Hi​r​d​e​té​s​

2018. január 20., szombat

Gyorskeresés

(#51) dzsi23

dzsi23
(senior tag)

Van itt olyan is, aki használt már hosszútávon LeEco készüléket, és csalódott? Csak mert az eddigiek alapján, akik használták, elégedettek, akik pedig fikázzák, ki sem próbálták (néhányan még hasonló kínait sem).

Egyébként mi lett a LeEco és a Coolpad együttműködésével? A Cool1 volt az egyetlen közös készülék? Most is kijött egy Coolpad telefon, ebben nincs benne a LeEco keze?

Sajnálnám, ha abbahagynák a gyártást, tetszettek a készülékeik, bár végül egyiket sem vállaltam be a hazai támogatás hiánya miatt. Ha legalább az eustock felvette volna a kínálatába pl. a Cool1-et, akkor tettem volna vele egy próbát. HomTom bezzeg van ott...

(#6) jzsolt11:
Az oké, hogy újoncként most hallottad először a LeEco nevet, de miért is irtózol a kínai márkáktól?

[ Szerkesztve ]

302.3310.GX10.MyV55.GX17.K610.U900.Blade.L7.S3Neo.R3S.J52017.P9LM

(#52) Tanisz válasza jzsolt11 (#6) üzenetére

Tanisz
(senior tag)

Minden telefon kínai, nem tudtad? :)
Csak vannak olyanok amiknek jobb a marketingjük és nagyon drágán adják a kevesebbet :DDD

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#53) atike

atike
(PH! nagyúr)

Pedig de jól néz ki.... Csak hát túl sok a negatív tétel a listán... Kár érte.

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#54) Ricardo válasza Racecam (#33) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"A LeEco telefonok ár/érték arányban verhetetlenek (azt most hagyjuk, hogy miért ilyen olcsók, nyilván a vevő szempontjából pont nem érdekel, hogy éppen próbálják akár üveggyöngyért is eladni a készleteiket) és annak ellenére, hogy már lassan 1.5 éve nem fejlesztettek semmit mert nincs miből,"

Azért engem vevőként is érdekel hogy fejlesztenek e, mert ha fejlesztenek, jönnek a javítások, frisítések, és van a készülék mögött támogatás.

Engem érdekelne pár kép ami a telefonnal készült (LeMax 2 is jöhet), kíváncsi vagyok mit tud a kamera.
Ezeknél a kínai márkáknál a részletekben szokott lenni a lényeg.
papíron minden szép és jó, de a mindennapi használat során jönnek a hibák.

Ha gondolod hozz pár fotót a mobil fotós topicba. Szerintem mások is szívesen vennék. Kicsit színesedne legalább a paletta.

(#55) batai15 válasza sheratan (#36) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Volt tulajdonomban át említett telefon.
Valóban a gyári szoftver egyrészt nem tud magyarul , másrészt kissé idétlen kinézetre is.
Gyári szoftverrel el el megy a kamera,de custom rom alatt a forrás hiány és camera 2 API hiánya miatt már nem a legjobb.
A custom romos dolog nem igazán valid a kamerán kívül .
Legtöbb romot frissítgetik szépen a fejlesztők.
Viszont fülessel is gyengén szólt.
Plusz b20 hiánya.
Nem volt rossz telefon az utouch kifejezetten jó volt, de ez a custom romolásos idő töltés be már bele untam illetve főleg a gyengébb kamera és b20.
Nem rossz telefon de mivel ismeretlen nehéz is eladni.
Nem annyira igaz rá hogy olcsó húsnak híg a leve, korántsem annyira mint leírod de azért van benne is valami. Én többek között ezért adtam el no meg mint írtam meg untam a romolást is.

