Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most tettem fel a Lineage OS 14-et ami egy gyári 7.1-es androidnak tűnik. Eddig tetszik bár komolyabban még nem teszteltem. A magyar nyelv a gyári rendszer miatt fullos, tempória is megfelelő bár egy bugot már találtam.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#502) alázógyík válasza Dr. Romano (#501) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

Lehet tudni, mi az a bug?

Gmail értesítés, helymeghatározás, időzóna okés? :)

(#503) Dr. Romano válasza alázógyík (#502) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az egyik az hogy nem tudom kikapcsolni a rezgést a kapacitív gombokra (billentyűzetre a gyári bill beállításoknál szerencsére ki lehet). Mondjuk ebben a rendszerben nincs is ilyen kapcsoló vagy csak én nem találtam még meg...
A másik meg az hogy az akkumulátor kímélő üzemmód kézi bekapcsolása rendben működik, e mód kikapcsolása után rendszer azonnal újraindul.
A gmailt még nem teszteltem "alvás" közben, de használat közben jött egy üzenet azt rendben jelezte.
A gappsot külön kell telepíteni, de teljesen magyar.

Időkép helymeghatározása rendben működik, nem kérdezi folyamatosan vissza helymeghatározást, időzóna is teljesen jól megy. Akku üzemidő érzésre jobbnak tűnik, sokkal több ram van szabadon és pörgősebb is a gépezet.

Azonban még nem néztem BT, GPS, Giro, led és egyéb dolgokat....

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#504) #22743424 válasza Dr. Romano (#503) üzenetére


#22743424
törölt tag

SUPPORTED DEVICES

s2:
- X520 (China)
- X522 (US)
- X527 (Russia/International)

s2ww:
- X526 (India)

Nincs benne a listában , persze lehet attól menni fog vele de nem valószínű, hogy teljesen kompatibilis vele.

(#505) Dr. Romano válasza #22743424 (#504) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lényeg hogy felment rá mindenféle hiba nélkül, most lehet tesztelni.... azonban ha valaki talál közben jobbat/újabbat légyszi jelezze mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#506) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#503) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Néztem a BT-t fájlokat kültem, fogadta a másik eszköz.. A szenzorokat is teszteltem, a teszt progi szerint minden ok, egyedül talán a giró nem az igazi. GPS-t is néztem teszt progival, sikerült a pozicionálás bár viszonylag lassan. Sikerült megtaláljam a kapacitív gombok rezgésének kikapcsolását.

További hiba: egyszer volt olyan hogy a kamera szoftver nem tudta indítani a kamerát, újraindítás segített.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#507) szbalogh


szbalogh
őstag

Bőszen használom a készüléket, játékok, videók, zene, képek...
Egyszer csak se kép se hang. Újraindult, egy ideig semmi gond, aztán folyamatosan leáll, újraindul lefagy... így sorban. 1 gb szabad hely maradt a 15 gb szabad helyből. Amióta kitakarítottam szépen megy hibátlanul. Érdemes figyelni a tárhelyre.

Nick: HE_Storm

(#508) szbalogh válasza szbalogh (#507) üzenetére


szbalogh
őstag

Mégse az a hiba. Gyári visszaállítás virtuális ssd formázással sem segített. Most úgy tűnik, hogy a sim kártyával van baja. A kettes foglalatban is ugyan az a hiba. Egyenlőre anélkül megy szépen. Viszont a sim kártya másik telefonban hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#509) Dr. Romano válasza szbalogh (#508) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor lehet a foglalat a hibás. Nem volt leejtve vagy valami?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#510) szbalogh válasza Dr. Romano (#509) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem volt leejtve, a feleségem kártyájával megy a telefonhálózat, nincs fagyás. Viszont internet azzal sincs. SZerintem az lehetett a baj, hogy belepiszkáltam az APN címbe amihez ragaszkodott. Érdekes, hogy az én sim kártyám megy a Lenovp A1000 régi telómban és abban az APN cím is helyes és net is van.... most két telóval járok :)
Egy német cikket találtam, az Ózon vagy milyen szolgáltató kártyái 1-2 hét után meghibásodtak valamilyen telefontípusban.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#511) HawerKing


