Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) emeritus válasza attiati (#597) üzenetére


emeritus
tag

Biztos információk nincsenek. A Letv, Leeco, LeRee és Coolpad telefonok állîtólag ugyanazon a gyàrtósoron készūlnek. A Coolpad a Yulong gyár márkaneve (volt) amíg a Letv a céget fel nem vásárolta. A Yulong, ahogy más kínai gyártóművek is, vállalnak bérgyártást, mert nem minden márkának van saját gyára. A Yulong (Letv) gyár minőségi termékek gyártására képes, ha ezt megfizetik. A "Ree" piac is igényes! (A LeRee is Le)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#602) rushty


rushty
senior tag

Default browsert at lehet állítani, valahol a menüben, de hol?

Revolut meghívó pü-ben

(#603) fa4hu válasza rushty (#602) üzenetére


fa4hu
őstag

Legegyszerűbb, ha az Alkalmazások-ban törlöd a default browser alapértelmezett beállítását.

(#604) rushty válasza fa4hu (#603) üzenetére


rushty
senior tag

Browser appnál App details: Open by default (No defaults set) - ez van mindegyiknél. De ez akkor nem az.

App management --> alul: Default apps. klikk "Browser" (és itt lehet választani).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#605) atee_13 válasza atee_13 (#584) üzenetére


atee_13
őstag

Megint elkezdte a vacakolást így már muszáj voltam megcsinálni, feltettem a BB72 20S-t remélem ez maceramentes lesz.

(#606) Krapulax76


Krapulax76
tag

Ha valaki szeret kísérletezni, a [MIUI 10] már egész jó, a ROM is macera nélkül letölthető. Egyedül az infra nem megy, amúgy nagyon egyben van. Google alkalmazásokat a GoogleInstaller_3.0-val telepítettem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max

(#607) fa4hu válasza Krapulax76 (#606) üzenetére


fa4hu
őstag

Üzemidőről van tapasztalatod?

(#608) Krapulax76 válasza fa4hu (#607) üzenetére


Krapulax76
tag

Nekem kb 1,5 nap, annyi, mint a gyárival.

iPhone 15 Pro Max

(#609) fa4hu válasza Krapulax76 (#608) üzenetére


fa4hu
őstag

Facebookot, Messengert használsz rajta, teljes verziót? Mert azokkal nálunk csak egy nap sajnos.

(#610) Krapulax76 válasza fa4hu (#609) üzenetére


Krapulax76
tag

Messenger, Instagram, Gmail 3 fiókkal, Facebook csak böngészőben.

iPhone 15 Pro Max

(#611) fa4hu válasza Krapulax76 (#610) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi!

(#612) Dr. Romano válasza Krapulax76 (#606) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tud teljesen magyarul?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#613) szbalogh válasza Krapulax76 (#606) üzenetére


szbalogh
őstag

Tehát ha jól értem ennek telepÍtéséhez nem kell mindenféle rootolás meg 20 féle program és nem is téglásodhat?
Az enyém még mindig nem veszi be a sim kártyámat, a feleségemét igen. Jó lenne ha ettől megjavulna :)

Nick: HE_Storm

(#614) emeritus válasza tjicasting (#591) üzenetére


emeritus
tag

A drivertelepítést nálam a vírusírtó (Avast) kikapcsolása oldotta meg. Talán neked is segít. (Vagy nem.) Az illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltása is erősen ajánlott Win10 alatt.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#615) emeritus válasza Krapulax76 (#606) üzenetére


emeritus
tag

Melyik TWRP-t használod 626-nál? Meg tudod jelölni a forrást?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#616) rushty


rushty
senior tag

Óraátállítás nem történt meg, az USA setup miatt?

Bluetoothon kapnám a net(megosztás)t a készülékre, de ilyet nem akar. Ti meg tudjátok ezt oldani? Gyári...
Melyik firmware, androidon?

