Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hogy is van a régi mondás, "nem az a hülye aki drágán adja, hanem aki megveszi". Szóval én sem látom nagyon reálisnak ezeket az árakat, főleg ha más elektronikai eszközökhöz hasonlítjuk. 1000$ körül már nagyon korrekt notebookokat vagy tvket lehet kapni, és ott is ugyanúgy jelen vannak a fejlesztési, támogatási, logisztikai (valószínűleg egy kicsit komolyabb összeggel), marketing, stb költségek.

Laci

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Felette, P40 Pro+ teszt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) axioma


axioma
veterán

Jellemzoen nem ujonnan kijott telefont vasarolok, es mindig is fura volt azt latni a cikk vegen, hogy "ha az ara x ala esik," akkor majd "korrigaljuk" vagy "automatikusan ajanlott". A versenytarsakkal osszehasonlitas (kimondottan arkategoriaban) az ott van az utolso bekezdesben. Meg az ar/ertek pont a tablazatban.
Masreszt amig nem lehet ajanlottsag alapjan bongeszni, kb. tok mindegy:) En ismeretlen telefonnal mindig a teljes Osszegzes reszt elolvasom, az se hosszu ellenben tobbet mond (nem feltetlen azonosak a szempontjaim sulyozasai mint a cikkiroknak).

(#4) rep3at


rep3at
őstag

Hiánypótló és érdekes cikk, köszönjük, ezen a dolgon én is sokat gondolkoztam mostanában. Amikor még az S7e volt a flagship a Samsungnál én is megvettem, két és fél évig használtam mielőtt ellopták és nem is bántam meg, ha ez nem történt volna akkor a mai napig használnám. Igazából a piac áraz be szerintem.

Forward thinking. كرر

(#5) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon tetszik mind a két vélemény és nagy részben egyet tudok érteni mindkettővel. Számomra az a dühítő, hogy nem csak a prémium termékek ára emelkedik hanem ezzel párhuzamosan egyre több belépőszintű és középkategóriás telefonnak növekszik az ára és nem ritkán találkozok olyan telefonokkal ahol 200.000 Ft-ért kell kompromisszumokat kötni..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#6) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Elgondolkodtató cikk és komplex maga a problémakör is. Én általában végigolvasom az egész tesztet (sőt több helyen is utánanézek) és a legkevésbé sem érdekel a plecsni, ha az én szubjektív elvárásaimnak megfelel a telefon.

Annyiban kiegészíteném a szerzőket, hogy a rekordmagas ÁFA , az egyéb terhek és a rossz árfolyam mellett régi probléma az is, hogy sajnos mi kelet-európai népek lényegesebben csóringerek vagyunk a nyugat-európai átlagpolgárok szintjéhez képest.

Tavaly néztem, hogy Angliában pl egy független Iphone 11 akkor kb 630 fontba került, míg egy ottani ismerősöm kb 2000 körül keres. Itthon 289 ezerről indult, amitől az én fizetésem több tízezerrel lejebb volt/van. Épp ezért a csúcskategóriás mobilok cikkeit mindig is úgy olvastam, mint a sci-fiket. :) :((

Egyébként korábban én is mindig igyekeztem "friss" telefonokat venni, jellemzően persze a középkategóriában (ami nálam mondjuk 60-80 ezer forintot jelentett), az idén szerettem volna feljebb lépni a felső-közép kategóriából, vagy a "flaship-killerek" közül válogatva, de sajnos úgy elszálltak az árak (minden szinten), hogy nem tudtam követni őket - és igazából nem is nyűgözött le egy új modell sem.

Így végül hosszas keresgélés után egy OnePlus 7T-t vettem, ami ugyan "tavalyi' de bőven teljesíti azokat az elvárásokat amire nekem szükségem van és lényegesen prémiumabb, mint amiket eddig használtam.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#7) bollokcs80 válasza _flamer (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

+1

B.Cs.

