Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Schuler888 válasza moleculez (#50) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen. Alice tenyleg lehet feltudna porgetni az itthoni telkovideo gyartast, habar en egy csajos csatornara se vagyok feliratkozva, es a kb 10 eves probalkozas ahol szinten vmi csaj szamolt videoban telko ugyben...hat elszornyedtem tole. Egy mobilozas Winkler Robija, vagy istenbocsá filmkritika Puzserja kene ide, de a mobeel Szabija sztem meg sokra fogja vinni, kihivo hijjan, mert ha mondjuk Szabi egy 7/10, konnyu belatni hogy T2 Laci egy 5/10 korul all, pedig eskuszom birom, de nem az a kepernyos alkat, Bogot egyebkent en birtam a monitor elott is, meg spontan is, bar gondolom van eleg dolga ezen felul is, pedig neki tenyleg jol allna a dolog!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#52) moleculez válasza Schuler888 (#51) üzenetére


moleculez
veterán

Mondjuk én (bár 30 se vagyok), inkább oldschool mód szeretem olvasni inkább a teszteket, megemészteni, a videós műfajban, ha szakmai akar lenni a kutya nem nézi végig, mert legalább (!) 20 perc, hameg nem az, akkor minek nézzem?! Hogy a kamera előtt forgatják close-up-ban, meg a menüben mászkálnak?!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#53) Béééla


Béééla
őstag

Hogyne lehetne ajánlott egy 300 ezres telefon? Legyen hozzá olyan fizu hogy ne legyen gond ;]
B pont: engem inkább az bosszant, hogy mellette PC-re meg alsó polcos szart akarnak venni mert "jóleszaz", telefonért, ami sokszor szó szerint 2 év után kuka tud lenni, azért tapsikolnak, pedig nem használják ki.
C: jó elv ez a "majd lentebb megy az ára", aztán nem kapni. Asszony telója beadta a kulcsot, a Mi A2 bevált úgy-ahogy. Be a boltba: hát MÁR nem kapni mióta! Fél-egy évvel a megjelenés után, ha jól emlékszem. Használtat meg nem szeretnék venni ha lehet. Szóval ennyit a "majd korrigálja magát idővel". Ja. Érdemes megnézni, hány éves hulladékok beragadt készlete milyen pofátlan áron van.

Bélabá

(#54) Schuler888 válasza moleculez (#52) üzenetére


Schuler888
senior tag

A specifikaciokat barki el tudja olvasni, a jo szogbol felvett hasznalat, vagasok, az elmeny amit ad, az 1-1 keszulekek egyedisége amit videora lehetne vinni, melle a szemelyes velemenyt, a tobbi keszulekkel-keszulekhez hasonlitast... bevallom en szivesen csinalnam ezt, de YT az az ipar ahova nem konnyu betorni, plane itthon

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#55) opr


opr
veterán

Érdekes, mind a két álláspontban van bőven igazság, viszont én személy szerint AliceWake-kel értek egyet.
A plecsnit én mindig is úgy értelmeztem, hogy kategórián belül milyen az adott telefon. Ha az ár érték arányt figyelembe vesszük, bármilyen csúcstelefon maximum tetszett plecsnit kaphat az utóbbi pár évben, mert ha őszinték vagyunk, a középkategória újabban rengeteget fejlődött, gyakorlatilag elég bármire. Pár éve még igaz volt az, hogy ha nem akartad, hogy a készülék használata konkrétan fájjon, csúcsot vettél és kész. Ma már ez nagyon nem így van.
Innentől kezdve, illetve a fenti okok miatt szerintem a plecsninek kizárólag kategórián belül, az aktuálisan kapható ellenfelekhez mérve van értelme.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#56) #30610944 válasza moleculez (#50) üzenetére


