Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Domper77 válasza HawerKing (#547) üzenetére


Domper77
csendes tag

Ne ijedj meg az orosztól.

(#552) szbalogh válasza HawerKing (#545) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem tudom mit csináltok rosszul, de nekem win10 és win7 is felismerte.
Amikor pc-re kötöd megkérdezi, hogy mit akarsz csinálni vele. Ha csak a töltést választottad ki és behúztad, hogy többet ne kérdezzen rá, akkor valóban olyan lesz, mintha nem ismerné fel. De akkor is megjelenik zenelejátszóként win10 alatt.

Nekem nincs rootolva és nem is lesz már, mert nem kell :D

Nick: HE_Storm

(#553) Yag válasza HawerKing (#545) üzenetére


Yag
tag

Gyári usb kábellel csatlakoztatod? Nekem csak a gyári kábellel tud pc-re csatlakoztatni. Minden mással csak töltést veszi. Ha gyárival csatlakozol és nem látja akkor tényleg más a helyzet.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#554) Yag válasza Yag (#553) üzenetére


Yag
tag

Írjátok meg kérlek, hogy melyik üvegfóia jó még az x626 - S3-ra
Rendeltem rá egyet, nagyon szépen passzol. Annyira, hogy már nem jó rá. Van a telefonon egy szilikon tok is aminek a széle 1mm-ert "ráhajol" a képernyőre és így "letúrja" róla az üvegfóliát. A szélei folyamatosan fellevegősödnek.
Úgy emléxem a Pro3 (de nem vagyok biztos benne) ami még ilyen méretű és kiosztású de a szélein több a hely. Talán az jobban elviseli a szilikon tok szélét majd.
Kérem írjatok egy típust hogy mit rendelhetek még. Köszönöm.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#555) Dr. Romano válasza Yag (#554) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen ami nekünk van az is ilyen. Passzol a telóra, csak a tok valamelyik sarokban belóg, nyomás alá helyezi ezért levegősödik.
A kínai tokoktól sokat nem kell elvárni. Nekem pl. az összesen kellett valamit fabrikálni. Egyszer a mikrofon lyuk volt félig takarásban, másszor a hangszóró, most meg a töltőt nem lehetett a belóló szilikon miatt rendesen bedugni és az infra is picit takarva van.

Erre legalább vég van jó "üveglap" a másik telónkra (Samsung J5) csak ilyen 80%-ban fedő lap van a kijelzőre, ami eléggé viccesen hat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#556) HawerKing


HawerKing
őstag

Megváltam a telótól :) az utód egy Galaxy J7 2016 lett

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#557) Dr. Romano válasza HawerKing (#556) üzenetére


Dr. Romano
veterán

LINK ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#558) Rawulf


Rawulf
őstag

Mivel egy fórumtársunk megkért, hogy próbáljak valami friss firmware-t feltenni az X626 telefonjára, ezért jelentem, hogy a Cuoco92 M8.5 stable ez évi márciusi rom (EUI 5.9.028s alapú) szépen működik. Tartalmazza a magyar nyelvet is, amiből a fő android menüpontok valóban magyar nyelvűek.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#559) fa4hu válasza Rawulf (#558) üzenetére


fa4hu
őstag

A felrakás folyamatáról tudnál valamit írni? Az aksiidő hogyan alakul a gyárihoz képest?

(#560) osztszoroz válasza Rawulf (#558) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

:C

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#561) Domper77


Domper77
csendes tag

Cuoco92 rom nálunk bevált, fürgébb vele a rendszer ( Tinydeal buhera rom volt rajta) és jó az üzemidő.

(#562) alázógyík válasza Rawulf (#558) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

A telepítéséről 1-2 szót írhatnál. :K

(#563) rushty


rushty
senior tag

Nem írják valahol, hogy lehet bekapcsolni ha letiltoddott? Milyen gombokat hogyan kell nyomni?
Töltőre rakva sincs világítás.