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó cikk. Alice ma kicsit nagyon "szakmaian" fogalmazott, de azért ki tudtam érteni mit is szeretne mondani. Szerintem is drágák lettek az idei telefonok, pedig én is idén szeretem volna újítani, mert már két éves a mostani. Két opcióm lesz, vagy várok egy olyan telefonra ami mindenen téren lenyűgöz és megveszem amennyiért adják, vagy idén még nem cserélek. :)

(#9) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Mivel szinte minden termék drágulását messze lekörözik a telefonok, tech kategóriában mindenképp, de azon túl tekintve is, és dollárban is, számomra egyértelmű, hogy pofátlan lehúzás zajlik. Profitból élnek természetesen, de eddig se ment nekik rosszul, ez meg már az extra extrája. Ezért nem érdemelnek tetszettnél jobbat. Mert abban nincs kérdés, ha tényleg jó, egy termék tetszik, de hogy max az ellenségemnek ajánlanék telefont 150-200 elett az is biztos. Akármennyire tetszik. Mert józan ész. Remélem ezek az árak nyugaton is kiverik már a biztosítékot.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Szerintem nem kellene a vásárlók/olvasók zsebében nézelődni --> az értékelés legyen ártól független.
Persze, sok már 400000+ egy mobilért de csak megveszem minden évben az új note-ot. Ne a fórumozók fizetéséhez igazítsátok a plecsnit, nézzétek csak a telefont és téma letudva.
ui.: szívem szerint bannal jutalmaznék minden kommentet ami sír, hogy milyen drága. Ez egy tech lap és nem a blikk.

(#11) no1r


no1r
őstag

legutóbb a XZ5C-re költöttem el egy valag pénzt. már akkor sem volt sok kompakt opció, ami teljesítményben is tudott volna normális szintet hozni.

3 (4?) év után most beszart.
néztem a kínálatot és nincs (!) normális méretű telefon. plusz mindegyik unalmas, semmitmondó. ezekért nem fogok kifizetni 200ezret sem, főleg nem 300+ ezret.

az egyetlen modell ami tetszett az új Razr de az meg totálisan túlment a pénzügyi lehetőségeimet. tudom, új tech. reméljük lesz még ilyen és mérséklődik idővel az áruk.
úgyhogy végeredményben vettem 50-100ezres kategóriában egy (nem)kompakt másfél éves modellt.
ennél többet lapátra nem vagyok hajlandó költeni.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#12) Bog válasza GeoJoe (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Két, nagyon hasonló képességű telefon esetén azért az árazás egy igen nyomós és megkerülhetetlen érv, ha választani kell.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) GeoJoe válasza Bog (#12) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Igen de az ár változik és ami nekem sok az másnak aprópénz. Félek itt nem lesz jó megoldás.

(#14) Juhaszatti válasza GeoJoe (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem nézhetik csak a telefont, hiszen a telefonoknak van egy egymáshoz bizonyított ára is. Nagyon nem mindegy, hogy ki mennyiért adja szinte ugyanazt a vasat. Nem lehet az egyik ajánlott, ha ugyanazt nyújtja (tehát a vas rendben van), de jóval drágábban.

Ráadásul ezeknek a hardver - szoftver kombinációknak van egy értéke is, amiktől ha nagyon elüt a piaci ár, azt finoman szólva is illik jelezni.

Azt meg hagyjuk, hogy minden annyit ér amennyit adnak érte, hiszen jelenesetben nincs választási lehetőség.
Ha kell a legújabb Note az embernek, akkor nem tehet mást ki kell csengetnie az árát, akkor is ha nem ér meg annyit.
(a Note csak példa, bármit írhattam volna helyette)

[ Szerkesztve ]

(#15) Izzé


Izzé
őstag

Egy telefon ár/érték aránya folyamatosan változik, ezért felesleges ez alapján is valamilyen plecsnit rásózni. Azért az is, mert ahogy írtátok a cikk írójának szubjektív véleménye is benne van, amikor döntenie kell. Láthattátok már sokszor, hogy itt a fórumban többször, többen is kritizálták a véleményeiteket, a saját szubjektív véleményük alapján. Egyszerűen nem lehet mindenkinek megfelelni. + Ti sem fogjátok, egy másik jobb ajánlat vagy árkorrekció után minden tesztet újra értékelni, pedig ha már szóba jött az előző évi flagship mint alternatíva, akkor igen is kellene.
Szerintem időtállóbb megoldás lenne, ha elhagynátok és csak egy tárgyilagos pro/kontra maradna a cikk végén a telefon árát kihagyva a képletből.