#30610944
törölt tag

iJustine konkretan egy hulyepics@. Az osszes videojaban/tesztjeben a szemelyes velemeny sokkal tobbet nyom, mint a szakmai tapasztalat. Sosem hallgatnek ra.
Unboxing-os Lewis sokat valtozott es sajna rossz iranyba megy o is. A latercase, sajat termeke is egy hatalmas atveres utolag kiderult es ennek a szavara adjon az ember? Meg ezeknek a YouTube-erekre akik elmondjak ez a teszt mind a sajat velemenyem, senki nem befolyasolta (csak epp az a ceg aki a kezebe tolta az adott teszt alanyt). Mert valljuk be ha neked adnak egy draga telefont akkor nyilvan csak jokat vagy semleges dolgokat fogsz rola mondani, irni. Rosszatt nem mert nem akarod kockaztatni, hogy ezert legkozelebb nem kuldenek.
MKBHD is ugyanez. Nagyon ritkan mond rosszat. A teszt nala annyi, hogy bemutat valamit, elmondja ezt tudja, es jonapot. Rosszat, negativ kritikat nagyon kevesen mondanak az esetek tobbsegeben.
En is anno mikor irtam rewview-ot egy adott termekrol Amazonon es rosszat irtam, ra par nap es irt a ceg, hogy figy igy-meg ugy de valtoztassam mar meg a velemenyem. Cserebe megtarthatom az termeket, visszaadjak az arat, stb.
Es ez YouTube-on tobb milli kovetonel is igy mukodik csak durvabban.
Lassan senki szavara nem lehet adni es ez itt a baj, nem a plecsni.

(#57) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Erről a mobeel Szabiról még nem hallottam. Most megnéztem a poco f2 pro tesztet és igen kevésbé idegesítő, mint tech 2 Laci és közérthetőben is nyomja. Feliratkoztam majd ha lesz időm meg olyan ami érdekel nézem még. :)

(#58) INGJOKE válasza #30610944 (#56) üzenetére


INGJOKE
veterán

"En is anno mikor irtam rewview-ot egy adott termekrol Amazonon es rosszat irtam, ra par nap es irt a ceg, hogy figy igy-meg ugy de valtoztassam mar meg a velemenyem. Cserebe megtarthatom az termeket, visszaadjak az arat, stb."

Ez hogy mi? Szimpatikusan hangzik... :DDD :DDD :DDD

(#59) kukacfej


kukacfej
tag

Csúcs mobiloknal hulla fölösleges a plecsni, max pro és kontra.
Ott mindenki eldöntheti mi az amiatt kiad egy valag pénzt.

Korábban csak csúcs mobilokat vettem én is bármi áron. Emlékszem anno a HTC Kaisert vettem 250kért az extremben és a srác úgy adta ki mint valami hímes tojást.
Abban az időben kaptál valmait annyi pénzért.
Aztán jött egy rakat szifon és LG.

Most viszont vicc az összes csúcs mobil ára. Nem ér egyik sem annyit, én is osztom hogy egy mostani közepes telefon simán használható minden átlag dologra vagy egy 1-2 éves korábbi csúcs. Évek óta nem veszek már prémium telót, 100-150et vagyok hajlandó kiadni egy telefonra. Annyit megér, pedig szinte a telefonokon dolgozom.

Nyilván szubjektív mindenkinek, de ezek az árak már tényleg nevetségesek a csúcs mobiloknál. Azt is tegyük hozzá, hogy sokaknak státusz szimbólum és azért veszik a csúcs telókat.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#60) janeszgol válasza INGJOKE (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is pár hónapja találtam rá, a Honor 8A teszten keresztül. Jó videókat csinál. De felőlem Tech2 Laci is maradhat, az ő videóját is meg szoktam nézni. Meg Magyarósi Csabiét is.
Tech2Laci kicsit specifikusabb, emiatt tűnhet kötöttebbnek. de engem nem zavar.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) Doki42 válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


Doki42
őstag

Sajnos egyet értek... sajnos :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#62) kukacfej válasza janeszgol (#60) üzenetére


kukacfej
tag

Én is most találtam rá Szabira, nekem sincs bajom Lacival.
Mondjuk egy csajos magyar csatorna bejönne nagyon, MA talán ezzel újíthatna. AW sokaknak nagyon szimpatikus, ha esetleg elgondoznak egy ilyen opción.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#63) FoxiestFox válasza moleculez (#50) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az említett csatornákat ugyan nem ismerem, én MrMobile csatornájába szoktam belenézegetni, szerintem teljesen rendben van.
Főleg mostanában a When Phones Were Fun sorozata. :D