[ Szerkesztve ]

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#56) Racecam

Racecam
(HÁZIGAZDA)

u.i.: Ja és Bone123-nak üzenem, hogy ez a mondat: "A Le Max2 legalább olcsón kínált csúcsteljesítményt, ám az sem volt okos választás errefelé, adatkommunikációs korlátaiból adódóan." nem állja meg a helyét. :(
A LeEco LeMax 2 telefonnak csak az X829 verziója nem tudta a B20 (800MHz) 4G LTE frekvenciasávot, Az X820, X821, X822 igen! :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#57) sheratan válasza batai15 (#55) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én azért adtam el, mert sikerült sajnos összetörni a kijelzőt (kiesett a nyakba akasztós tokból bringázás közben), és több hét lett volna alkatrészt keríteni, nekem meg kellett a telefon napi használatra. Illetve addig sem lopta be azért a szívembe magát. Lineage alatt nem volt olyan gyors az ujjlenyomat olvasó, nem vol olyan jó fogása a kis méret ellenére, nem volt igazán jól kihasználva az előlap sem, nem hozott kimondottan jó üzemidőt (hiába a nagyobb akksi, kb olyan szinten volt, mint az OP3 előtte)...
Ezek egy része a Lineage hibája volt, de mivel csak egy orosz csávó portolta rá (másik nem tudom hány ROM mellett) a szabadidejében, így nagyon lassan javított csak benne dolgokat, már amikor tudott. Mivel nem támogatták annyira ezt a modellt, mint a Z1-et, így sajnos meglátszott a használati élményen is. Persze 60 ezres áron nem tudok jobban mondani hardveresen, de nem csak a hardver a lényeg.

Racecam: Igyekszem értelmesen véleményt formálni, csak néha falba ütközik az ember, amikor jön például pár MIUI rajongó, és nekik semmi nem probléma, minden tökéletesen működik. Mintha egy Fradi rajongónak próbálnám magyarázni, hogy van más klub is a világon. :)

Annyit még hozzátennék, hogy hardveresen általában nincs sok gond szinte egyik kínai telefonnal sem (kivéve a B20-at, amelyikben nincs), de szoftveres oldalról már nehezebb értéket hozzátenni, mint összevásárolni az alkatrészeket és beépíteni egy termékbe. Nagyon tetszik hardveresen több kínai termék is, az Oppo R11-et simán megvenném (a kínai árán), ha lenne benne B20 és lehetne rá tenni normálisan Lineage rendszert. Ellenben nm lehet, és a kínai gyártók ráadásul annyira magabiztosak, hogy a saját rendszerük a legkirályabb, hogy nem is nagyon engednek mást feltenni, vagy egyszerűen csak nem foglalkozik velük az XDA közösség, mert nyugaton nincs felhasználóbázisuk.

https://www.instagram.com/kornenator/

(#58) Richoo44 válasza Racecam (#49) üzenetére

Richoo44
(kvázi-tag)

Hát igen, a duplája.Tehát felesleges volt megemlíteni is.Nem tudom, ez olyan, mintha a Galaxy J3 lenne emlegetve az A5 mellett. Kb ez a szint.
De én nem vitázni jöttem, csak a véleményemet nyilvánítottam ki ami (ha nem is érdekel senkit) legalább ne legyen táptalaja annak hogy " na majd én megmagyarázom neki, hogy a Le Eco egy klassz telefon" .Nem kell, én sem méltatom azt, hogy ki mit szeret, mit vesz meg.Mert konkrétan nem érdekel.

(#59) Vartanus

Vartanus
(őstag)

Esetemben 3 fájó dolog van: -B20, 32GB, gyenge gyári kameraszoft.
A kamera képességet gondolom custom romokkal lehet orvosolni. A B20 hiányát már kevésbbé, de ami nekem nagyon fájó, hogy ha már bővítési opció nincs igazán lehetett volna 64GB. Szerintem így 2017-ben már nagyon kevés az a 32. A 64GB sem biztos hogy elég lenne nekem MicroSD nélkül de azon már sokan elvannak nyugisan.