(#16) Bog válasza Izzé (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A pro/kontra megoldás már felmerült és gondolkodunk rajta, de a pro/kontra megközelítésben is pro az olcsó és kontra a drága ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) Juhaszatti válasza Bog (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A pro/kontra egy élhető megoldás lenne, informatívabb is mint a plecsni.
Persze félő, hogy emiatt sokan nem olvasnák el a tesztet, csak a pro/kontrás összegzést. :D

(#18) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A mobilpiac jó ideje egy mesterségesen feszesre fújt lufi, ami számomra érthetetlen, hogy még nem pukkant ki.
Főleg most, covid közben /után azt gondolná az ember, hogy még a legelvetemültebb kacatvásárlók is rájönnek.

4-5 éves készülékekben is brutális kijelzők és kamerák vannak (ezek szoktak a húzóérvek lenni, hisz a design és ergonómia minden ugyanaz), gyakorlatilag nincs pénzügyi és használati értelme mobilt venni újonnan, főleg nem ilyen árakon.

(#19) #95462144 válasza Izzé (#15) üzenetére


#95462144
törölt tag

Én is így látom, egy teszt konklúziója a tesztelő egyéni meglátása szerint képződik enyhe szubjektivitással. Úgy is egyéni preferencia alapján dönt a vásárló, akár egy olyan modell mellett, ami esetleg még plecsnit sem kap bizonyos okokból.
Példának okán én nem vennék IPS panellel ellátott készüléket, viszont, akinek bántja a szemét a PWM az meg Oled paneleset nem választ. És millió egy tényező lehet.
Az ár is szubjektív, ha valakinek olyan extra igényeket tud szolgálni, amit éppen keresett az megveszi legyen bármennyi is az ára, tehát ez totálisan szubjektív.

Viszont szerintem plecsni kell, mint összegző konklúzió a végére.

(#20) Fred23 válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így vagyok én is. A plecsni, de még a teszt is csak egy iránymutatás.

"Aki valóban komolyan gondolkodik egy konkrét készülék beszerzésén, az nagy eséllyel végigolvassa a komplett tesztet és a saját igényeinek fontos dolgok alapján dönt"
:K

(#21) jmuranyi válasza axioma (#3) üzenetére


jmuranyi
tag

Jó az ötlet, lehessen értékelés alapján böngészni. :)
Frissen kijött telefont még nem vettem, elég nekem
annyi tesztelés, amit munkaidőben csinálok...

Egyébként termékfejlesztésnél néhányszor
elhangzott már, hogy "a legfontosabb műszaki paraméter az ár".

(#22) Bog válasza Juhaszatti (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oké, lesz pro/kontra hamarosan, ettől még a plecsni is marad. Már van prototípusunk, kicsit reszelünk rajta, de szerintem egy-két héten belül elkezdjük használni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szeretem az ilyen véleménycikkeket, kifejtős írásokat. Gyakrabban filozofálhatnátok bizonyos témákról.

Az én véleményem egyébként az, hogy mindkét oldalnak megvannak az igazságai. És bár az én gyomrom sem veszi be a lassan félmilliós telefonok árát, de hál' Isten nekem nincs is szükségem ilyenekre, mert én évekig elvagyok egy-egy Redmi szériás telefonnal, bőven 100ezer alatt.

Minden szavam magánvélemény!

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem kategóriáján belül simán lehet valami ajánlott vagy nem. Ha valakinek fél misi a keret telóra, akkor az ebben az árszinten mozgó eszközök között van ami jobb, mint a másik, vagy gyengébb, mint a többi, és máris lehet ajánlott vagy nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Jo kis gondolatebreszto. Szerintem felesleges a plecsnizes a csucs kategoriaban. Vagy esetleg a tetsziket lehetne megtartani azoknak, melyen funkcioban fejlettek, esetleg az elodjehez kepest tobbet fejlodott.