HawerKing
őstag

Sziasztok, van nekem egy LeEco LEX 626 os telefonom, tulajdonkeppen nagyon megvagyok vele elegedve. Megis van par dolog ami kicsit idegesit tehat nem "tokeletesen vagyok megelegedve" :D hatha tudnatok segiteni:

1. Fogalmam sincs hogyan lehet a gyari szoftvert frissiteni s az idegesit legjobban hogy nemtudom hogy a legujabb van e rajta... ? (EUI version 5.2.018S Stable Android 6.0 ezt irja) van e ettol ujabb??

2. Meg szerencse hogy nemnagyon jatszom telefonon, bar van egy jatek amit nagyon szeretek Order And Chaos 2 , ez egy igen szep es nagy hardware igenyu jatek. Hiaba a papiron eros hardver ebben a teloban, megis rohadt fosul megy rajta, lehet mas jatek sem mukodne tul jol gondolom a grafikus csip a hibas.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#512) szbalogh válasza HawerKing (#511) üzenetére


szbalogh
őstag

Ott valami driver hiba lehet ha van egyáltalán ilyen. PUBG-t próbáltam és jobban ment, mint asztali gépen emulátorban (G530 CPU). Azóta persze újítottam egy i5-2500s-t így mobilon már nem játszom ezzel :)

Nick: HE_Storm

(#513) rushty


rushty
senior tag

hívás információkat akarok látni Mit lehet tenni? Alapból egy semmi, a nem létező oldalra csatlakozna.

"A névjegyzék alkalmazás sajnos leállt."

[ Szerkesztve ]

(#514) HawerKing válasza rushty (#513) üzenetére


HawerKing
őstag

Nekem is volt ilyen. Csinaltam egy factory resetet aztan angol nyelven hasznalom s azota tokeletes

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#515) emeritus válasza rushty (#513) üzenetére


emeritus
tag

Nálam is gyakran leállt a névjegyek alkalmazás, az angol nyelvre történő átállítás után ez a hiba megszűnt. Egy próbát megér, utána akár vissza is állíthatod magyarra, e műveletekhez ki sem kell kapcsolnod a telefont. Írd meg, ha a nyelv átállítása megoldja a gondot, hogy ezzel is többet tudjunk.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#516) rushty válasza emeritus (#515) üzenetére


rushty
senior tag

Így már jó.

(#517) Krapulax76


Krapulax76
tag

Sziasztok! Én néhány napja [EZT] használom. Eddig minden rendben, szépen teszi dolgát. Volt már telepítve Miui 9, ami tudta az arc-alapú feloldást, de az nem volt az igazi. Kell hozzá a Google installer, hogy rajta legyenek a Guglis cuccok is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max

(#518) Dr. Romano válasza Krapulax76 (#517) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót. Fullos magyar nyelv ebben van?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#519) Krapulax76 válasza Dr. Romano (#518) üzenetére


Krapulax76
tag

Igen, benne van.

iPhone 15 Pro Max

(#520) Krapulax76 válasza Dr. Romano (#518) üzenetére


Krapulax76
tag

[1]
[2]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max

(#521) Dr. Romano válasza Krapulax76 (#520) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szuper, ezzel teszek majd egy próbált :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#522) alázógyík válasza Krapulax76 (#517) üzenetére


alázógyík
őstag

A romot fel tudnád tölteni valahova?

(#523) Dr. Romano válasza alázógyík (#522) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Működik a link csak próbálkozni kell vele vagy 10x

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#524) Krapulax76 válasza alázógyík (#522) üzenetére


Krapulax76
tag

Én is sokat próbálkoztam, mire elindult, de ha nem megy Drive-on megosztom.

iPhone 15 Pro Max

(#525) fa4hu válasza Krapulax76 (#517) üzenetére


fa4hu
őstag

Aksiidőre mit tud?