(#64) janeszgol válasza kukacfej (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem nem mindig hiányoznak a csajok. Nem érzem azt, hogy mindig mindenhol ők is ott legyenek, és ez fordítva is igaz. (Pl én a jogsit női oktatónál tettem le. Nálam ez alap. Csak női masszőrhöz megyek. Csak női eladót akarok ruházati boltban látni.)
Persze ha van kedve Alice-nek, akkor csinálja és természetesen megnézem a videóját. De csak azért, mert nő ne csináljon videót. (Bátran leírom, mert én is balkezes vagyok, ahogy ő, és nekem is a SG Note a kedvenc kategóriám, ahogy neki. Így talán megértőbb lesz. :) )

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) INGJOKE válasza janeszgol (#64) üzenetére


INGJOKE
veterán

Engem nem érdekel, hogy női vagy férfi eladó vagy akármi van valahol, ha jól végzi a munkáját. :)

(#66) #30610944 válasza INGJOKE (#58) üzenetére


#30610944
törölt tag

Vettem valamit Amazonrol es csillagoztam, leirtam a velemenyem. Es jott is a valasz a cegtol hogy miert a keves star es a negativ kritika, mit tehetunk hogy jobbat irj, tobb csillagot adjal. Eleg sokszor elofordult mar.
Gondolj csak bele ez uzlet. Ugyanaz mint a hirek a tv-ben. Ferditenek sokszor, ugy fogalmazzak meg hogy clickbait legyen de a nagy semmirol szol majd. Nezd meg ezt a cikk cimet is, mi az ha nem clickbait. Pont alkalmas arra hogy megossza a kozonseget, idevonza az embereket. Elertek amit akartak a cikk irok? Nana, hisz itt vagyunk. A tesztet is igy irjak. Vagy megosztoan vagy semlegesen ne hogy elessenek a tamogatastol legkozelebb. Biznisz!
Azt az igasag altalaban sosem lat napvilagot.

(#67) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Most megnéztem spanyol raktárból már 461 dollárért meg lehet venni az új poco-t az nincs 150 e Ft. Annyiért szerintem nagyon jó ajánlat. 11.11-es akcióba simán olcsóbb lehet, vagy ennyiért a 8/256-ost el lehet hozni, ha idén nem lesz valami amibe szerelmes leszek lehet veszek egy ilyet 2 évig az is jó lesz. :)
Csak az a fránya qi töltés benne lenne, de lehet ezen túl tudok lépni a mi mix 2s-t is kb 4-5 hónapja töltöm így az irodába pedig már 2 éves...

[ Szerkesztve ]

(#68) moleculez válasza INGJOKE (#65) üzenetére


moleculez
veterán

:K :K ez mindennel így kéne, hogy legyen. Minden területen kaptam már kiemelkedő szolgáltatást, terméket a nem tipikus nemtől. (értsd: női taxis, férfi ügyfélszolgálatos)

Az általam említett csatornák azok teljesen semlegesek, a termékről alig tudsz meg valamit, szó szerint azért mennek oda az emberek, hogy megnézzék az S20Ultra+ hogy mutat MKBHD kezében, hogy ő hogy beszél róla. Nem azért, hogy megtudjanak valamit a telóról.
A review maffia azmeg igen nagy biznisz, tudnék mesélni...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69) DjFlanker válasza FoxiestFox (#44) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Kicsit félreértetted amit írtam :)
A pénzügyi amortizáció teljesen független attól hogy milyen oprendszer, mekkora a telefon. Egy csúcstelefont pénzügyileg, amortizációilag ugyanúgy nem éri megvenni, mindegy hogy az 400e, 300e, 200e vagy 100e forint volt az adott időben. Egy év alatt minimum veszít az árából 30%-ot. Az S4 anno ugyanúgy, mint most az S20.
Autó ugyanez: Amint kitolsz egy Audi A8-t (de bármit) a szalonból újonnan, azonnal veszít 10-15% az értékéből (marginális kivétel a szupersport autók, limitált szériák), abban másodpercben, És ez 1980-ban ugyanúgy volt, mint 2020-ban