Revolut meghívó pü-ben

(#564) Domper77 válasza rushty (#563) üzenetére


Domper77
csendes tag

Újra küzdesz?

(#565) Domper77


Domper77
csendes tag

tibcsi0407 kiváló összefoglalója :
https://m.logout.hu/bejegyzes/tibcsi0407/leeco_le_2_le_2_pro_custom_rom_es_twrp_telepitese.html

[ Szerkesztve ]

(#566) fa4hu válasza Domper77 (#565) üzenetére


fa4hu
őstag

És a Cuoco92 ROM-ot honnan szedted le?

(#567) Domper77 válasza fa4hu (#566) üzenetére


Domper77
csendes tag

4PDA:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=771106

(#568) fa4hu válasza Domper77 (#567) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi!

(#569) rushty válasza Domper77 (#564) üzenetére


rushty
senior tag

Ezzel is kezdhetném: Tablet PC 7 MT102w, tehát Mediatek (ugyanazt kéne telepíteni rajta?), van leírás hozzá?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#570) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

Kezdődik a téglaszezon... :))

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#571) Domper77 válasza rushty (#569) üzenetére


Domper77
csendes tag

Mt8312(valamelyik verzió), a metódus hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#572) rushty válasza osztszoroz (#570) üzenetére


rushty
senior tag

Annyit ér jelenleg a két használhatatlan készülék. Csak idegesít, szívesen elhagyítanám.

Revolut meghívó pü-ben

(#573) Domper77 válasza rushty (#572) üzenetére


Domper77
csendes tag

A Leeco-t kelet felé dobd!

(#574) letvleree


letvleree
újonc

HELP !

Vettem egy LETV LEREE LE 3 telót, de nem működik benne a 4G.Hiába állítom be a 4G hálózatot azonnal ledobja a sim kártyámat és nem regisztrál be a hálózatra.A 2g és a 3g tökéletesen működik mindkét SIM foglalatban.A sim kártyám más telóban tökéletesen működik.A telefon támogatja a B20-at és az európai hálózatokat(ez a teló a leeco orosz piacra szánt telefonja, eredetileg a Coolpad Cool1 készülék lenne annyi különbséggel,hogy belerakták a B20-at.)

Valaki esetleg ismeri ezt a problémát? Se a telefonszolgáltatóm se a telefon szervízesek nem tudnak segíteni azt mondják a telefon a szar,de én nem hiszem.
Please help !

(#575) emeritus válasza letvleree (#574) üzenetére


emeritus
tag

Együttérzünk és próbálunk együtt gondolkodni. Én probléma esetén első lépésként visszaállítom az angol nyelvet. A magyarítás gyakran bugos, nem várt szoftveres gondot okoz. Egy SIM csere sem haszontalan. A szolgáltató ingyen cserél.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#576) Rawulf válasza letvleree (#574) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha "szerencséd" van, akkor a szokásos problémába futottál bele: valami tákolt f*s webshop-os romot tettek rá.
Ha tudod a pontos modell azonosítóját a telefonnak (általában egy X és három számjegy utána), akkor lehet találni hozzá normális romot. Ha viszont egy jó rommal is fennáll a probléma, akkor vagy a sim kártyád túl régi, vagy tényleg meghalt a B20-ért felelős modem chip.

Megjegyzés: Ahogy te is írtad, mivel Cool1 "hardver" gyakorlatilag, ezért elképzelhető, hogy a modelszám C-vel kezdődik. A legjobb az lenne, ha az android információkból a pontos modell számot és a teljes firmware azonosítót megnéznéd.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#577) atee_13


atee_13
őstag

Az asszony X626 osa (23/4 21mpx) tegnap elkezdett fagyogatni és nem talált hálózatot reggel csináltam rajta egy factory resetet azt hittem az megoldja, de nem ugyan úgy eljön a probléma.