< AMD - The future is fusion >< AMD Black Edition - Maximum control >

(#60) Racecam válasza Richoo44 (#58) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Eszemben sem volt bárkinek "megmagyarázni", hogy a LeEco egy klassz telefon, írtam is, hogy nem fizetnek érte és tulajdonképpen nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki, milyen telefont vesz.
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy a cikk túl szigorú a tesztelt telefonhoz (létezik egyébként Le 3 típus B20-as támogatással, igaz drágábban), mert durván 30K-ért (Áfa-val kb. 40K-ért) szerintem egyeseknek igen jó vétel lehet. Nyilván bizonyos dolgokban kompromisszumot kell kötni, de őszintén, melyik telefonnál nem?
Itt az ár az, ami elgondolkodtathat néhány embert, mert az anyaghasználat, az összeszerelés, a képernyő minősége, a szoftver (még ha nem is friss, mint a hajnali cipó), az ujjlenyomat olvasó, az ennyi pénzért vállalható kamera nem olyan rossz alternatíva.

(#61) hagel

hagel
(PH! nagyúr)

Én a cégnél igen magas kockázatnak tartom a pénzügyi gondokat.
Ezzel még az atyáskodó állammal is be lehet zúzni egy cégbirodalmat.
Az másodlagos, hogy a telefonok fejlesztése nulla a rátermett, megfizetett jó csapat hiányában.

[ Szerkesztve ]

Magyar BlackBerry Közösség - Magyar Channel-Surfer BBM Channel - C001A9A73

(#62) Indy1

Indy1
(tag)

Van othon a gyereknel.
Gyonoru kepernyo, eros, gyors, jatekok futnak roccenes nelkul
Van ra LineageOS ROM
Hang remek, az a type C adapter nem zavar, igy picit hoszabb a fulhalgato drotja
A mellekelt eredeti Le tolto feltolti 5% tol 80% ra kb 85 perc alatt
Szerintem remek valasztas 100EU aron aki nem fel hozzanyulni. Aki fel, nyugodtan vegyen 100EUs Csamcsungot

Megjegyzem hogy hasznaltam a multban az X600, X500, X620 pro, modelleket. Mindet kellett piszkalni az eleven aztan ment. Szomszednak 21 honapja mukodik egy Le 1s problems mentesen.
Nem erdekli ot a friss Android verzio, boldogan hasznalja FB, WA, YT es neha bongeszes.

B20 lehet elni nelkule, ahol lakik
Kameraszoft? Elobb tanuljatok Meg mobilon fenykepezni. Fol lehet tenni mas Kameraszoftot.
De igaz, ez nem egy Pixel XL, vagy S7 S8. De negyedebe kerul
Aki nem tudja a bealitasokat hasznalni annak ilyen. Nem rosszab mint egy Mi5s, vagy Meizu Pro6.

[ Szerkesztve ]

(#63) attiati

attiati
(PH! kedvence)

Nagyon hiányozni fog ez a gyártó ! Bajban van a cég. Nem az alapján kéne megítélni, amelyik telefont most adják ki.

Egy Leeco 2 X527-et nyúzok és hibátlan az összeszerelés, VAN B20 és röhejes összegért vettem egy éve.
Nem adnám oda senkinek és nem is vennék helyette másik telefont.

Vicces olvasni a kínai hulladék kommenteket :D

[ Szerkesztve ]

(#64) attiati válasza Racecam (#56) üzenetére

attiati
(PH! kedvence)

ott nekem is megakadt a szemem

(#65) Richoo44 válasza Racecam (#60) üzenetére

Richoo44
(kvázi-tag)

Ezt természetesen nem is rád értettem, fentebb olvashatod, hogy a véleményemet szerették volna átformálni egy Le Max 2-vel :) .