A laptop/PC alkatrész esetén annyi a különbség hogy a fejlődés lelassulásával lassult az értékvesztés, mert 1990 és 1995 között óriási ugrások voltak, míg mondjuk 2015 és 2020 között jóval kisebb, és ez kihat az értékvesztésre.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#70) moleculez


moleculez
veterán

BTW ha valamiről YT csatorna kéne, az az, hogy mire hogy tudod használni a telód. Állítom a telók 70+% -ban a szocmédia használatban fullad ki, nincsenek kihasználva, így meg tényleg fölösleges 300+ huf-ért bármit is venni. Főleg ajánlani. Mikor Note 9 tulajnak magyarázom hogy a ezzel lehet ám jegyzetelni. Is. Meg konkrétan mindent is csinálni. De a FB az megy. Shemmi más.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#71) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Videós tesztet ne, mármint sima telefon esetén ne. Pont azért szeretem ezt a lapcsaládot mert megmaradtak az írásbeli tesztek, és ez így tökéletes számomra.
A videók tökéletesek a CES kalandok, kiállításos kalandok megörökítésére, de ennyi.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#72) Dave™


Dave™
nagyúr

A harmadik fele meg kijön az első kettőből.

Szerintem nem fog kijönni.

(#73) janeszgol válasza moleculez (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

+1.

Sajnos páran még annyira sem értenek, hozzá, hogy ha eladja a telefont, akkor ne gombos FC-t csináljon, mert az csak levélnehezék. "Mert úgy sokkal alaposabban töröl." - szokták mondani.
Az IFTTT automatizáció manapság már nem divat. Mondjuk több automatizáció is bekerül már a telefonokba, de szerintem lenne létjogosultsága még.
Kezd divatosabb lenni az okosotthon. Lehetne több partnert is szerezni, és akkor tesztelni mindenféle okos háztartási eszközt.

Mert mobilos bemutatóvideó millió van. Biztosan van a fentebb felsoroltakból is, de nekem hiányoznak a lehetőségek.
Hívás, sms, Messenger, fácse, email, naptár, térkép, kamera, képek, zene, videó. Ennyi? Ennyiből áll egy okostelefon?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) Thom!


Thom!
veterán

Valljuk be őszintén a mobilarénás tesztek már régen nem képviselnek olyan szakmai színvonalat mint régen..ezen kár vitatkozni

(#75) Fred23 válasza Thom! (#74) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem teljesen jók úgy általában, viszont a technológiai fejlődéssel egyre több mindenről lehetne írni, és így egyre több mindenbe bele lehet kötni, ha valaki akar. :D

Például lehetne mindig PWM-et mérni, hogy van -e, és ha igen, hány Hz. Vagy melegedést és throttlingot; vagy a GPS pontosságát; vagy az IP védettséget kapó telók mehetnének víz alá a gyártó vállalása szerinti mélységbe és időre. Stb.

(#76) janeszgol válasza Thom! (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem akarom lefitymálni a teszteket. Nekem bejön ez a könnyed stílus. Régen a kocka előadókat szerettem, az is érdekelt, hogy a harmadik csavart hova helyezték, meg a negyediket stb. Ma már ez a része nem. Vannak szempontjaim, azokról az esetek többségében esik szó.
Nekem nem kell lefotózni ilyen mindenféle színskálát, meg pörgő vackokat. Bog lefotózza a kutyáját séta közben, és azt mondja: ez ezt tudja. És nekem ez elég, mivel nagyrészt én is erre és így használom.
A MA-ban a természetességet szeretem, amit könnyen lehet amatőrségnek nevezni. De nálam nem az. Ez mellé ott az NC (notebookcheck), na ők már kockábbak, illetve a PhoneArena. Ennyi elég nekem. Annyira nem érdekesek pusztán a vázak, hogy millió lényegtelen dolog benne legyen.
A szoftver, na az érdekesebb már. Ezt kéne fejleszteni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Mindenkinek más a fájdalomhatár vásárlásnál. Nekem kábé 70 amiből 3 évente veszek másik redmi telefont.

