Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a cikket. Nagyon tetszett annó Bari leírása is, de sajnos nincs ennyi időm ezekre az izzócserékre.

Nincs esetleg valaki aki ezeket beépítését, elkészítését vállalná?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) Entryy


Entryy
aktív tag

Ez az igazi terrorizmus: "illetve az hogy az, hogy bár"
Már az első sorban és ilyenekkel van tele a végéig.
Kérj segítséget valakitől, hogy átnézze neked az írásod.

A téma érdekes, de így élvezhetetlen.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#3) MLIstvan válasza Entryy (#2) üzenetére


MLIstvan
csendes tag

Szia

Nagyon köszi a kritikát, javítottam az elejét. Amúgy átnézettem mással is. Igaz ő főleg szakmailag nézte meg. Ennyire rosszul fogalmaznék ? Próbáltam minél egyszerűbben érthetően fogalmazni. Szerinted nem érthető vagy nagyon sok benne a közhely? A terrorizmus szó alatt mit értesz ? A cikk szándékosan úgy írtam hogy a saját gondolatimat véleményemet is beleszőttem.

(#4) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Aki szakmailag nézte át az nem akadt fent az IRF530 -ason vagy a FET (FER) elíráson? :DD
Nézd át jobban. AZ én első két cikkem még talán jobban hibákkal volt teli mint neked de hát valahol el kell kezdeni!
GRAT :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#5) lapa


lapa
veterán

jó összefoglaló. az utolsó led szerintem nem csinál 900 lument, ezek a 10w melegfehérek olyan 600 körül vannak az őszintébb eladóknál. a hidegfehér megcsinálhat.

nem láttam a cikkben, ha tényleg nincs benne, akkor miheztartás végett beírhatnád, hogy 60w izzó ~600lm, 100w izzó ~1000 lm. ehhez akkor tud mindenki viszonyítani.

(#6) vegyszer


vegyszer
addikt

Ilyenkor gondolkodom el rajta, ha a pc-m, a rooterem, modemem, és kb 6-7 fényforrás a lakásban.
A lámpák 230V-ról mennek, de a többi 12V-ról. Lehet egy nagyobb táppal ki lehetne mindent világolni. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Ohh még valami LED-es világítással kapcsolatban!
Led közel monokromatikus fényt ad (1 hullámhossz közeli tehát vagy tiszta kék 480nm vagy piros vagy zöld stb stb.)
Na most tiszta fehér led NINCS. AZ a LED RGB led megfelelő búrával.
IGEN Red Green Blue keverék.
ÉS itt a BLUE a lényeg.
UGyanis minden kék vagy ibolya fény ami a szembe jut erősen gátolja a melanin termelődést. (Alvás hormon.) Ez alvás zavarhoz vezet > ami insomnia > stressz > pszihológiai betegség > fizikai betegség...
De ha fen akarunk maradni akkor jó a kék fény csak tudjuk hogy mit is csinál! .
Sajnos a monitorok is rengeteg kék fényt szórnak olvassatok utána f.lux softver (monitorhoz színhőmérséklet állító.)
LED-es fénynél ezt tartsátok a fejetekbe! Én nappalit dolgozószobát HÁLÓT végképp nem világítanék be LED-el! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) lapa válasza vegyszer (#6) üzenetére


lapa
veterán

biztos. csak van nagyjából 10w nagyságrendű veszteséged, legalábbis amikor amúgy nem menne a gép. viszont relatíve egyszerű egy 12v-os kis napelemes rendszert összerakni (használt autóakksi + ~20.000 pénz napelem + ~10.000 pénz vezérlő). abba ha lemerül még mindig tudsz betáplálni egy notebook adapterből például.

@vodkaboy22: erről az egyetlen hullámhosszról tudsz mutatni egy spektrumot? csak mert ez 10 éve volt így. a mostani melegfehér ledek közelebb vannak a napfény természetes eloszlásához, mint akár a hagyományos halogén, a kompakt fénycsőről ne is beszéljünk.

nemtom honnan jön nektek folyton ez az rgb led, nem alkalmas a célra.