(#526) szbalogh válasza fa4hu (#525) üzenetére


szbalogh
őstag

Egész jó szerintem, persze a 3000mAh annyi amennyi.
A kijelző fogyaszt 80-90%-ban. Érdemes 1-2 perc inaktivitáskor is kikapcsolni, úgy is pillanatok alatt vissza lehet lépni és be is töltődik minden.
Inkább amiatt aggódtam, hogy cserélhető-e. Van megoldás :D

Nick: HE_Storm

(#527) amadeus11 válasza szbalogh (#526) üzenetére


amadeus11
senior tag

Komolyan egy full vírusos "fejlesztői" oldalról letöltött ROM-ot használtok??? Gratulálok! Le lett írva többször vagy az S20-ra épülő bb72 X620-as ROM-ot használod ( ebben a legjobb a magyarítás) vagy a Cuoco ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#528) alázógyík válasza amadeus11 (#527) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem blokkolt mindenféle letöltést a gépem a linkről...

A hozzászólások is találtak 1-2 furcsa dolgot.

(#529) Dr. Romano válasza amadeus11 (#527) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Használtam az a BB72-es romot, de az időzónás problémán túl még volt jópár elviselhetetlen nyűgje ami miatt kuka lett.
Most egy nem is rá való Android 7-es fut a telón, egész jól, bár annak is van néhány bugja viszont a magyarítás a stock 7 miatt tökéletes.

Nálam nem volt vírusos a link. A romot még nem próbáltam, de ha egyszer felkerül szokásomhoz híven azon is futtatok vagy három félét...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#530) szbalogh válasza amadeus11 (#527) üzenetére


szbalogh
őstag

Semmi közöm a ROm-hoz. Biztosan másnak akartad írni :K
Az enyémen az eredeti van. Nem merem megbolygatni.

Nick: HE_Storm

(#531) Dr. Romano válasza szbalogh (#530) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a fél magyar miatt muszáj volt...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#532) szbalogh válasza Dr. Romano (#531) üzenetére


szbalogh
őstag

Jó az angol, így tanulja meg az ember :D

Nick: HE_Storm

(#533) Dr. Romano válasza szbalogh (#532) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Anyámnak már nem sok kedve van angolt tanulni :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#534) rushty válasza szbalogh (#530) üzenetére


rushty
senior tag

Én sem, de most épp kéne valamit csinálni, mert állandóan kifagy, hálózatot egyből ledobja.
Milyen lehetőségek vannak? Mielőtt romolni kéne?
Pl egyesével eltávolít appokat, ha szerencsém van addig nem fagy beki (De véletlenül sincs kiírva mely akasztja ki) ez nem egy tetsző megoldás, hátha más baja van.
Egyéb? :B

[ Szerkesztve ]

(#535) szbalogh válasza rushty (#534) üzenetére


szbalogh
őstag

Sim kártya nélkül is csinálja a hibát? Nekem is ilyen, nem is tudok a saját sim kártyámmal telefonálni vele. Gyári visszaállítás se segített. Lentebb írtam a hibáról. Azóta is két telóval járkálok. :B

Nick: HE_Storm

(#536) rushty válasza szbalogh (#535) üzenetére


rushty
senior tag

Ja, a hálózat(mobil) ledobás miatt ki lett szedve a sim, de az más (buta)telefonban működik.

Olyannyira hibádzik valami, hogy most már semmire nem reagál (kikapcsolt, de volt benne töltöttség). A töltésre sem reagál. :Y

Egyébként mik a bekapcsolás, fast boot módok előhívásának trükkjei. Úgy tűnik semmire sem reagál. :F

[ Szerkesztve ]

(#537) rushty válasza szbalogh (#507) üzenetére


rushty
senior tag

Volt elég hely.