Revolut meghívó pü-ben

(#617) emeritus válasza szbalogh (#613) üzenetére


emeritus
tag

De bizony téglásodhat. Root csakugyan nem kell, de pár program igen. A szükséges programokra és a követendő eljárásra Tibcsi kiváló leírásánál (az 565 üzenet utal rá) egyszerűen nincs jobb. A leírás X620-ra vonatkozik és az X6.. (MTK Soc) tipusokra, így az X626-ra is kiterjeszthető. DE csak saját felelősségre! A SIM felismerés hibáját SIM csere talán orvosolhatja.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#618) rushty válasza emeritus (#617) üzenetére


rushty
senior tag

A teglasodas a Sim fel nem ismeres?
Melyik a második legjobb ami azt legalább megoldja?

Revolut meghívó pü-ben

(#619) emeritus válasza rushty (#618) üzenetére


emeritus
tag

A téglásodott telefon nem működik, úgy használható telekommunikációra, mint egy tégla. (The Brick.) A mobil néha tényleg "eldobható" lesz, hasonlóan a téglához, többnyire azonban javítható, unbrickelhető. A sim fel nem ismerése egyszerűbb eset, lehet a sim hibája/hiányossága, de lehet a telefon általában szoftveres, ritkán hardveres hibája. A sim csere a szolgáltatónál szokásosan költségmentes, ezért célszerű először ezzel próbálkozni. A sim kártyát fel nem ismerő hibás telefon javítása néha egyszerű, néha nehezebb, de általában megoldható. Tipikusan a romcsere a megoldás, ez lehet a "második legjobb". (Ha a kérdések komolyak voltak.)

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#620) rushty válasza emeritus (#619) üzenetére


rushty
senior tag

Mennyi rom közül lehet választani? Kifogyott a kísérletezesi kedv? Android 9 meg minden új.
Nem látok új hozzászólásokat.
A simeket más telefon felismeri.

Revolut meghívó pü-ben

(#621) rushty válasza emeritus (#619) üzenetére


rushty
senior tag

Mennyi rom közül lehet választani? Kifogyott a kísérletezesi kedv? Android 9 meg minden újra.
Nem látok új hozzászólásokat.

A simeket más telefon felismeri, de volt cserélve is.

Revolut meghívó pü-ben

(#622) emeritus válasza rushty (#621) üzenetére


emeritus
tag

Fontolva ajánlatos haladni és először egy bevált romot célszerű választani. Első lehet pl. a Tibcsi leírásában szereplő.BB rom, így a leírás maradéktalanul követhető. A romcsere választ ad arra a kérdésre, hogy a rom felelős-e a simfelismerés hibájáért, vagy sem. Egy sikeres romcsere után további romok próbálgatása igény és ízlés szerint saját tapasztalattal és a telepített TWRP használatával már egyszerűbb. (Romcsere mindig saját felelősségre, a romolásról megosztott tapasztalatok a vonatkozó fórumokban bőven vannak!)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#623) szbalogh


szbalogh
őstag

Nekem sem ismeri fel a kártyámat, még mindig. De nincs kedvem babrálni.

Nick: HE_Storm

(#624) rushty válasza szbalogh (#623) üzenetére


rushty
senior tag

+1
Még az mtk-s tabletnek, vagy másnak sem álltam hozzá.

Revolut meghívó pü-ben

(#625) emeritus válasza szbalogh (#623) üzenetére


emeritus
tag

Ha azonos szolgáltató egyik kártyáját felismeri, a másikat nem, akkor elvárható a szolgáltatótól, hogy ezt megoldja: ha nem tudsz telefonálni, nincs bevétele. Egyszerűen mutasd be ott ezt a helyzetet. Simcsere vagy készülékbeállítás is költségmentesen elvárható.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#626) emeritus válasza Dr. Romano (#612) üzenetére


emeritus
tag

A MIUI 10 teljesen magyar. (Szabályerősítő kivételként egy ezrelékben felbukkan angol.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#627) Dr. Romano válasza emeritus (#626) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi azóta már feltettem, eddig ez a leghasználtatóbb rom ehhez a telóhoz, bár ebben is vannak még bugok azért. Amiket eddig találtam:

- telefonásás közben a hangfelvevő nem vesz rendesen (mondjuk ehhez találtam fixet)
- volt úgy hogy a hátsó mikrofont használta híváshoz lol egy újraindítás megoldotta de gondolom bármikor újra jelentkezhet

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#628) emeritus válasza Dr. Romano (#627) üzenetére


emeritus
tag

Melyik TWRP-vel raktad fel és törölted-e systemet? Mi volt fix forrása?

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#629) Dr. Romano válasza emeritus (#628) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A twrp-t már korábban régen raktam fel, konkrétan nem tudom melyik típus asszem v3.0.

Igen, minden rom install előtt az összes pipát bejelölöm törlésre még a tárhelyet is.

A fixet innen szedtem.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#630) emeritus válasza Dr. Romano (#629) üzenetére


emeritus
tag

Értesítések (hang és led) OK? Videofelvétel rendben van?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#631) Dr. Romano válasza emeritus (#630) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A telót nem én használom, de amit eddig láttam: a led szokott világítani ha valami van úgyhogy működik elvileg az értesítések is mennek. Videofelvétel ment bár gyanus hogy ott lesz a multkori mikrofonbug elásva még nem teszteltem mert azóta nem jelentkezett.
Újabb probléma: prox szenzor a képernyő néha hívás közben felébredt most kalibrálással próbâlom javítani.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#632) emeritus válasza Dr. Romano (#631) üzenetére


emeritus
tag

Köszönöm. Nálam vannak gondok a MIUI10 működésével. Használom, kezelhető, de még nem ajánlott. Béta.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#633) ajitta73


ajitta73
újonc

Sziasztok!
Le eco Le s3 x626-om van,egy éves és pár hónapos,miután többször lefagyott,leálltak alkalmazások,magától kikapcsolt majd újra indult, elvittem,hogy csináljanak vele valamit .Több mint egy hónapja szenvednek vele egy szervizben,azt mondják,gyári visszaállítás után megállt a telefon,de nem adják fel tovább próbálkoznak!
Segítséget kérnék tőletek mint hozzáértőktől,ha van valaki aki tudna nekem segíteni,hogy tudjak a szerviznek segíteni abban,hogy mivel próbálkozzanak még,azt nagyon megköszönném. :)
Állítólag ezt a modellt két fajta alaplappal adták ki és az enyém pont a rosszabbat kapta!
Előre is köszi a segítséget :R

(#634) atee_13 válasza ajitta73 (#633) üzenetére


atee_13
őstag

BB72 rom. Tibcsi leírása alapján gond nélkül felmegy. Nálunk azt hiszem a 20s van fenn azóta teljesen jól működik.

Kell csinálni egy gyári visszaállítás, még ha macerásan is lehet csak megoldani és utána lesz 1-2 perces mozgástér akkor egyből a romcsere és utána használható lesz gond nélkül.

(#635) ajitta73 válasza atee_13 (#634) üzenetére


ajitta73
újonc

Húúú,köszi! Át fogom adni az infót nekik! Tibcsi leírását erről a romolásról hol találom?

(#636) atee_13 válasza ajitta73 (#635) üzenetére


atee_13
őstag

Itt

Nálunk is ugyan az a jelenség volt mint nálad és ez megoldotta. Az mtk-s le 2 romok elvileg jók hozzá a BB72 eddigiek alapján tökéletes.

(#637) rushty válasza ajitta73 (#635) üzenetére


rushty
senior tag

Ez melyik szerviz? Nem tunik expertnek.