Még a GB-s rom van rajta. Nem nagyon mertem még cserélni, nehogy tégla legyen.

Találkozott valaki ilyennel?

(#578) Rawulf válasza atee_13 (#577) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha az akksi dögrováson van, akkor fagyogatni fog a a telefon.
A gyári visszaállítás nem minden esetben segít, mivel előfordulhat hogy az eredeti állapothoz képest módosult valami, aminek nem kellett volna.
Ha egy kicsit visszább olvasol, akkor láthatod, hogy egy fórumtársunknak hasonló gondjai voltak és miután eljuttatta nekem a telefonját és rátoltam a telefonjára a LeECO_X626_M8.5 STABLE_CUOCO92 romot, minden problémája megszűnt.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#579) domper2015 válasza atee_13 (#577) üzenetére


domper2015
senior tag

A gyerek teloja is ezt csinálta, rom csere volt a megoldás.

(#580) atee_13 válasza Rawulf (#578) üzenetére


atee_13
őstag

(#579) domper2015

Próbáltam tibcsi leírása alapján a BB72 20S romot feltenni, de úgy fest win 10 alatt elakadok a parancsablak nál, nem jön elő és cmd ből meg sajna nem tudom pontosan mit kell betallózni, ha csak simán betallozom a file-t akkor nem működik.

Téglásítani meg nem akartam. Erre van valami megoldás? Vagy csak a win7?

(#581) domper2015 válasza atee_13 (#580) üzenetére


domper2015
senior tag

Meddig jutottál el? Win10-en ment.

(#582) atee_13 válasza domper2015 (#581) üzenetére


atee_13
őstag

Telón bekapcsolom a fejlesztőit, ADB telepítés és a Letv-X620-RECOVERY-nél a shift+jobb klikkre nem jön elő a parancsablak, a Le 2 topikban írta valaki ugyan ezt, neki az volt a megoldás, hogy win 7 alól ment fel mert ott előjött a parancsablak

(#583) Rawulf válasza atee_13 (#582) üzenetére


Rawulf
őstag

Mielőtt bármit csinálsz, lemented az IMEI számaidat.
Windows 10 speciális rendszerindítás: Az illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltása.
Megfelelő (MTK) driverek telepítése.
Friss ADB-FASTBOOT csomag, ami felismeri a telefont, ha: a telefonon fejlesztői beállításokban az USB hibakeresés engedélyezve és az usb kapcsolat is debug módba téve megtörtént. -> Telefonon engedélyezni, hogy a számítógéped kezelhesse a telefont. Ha ADB látja a telefont parancssorban, akkor okés.
Telefonon engedélyezni a bootloader nyitást, majd telefon fastbootba bootolása.
Ellenőrizni, hogy a Fastboot látja-e a telefont.
Fastboot-ból unlock-olni a bootloader-t, majd feltenni a megfelelő TWRP recovery-t.
TWRP-vel lemented az NVRAM részt, ami tartalmazza a telefon gyári azonosítóit (IMEI számok, Mac address, stb...) és lemented a számítógépedre is, hogy el ne vesszen.
Utána már gyerekjáték romot cserélni, de ha ezek bármelyikével gondod van, akkor kérj meg valakit, aki meg tudja csinálni, mielőtt téglásítanád a telefont.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#584) atee_13 válasza Rawulf (#583) üzenetére


atee_13
őstag

:R
Erre azért alszok egyet, ma már nem vágok bele. Megvan a telefon doboza, azon rajta van minden azonosító, de azért biztos ami biztos lementem az IMEI.

Nekivágok, de ha nagyon eltér a tibcsi leírástól akkor lehet nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

(#585) domper2015 válasza atee_13 (#584) üzenetére


domper2015
senior tag

Nem bonyolult, a mentés kötelező!!!
Rawulf leírása nagyon összeszedett és pontos.