(#538) Domper77 válasza szbalogh (#532) üzenetére


Domper77
csendes tag

Szia, 4PDA-n van kiváló leírás a telefon feltámasztára. A lányom X626 4/64 telefonját az alapján húztam újra. Először fagyott, nem reagált semmire, amikor szíveskedett újraindulni nem volt hálózat. Tinydeal-től vásárolva 17/09.

(#539) Domper77 válasza rushty (#537) üzenetére


Domper77
csendes tag

Fastboot: kikapcs, volume - és power egyszerre. Aztán rá az usb - re. A PC legyen driver...

[ Szerkesztve ]

(#540) rushty válasza Domper77 (#538) üzenetére


rushty
senior tag

A/ feltételezve működik a kijelző a telefonon...
Oroszul van a leírás és tudsz oroszul, vagy jól fordít a google translate?
A PC legyen driver (egyelőre ezt se tudom micsoda beállítási mód :B). Nem kötöttem még számítógéphez androidost, ezt.

B/
A fastboot nem jött elő...
Ha a display megmurdelt... Nem is rezeg, semmi.
A "körmös" battery yt videóban annak is volt egy olyan baja talán, vagy nem tudom miért örült, hogy van display.

C/
Netmegosztásról van valami jó leírás? Telefonban lévő SIM mobilnet (de android régi!), másik telefonra, PC-re hogyan kerül belőle sávszél.

D/ jó lenne képben lenni, mert van másik eszköz is, amit életre kellene kelteni, ott legalább van fastboot menü, de azt se PC-ztem még.

[ Szerkesztve ]

(#541) Domper77 válasza rushty (#540) üzenetére


Domper77
csendes tag

Szia, a driverek telepítése több helyen is fent van.
A telefon MTK chippel van szerelve. Le kell tölteni a szükséges drivereket.
Annyi a kérdés, hogy piros led töltéskor világít?
4PDA orosz-angol fordítás.

(#542) rushty válasza Domper77 (#541) üzenetére


rushty
senior tag

Nem világított.

Akár összefoglalóba is mehetne a link.

(#543) Domper77 válasza rushty (#542) üzenetére


Domper77
csendes tag

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=771106&st=16180#entry69162687

(#544) Domper77


Domper77
csendes tag

16201 hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#545) HawerKing


HawerKing
őstag

Kerlek titeket adjatok mar egy linket ahonnan letolthetem a drivereket win 10 hez . Az atya istennek sem ismeri fel a telomat a laptopom :( csak tolti ha radugom az usb kabellel :( elore is koszonom.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#546) Dr. Romano válasza HawerKing (#545) üzenetére


Dr. Romano
veterán

hu... azt én is keresgéltem egy jóideig, ha hazaérek megnézem még megvan e a link vagy valami belőle

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#547) HawerKing


HawerKing
őstag

Rotolni hogy lehet ezt a vackot ?? :W

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#548) Yag


Yag
tag

Üdv.

Látom megy a Root-olás ezerrel.

Egy kis személyes tapasztalatot megosztanék veletek hátha valaki éppen gondolkodik mire cseréljen. Vagy mit vállaljon be. Root nélkül. Ehhez nem értek. Kicsit zavar is, hogy bármelyik LeEco topicban is járok nem szól másról csak a Root-olásról. Nyílván nagyon fontos a személyre és magyar nyelvre szabás de ha erre van kereslet akkor ez van. Elfogadom.

Szóval pár technikai jellegű személyes tapasztalataim néhány adattal :

LeEco Le S3 vs LeEco LeRee L3

Mindkét telefon teljesen minőségi. Anyaghasználat, képernyő felbontás stb. Az egyik legjobb telefonom ami eddig csak volt.

Minőség , designe : 10
Működés, üzemidő : 5
Gyorsaság, kényelem : 8
Hiányosságok : Jack 3.5, Rádió modul, töltés + zenehallgatás.