(#66) Racecam válasza Richoo44 (#65) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Mondjuk az tényleg egy brutál telefon, azon az áron pedig pláne. :K
Persze annak is vannak "hibái": nincs NFC, viszonylag gyenge akkumulátor, bizonyos szériákban elromló ujjlenyomat olvasó.

(#67) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Jól indult, jók is voltak, de sajnos ez nekik vadhajtás már...

Túl nagyot akartak ugrani.

Viszont a készülék és a gyártó helyzete két külön pont.

B20-as verziót szívesen próbálnék , de valahogy más márkával tökéletesen elvagyok.

Ettől függetlenül kíváncsian várom mi lesz velük

[ Szerkesztve ]

. . .

(#68) attiati

attiati
(PH! kedvence)

A Leeco szerintem hivatkozási alap lesz ár/érték arányban a fórumokon, ha eltűnik ez a cég.

(#69) Richoo44 válasza Racecam (#66) üzenetére

Richoo44
(kvázi-tag)

Elhiszem, de NEM itt van a helye, egy jóval olcsóbb telefon tesztje alatt!.Attól, hogy egy gyártónak van dràgàbban jó készüléke, még a teszt alanya nem lesz szimpatikusabb.Olyan mintha a J3 alatt érvelne egy A5-el pl.Semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#70) danielgalaxy válasza batai15 (#55) üzenetére

danielgalaxy
(tag)

Nekem kifejezetten bejött a gyári szoftver kinézete. Letisztult, kezes és egy döccenést sem láttam rajta a több mint egy év alatt. OTA érkeztek rá a frissítések, a vége felé meg két havonta.

[ Szerkesztve ]

(#71) Swinegod válasza Richoo44 (#69) üzenetére

Swinegod
(senior tag)

Az a probléma, hogy itt a drágább is olcsóbb, mint a J3 és amúgy durván 4x erősebb SoC van benne például

Xiaomi Redmi Pro (128/4) \Powered by Miui 9/ | Acer Aspire Nitro (17,3") Black Edition [2016 ]

(#72) G-Guts

G-Guts
(senior tag)

Én sajnálnám, ha eltűnne ez a gyártó. Egész jó ár-érték arányú mobilokat gyárt. A telefonok külseje pedig pazar, a OnePlust idézi.

(#73) Richoo44 válasza Swinegod (#71) üzenetére

Richoo44
(kvázi-tag)

Aha, csak nem erről volt szó.
Ha nem vetted volna észre, a J3-A5 csak szemléltetésképp került a képbe, semmi köze a telefon adottságaihoz.
(Egy másik márka két készülékére vonatkozó hasonlat volt, ha így tiszta).

[ Szerkesztve ]

(#74) Swinegod válasza Richoo44 (#73) üzenetére

Swinegod
(senior tag)

Igen, értettem elsőre is. Azért reagáltam ezt, mert míg az a dupla ár az 30k-val drágább a Le háztájékán addig a te hasonlatodban a dupla ár az 60k differencia, és míg a 30-60k-es árkategória nincs annyira messze egymástól, míg a 60-120k azért de

Xiaomi Redmi Pro (128/4) \Powered by Miui 9/ | Acer Aspire Nitro (17,3") Black Edition [2016 ]

(#75) Richoo44 válasza Swinegod (#74) üzenetére

Richoo44
(kvázi-tag)

És? mindkét esetben duplája.De nem hiszem, hogy érdemes a két márkát összehasonlìtani.(én sem ezt tettem, mielőtt ebbe is belekötnél.)

(#76) dzsi23 válasza Vartanus (#59) üzenetére

dzsi23
(senior tag)

Meg akkor már OIS meg 4K kijelző is legyen benne. Az én telefonomnál azért rinyál a nép, mert 32GB helyett csak 16 van benne, itt meg ilyen áron még a 32 sem elég? Oké, hogy neked nem elég (lehet telefonon torrentezel?), és nem bővíthető, de azért tudjuk már mit várjunk ennyiért...