[ Szerkesztve ]

(#586) emeritus válasza Yag (#548) üzenetére


emeritus
tag

LeRee inormációid bővíthetők? Állítólag vannak hardveres egyszerűsítések (Ree=Russian and East European.... kivitel), pl. nincs gorilla glas védelem és az értesító led is elmaradt. Így van? Esetleg további eltérések? Más: volt itt panasz a B20 működésére, aminek oka webshop rom (is) lehet. Megfelelően működik nálad a B20? Melyik webshop a forrás?

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#587) tjicasting


tjicasting
újonc

Sziasztok! Napok óta szenvedek itt egy Leeco S3 x626 telóval. Kettő van a családban. Egyikre sikerült felhúzni az új CUOCO ROM-ot, a másik már az ADB/TWRP reboot után behalt teljesen. "Szokásos" red light történet. Már végigcsináltam, végignéztem az összes lehetséges fórumot a témában, videókat is és itt a fórumon is. Sajna elakadt teljesen a történet ott, hogy az SP FlashTool nem ismeri fel. AndroidBrick videóját követtem, ami elsőre sikerült (tükrözve tette fel a javítást, de legalább ment). Aztán újra próbálkoztam a frissítéssel és új MOD flasheléssel, amikor újra meghalt a teló. Semmilyen gombra nem reagál. Töltőre dugva pirosan világít a LED. Gépre dugva Win10-nél ismeretlen usb eszköz ugrál felismeri-aztán mégsem. MTK driverekkel szórakoztam sokat, de ahogy itt a fórumok leírásaiból leszűrtem valószínű nem a megfelelőt találtam meg, mert az SP nem akar rácsatlakozni a telóra. BROM ERROR:STATUS BROM CMD SEND_DA_FAIL hibaüzenet.

Már kifolyik az agyam ettől a sok drivertől, leszed, felrak, újraindít stb.

Mit lehet tenni, hogy működjön? Van esetleg erre valamilyen használható megoldás? Köszönöm :W

(#588) Yag válasza emeritus (#586) üzenetére


Yag
tag

Hali emeritus.

Az értesítő ledet cáfolom. Van rajta. Két színű mint S3on. Piros ha tölt és ha lemerült, zöld ha fogadatlan hívás van vagy feltöltött. Bár poén, hogy az előlapi kamerához képest jobbra van és nem balra. B20 al nem voltak még gondjaim. Mindíg van 4G ahol biztos van. Tinydeal vásarlás volt, januárban rendeltem, 31.660 HUF + vámáfa volt. Nem volt kedvem EU raktárra várni. Bár most meg már nincs EU raktáron ahogy belelapoztam a raktárakba. Ha talál valaki EU raktárt írjon, rendelek még egyet tartalékba. Ezen az áron ebben a minőségben nekem maxi megfelel.

Ja. Gorilla üveg. Nem tudom nem karcolgattam mit bír de elég masszívnak tűnik a képernyője. Amikor vettem akkor fólia volt rajta, egy hétig használtam nano folyadékos 9H filmréteggel, majd rendeltem rá CoolpadCool 1 re való valódi üvegfóliát és minden klaffol vele. Éppen ma cseréltem le mert bár leesett pont szélre kapta, szilikon tok is tompított de az üveg fólia elreccsent. Leszedtem alatta semmi sérülés nem volt. Capas premium kartondobozost érdemes venni. Méretben és strapa bírásban is rendben van.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#589) Yag válasza Yag (#588) üzenetére


Yag
tag

Ja. Még valami. Egyik itt lakó fórumtárs vett egy CoolpadCool 1-et. Összehasonlítottuk verziószámot meg még pár azonosítót és kitűnt, hogy az R3 is szinte teljesen CoolpadCool1. Pár menüpontban eltér de szinte ikrek.