[ Szerkesztve ]

(#9) bogyo74


bogyo74
tag

Erről írnál pár gondolatot, vagy akár egy linket, ha nem ellenkezik semmiféle szabályzattal? "... lehet venni egy 900 lumenes egy chipbe integrált 9 db 100 lumenes 10 W-os power LED-et"

Bogyó

(#10) vegyszer válasza lapa (#8) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, valami ilyen terv volt, mert a gép (fusion E350. PicoPSU-val) évi 363 napot minimum megy.
Azaz nem releváns, hogy amikor nem megy...
Az akku bemadzagolásának mikéntje az igazi titok előttem, hogy mi kell neki, hogy a nap is töltse, de ha 15-20% alá esik, akkor töltse fel magát akár este is.

Meg az nem világos, hogy a mondjuk 40W-os pc meddig menne el egy 60Ah-s akkuról stabilan

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11) lapa válasza bogyo74 (#9) üzenetére


lapa
veterán

bót.

@vegyszer: a 40w pc semeddig se fog elmenni ennyiből. én világításra gondoltam, ott sokkal kisebb a terhelés. más kérdés, hogy a picopsu meg nem fogja kihajtani az egész lakás világítását (mondjuk két komolyabb szobáét már nem). szóval azért valami 150-200w táp be kéne nézzen gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#12) bogyo74 válasza lapa (#11) üzenetére


bogyo74
tag

Köszönöm!

Bogyó

(#13) vodkaboy22 válasza lapa (#8) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igazad van a led-ek monokromatikus hatásfoka határozza meg, hogy a kisugárzott teljesítmény a névleges hullámhossztól mennyire tér el. De ez általában nem nagyobb mint 2-5%.

Egy tipikus melegfehér led világítás spectruma. ELég sok benne a kék ...
(Az RGB példa volt valóság sokkal több szín keverése természetesen és különféle gerjesztési búra vagy monolit réteg alkalmazása, de attól még sajna a kék nagyon is ott van elvégre a fő sugárzó félvezető ezen a hullámhosszon a SiC)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#14) vegyszer válasza lapa (#11) üzenetére


vegyszer
addikt

Várj, lehet nem voltam egyértelmű. A pc PicoPSU-ja 90W-os, ebből legfeljebb 40-50 amit a gép megeszik, de az előtte való 65Wos DC/AC adapter izmosra cserélésével szeretnák plusz fényárban úszni, nem a PC táplálná, csak a PC tápja tápálánű a fény alá a 12V-ot.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15) lapa válasza vodkaboy22 (#13) üzenetére


lapa
veterán

a melegfehérnél ennél sokkal kisebb tüskék vannak ott, ahogy nézem. mindenesetre ha választani kell, akkor kompakt kuka, hagyományos meg bődületesen rossz hatásfokú. mi már elég régóta mindenhol smd / power leddel nyomjuk, még sose volt, hogy ne aludtunk volna el.

ettől függetlenül a megjegyzésed jogos, de nem látom annyira vészesnek a dolgot. ilyen egytüskés jellegű cuccot én se használnék, az tuti.

@vegyszer: persze, picopsu külön táppal. már leesett. mondjuk ha annak 12v a bemenete, akkor sem biztos, hogy egyszerű lesz hatékony és passzív (ha ez téma) tápot találni. mondjuk a legtöbb driver 10-30 voltot elfogad, szóval a táp maga lehet akár 20 voltos is. csak gondolom a psu 12v-ot vár...

(#16) HawerKing


HawerKing
őstag

Inkabb veszek a boltbol egy arravalo lampat mint nekialjak csogazni :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#17) ceia válasza vodkaboy22 (#13) üzenetére


ceia
őstag

Ez a kép megdöbbentő, eddig nem láttam képet arról, hogy néz ki a spektrumuk. Nekem a sorrend: nap, izzó, led, fénycső.
Gyanítom, hogy még sokaknak.. :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#18) lapa válasza ceia (#17) üzenetére


lapa
veterán

mondom, pánikra azért nincs ok. az újabb ledek nem így néznek ki. de ugyanúgy itt a hideg-meleg különbség. aki hidegfehérrel nyomul az megérdemli.

szóval a melegfehérnél nem tüske van a napfényhez képest, hanem csak gödör a kétféle tech között.