(#26) Juhaszatti válasza Bog (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kíváncsian várom. :R

(#27) B-Clone válasza Gusztáv (#1) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Hagyjuk már... 1000 dollár a notebook piacon is nagy jóindulattal a középkategória alja. Ahogy TV-ben, mosógépben, kávé főzőben vagy sok minden másban is.

(#28) strogov


strogov
senior tag

Szerintem a "plecsni" fölösleges. Soha nem néztem, nem is érdekel. Minden telefon kompromisszumos. Van ahol kicsi, van ahol nagy a kompromisszum. Ajánlott egy telefon? Kinek? Ha nekem nagy akku kell akkor az új SE hiába ajánlott. Ha nekem kell a zoom akkor szintén. Ha engem nem érdekel a zoom, és pont elég az az akku akkor meg a legjobb vétel.
Minden cikk végén ott az összegzés. Mindig le van írva hol a hiba. Ez pont elég. Ha kiadok 100-200-300 ezer forintot valamire akkor egy cikket végig tudok olvasni. Az igények és a termékek is összetettek. Kár ennyire leegyszerüsíteni valamit amit nem lehet.

(#29) janeszgol válasza Bog (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de pont te irtad a hosszu tavu ervenyesseget. Ha beleteszed az aktualis arat, akkor mar nem az. Mert egy hianyzo funkcio nem fog belenoni, bizonyos szinten szoftveresen valtoztathato a telefon, de az ar nagyon idoszakos. :R

(#30) tipuka válasza Bog (#22) üzenetére


tipuka
addikt

Ez jó ötlet Uram. :R

(#31) janeszgol válasza jmuranyi (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oke, de hiaba lesz valami olcsobb, ha nem jo.
Gyenge a kijelzo fenyereje? Hiaba lesz 400 ezer helyett 150 ezer ft, akkor sem kell. Kicsit luxus mobilt tartani az idojarasnak megfeleloen.
Ott az Xperia 5. Olyan jot nevettem, amikor vakakinek lealtt a kamera melegedes miatt. A jo oreg Sony. :) Hiaba lesz azon a telon 60% kedvezmeny, hasznalhatatlan.

(#32) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nagyon jó olvasmány lett :R én Bone álláspontja felé hajlok. Nehéz ám ezt kínozni úgy,hogy mindenkinek jó legyen.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#33) Schuler888


Schuler888
senior tag

A plecsniadasi rendszer az oldalon sajnos mar reg nem konzekvens... kulon poen, hogy anno a tetszett artol fuggetlenul rakerulhetett valamire, egy ideje meg mar a tetszett plecsni ellen is volt, hogy felhozta a szerzo, hogy az ara miatt nem.. mikozben masnal meg ugyanugy igen... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#34) szaszimi válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