(#78) moleculez válasza janeszgol (#73) üzenetére


moleculez
veterán

iOS-ben pl Siri shortcut végzi a napi rutinom felét a munkában, a feltétel annyi, hogy a lokálisan ott legyek, megérkezzek, emlékeztetők rögtön beállítodnak jelzéssel, Apple Watchon pedig mindent elintézek, alig kell napközben a telohoz nyúlni. A heti bevásárlólista megosztva, ketten írjuk asszonnyal, családi naptár, nem beszélve a média gyártás és fogyasztásról. A teljesség igénye nélkül.
Gazdasági szempontból abszolút fölösleges a 400k csúcsteló szocmédia alá. Azonban minnél jovbban kihasználod, annál kevésbé fölösleges. Szóval ebben a perspektívában szinte(!) senkinek nem ajánlanék csúcstelót. Kicsit olyan, hogy ajánlott-e egy Maybach/S8/tetszőleges business class autó ha csak iskolába hordom a gyereket, meg a közértbe vásárolni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#79) kchris78 válasza DjFlanker (#69) üzenetére


kchris78
veterán

Régen akkora volt egy egy év alatt a fejlődés hogy megérte a plusz pénzt hogy flagship legyen az embernek, aktuális modell! Hiába volt értékvesztés. És nem mindegy hogy 300ezerből veszt 30-50%ot egy év alatt az ember vagy 150-ből mondjuk. Illetve a friss cuccok nem is mentek a régi telefonokon pont a nagyfejlődés miatt (RAM, CPU). Mostmár ilyen nincs.. Mint az autóknál. Nem kell ahhoz BMW/Audit venni, haver mutatta KIA-ját és abban is annyi kütyü van.. Kamera sávtartás ülésfűtés hátul is... Itt vannak a telefonok is.

Plusz: most van a birkanyírás. Az elmúlt években nőtt a piac, piacot kellett szerezni hogy megvessék a gyártók a lábukat. Plusz el kellett a telefonokat hinteni, mostmár mindenki szolgáltatásfüggő (Ki FB ki Insta ki Pinterest ki YT a sort lehet folytatni)... Naponta sok órát van az ember kezében a telefon, ebből megéri drágát venni hiszen annyit használja az ember.. A függőségeket minőségi telefonon kell kielégíteni és ez meg is történik.. Lehet emelni az árakat az emberek elfogadják mert kell a függőséghez. Még a végén kiderül hogy jó kis kartell árazás van a háttérben. (valami rémlik is hogy a telefongyártáson mennyire nincs nyereség.. csak a drága telefonokon. hát most van, még több :) ).

Azt érdemes még meggoldni hogy fél-1 év mulva már olcsóbban beszerezhető a telefon (pl aki ajándékba kapta vagy nem tetszik neki mégse). Legtöbbször 1 év se kell, én promax11et vettem jóárasítva... Illetve: egyik telefonban SINCS lélegeztető gép! Ha drága akkor nem kell megvenni és akkor a gyártók is észreveszik magukat, mert eladni akarnak...

[ Szerkesztve ]

(#80) kukacfej válasza kchris78 (#79) üzenetére


kukacfej
tag

Azért kicsit más egy autó esetében, főleg amiket példának felhoztal. Ott a motorokban bőven van eltérés, főleg a prémiumok esetében. Nagyobb motor lényegesen drágább nem csak kiegészítők számítanak.

Az tény hogy a mostani telefonok sehogy sem tartják az árukat, talán a szifonok jobban. Ahogy az is, amíg megveszik ilyen áron és meg is fogják, addig pofátlanul megy tovább. Marketing sokat segít hogy azt nyomják a népnek ez kell neked , vedd!
Sokaknak tényleg lövésük sincs mit tud a telefon, csak a fotózás a lényeg mert kell villogtatni valamit.

Nálam alap a munkához, sokszor laptop helyett használom mégsem vennék többet 300+ áron telót.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#81) kukacfej válasza janeszgol (#73) üzenetére


kukacfej
tag

Szerintem is egy kiegészítő csatorna jó lenne.
Valamerre nyitni kell és videózás egyre nagyobb teret nyer, főleg a fiatalok körében.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#82) Depression válasza kukacfej (#81) üzenetére


Depression
veterán

Pont ez az én bajom, hogy már olyanokat kell kiszolgálni, akik nem tudnak olvasni.

A másik, ami zavar a mobilarénán, az a specifikáció oldal: gprs, wap, telefonkönyv/sms kapacitás, meg egy csomó feledésbe merült dolog, de egy képernyőarány már nem fért oda.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#83) moleculez válasza Depression (#82) üzenetére


moleculez
veterán

Az bizony nagyon igaz, kereshetőségnek jót tenne. WAP :D

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84) Felesbandi válasza szaszimi (#40) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Reklamok a rendszerben? :Y
Mi 9T-m van, de a rendszeren belül sehol egy reklámot nem latok. Lehet a Nova launcher miatt?