Három hónapig használtam az S3at és viszonylag meg voltam vele elégedve de voltak számomra hiányosságai.
- Üzemidő
- Jack 3.5
- Töltési idő
- Rádió

Mindíg kiváncsi volam, hogy egy MTK vs Snapdragon processzor hogyan viszonyul egymáshoz üzemidőben, használati terhelés közben és általában. Hát van különbség el kell ismernem.

L3 kibírja a 12órás műszakom. Az S3 nem. (olyan melóm van ami csak a telefonos média használatát teszi lehetővé ha ez nincs marha uncsi 12órás műszak ha van akkor happy a melós is.)

CPU: MediaTek Helio X20 (MT6797) CPU
magok: 10 mag, 2.3 GHz (2x2.3GHz Cortex-A72 + 4x1.85GHz Cortex-A53 + 4x1.4GHz Cortex-A53)
GPU: ARM Mali-T880 780MHz
Memória (RAM): 4 GB Belső tárhely (ROM): 32 GB

S3 100% töltöttség mellett 10-12 órás folyamatos használat mellett ami vegyesen :
3-4 óra Rádió (interneten)
4-5 óra zenehallgatás saját lejátszóval,
1-2 óra videó nézés vlc player vagy Youtube.
20-25% / óra merüléssel.

Kb, 3-4 óra alatt lemerül 20% ig. Innen újra kellett mindíg tölteni. Használat közben 2.5 óra használat nélkül 1.5 óra feltölteni annyira, hogy nap végéig kibírja.

LeEco LeRee L3
Qualcomm Snapdragon 652 MSM8976
Magok : Nyolc 1.8 GHz (4x 1.8 GHz ARM Cortex-A72 + 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53)
GPU: Adreno 510
Memória : 3GB Belső tárhely (ROM): 32GB

L3 100% töltöttség mellett 10-12 órás folyamatos használat mellett vegyesen:
3-4 óra Rádió (interneten)
4-5 óra zenehallgatás saját lejátszóval,
1-2 óra videó nézés vlc player vagy Youtube.
5-10% /óra merüléssel.
Kb 15-20% ig merül műszak végére. De kibírja a 8-9 óra folyamatos videózást is ami lehet Youtube vagy VLC player. Kényelmes és olcsó, hogy nem kell internet a rádiózáshoz. (óránként 100Mb forgalmat fogyaszt)
Kényelmes ha nem teljesen töltött akkuval érkezem melóba és rá kellene töltenem de használhatom folyamatosan mert p. töltés közben is hallgathatom tovább a rádiót. Pro: ez nem releváns mert egy pár dolláros elosztóval ez orvosolható. Kontra: az plusz egy valami amit magadnál kell tartani folyamatosan hogy ezt kivitelezd. Ja és nem fagy le amikor telefonszámot kellene névjegybe menteni és bár nem teljesen magyar nyelvű még sem éreztem kényszert arra, hogy ez vagy más miatt Root-oljam.

A 8mp front és 2x13mp két lencsés hátlapi fényképező gép remekül teszi a dolgát. Az eltolt fókuszú effektek nagyon feldobják a fényképeket és jól állítható és még a slov motion funkció is benne maradt.

Kültérben mindkét telefon (számomra) bajnok képeket készít. Tű élesek és részlet gazdagok, elmosódás mentesek.
Nem csoda hiszen az S3 21mp sony kamerával nem sok helyzetben lehet zavarba hozni. Hintázó gyereket elmosódás nélkül exponálja. Beltérben már van elmosható mozgású kép mindkettő telónál.

Tehát ha valaki működő alternatívát keres ár / érték arányban akkor az L3 LeRee egy vállalható választás lehet a maga 125 dolláros árával és B20 támogatással. Kérdésekre szívesen válaszolok.

[kép]
[kép]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#549) amadeus11 válasza HawerKing (#547) üzenetére


amadeus11
senior tag

Raksz rá egy rootolt ROMOT.

There is a star

(#550) Domper77 válasza HawerKing (#547) üzenetére


Domper77
csendes tag

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=771106

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.