szaszimi
tag

Jelenleg is angliaban elek, es itt sem jellemzo, hogy az atlagfizetes 2000 font. a tobbseg ennel kevesebbet keres, igaz, egy sima raktar / warehouse dolgozo is keres 1100-1200 fontot adozas utan. Szinten az arak kapcsan fontos megjegyezni, hogy itt kint az elet is sok teruleten dragabb, utazas, szolgaltatasok, biztositas. Egy sima 10-12 negyzetmeteres szoba berlese 450-500 font, kornyektol fuggoen, egy ketszobas lakas 650-700 font korul van. ez is fontos korulmeny meg, nincs kolbaszbol a kerites. Ettol fuggetlenul, bar az aranyok arnyaltabbak es mint sok mas dolog az eletben, ez sem csak fekete vagy csak feher, de teny, hogy itt kint, ha fix 40 oras munkad van (lehet kukas, nover, raktaros, bolti elado, akarmi, barmilyen mas kommersz hetkoznapi melo), meg tudod venni magadnak. ha nem is egyben, keszpenzben, de meg tudjak engedni maguknak. emiatt itt nincs akkora hoborges az arak miatt, es a kereslet sem csokkent az iphone 11 pro max is jol fogy, nagyon is. az oneplus 8 pro a megjelenes utani 6-7 hetben a hivatalos weboldalon , amazonon, es az exkluziv ertekesites jogat birtoklo mobilceg oldalan is abszolut hianycikk volt, tobb hetes varolistak voltak ra. En magam egy huawei mate9 pro telot csereltem le kozel 3 evesen, es vettem egy redmi note 8 prot tavaly novemberben, atmeneti megoldaskent, aztan azota se lattam olyan telefont, ami minden tekintetben lenyugozott volna, gyakorlatilag, bar a kinalat oriasi, megis ugy erzem, NINCS MIRE valtani. (ahogy emlitette egy masik kommentelo, durva kompromisszumokat kell kotni olyan aron, amivel egy-masfel eve abszolut es vitathatatlan csucskategoriat kaptal) erdekes idoket elunk...

[ Szerkesztve ]

(#35) jmuranyi válasza janeszgol (#31) üzenetére


jmuranyi
tag

Igen, részben egyet is értünk.
Más kérdés, hogy olcsóbban a kompromisszum is elviselhetőbb lesz.
Akár az a Sony is, 20 kHUF-ért.
Vagy számomra aktuálisabb példa a Huawei Nova 5T,
dominós számot magentába behozva 0Ft beugróval + 22*1323Ft,
amiben már a két év mobilnet is benne van.... (best buy topik, egy-két hete volt).

Tetszik a pro-és kontra megoldás, kíváncsian várom.

(#36) szaszimi válasza strogov (#28) üzenetére


szaszimi
tag

teljesen egyetertek!

(#37) szaszimi válasza moleculez (#24) üzenetére


szaszimi
tag

igen, ez teny, de minden vasarlonak masak az igenyei. a szerzo leirhatja, hogy szerinte miben nyujt kiemelkedot egy adott telefon, akar tobb oldalon at is taglalhatja, de ha neked konkretan N+1-edik tulajdonsag szamit kizarolag, a cikk irrelevans. az uj iphone SE kapcsan, ahogy irtak is, meglattam, hogy 18xx Aksi van benne, azonnal zarom be a cikket. hiaba jo okoszisztema, jo meret, eros proci. egyszeruen nekem pont nem szamit semmit, ha a sajat hasznalati szokasaimmal 2 ora utan megint toltore lennek porazra kotve

(#38) miqlas


miqlas
őstag

Érdekes, elgondolkodtató cikk volt! Köszönet érte! :)

Én úgy vettem észre, hogy a plecsniket az esetek túlnyomó részében úgy osztjátok ki, ami a cikkeket végigolvasva, az érveket megfontolva nekem megfelel. Persze azért vannak fura kilengések is (pl. RN9 teszt), de mint az elõbb írtam, korrektek. Ami nekem különösen tetszik, hogy koherens, jól kiforrott a tesztelési rendszer is. Ezek alapján egy-két évre visszamenõleg összevethetõk a készülékek, mennyit fejlõdött a márka vagy miben lett jobb/rosszabb az évek alatt az elõdökhöz vagy a konkurenciához képest. A mérõszámok/tesztfotók vannak olyan egységesek, hogy akkor is beszédes eredményt adjanak, ha véletlenül a szerzõ részérõl lenne egy kis részrehajlás az adott készülék kapcsán.

Szerintem van létjogosultsága az ajánlot/különösen ajánlott plecsinek a csúcskategóriában is, persze csak a kategória szereplõihez mérten! ;)

Az írásból pedig most Bone123 véleményével tudtam jobban azonosulni, még akkor is, ha AliceWake érvei is komoly igazságokat hordoznak.