(#85) Bog válasza moleculez (#50) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

AliceWake nem szeret szerepelni, a többiek sem igazán. Én imádok videózni, de egymagam képtelen vagyok még ezzel is foglalkozni úgy, hogy az megfelelő minőségű legyen.
Tech2Laci viszont megoldja helyettünk.
Amikor elengedtük ezt a dolgot, akkor több feliratkozónk volt, mint akkor a Tech2-nek. Azóta csak nagynéha teszünk ki videót, leginkább utazás kapcsán, meg én nevelgetem a kis hobbicsatornám mindenféle teljesítménybeli és anyagi kényszer nélkül.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#86) Bog válasza moleculez (#83) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezen is dolgozunk már baromi régóta, csak mindig van valami, ami fontosabb...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#87) saabonline válasza szaszimi (#34) üzenetére


saabonline
csendes tag

Abban igazad van, hogy a szolgáltatások árai többe kerülnek, de azok, pl fodrász, nem feltétlenül fontos az élethez, bár 8 font havonta egy hajnyírásért nem vészes, viszont a lakás bérleti díjak már simán összemérhetőek a hazaiakkal. Autó olcsóbb használtan jóval, nincs költsége az átiratásnak, igaz, a biztosítása több, de tartalmazza a hazai casco-t is, úgy meg már nem is annyira, útadó van, de nincs autópályadíj, így az is hasonló. Nettó 1200 font körül havonta megvan a teljes munkaidős minimál, aminél nem nehéz többet keresni. Gyakorlatilag minden élelmiszer olcsóbb, a gyerekkel kapcsolatosak meg feleannyi, legyen az ruha, pelenka, stb. Jó példa a 3.6%-os friss tej, ami 3.4 literes kiszerelésben 1font 50, a bankszámla, pénzfelvét, utalás, internetbank, sms szolg, mind teljesen ingyenes. Nincs kolbászból, de hogy mindenféle spórolás nélkül, normál életvitel mellett, ugyanannyi kompromisszummal, mint Mo-on, szerintem 100ezer forintnak megfelelő összeget havonta simán meg tud spórolni egy minimálbéres, persze jobban akar élni, mint otthon, ezért mindenből jobbat, újabbat, többet vásárol, mint otthon tehetné, ezért sokan azt gondolják, semmivel se jobb a helyzete, dehogyisnem, nincs stressz, minimálbéres munka meg bármikor cserélhető, ha nem tetszik.

(#88) Sinesol válasza Bog (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha választani kell a boltban akkor igen, viszont itt objektiv tesztről van szó elvileg, ahol kizárólag a készülék képességeivel kellene törődni, amit totál nem befolyasol az árcédula. Az lenne a legjobb, ha az árazással különösebben nem foglalkoznátok, mindenki el tudja dönteni később, hogy mi mennyit er meg neki, nem pénzügyi tanácsadó rovatot vezettek.

[ Szerkesztve ]

(#89) kukacfej válasza Depression (#82) üzenetére


kukacfej
tag

Na igen ne is mondd, webshopok is uzemeltetek és hosszasan tudnék mesélni az olvasás hiányáról.

Sajnos tetszik vagy nem MA-nak is haladni kell a kor elvárásaival, főleg ha profitálni akarnak belőle.

Az igények nagyon megváltoztak és 5 éven belül méginkább megfognak. Jobb felkészülni, mint kapkodni későn
Szerintem.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#90) Depression válasza kukacfej (#89) üzenetére


Depression
veterán

Amint a MA átvált olvasásról nézősre, keresek magamnak mást. A telefonom néma, már vagy 15 éve.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#91) FoxiestFox válasza Depression (#82) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nyilván akik biciklivel járnak, nem tudnak gyalogolni.
Sántít a megközelítés.