302.3310.GX10.MyV55.GX17.K610.U900.Blade.L7.S3Neo.R3S.J52017.P9LM

(#77) Racecam válasza Richoo44 (#69) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

A teszt alanyáról is írtam #60, bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy ennyi pénzért jó vétel lehet egyeseknek.

Idézem: "Csak azt akartam érzékeltetni, hogy a cikk túl szigorú a tesztelt telefonhoz (létezik egyébként Le 3 típus B20-as támogatással, igaz drágábban), mert durván 30K-ért (Áfa-val kb. 40K-ért) szerintem egyeseknek igen jó vétel lehet. Nyilván bizonyos dolgokban kompromisszumot kell kötni, de őszintén, melyik telefonnál nem?
Itt az ár az, ami elgondolkodtathat néhány embert, mert az anyaghasználat, az összeszerelés, a képernyő minősége, a szoftver (még ha nem is friss, mint a hajnali cipó), az ujjlenyomat olvasó, az ennyi pénzért vállalható kamera nem olyan rossz alternatíva."

Az eggyel nagyobb típus csak az általános LeEco lekicsinylés miatt jött szóba.

(#78) paolinho válasza dzsi23 (#51) üzenetére

paolinho
(őstag)

+1 (az első bekezdés telitalálat)

1 hétig teszteltem egy Oneplus 5-öt nem túl rég, aztán ment vissza. Nekem egy Le Pro 3-am van, amit úgy érzek, eddig még nem űberelt felül egy telefon sem az igényeim szerint (OP5 sem). Ez a kistesó, és biztos vagyok abban, hogy 30e-ért (!) ennél jobbat nehéz lesz találni. Vagy ha van ötlet, akkor jöhetnek a nevek!

(#79) ->Raizen<-

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Nagyon negativ hangvetelu a cikk sokat foglalkozik az anya ceggel ahelyett hogy a telora koncentralna. Nem eppen vasarlasra osztonzo hangvetel. Mintha szandekosan a vasarlas ellen osztonozne. Meg lehet nezni a konkurencia mit ad ennyi penzert...

(#80) JoseGee

JoseGee
(kvázi-tag)

Simán párba állítanám az új Nokia 6-ossal. Aztán el lehet dönteni, hogy az adott árért, melyik a jobb készülék. Nem vagyok kínai telefon párti, de az új Nokia 6 inkább tűnik kevésbé átgondolt készüléknek.

Ami késik, az nem jön időben

(#81) amadeus11 válasza JoseGee (#80) üzenetére

amadeus11
(senior tag)

Nekem volt Le1s is és most Le2 telefonom van és nagyon jól szuperál, szofveresen és hardveresen is. Igaz, a webshopos romot le kell cserélni,különben használhatatlan a teló. Aki meg fikázza: 35 ezerért ez a telefon AJÁNDÉK. Egy átlagfelhasználónak mindenre elég. De akinek csak a Samsung SX széria felel meg, vegye azt 150-ért, ugye egy S7 árából négy ilyen "kínai fos" kijön. És lehet, hogy a dizájn unalmas, de a telefon nagyon jól néz ki, jó képeket csinál.

Life is hard

(#82) ->Raizen<- válasza JoseGee (#80) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)

Egy le max 2 mar most jobb mint barmilyen nokia telo volt eddig barmikor, irtam mar balesetet elt tul, utas fulkeben elszabadult es csak picit horpadt be alul.

(#83) Duliee válasza JoseGee (#80) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Almát körtével...

. . .

(#84) Elementh

Elementh
(fanatikus tag)

Sajnálattal olvastam, mi történik ezzel a céggel. Gondolkodtam ilyen telefonban, brutális jó áron adták mindet. Remélem talpra tudnak állni,mert nem az ilyen cégeknek kéne a levesbe menni..