42

(#39) bollokcs80 válasza szaszimi (#34) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én ezeket az árakat tudom, de a lényeget tekintve egyetértük, ott kicsit más az ár- és életszínvonal, egy csúcskategóriás teló nem luxuscikk, hanem csak egy jó minőségű termék amit megvesz. Nem kell kínai rendeléssel, meg "noname" márkákkal vesződnie a polgárnak.

Abban is igazad van, hogy idén tényleg nincs mire váltani. Én például nagy Xiaomi fan vagyok, de az idei, nem csúcskategóriás felhozataluk is siralmas. :( Van olyan telefonjuk, amit minimális változtatással kihoztak más néven, negyvenezerrel drágábban - agyrém.

Akkor már inkább egy tavalyi andoridos csúcs, vagy akár egy régebbi/kisebb Apple (XR, SE2).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#40) szaszimi válasza bollokcs80 (#39) üzenetére


szaszimi
tag

nekem hardverben, ar/ertekben nagyon jo dontesnek bizonyult a xiaomi, ugyanakkor a szoftver, az, hogy reset utan v nagyobb rendszerfrissitest kovetoen egy oran at kell torolgetni a bloatware appokat, kikapcsolgatni a reklamokat amik a rendszer barmelyik random pontjan feltunhetnek, nagyon gaznak tartom. ezek nelkul tokeletesen elegedett lennek. itt nem mindenhol van szolgaltatoi kinalatban, de oppo, realme telokat pl siman lehet latni tobb helyen, elvileg nagyobb a valasztek, de valahogy egyik sem az az atuto valami, amiert erdemes lenne mozdulni.

(#41) DjFlanker válasza FoxiestFox (#18) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"gyakorlatilag nincs pénzügyi és használati értelme mobilt venni újonnan, főleg nem ilyen árakon."

De ez nem újdonság, már 5 éve is így volt, sőt 10 éve is. A mobiltelefon, laptop, az autó, a PC alkatrész, durván rossz döntés újonnan, minél drágább, annál jobban nem éri meg az új, pénzügyileg.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#42) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Szerintem minden gyártó azt hitte a csúcskategória 5G-vel,jó drágán eladhatóak lesznek.
Láss csodát mostmár jönnek ki készülékek 100-150 ezer környékén is 5G-vel.
Én elhiszem hogy jobb kamera,kijelző,gyorsabb töltés,tároló bla,bla... a csúcskategória.
Na de gyártón belül nem ugyanazt a modemet teszik az olcsóbb modellekbe?
Mivel rosszabb házon belül egy olcsóbb készülék modeme ?

(#43) Pjotr


Pjotr
senior tag

A mate 20 Pro volt az egyetlen, amit megvettem megjelenés után. A kamerák miatt. Teljesen jó vétel egy évvel a bemutatás után új telefont venni fele áron, bár fejlődik az algoritmus szemmel láthatóan fotozasnal, de ennyi pénzért ráérek. A többi meg nem érdekel, kijelzők, procik flagshipben egy évesen se okoznak csalódást. És így minden évben tudom cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#44) FoxiestFox válasza DjFlanker (#41) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem egészen.
Anno - én legalábbis úgy érzem - valódi választási lehetőségeid voltak.
Volt millióféle feature phone, és egy csomó féle okosteló rendszer is. Ezek ráadásul külső kialakításban is masszívan eltértek, annyiféle érdekes koncepció létezett egyidejűleg, olyan elvadult cuccok mentek ki gyártásba, a többségük még használható is volt. ;]
Egy nagyon izgalmas éra, nem gondolnám, hogy lesz még egy olyan. Akkor tényleg érdemes volt a piacot követni, olvasgatni a teszteket, kipróbálni különböző rendszereket.

Manapság mobilos szaksajtóban dolgozni az egyik leglehangolóbb dolog lehet, annyira kevés történik a piacon, szinte csak új rendszerverziókat és gyártóspecifikus szolgáltatásokat tesztelsz, illetve a kamerát. Khm, kamerákat. :DDD hetvennégyet lehetőleg ugyanazon a készüléken.
Szó szerint az egyetlen, mindennapi életben is használható új okostelefon, amiben látom a jövőt, látom a koncepciót, látom a használhatóságot, hogy beletettek mindent, a Motorola Razr újragondolás hajlítható kijelzővel, kb félmillióért.