(#92) noe_01


noe_01
csendes tag

Tetszene egy olyan funkció ha a tesztek között lehetne plecsni alapján szűrni. :)

(#93) Essentials


Essentials
aktív tag

Mindenkit a gyártók flagship modelljei izgatnak a legjobban, azokat is, akik az áruk miatt régen sem vállalták be őket, most meg pláne! Az árazás nagyon vékony jég minden gyártó számára, ha rosszul van megválasztva, könnyen kicsúszhat a lábuk alól a talaj, hiszen a markahű bázisból egyik sem tud évről évre megélni, mindegyiknek szüksége van a switcher ügyfelekre, akik A-ból B-be érkeznek kísérletezési kedv, vagy rossz tapasztalatok miatt. Azonban amikor az árazás letjogosultságáról vitázunk, meg plecsnikről, érdemes rátekinteni arra a beszédes szűrésre, hogy egy bizonyos összeghatár felett milyen típusú készülékeket választanak a fogyasztók globálisan.

Igen, ez az év első három hónapjara vonatkozó addig, de pici változásokkal ez ment az elmúlt 13 évben is nagyjából.
Aki $400-nál hajlandó többet kifizetni ( ez nyers számokban kb 130k, magyar adókkal 170k ) azok 57%-a iPhonet választott az elmúlt időszakban is. És nem szabad elfelejteni, rendkivül fontos momentum, hogy ebben az időszakban ( Q1 jan-mar ) még meg sem jelentek a budget gyártók, sem a nagyobb gyártók csúcskészülékei, úgy született ez az eredmény. Úgy, hogy még nem volt Galaxy S20 Ultra ( csak tört időszakban ), nem volt Huawei P40 Pro/+, nem volt OnePlus 8/Pro, és nem volt Mi10/Pro sem, tehát ez az 57%-os részesedési adat a drágább telefonok piacán még nem az jócskán megemelt áru csúcsmobilokra való érdeklődést tükrözik. Ha kijön a már-jún Q2-es időszakra eső adat, amiben már az androidos gyártók a 400-500 ezres csúcsmobilokkal fogják képviseltetni magukat, mi fog történni? Még nagyobb lesz a szakadék az Apple drás telefonjainak értékesítése, és az android csúcs/flagshipek között? Érdekes időszak elé nézünk, pláne hogy az idei iPhone-ok később érkeznek az évben. Viszont az tisztán látszik, hogy akik többet hajlandóak kifizetni a telefonjaikért, azok eddig is az iPhone fele húztak, a droidos csúcsmobil áremelés pedig lehet hogy teljesen összeroppantja az androidos flagship telefonválaszték eladásait, ha már iPhone árba szálltak, vagy túl is nyúltak rajtuk... Lesz az Apple a drágább telefonok piacán, és lesznek a többiek a maradékon osztotva?

[ Szerkesztve ]

(#94) Essentials


Essentials
aktív tag

Bocs az elütésekért, zötyögős buszról írtam :))

[ Szerkesztve ]

(#95) janeszgol válasza Essentials (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Hetek óta nem olvastam ilyen jó hozzászólást. Le a kalappal.
Itt is sokszor lehangzott már, idén meg pláne: "Ennyibe kerül? Ennyiért már iPhone-t". És ezt azok írták, akikről azt feltételeztem, hogy ős androidosak. :)
Régen ugye volt ez, hogy "ez nem telefon, ez iPhone". A két idézett mondat szerintem fedi egymást. Ez egy érdekes dolog.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96) #30610944 válasza Essentials (#93) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az meg kozel sem biztos hogy kesnek az iPhone-ok. Maybe a Pro modellek de a masik 2 (a kisebb olcso es a sima 11 utodja) eddig ugy nez ki idoben befutnak.

Amugy a dragulas nagyobbreszt az iPhone X-nek koszonhetjuk. Az elso igazan draga 1000 dodos mobil volt ami utan mindenki ugy gondolta ha ok megleptek akkor mi is. Azota viszont kicsit atestek a lo tuloldalara droid vonalon es most ott tartunk egy iPhone-t jobban megeri megvenni mar mint mas droidos keszulekeket.
Jobb, hosszabb szoftver tamogatottsag
Megbizhatobb szoftver
Jobb ido-ertekallosag
Jobb es minosegibb alkalmazasok
Alapbol jobb privacy out of box. (persze egy lineage OS, Graphene OS, Google mentes rendszer meg mindig jobb de azert dolgozni kell)
Jobb es tobb kiegeszitok
Jobb backup
Es meg ezer indok de gondolom droidosok ugyanigy tudnanak jonni egy listaval.