[ Szerkesztve ]

(#19) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Azért szerintem 2000 lumen 30m²-re nappali fényerőt produkál. Az én szobámban 20m²-en 700 lumen van és tökéletesen elég. Nekm is kell napsütés estére, mi a túrónak, de ha mégis kell 6000 Ft-ból simán lehet venni több égőt amivel az egész szobát be lehet világítani.

(#20) lapa válasza FlekkeN (#19) üzenetére


lapa
veterán

1 db 70w hagyományosnak megfelelő fény neked elég 20nm-re? nekem a gyerekszobában van 2400lm a 20 nm-en világos berendezéssel, épphogy.

(#21) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

oh de jó volt olvasni... imádom az ilyet :)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#22) tvamos


tvamos
nagyúr

Aranyos kis cikk! Gratulalok.
Annyit megjegyeznek, hogy teljesitmeny LEDeket nem kotnek parhuzamosan, semmi keppen, csak sorba.
A masik dolog az, hogy a "leromlik a disszipáció" helyett jobban mutatna, a megno a disszipacio, vagy leromlik a hatasfok. Persze, tulajdonkeppen igy is helyes.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#23) veector


veector
senior tag

Ez a kék fényes dolog érdekes, most hallok róla először.

Amúgy akit érdekel, hogy mi milyen fényt bocsájt ki, annak itt egy kis leírás egy házi spektroszkóp elkészítéséhez (kb ingyér):
Link

mod: nem csak alvászavart okoz

[ Szerkesztve ]

(#24) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ilyen nagy teljesítményű LED-ek illetve hozzájuk tartozó foglalatok vannak moduláris (cserélhető) kivitelben konyhakészen is a piacon, vagy mindenképpen barkácsolnia kell annak aki ilyet szeretne?

Én személy szerint ocsmánynak tartom a kompakt fénycsöveket (fény, ár és kinézet) minden tekintetben, halogént meg hagyományos foglalattal nehezebb beszerezni (kevés van a tescoban belőle :) ).

Mindig amikor kiég egy izzóm mindig megy a fogszívás, hogy mit vegyek a helyére...

J.

(#25) joysefke válasza joysefke (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Rosszul tettem fel a kérdést:
E27-es foglalatba van elfogadható fényerejű és fényminőségű LED-es izzó? Amivel én eddig találkoztam (Lidl-ös beszerzés volt) az mind fényerőben mind minőségben egy kalap szar volt, hiába van rajta vagy 30db LED.

Olyan kéne amivel kiválthatnék 1db 100W-130W-os normál izzót..

J.

(#26) joysefke válasza vodkaboy22 (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt a képet hogyan kell értelmezni?

Én azt látom itt, hogy mind a természetes napfény, mind a LED, mind az izzólámpa (bár ez kissebb mértékben) spektrumának egy nullánál nagyobb hányada a röntgen tartományban van, holott ez egyértelműen lehetetlen, mindenki meghalt volna már rákban :F

Gondolom én értelmezek itt valamit félre...

J.

(#27) lapa válasza joysefke (#25) üzenetére


lapa
veterán

ebaj.

ami fontos: 5050, 230v, warm. nagyjából 100w --> 13-15w. figyelni kell a méretre, ezek valamivel hosszabbak és az nem jó búrában. a 13w az már elég testes, ott egy régi búrát már macerálnom kellett. esetleg tesztkészülék belepróba után lehet többet rendelni.

#26: lásd kapcsos zárójel mutatja, hogy melyik rész a látható tartomány az alsó teljes vonalból. én is pilláztam elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mindenki erőlteti a LED-et a fogyasztás miatt. Az a baj, hogy a színhőmérsékletük borzalmas. Még a meleg fehér variánsoké is. Múltkor fürdőszobába építettem be párat. Nem tetszik. A hagyományos és a halogénizzók az igaziak. Igaz, előbbiek már tiltólistásak, de olyan helyre, ahol sokat tartózkodunk, rakjatok inkább halogénizzót, szvsz. Az oka egyébként egyszerű, a halogénizzó fényének színösszetétele hasonlít legjobban a napfényéhez. Arra kell csupán vigyázni, hogy nagyon melegszenek, 7/24 használat esetén a nagyobb teljesítményűek megégethetik a környezetüket (pl gipszkarton).

szerk.: mire leírtam, már látom, hogy más is említette.

