Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bkercso válasza hcl (#50) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Tungsramot is Kínában gyártják... :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52) geprombolo


geprombolo
senior tag

Valakinek tapasztalata a Cree ledekkel van már? Állítólag brutálisak.
szerk: hcl: a kompaktoknál mi szokott a legtöbbet elszállni?
bkercso: mi az, amit nem Kínában csinálnak? Olvastam egy olyat, hogy minden kínai, ami meg nem az, az hamisítvány. :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#53) bkercso válasza geprombolo (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

A lineáris sort pár éve vitték ki Vácról Kínába...
Készül itthon még CMH, autólámpa, halogén, HPS.
Meg LEGO. Meg Merci. Suzuki is. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) #33253120 válasza bkercso (#53) üzenetére


#33253120
törölt tag

A Lego mai napig fejleszt Nyíregyházán...

(#55) hcl válasza geprombolo (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elkó, maga a cső, rossz minőségű forrasztások. Eddig ezekkel találkoztam.
Legrosszabb esetben egy cső- meg egy elektronikahibásból lehet egyet alkotni. A nagyobb teljesítményű elekronika elbírja a kisebb teljesítményű csövet, fordítva nem igaz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) lapa válasza geprombolo (#52) üzenetére


lapa
veterán

én most egy 10 x 3w creet hajtok a nappaliban, jóval fényesebb, mint előtte a 3 x 10w tokozott 60lm / w ledek. más kérdés, hogy drága driverrel együtt. 12v betáp esetén 20$ a led, 16$ a driver + 5$ a borda + shipping ~15$ (~13-14e huf). meg kell még 2 lift 2,5 literes üditő a teszkóból átlátszó kéménynek. most nem számolom át huf / lumenre, úgy még akár versenyképes is lehet.

(#57) geprombolo válasza lapa (#56) üzenetére


geprombolo
senior tag

30 watt azért már biztosan nem semmi! Lehet ezt mondjuk PC tápról hajtani? Merthogy az is 12 voltos... :F Meg rátenni valami AMD-s bordát a régi szép időkből (Duron rulez), mindjárt olcsóbb lenne :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#59) hcl válasza geprombolo (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, hogy lehet. Egy gagyi Codegen is 250-300W-t elbír, arra köthetsz pár ledet. Hatásfoka nem olyan jó talán, mint ami direkt erre való, de még így is spórolsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) lapa válasza hcl (#59) üzenetére


lapa
veterán

még egy jó gép táp is megeszik 10w körül tök üresen, szóval a 30w már 40w. plusz zúg, ami annyira nem jó. érdemes gondolni a vezetékre is, legalább 1,5mm2, pár méteren felül inkább 2,5mm2.

ha meg gépről hajtod, akkor lehet sok lesz a ~3 amper egyik pillanatról a másikra, lehet, hogy leesik a fesz aztán lefagy.

(#61) bkercso válasza geprombolo (#57) üzenetére


bkercso
nagyúr

36V-ot hogyan szedsz le PC-tápról (1A mellett)?
LED-eket áramgenerátorról hajtunk, mert árammal könnyebb szabályozni a teljesítményüket (feszültségük meredekebben változik a hőmérséklettel, árammal, és van gyártási szórás is).

Pl. az Elektrokonthában kapsz olcsó LED-tápokat, fel kell hívni őket.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#62) lapa válasza bkercso (#61) üzenetére


lapa
veterán

van hozzá kapcsolóüzemű driver ki gondolta volna.

(#63) hcl válasza lapa (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is tudom, hogy van, és írtam is, hogy rossz a hatásfoka, de ha nem akar először egy olyanba beruházni, használhatja PC tápról is. Aztán ha bejön neki a LED, akkor vesz hozzá drivert :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) lapa válasza hcl (#63) üzenetére


lapa
veterán

szerintem nem, driver mindenképp kell. de legalább valami bika ellenállás, ami már nincs olyan messze a driver árától.