(#85) sheratan válasza Elementh (#84) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Hanem inkább az olyanoknak, amik költenek fejlesztésekre és új technológiákra, kifizetik a beszállítókat és licencdíjakat, illetve rendelkeznek globális értékesítő és support hálózattal...?

(#86) Elementh válasza sheratan (#85) üzenetére

Elementh
(fanatikus tag)

Gondolom nem a kezdetek óta nem fizették a beszállítókat, bár pontosan nem ismerem a részleteket , meg nem is izgat, legyen a cég vezetés dolga, ez a webshopos értékesítés meg sztem rendben van. Elvégre nem kötelező mindenkinek bemenni egy boltba telefont venni. Egy kínai cégről beszélünk, akik leginkább otthoni kereskedésben gondolkodtak, ebből jött a többi - globális eladás neten, már felbukkan a b20 is. Nézzük a jó oldalát inkább : olcsón kaptál korrekt hw-t. Nekem nagyon nem jön be amit egyes régi gyártók művelnek a középkategóriában, azok mehetnek a levesbe nyugodtan.

(#87) Ricardo válasza amadeus11 (#81) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"Nekem volt Le1s is és most Le2 telefonom van és nagyon jól szuperál, szofveresen és hardveresen is. Igaz, a webshopos romot le kell cserélni,különben használhatatlan a teló."

Akkor szoftveresen mégsem annyira jó. :D

Aki érez magában késztetést egy kis romolgatásra, és szeret foglalkozni vele, annak jó vétel lehet.

(#88) sheratan válasza Elementh (#86) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Oké, látom nem érted. Érdemes vele foglalkozni vásárlóként is, hogy mit hogyan csinál a cég, és azokra tenni a voksod, akik normálisan gazdálkodnak, mert ha ilyen cégeket támogatnak sokan, akkor a normálisan gazdálkodó cégek tönkremennek, hiszen nem lesz elég vásárlójuk, az ilyen olcsó jancsi cégek meg azért, mert képtelenek egy közép-hosszú távú üzleti stratégiát kitalálni és folytatni... Aztán akkor két szék között a padlóra koppan az ember, és nem kap semmit.

(#89) Racecam válasza Ricardo (#87) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

De, jó. A webshopos ROM-ról volt szó, nem a gyáriról. Ezt egyszerűen meg lehetett úszni azzal, ha valaki a megrendelésnél az eredeti gyári ROM-mal kérte. Csak sokan azért nem tették, mert akkor viszont nem volt magyar nyelv. A használhatatlan pedig azért itt költői túlzás volt, tény, hogy a webshopos ROM-ok egyik telefonon sem egészségesek, már csak a ki tudja milyen esetleges malware szoftverek miatt sem.

(#90) Racecam válasza sheratan (#88) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Jól hangzik amit írsz, csak éppen a mellékelt ábra is mutatja, hogy nem így van. Mert hiába adja/adta a szerinted "összelegózott" telefonját brutálisan olcsón ez a cég (LeEco), mégsem az általad "normálisan gazdálkodó"-nak nevezett cégek mentek tönkre. (IMár a "normálisan gazdálkodó" fogalom is gazdaságilag értelmezhetetlen.)

De ezt az "összelegózás" dolgot sem igazán értem és már sok embernél olvastam, pedig elképesztő hülyeségnek tartom... Ki, mit legózik össze és ez miért is baj? Összerak egy telefont a piacon (és itt is a hangsúly a piacon van!) fellelhető legjobb alkatrészekből, a lehető legjobb anyaghasználattal és összeszereléssel. Írat rá egy saját szoftvert... És??? Hol van ezzel a probléma? Ja, hogy nem fejleszt? És akkor mi van? Majd fejleszt más, ha akar, mert úgy gondolja neki megéri.
Az alkatrészekért, a szoftverért fizet a cég annak aki kifejlesztette (SoC, képernyő, kamera stb.) a dizájnt pedig nem lehet "levédetni" és ez is így van jól. Ez a piacgazdaság, így működik. (Hozzáteszem, hogy most senki ne jöjjön azzal, hogy de ilyen lopás, meg olyan lopás, mert az egy teljesen más tészta, ha bejelentett szabadalom eltulajdonítása, vagy másolása történik, azt a bíróság majd eldönti, de itt ebben az esetben erről szó sincs.)