Joysefke: LED-es izzó fényforrás, lámpa, világítás.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Dekko válasza lapa (#27) üzenetére


Dekko
tag

Még még:D Osszátok az infókat ;) A végén összehoz a társaság egy új napelemes atomgyára :))
Én máris beszállnék egy kevés pénzzel :) Mert befektetni öröm:P :R

További szép napot kívánok!

(#30) vegyszer válasza veector (#23) üzenetére


vegyszer
addikt

Mily kedves cikket linkeltél, ismerem személyesen a szerzőjét. :-)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31) bkercso válasza veector (#23) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos mostanában divat az utcai világítást lecserélni fehérre (fénycsőre vagy LED-re), mert ha színeket is látsz - ellentétben a szinte csak sárga fényt adó nátriumlámpával - , akkor kevesebb fény is elég azonos szintű észleléshez (reakcióidőhöz). És fehérből is hidegfehérre, mert annak jobb a hatásfoka (hiszen a fényporok a kék fényt alakítják át, mert annak a legnagyobb az energiája).

Az, hogy milyen az élettani hatása, és hogy a hidegfehér 40%-kal nagyobb fényszennyezést okoz a kékes fény nagyobb kiszóródása miatt, mellékes (4200K vs 2700K). :( (Amúgy a 4200K-t becsületesen semlegesfehérnek hívják, a hidegfehér az >5500K, ami már erősen kékes. Távolkeleten azt szeretik, nem rita a 6500K-es világítás, beltérben is...)

Pedig szerintem a sárga még hangulatosabb is, fehérrel nincs meg az az esti/éjszakai hangulat. :)

A LED nagy előnye, hogy jól optikázható, és úgy világíthatod az utat, hogy mellette semmit nem látsz (gazdaságos!). :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) bkercso válasza bkercso (#31) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kék komponenseket este kivehetjük a f-lux programmal, androidon meg a lux-szal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes, grat! :C :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) tvamos válasza bkercso (#31) üzenetére


tvamos
nagyúr

A fenycsoben a plazma nem kek fenyt ad, hanem UV-t. Amugy jol mondod, a kek fenynel nagyobb a kontrasst, ugyan olyan megvilagitasnal.

(#25) joysefke válasza
Probald meg: Ikea / Obi / Praktiker...
Az eBay-es kinai szarok meg veszelyesek is lehetnek.
(Sokat nem erdekli oket sem a szemed vilaga, sem az erintesvedelem. Tudod... Vannak vagy 3 miliardan.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35) geprombolo


geprombolo
senior tag

Ezek a konzervdobozok igazi házi gányok, én is szoktam hasonlóakat művelni, ha megszáll az ihlet. :C :R A fürdőszobai beépített viszont nagyon jól néz ki, ott gondolom adott volt a beépítési lehetőség. Lehet a fényénél borotválkozni? Mert ha igen, én is nekiugrok egynek, tele van a hócipőm a félévente, vagy még hamarabb tönkremenő neoncsövekkel.
Jó cikk, tetszett! (PÜ ment)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#36) hcl válasza geprombolo (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neoncsőnek sem kéne ilyen hamar tönkremenni, megnézhetnéd, mi küldi el őket.

Nekem az energiatakarékosok is elég jól bírják, pedig össze-vissza kapcsolgatom őket.
Mondjuk párat már javítottam, amiben csak kondenzátor szállt el, vagy forrasztás rohadt ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) geprombolo válasza hcl (#36) üzenetére