(#65) bkercso válasza hcl (#63) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bekapcsoláskor megszalad ám az áram, előtétellenállás nélkül ne indíts feszültséggenerátottól LED-et, mert még a 3 kW-os Kikusui ipari tápot is kiakasztotta egy 50W-os panel.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#66) geprombolo válasza bkercso (#61) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, ezt megjegyzem, meg mindenkinek a tanácsát. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#67) atiapa válasza vodkaboy22 (#13) üzenetére


atiapa
tag

Úgy látom a nap bocsájtja ki a legtöbb kéknek megfelelő frekvenciájú fényt. Nappal biztos azért nem tudunk aludni :)

-----Ivy-----

(#68) bkercso válasza atiapa (#67) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fajlagosan nem, abszolút értékben lehet. :) Egyébként a melatonintermelődést a teljes látható spektrum gátolja, csak kéknél (440nm körül) van a hatásfüggvény maximuma. Mivel felhős időben is 10.000 lux a megvilágítás szabadban, irodában meg 500 az előírt, ezért nehéz nappal aludni. De nekem ez is szokott sikerülni! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Totál offtopik, de azért leírom: :)
Vettem az Aldiban 2x AA elemmel működő, a specifikációja szerint 3W-os Cree XP-E LED-el szerelt aluminium zseblámpát /3000Ft/. Nincs olyan nagy összehasonlítási alapom, de érzésre eszméletlen fényereje van.

-na ezt szeretném valahogyan a bicajom kormányáraa erősíteni, kérdés, hogy tud-e valaki olyan konzolt, amellyel kormányra rögzíthető a lámpa, és onnan gyorsan el is lehet távolítani?

(#70) bkercso válasza joysefke (#69) üzenetére


bkercso
nagyúr

A LED-nek a fénysűrűsége nagyobb a többi fényforrásnál. A fényerő meg a ráadott teljesítménytől is függ. Azért szembetűnő/zavaró, mert a szem fénysűrűséget érzékel.
A gyári bicajlámpákkal mi a gond?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#71) joysefke válasza bkercso (#70) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A gyári bicajlámpákkal mi a gond?

olyan lámpát szeretnék, amely leszedhető ha éppen nem bicajozom és kényelmesen lehet háztartásban vagy túrára is használni...

J.

(#72) veector válasza joysefke (#69) üzenetére


veector
senior tag

Tudok
Nekem is ilyen van a biciklin, bár nem így külön vettem, hanem egybe valami 9 ledes zseblámpával 1300-ért autósboltban. Az a zseblámpa annyira nem tyűdejó, de zseblámpából sosem elég. :D

(#73) joysefke válasza veector (#72) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!!

Nekem pedig tyűdejónak tűnik, azt leszámítva, hogy nem bicajozásra "optimalizálták" : nincs villogó üzemmódja, ezt leszámítva szerintem tyűdejó.

Szerinted hol a hiba benne?

J.

[ Szerkesztve ]

(#74) veector válasza joysefke (#73) üzenetére


veector
senior tag

Az én zseblámpámra mondtam hogy nem tyűdejó. Magamnak a tiedhez hasonlót keresek amúgy, szal lehet meglátogatom az aldit :D

[ Szerkesztve ]

(#75) #33253120 válasza joysefke (#69) üzenetére


#33253120
törölt tag

átlag bicajboltban 4-600 pénz ami neked kell. Csak vidd magaddal a lámpát is.

(#76) joysefke válasza #33253120 (#75) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Láttál is ilyet bicajboltban, vagy csak úgy gondolod, hogy kellene lennie?
Ha láttál, akkor plz dobj 1-2 linket bicajbolthoz, ahol szerinted van...

Köszi!
J.

(#77) tvamos


tvamos
nagyúr

En is vettem ilyen 3W LED-es bicaj lampat, es nagyon vakitonak tunt a fenye, amikor otthon probalgattam... de kint, a valosagban hasznalni nem volt valami parades a vegeredmeny. Most 2 van a bicajon, az egyik szort fenyt ad, a masik meg szigoruan elore nez, igy mar jonak mondhato...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#78) #33253120 válasza joysefke (#76) üzenetére


#33253120
törölt tag

Debrecenben a Pótkerék bicikliboltban vettem. A honlapjuk, meg a facebook oldaluk egy vicc, de amúgy jó kis bolt ha nem a legolcsóbbat veszed abból amit kínálnak... Most bent van melóhelyen a lámpa, rajta meg az adapter.
Ha nem felejtem el akkor hétfőn megfotózom neked.
Egy hátránya van a cuccnak, Télen minuszban (-8 körül) nagyon kikeményedik a gumi része.

[ Szerkesztve ]

(#79) #33253120 válasza tvamos (#77) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jaja... Annyira kontrasztos a fénye, hogy kell mellé még valami amivel a környezetet látod. nekem is így van.