Revolut meghívó pü-ben

(#638) ajitta73 válasza rushty (#637) üzenetére


ajitta73
újonc

Nem hinném,hogy ismered,ez egy gsm üzlet és szerviz itt a környékünkön, a neve Maxiphone.Azt mondják,hogy a gyári visszaállítás után összeomlott ,tehát nem a szoftverrel lehet probléma mint inkább az alaplappal van baj!

[ Szerkesztve ]

(#639) atee_13 válasza ajitta73 (#638) üzenetére


atee_13
őstag

Lefagy és nem mozdul, csak kikapcs hosszan nyomva tartására reagál?

(#640) emeritus válasza ajitta73 (#633) üzenetére


emeritus
tag

A helyes terápiához pontos diagnózis kell, ez most nincs meg. Mutassa meg a szerviz neked, hogy a hibás állapotot mi jellemzi és ezt írd meg nekünk.(Pl. piros led, bootloop, .. ) Kérdezz rá, hogy mivel próbálkoztak eddig. A LeEco működési hibái hozzáértők által általában javíthatók.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#641) ajitta73 válasza emeritus (#640) üzenetére


ajitta73
újonc

Sajnos,most már be sem kapcsol! :( Átvittük egy másik szervizbe,de be sem kapcsolt!!!

[ Szerkesztve ]

(#642) emeritus válasza ajitta73 (#641) üzenetére


emeritus
tag

Töltőre, vagy számítógépre kapcsolva mi történik. Mit csinál a led?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#643) ajitta73 válasza emeritus (#642) üzenetére


ajitta73
újonc

Ezt most nem tudom megmondani neked,mert a lányomnál van a teló,nem hozta haza tegnap,most meg nincs nála úgyhogy nem tudom megkérdezni tőle.Amint hazahozza ki fogom próbálni és írok,hogy mit csinál a led!
Egyébként,ha a led csinál valamit akkor még van remény?

[ Szerkesztve ]

(#644) emeritus válasza ajitta73 (#643) üzenetére


emeritus
tag

Remény mindig van. Egyelőre a távdiagnózisnál tartunk.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#645) amadeus11 válasza ajitta73 (#643) üzenetére


amadeus11
senior tag

Brickelték. Családban is van egy ilyen készülék először boot loop, majd brick lett belőle. Így lehet visszahozni: [link] Miaús ROM stabilan megy rajta. Többi ROM-mal lefagy, újraindul.
Itt is van leírás. Némi angol nyelvtudás lehet elkel! [link]

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#646) emeritus válasza amadeus11 (#645) üzenetére


emeritus
tag

A töltőt csatlakoztatva a led vörös világítása jelzi, hogy a telefon brickelt. Ekkor a fent leírt eljárás a lehetséges javítási módok közül a legelegánsabb.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#647) rushty válasza amadeus11 (#645) üzenetére


rushty
senior tag

Mi az a brickelés? Hogy téglásodik be egy készülék magától? :B

Olyan volt, hogy töltőre téve sem világított az értesítésjelző!

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#648) ajitta73 válasza amadeus11 (#645) üzenetére


ajitta73
újonc

....háát,öhöm,Kösziii de én ezzel biztos nem tudok mit kezdeni,én nem tudom ezt megcsinálni,brickelés meg Miaús rom,??bocsi de nekem ez kííínai!!én egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz! :(

(#649) emeritus válasza ajitta73 (#648) üzenetére


emeritus
tag

Egy téglázott LeEco javítása hozzáértő szerviznek nem lehet gond. Szerviz előtt alapellenőrzések - másik töltő, kábelcsere, stb. - szükségesek, a netes információk pedig segítenek világosabban látni. (A bricket most még csak feltételezzük, oka többnyire user error, felhasználói hiba: itt usernek tekintendő mindenki, aki a telefont kezelte/használta, beleértve a szervizt is.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#650) rushty


rushty
senior tag

Ha tudjátok, írjátok le, hogy "sikerül" (el)brickelni. Nem szeretnék véletlenül belefutni.

Itt gizmochina éppen nincs az x622 felsorolva.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.