan viszont azt kell mondjam, hogy sokkal kényelmesebb megoldas.
Főleg igy nyaron, mivel ha csak kicsit izzadt a kezem, az ujjlenyomatolvaso mar nem szerette. :)

[ Szerkesztve ]

(#162) Juhaszatti válasza Sinesol (#161) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mindkettővel futottam már olyan helyzetbe, hogy vagy kényelmetlen volt, vagy egyáltalán nem oldott fel. Akár arcfelismerés, akár ujjlenyomatolvasó. Nálam pont ezért aktív mindkettő, egyszerre. Akármilyen helyzetben vagyok, valamelyik biztos felold, és legalább nem kell a pinnel vacakolnom. Szóval az arcfelismerés megléte nálam is pozitívum, de még pozitívabb, ha van mindkettő. :)

(#163) Depression válasza axioma (#155) üzenetére


Depression
veterán

Ennyire bonyolult apple eszközön az ékezet használata?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#164) Depression válasza Juhaszatti (#162) üzenetére


Depression
veterán

Édesapám p20pro-ja, amit én ajánlottam neki, 3 naponta kötelezően bekéri a feloldáskódot, amitől ő falra mászik. Ilyenkor se újjlenyomatolvasó, se arcfelismerés nem számít. Persze a huaweii hívők ezt megmagyarázzák, hogy biztonság mindenek felett. Hát, ha se az újjlenyomat, se az arc nem elég biztonságos náluk, akkor kapják be!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#165) Juhaszatti válasza Depression (#164) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ugyanez megvan a Samsungokon is pl (S7 és S10 szérián biztosan, utóbbit használom most is, de valószínűleg a UI része, így a többi telefonjukon is). Azért mert ha folyamatosan csak biometrikusan oldod fel, esélyes hogy előbb utóbb elfelejted a kódot. Ezt próbálja kiküszöbölni több gyártó is.

[ Szerkesztve ]

(#166) Sinesol válasza Juhaszatti (#165) üzenetére


Sinesol
veterán

De miért baj az, ha elfelejted a kódot, ha amugyis biometrikusan használod és az is biztonságos? Egyáltalában kód se kellene.

[ Szerkesztve ]

(#167) Juhaszatti válasza Sinesol (#166) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az már egy másik kérdés, hogy miért nem lehet kód nélkül biometrikus azonosítást beállítani egyik platformon sem. Lehet az oka az is hogy túlbiztosítják inkább a dolgot. Vagy az is hogy a biometrikus azonosítás egyik formája sem 100%-os, izzadt/vizes/koszos kéz, maszk, napszemüveg, erős napfény hátulról stb stb akármelyik esetben jól jöhet ha van egy B opció. Valószínűleg ezért kell a kód, persze én is csak ötletelek.

[ Szerkesztve ]

(#168) Fred23 válasza Juhaszatti (#165) üzenetére


Fred23
nagyúr

Android One-os Nokia 8 Sirocco is csinálja, engem is zavar, de azért nem tragédia.

(#169) Sinesol válasza Juhaszatti (#167) üzenetére


Sinesol
veterán

Amúgy lehet csak beképzelem, de pl. Iphone11-en eleinte volt, hogy nem mindig ismert fel elsőre, mára viszont kb minden körülmények közt felismer, lehet hogy van valami folyamatos gépi tanulás is és nem csak arról szól az egész, hogy beolvas egyszer és kész? Ha igen, akkor még kevésbé számít, hogy elfelejti az ember a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#170) joey04 válasza Depression (#164) üzenetére


joey04
titán

ezt nem csak a huawei csinálja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#171) axioma válasza Depression (#163) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan nem az iphone-rol irok hsz-t. De mindig [ertelemzavaro esetben repulositve] ekezet nelkul. Magyar bill-en nem lehet erdemben kodot irni! Es nyilvan akit zavar, nem kell elolvasni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.