(#80) joysefke válasza tvamos (#77) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Próbáltam már kint is:
elég komoly fénye van.
A leírás szerint 2xAA elemet 100%-on 1,5 óra alatt, 50%-on 4 óra alatt lemerít.

J.

(#81) tvamos válasza joysefke (#80) üzenetére


tvamos
nagyúr

En olyat vettem, aminek allithato a fokusza. Ha szukre allitom, nincs periferialis latasom. Ha szort fenyre, akkor meg nem vilagit messzire. Kerekparral ez igy semmi keppen nem jo, de meg gyalog is zavaro. Kerekparon mondjuk megoldottam ugy, hogy van egy fix szukre allitott lampam, meg egy nagy latoszogu, de valahogy ez nem az igazi. Lehet, venni kene egy "rendeset", hatha van olyan gyarto, aki ugyel a reszletekre! En ilyet nem talatam, pedig az 1-3W LED-es lampakbol vettem mar vagy... 10-et...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82) bkercso válasza tvamos (#81) üzenetére


bkercso
nagyúr

En ilyet nem talatam, pedig az 1-3W LED-es lampakbol vettem mar vagy... 10-et...
Lehet, hogy 1db 10W-ossal többre mennél...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83) tvamos válasza bkercso (#82) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat vegulis van mar itthon 100W-os LED-em...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84) solaris17


solaris17
aktív tag

Ledet mindenhova. Up

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#85) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!

Valaki használ otthon OSRAM POWERstixx-et?
Vélemények róla? Akár ha csak látta valaki működés közben...
Továbbá tv hátuljára szeretnék (1449,5 x 840,8) led szalagot rakni, hogy éri meg? Egy csíkban, vagy körbe? Gyári vagy itthon összerakott? Tudnátok ebben segíteni?
Esetleg rgb szalagot rakni? Melyik éri meg jobban?

Előre is köszönöm a segítséget!

(másik topicba is írtam, de itt nagyobb a nyüzsgés :) )

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#86) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Van egy 1998-as f astram, amibe szeretnek csinalni egy ILYEN LEDES VILAGITAST

A haverom vw bogaraban van egy hasonlo megoldas, az a lenyege hogy a zene ritmusara villog a led.
Fontos lenne hogy valami olyan hangszenzort tudjak venni ami a szivargyujtoba csatlakoztathato. (mert gondolom ez a legegyszerubb megoldas a bekotesre)
es tudtommal kell leteznie ilyennek is.

Meg tudjatok mondani hogy pontosan mikre van szuksegem,es esetleg tudnatok linket kuldeni ?

XD alias IKSZDé

(#87) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok. Nemrégiben vettem két ledsort (5050 rgb) 2x5m,
azaz 12V 150W (12,5A)

ÉS ehhez szeretnék venni tápot, és érdekelne hogy az alábbi modell megfelelne-e hozzájuk.

2sor:
http://www.gearbest.com/led-strips/pp_226145.html
http://www.gearbest.com/led-strips/pp_202311.html

a táp:
http://www.gearbest.com/led-accessories/pp_218764.html

Előre is köszi szépen a segítséget!

(#88) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok


ha jól értem, a philipsnek van egy olyan megoldása, hogy a régi fénycsőnél, a gyújtót cserélem csak ki, és be a fénycső.
Elektronikus előtétnél ki kell vágni az előtétet, és a fenti módon bekötni.
Ezentúl meg van olyan típusú fénycső, aminél rögtön a két végébe kell a fázis-nulla, igaz?
Gondolom a kettőt, úgy lehet megkülönböztetni, hogy nem jár hozzá led-gyujtó.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#89) geprombolo válasza xxxjjjkkk (#88) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hű, de leült ez a topic!
UP!
Nálunk a gyárban ilyen Philips típusúakra cserélték a neonokat, jobb fényük van, jobban látunk velük dolgozni. És nem törnek! Nem üveg a hengeres rész, hanem műanyag, nem kell velük úgy vigyázni. Viszont kb 180 fokban világítanak, a neonnal ellentétben, ami ugye 360 fokos. Mondjuk úgyis csak az számít, amit előre vetít, úgyhogy végül is előny a LED-nél.
Igen, kétféle bekötésű létezik, vásárláskor érdemes figyelni rá, hogy melyik gyártónak milyen bekötésű csövét veszed, hacsak nem testtel együtt veszed meg, mert akkor mindegy.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.