(#97) kchris78 válasza #30610944 (#96) üzenetére


kchris78
veterán

igen a lényeg!! hogy vegyen flagship modellt 3-5 évre az ember ha nincs csak security támogatás az utolsó évekre?

(#98) andor80


andor80
senior tag

Miért ne lehetne .Sajnálom a csórókat aki nem tudja megvenni de aki megtudja annak miért ne lehetne ajánlott egy egyébként minden tekintetben kiválló termék..

Spoiler én is csoró vagyok havi 54 ezer hufból vegetálok jelenleg.....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#99) Essentials válasza #30610944 (#96) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem azt írtam hogy késnek, hanem hogy az idei modellek meg sem jelentek, tehát tavaly őszi az utolsó almás csúctelefon. Az SE2 igen, de nem az az igazi riválisa a drága droidos flagshipeknek.

A droidosok hiába listáznak szerintem, a mondandóm lényege az volt, hogy az Apple láthatóan felhasználói báist akar növelni idén, erre hivatott az SE2 aminek az ára az első számú vonzó tulajdonsága, és az iOS 14-be implementált évtizedes androidos fícsörök is. Valószínűleg ( a pletykák szerint ) idén sem emelnek árat ( 2017 óta ugyanannyiba kerül az X sorozat ), ha pedig ezek bejönnek az őszi telefon launch-csal, az hatalmas ütőkártya lesz idén. Rengeteg olyan kommentet olvasok, androidos ismerősöktől hallgatom én is, hogy idén kiprobálnák az iPhone/iOS/Apple ökot. Amikor visszakérdezek, azt a választ kapom h ha már ugyannyi, akkor tökmindegy, legalább kipróbál valami újat.

Aki nem hardcore rajongó, az ugyanúgy vált bármelyik irányba, ha pedig idén még zöldebbenek látja az Apple magas kerítésekkel körbevett "virágos kertjét" az árazás, a 14-esbe implementált fícsörök, az 5,4 inchtől induló csúcstelefonok miatt, ( rengetegen várnak egy valóban picike, valódi csúcsmobilra ), akkor mondjon valaki 1 értelmes érvet az ellen, hogy ne ugorjon bele a nem-platform, és nem-márkapreferens kiváncsiskodó egy iPhone-ba.

Az Apple-nél a telefonvásárlás csak egy lépcsőfok, akár havi díjas szolgáltatásokat, szoftvereket vesznek/vehetnek tőlük, ha pedig bejön az experience, jöhet egy Airpods, esetleg egy Apple Watch, akár egy iPad, bármi. Az Apple üzletpolitikája igazi lápos mocsár, aminél ha nincs észnél az ember, könnyen beleragad, és idővel egyre nehezebb kihámozni magunkat onnan.

(#100) Essentials válasza andor80 (#98) üzenetére


Essentials
aktív tag

A gyártók szeretik a csúcsmobiljaikkal pozícionálni magukat, hiszen a sava-borsa az adott cég vízióinak, de ez nem azt jelenti, hogy ezekről a készülékekről szólnak, ezeket tudják pörgetni. Az okostelefon piacra érkező vásárlók jórésze nem csak pénzügyi megfontolásból, de az igények hiánya miatt sem vesz flagship készülékeket, egyszerűen nem kell nekik. Nem mindenki tech beállítodású, sőt! Mi egy vékony réteg vagyunk. Olyannyira, hogy az eladott telefonok 76%-a jelenleg is 120k alatti készülék, és még jobban belenagyítva a javarészük redmi szintű belépő/ alsó-középkategóriás mobil. Szóval szerintem ez nem fekete, és fehér. Rengetegen vesznek 120k Ft alatt telefont pusztán pénzügyi döntésből mert "csórók", vagy mert sajnálnak a kategóriára ettől többet kifizetni ( hiszen csak egy telefon.. ) , de egy jó részük azért választja azt a flagshipek helyett is akár, mert nincs igénye jobbra, nagyobb tudásúra. Nem mindenki vásárolható meg trendi fícsörökkel, specifikációs adatokkal, kamerák darabszámával. Csak egy jól működő telefon kell neki alap funkciókkal, számára nem beteg áron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.