És akkor a másik lehangolóság, a két, talpon maradt oprendszer. iOS és Android.
Bármelyiket veszem kézbe akár egy Palm Pre, akár egy Nokia N9, akár egy BB10 (vagy akár elődje, a BB Tablet OS), vagy Sailfish OS eszköz után, olyan érzésem van, hogy visszaléptem az időben 10 évet.
Több, mint egy évtizede a Pre, majd ezek a rendszerek full gesztusvezérléssel működtek villámgyorsan, és elég nyilvánvalónak tűnt, hogy ez a jövő, és érdeklődve vártam.

Csak a piac egy olyan műfaj, amiben ritkán a legjobb termék, vagy a legjobb ötlet lesz a legkeresettebb, inkább az, amely mögött ott áll egy olyan tömb, ami át tudja ütni a tömegeken, és mögé tud tenni egy potens áruházat.
Ez kettő darab cég igen hosszú ideje már.
Elképesztően szomorú, hogy még az MS sem tudott beleszólni, akárhogy is izzadt (mondjuk nekem nem tetszett a rendszerük, de nagyon kellett volna egy harmadik, ahogy nagyon kellene egy negyedik is), behúzott farokkal oldalgott ki a mobilpiacról, a Nokiát a földbe állítva út közben, a céget, aminek a kreativitását azóta is hiányolom.

Szóval ezért nem látom én azt, hogy bármit is ajánlani lehetne, ami csak egy tepsi, és 9 kamera, és 300k.
Valami eredetit, mint a Moto, ami félmilla? Azt éppenséggel lehetne. Csak akkor évi egy ajánlott teló lenne a 300+-os mezőnyben az úgy meg vékony.

Amúgy tök érdekesnek találom, hogy a Mobilaréna nem akar a 21. század klubba lépni, összetenni egy kis stúdiót, és elkezdeni videózni.
Az a kontent, ami írásban itt le tud jönni, egyszerűen manapság nem versenyképes tartalom önmagában.
Tök jó hobbi lehet, ha valakit érdekel a sok egyforma készülék, főleg ha még valamennyi pénz is jön belőle, de szerintetek meddig fog még tudni működni ebben a formában?
Nem kell teljesen elengedni a szöveget, vagy a bemutatót, egyszerűen csak kellene legalább egy néhány perces, ügyesen vágott bemutató a tesztelt eszközről, és mellé akár mehet a cikkbe alaposabb elemzés, amire az a formátum alkalmasabb.
Ja még egy feedback: a címekből lassan nem volna rossz eltüntetni a lenyűgözően kínos szóvicceket. Vicclap vagyunk, vagy tech portál? :)

(#45) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Egy ideje elvesztitettem a vagyat, hogy csucstelefonom legyen. Ennek tobb oka van. Egyreszt mar nem 16:9-es telefonokat gyartanak. Erthetetlen ez olyan embernek aki folyamatosan hasznalta az oke meretu telefonjat anime nezesre vagy manga olvasasra. (Sony Z Ultra)

Es ha most eltekintek a keparany hibatol akkor a legtobb gyarto erthetetlenul szamomra lyukkal es belogo szamarfullel szennyezi a hasznos teruletet kamerara vagy arcfelismeresre hivatkozva mikor meg ujjlenyomatolvasot sem hasznaltam a telefonomban. Innentol kezdve se nem indokolt telefont venni se nem erzem a vagyat, hogy ezt a telefont lecsereljem. (Egy haldoklo akkumulatoru Note 8at nyuzok. Korlatlan net hotspot.) Ami emellett a keszuleknel tart ma is az az IP68. Es az jelenleg nem szerezheto egyik keszuleknel sem ahol nincs lyuk vagy notch mert azt nem vagyok hajlando bevallalni.