Pl. Modellszám : C1-U02 vagy
EUI verzió 5.8.018S. ecetera.
Ha ebay-en vagy Aliexpressen keresen hozzá kiegészítőket, fólia vagy tok akkor is elég ha CoolpadCool1 re találok. Akkor a LeRee R3 ra is passzolni fog.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#590) emeritus válasza Yag (#589) üzenetére


emeritus
tag

Köszönöm Yag. Állítólag egy kevéssé ismert orosz cég (LeRee= Le Russian and East European ...) gyártatja kifejezetten a névvel is jelzett piacokra és Cool1 B20-as verziója, ahogy írod is. Tartottam tőle, hogy egyszerűsített, jóárasított változat, de szimpatikus, belevágok és megkóstolom a pudingot..

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#591) tjicasting válasza tjicasting (#587) üzenetére


tjicasting
újonc

Sziasztok! Megpróbálkozom újra :)
Van itt esetleg bárki budapesti, aki téglásított (MTKxxx) alapú telefonba életet lehelt?
Leeco S3 X626 4/64 telefonom az ADB/TWRP telepítés során "elaludt"..
Az említett MTK usb/vcom/preloader driverekhez sajnos a win10 nem sok jót szólt, nem fogadja el...
Sikerül őket telepíteni, rengeteg módszert próbálgattam végig, de az én gépem nem fogadja el ezeket a drivereket...
A fórumok leírásai alapján amúgy is elég macerás és véletlenszerű, hogy van akinél megy, és van, akinél nem működik a telepítés..
Így az SP FLASHtool se tud normálisan végigcsinálni egy flashelést...

Köszi, ha írtok erre valamit :) vagy tudtok segíteni, vagy tudtok ilyen telefonbuherátort, aki segíthet :D

(#592) Akkoo71


Akkoo71
csendes tag

(#593) rushty válasza tjicasting (#587) üzenetére


rushty
senior tag

Honnan lehet tudni melyik MTK driver kell egy-egy androidos készülékhez?

Revolut meghívó pü-ben

(#594) tjicasting válasza rushty (#593) üzenetére


tjicasting
újonc

Ez egy jó kérdés. Elvileg a pricijahoz valokat lehet talalni pl MT67xx vagy MT65xx es ahhoz jo kellene lennie.. van 32 es 64bit, és kulonbozo windowshoz...

Amiket en talaltam vagy 827 oldalon, az egyik sem volt jo :(

(#595) Kellerzs


Kellerzs
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy x526-ost. Valaki találkozott már olyannal, hogy mikor lehuzom a képernyőt nincsenek ott a szokásos ikonok (pl. wifi, lámpa, bluetooth stb) Hol lehet ezeket bekapcsolni?

(#596) fa4hu válasza Kellerzs (#595) üzenetére


fa4hu
őstag

Elvileg a bal menügombbal bejövő képernyőn vannak.

(#597) attiati válasza emeritus (#590) üzenetére


attiati
veterán

akkor semmi köze a Leree telefonoknak a leeco-hoz?

bár ahogy nézem már a leeco honlapja sem működik

(#598) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Sziasztok! December óta használom a le eco s3 x626 mobilomat idáig semmi problémát nem észleltem viszont mostanában nagyon gyakran lefagy amikor a kamerát megakarom nyitni ami használhatatlanná teszi a mobilt sokszor. És az aksi idő is rosszabb lett. Korábban soha nem foglalkoztam rom telepítéssel, nem szeretnél elrontani a mobilt. Esetleg valaki aki ért hozzá és korábban már telepített új android rendszert ilyen mobilra esetleg tudna nekem segíteni megcsinálni? (Természetes nem ingyen.)

(#599) fa4hu válasza attiati (#597) üzenetére


fa4hu
őstag

Én Letv-t (X522) vettem a családba a Leeco után, szerintem teljesen ugyanaz, mint a Leeci, EUI fut rajta. Tényleg, nem tud valaki fórumot az X522 ROM-cseréjéhez?

(#600) rushty válasza vestaxxx1 (#598) üzenetére


rushty
senior tag

társulok :D

Revolut meghívó pü-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.