(#91) sheratan válasza Racecam (#90) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Igen, mert gyorsabban bedőlni látszik ez a cégmodell, mint hogy igazán kárt tudott volna okozni.

A legózás oké, de ha erre tereli a piacot, akkor senki nem fog fejleszteni, és egy idő után nem lesz mit beépíteni, mert nem éri meg a befektetett energia. Mert minek fejlesszünk 5G technológiát, ha úgyse fizetik ki a kínaiak, és mégis használják. Vagy Bluetooth kodeket, vagy akármit.

Amúgy a mellékelt példa mutatja, hogy nem mindig fizetett az alkatrészekért meg egyebekért a cég, mert annyira nyomott áron adta a termékeket, hogy valószínűleg még a nyersanyag árakat sem tudták kitermelni (kevesebb eladott mint legyártott darab).
Amúgy még olyan előnye is van az ilyen kínai cégeknek, hogy mivel papíron csak Kínában folyik értékesítés, így a világ többi részére nem fizetnek szabadalmakért, közben meg akárhonnan megrendelheted a webshopból ugye. Odamenni perelni meg értelmetlen, mert egy kínai bíróság nagyjából sohanapján fog kínai cég ellen ítélni.

(#92) Elementh válasza sheratan (#88) üzenetére

Elementh
(fanatikus tag)

Te így látod, mások másképp. Nekem egy a fontos : megfelelő árért megfelelő terméket vegyek. A "normális" gyártók ilyen árért mit adnak? 100ezer egy középkategóriás telefon, gyatra hw-vel? Inkább nem.. Verseny van, ideje beleállni vagy vége.. Az emberek nem mind hülyék..

(#93) no more válasza Elementh (#92) üzenetére

no more
(PH! addikt)

megfelelő árért megfelelő terméket vegyek

Ezt majd akkor is mondd, amikor a kínai cucc elromlik és hónapokba telik szervizelni (ha egyáltalán visszakapod 7000 kilométerről).

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#94) Elementh válasza no more (#93) üzenetére

Elementh
(fanatikus tag)

Előfordulhat minden, az is hogy erre nem kerül sor. Sztem ezt már megoldják itthon is. Az asszony ifoneját 4 hét alatt cserélték ki, nem lehetett javítani, a Sony telefonom el se hoztam 3 hét után, ment vissza, így lett 6hetes a szerviz.. És nem Kínába ment egyik se. De lehet más példákat felhozni az életből ami szintén nem kínai visszaküldött és elhúzódik. Vannak előnyei és hátrányai is, ezt el kell fogadni és mérlegelni, kinek mi fér bele..

[ Szerkesztve ]

(#95) sheratan válasza Elementh (#92) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Igen, többek között ez a gondolkodásmód nyírta ki az európai ipar jelentős részét, hogy mindegy, csak minél olcsóbb legyen. Aztán megpróbálták felvenni a versenyt az olcsó kínai termékekkel, ezért ment Kínába a gyártás.

(#96) Racecam válasza sheratan (#91) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Jó, ebben már sok igazság van, de menjünk sorban.