Es az arak. 1000 euro. Most a telefonok helyett madarpokokra koltok, es kineztem magamnak egy laptopot. 3500 euro. Razer Blade Pro. Az elit gamer laptopok kiralya. Haromszor annyiba kerul csak mint egy mostani flagship telefon. Itt mar szamomra nem is kerdes: aztan miert adnek telefonert ennyit ha harom arabol van egy jonehany evig OP laptopom?

Szoval ezen tenyezok osszesege mondatja velem azt, hogy okostelefon ipar tessek bekapni, en ezekbol a formedvenyekbol, ennyiert nem kerek.

Ugyanitt Xenesthis sp. white fiatal nosteny madarpokot vennek. :DD

(#46) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Irreleváns a plecsni, csak a márkabuzik rugóznak rajta.

(#47) moleculez válasza FoxiestFox (#44) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon sokmindenben igazad van amúgy, a mobilos szcéna nagyon unalmas lett, énis csak félszemmel követem, egy ponton meguntam, vettem iPhonet, azóta évente egyszer foglalkozom ezzel.( Ugyanez igaz tabletre és laptopra meg órára :DDD is.) Én konkrétan végig sem olvasom a teszteket, az összefoglalóra ugrok, ha ott valami anomália szerepel azért visszamegyek. Mostanában inkább PH-n lógok.
Videózni próbáltak anno, emlékezz az MA TV-re. Nem volt egy sikertörténet. Most a Tech2 próbálkozik ezzel, kisebb nagyobb sikerrel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#48) Klaya1986 válasza moleculez (#47) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Tech 2/ több kevesebb sikerrel?? Elég lehúzós hangvételű kijelentés ez. Szerintem a közel 210 ezer feliratkozás igen csak siker gyanús. Vannak közel milliós megtekintésű videók is már a csatornán. A Mobilarena igencsak felköthetné a gatyát, ha a videózás mellett döntene.

[ Szerkesztve ]

(#49) Schuler888 válasza Klaya1986 (#48) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ahhoz kepest ahany eves az a csatorna es amennyire nincs haza konkurencia, bizony csufos eredmeny amivel buszkelkedhet..
Rovid videok, gepszeruen betanult, monoton szovegek... sotlan es befasultan unalmas az egesz sajnos :(
A mobeel csatorna viszont nagyon szepen fejlodik, mind az eloado mind a tobbfele tematikak sokkal szinesebbek

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#50) moleculez válasza Schuler888 (#49) üzenetére


moleculez
veterán

:K Bizony...
És amúgy tényleg nagyon alulértékelt, de a videózás a teljesen más. Itt sajnos nem a szakmai tapasztalat, felkészültség számít, hanem a karizma, a brand amit az adott csatorna fel tud építeni. Pedig ha valaki, ő tudja mi a kotta, végigkütyüzte az életét Tech2Laci. Mégse erre kíváncsiak az emberek, hanem a lendületes előadásra, jó dumára, pacekra, menő B-Rollokra.
Ez van. Nem csak velük mindenkivel is. De nézd meg nagyban: SuperCar Blondie: szőke csaj beül egy superautoba, megy vele 400metert, közben szuperlatívuszokban beszél arról amiben éppen ül (... ;] ) Pont. iJustine: Kinyit Apple kütyüket, majd elélvez közben. Pont. Unbox Therapy: kinyit random szarokat, és beszél ~6 percet valamiről, amiről fogalma sincs. Na ők milliókban számolják a feliratkozókat. (meg a dollárt) A trend ugyanaz itthon, csak kissebb léptékben.
Alice alá raknának egy csatornát, visszafogja magát (megpróbálja nem elmagyarázni a big.Little skálázódását) , hozza a szarkasztikus, de választékos szókinccsel adott humorát, vinnék a népek. Ha(!), bírja a kamerát, szeret és tud szerepelni. Egyébként, hiába lenne kiváló alany (na nem akarom ezzel értelmi képességeit a fenti táborba degradálni), megint csak erőlködés. (Most kéretik semmi szexizmust belelátni, meg elengedni a tényt, hogy a szerkesztőség egyetlen hölgy tagját nominálom, felnőtt emberek vagyunk :R )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.