Ha bárki kifejleszt egy új technológiát és azt le tudja védetni, mint szabványt, akkor azt utána csak pénzért lehet használni bárkinek, Ugye ez alapvetés. Nyilván Kínában kicsit más a helyzet sajnos, ők az ilyenekre nem igazán adnak/adtak, de abban a pillanatban, hogy külföldi értékesítésre kerül sor, már eséllyel perelhetőek.
Jól fejleszteni mindig megéri a befektetett energiát és itt a jól-on van a hangsúly, lásd iPhone, mert olyan hype alakul ki a termék után, ami akkor is eladja azt, ha egyébként ár/érték arányban messze nem a legjobb választás. És ugyanebbe az irányba tart többi nagyobb gyártó is (Samsung, Huawei, Xiaomi stb.) Fanatikus vásárlókat (rajongókat) kell szerezni az innováció, vagy sokszor az innovációnak mondott bullshit árán is, aki akkor is megveszik a terméket és akkor is rajonganak érte, ha egyébként az akár az ára miatt akár az elavultsága miatt teljesen indokolatlan. (Legjobb példa a Samsung felső, közép, vagy alsó középkategóriásnak mondott modelljei, amelyek sokszor a gyenge SoC, felszereltség és tudás mellett és ahhoz képest horror áron is elkelnek.)

A cég nyilván az elején fizetett, de mostanra teljesen kifújt a lendület, elfogyott a pénz. Totálisan szétaprózta magát azzal, hogy szinte minden modern piacra elsőként akart betörni. (Űrrepülés, önvezető, elektromos autók stb.) Ez van, ennyi volt.

A legnagyobb és igazán gusztustalan előnye a kínai cégeknek ott van és ez az ami ellentmond a piacgazdaságnak és ez az ami miatt fúj rájuk az EU, USA és úgy általában mindenki, hogy az ilyen és ehhez hasonló cégeket a kínai állam tömi ki pénzzel és finanszírozza sokszor a veszteségeiket. Na ez a tisztességtelen piaci magatartás az, amit sürgősen meg kellene szüntetni, mert pont ezzel kerülhetnek versenyelőnybe (leginkább az árelőny miatt) a versenytársakkal szemben. És ez valóban elítélendő gazdasági szempontból.

(#97) Elementh válasza sheratan (#95) üzenetére

Elementh
(fanatikus tag)

Nem tudom, melyik iparra gondolsz konkrétan. De igazából ehhez mi túl kis porszemek vagyunk eldönteni, hogy ki és miért teszi azt, amit.

(#98) Szabcsizz

Szabcsizz
(senior tag)

Melyik az uccsó készülék amit kiadtak?Vagyis úgy értem,hogy jelenleg melyik a flagship? :)
Lehet,hogy szerzek egyet,ha tényleg ennyire jó. :)

Motorola Moto Z

(#99) 92dawe92

92dawe92
(lelkes újonc)

Sziasztok nézegettem már pár hete ezeket a Leeco mobilokat!Annyit szeretnék kérdezni hogy l2 x520 vagy s3? melyik érné meg jobban???
romolástól nem félek eddigi készülékeimet is romboltam :)
1.Prestigio 4500t
2.Thl T6s
3.lenovo K3 Note
Nekem nem fontos a b20 járom országot de egy üzenetet viber-en vagy fc-n 2g-vel is eltudok küldeni ha meg itthon vagyok van 3g szóval nem fontos de én olyan ember vagyok aki nem hajlandó kiadni több száz ezret egy telóért nekem azért kell hogy elérhető legyek a nap nagy részében meg ha netán meg tetszik valami meg tudjam örökíteni! röviden átlag felhasználásra kell! vagy ha netán emiatt a "csőd" dolog miatt más ajánlotok
azt is szívesen meg hallgatom :)

válaszotok előre is köszönöm
Sziasztok!

(#100) amadeus11 válasza 92dawe92 (#99) üzenetére

amadeus11
(senior tag)

S3 jobban megéri. Kicsit jobb hardver. Tegnap rendeltem szüleimnek egy S3-at Tinydeal-ről német raktárról 35-ért. Ma már elfogyott, csak Kínából tudsz rendelni. Esetleg érdemes várni pár hetet hátha lesz később újabb készlet.

[ Szerkesztve ]

Life is hard

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.