geprombolo
senior tag

A vezérlő elektronika vágja tönkre, jófajta kínai cucc, magyar címkével (Ráb@lux), néhány év alatt még az elektronika is elszállt, ez már a második test, amit használok, ugyanolyan sz@r mint az első, gondolom túlfűti a fűtőszálat és azért hal be a cső. Pedig elméletileg 500 voltnál gáz közegben már nem kellene fűteni, de hát akkor örökké tartana a cső, az meg senkinek nem érdeke (csak nekünk vásárlóknak, de mi senkit nem érdeklünk).
Ha valaki beleköt, hogy 500 voltot írtam, majd elmagyarázom azt is, hogy miért és hogyan.
Érdekes módon az ugyanabban a szaküzletben vásárolt, ugyancsak kínai kompakt csövek, amik a csillárban vannak, már 3 éve húzzák az igát, a konyhai meg már 4-5 éve. Ki érti ezt? :F
A vécében viszont 4x1 wattos ledes égőm van, tesztelni vettem, eddig jól teljesít, abba a kis lyukba elég a fénye, még olvasni is lehet, ha muszáj.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#38) bkercso válasza geprombolo (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tungi márkaboltot javasolom, vagy a Világítástechnika KFT-t. ;)
Lehet külön ballasztokat (meghatóáramkört) is kapni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) geprombolo válasza bkercso (#38) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40) hcl válasza geprombolo (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A WC-ben van nekem is ledes, meg a szervizasztalos lámpámban :( Máshova még várok hogy legyen pénzem fényerős ledre.
De amúgy akkor nálad elektronikát is lehetne cserélni...

Meg ugye nekem az si ott van, hogy sok kompakt csöves izzót megjavítok, mert meg lehet, így az kb. 0Ft költséggel megy tovább, és még pár éves távlatban is olcsóbb így, mint a ledes, ami a kompakt csőnek "csak" a felét fogyasztja. (Persze a kompakt cső meg az izzónak a felét...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) bkercso válasza hcl (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze a kompakt cső meg az izzónak a felét
Inkább ötödét...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) lapa válasza bkercso (#41) üzenetére


lapa
veterán

meg jellemzően a led se a felét a kompaktnak, hanem valamivel többet. de az nagyjából passzol.

[ Szerkesztve ]

(#43) joysefke válasza lapa (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

így már világos :), nagyon megtévesztő az ábra, ha az ember nem nézi meg alaposan...

Nátriumlámpával van már valakinek tapasztalata (lakásvilágítás)? A köztéri nátriumlámpáknak brutális fénye és energiahasznosítása van, sajnos nagyon szűk spektrum és hosszú bemelegedési idő mellett.
Történtek nátriumlámpa fronton előrelépések?

50W Nátrium lámpa

A LED-nél az 5050 mit jelent?

J.

[ Szerkesztve ]

(#44) lapa válasza joysefke (#43) üzenetére


lapa
veterán

5050 típusú smd led. úgy mondanám, hogy kváziszabvány, nemigen lehet vele mellényúlni színhő meg teljesítmény terén. persze van pár újabb és valamivel hatékonyabb, de ez nem zsákbamacska. plusz mivel elterjedt, olcsó.

(#45) bkercso válasza joysefke (#43) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy nagyobb nyomású lámpa, mint amit kültéren használnak. Rövidebb az élettartama, kisebb a hatásfoka és drágább, cserébe a színvisszaadási tényezője (CRI) 20 helyett 85. Melegfehér, 2700K körül.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket .érdekes volt.

(#47) hcl válasza bkercso (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ezt azért mondom felének, mert ha beteszel egy 100-as izzó helyett egy 20W-os csövet, akkor nem fogsz látni. Kettővel már mondjuk. Tapasztalat, van a lakásban 2db háromágú csillár, amiben 24W-os csövek vannak, annál azért lehet látni. (Ezekben 60-as izzók voltak.)
A fürdőben mondjuk volt egy 60W-os izzó, lett helyette egy 24W cső, az már úgy elmegy, de a 60W-os izzónak ugye a 11W-os kompakt felelne meg...
De még így is sokkal kevesebbet eszik, mint ha izzók lennének bent.

Igazából fényerőt illene összehasonlítani, de nem tudom, melyik hány lm.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) bkercso válasza hcl (#47) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rá van írva a dobozra a lm. Nem a kínai gagyit kell venni, és akkor nincs gond. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#49) #33253120 válasza geprombolo (#37) üzenetére


#33253120
törölt tag

Újabban az otthoni 18W-os csöveket én kiégett kompaktfénycsövek előtétjével hajtom meg... :)
Csak úgy tippnek...

(#50) hcl válasza bkercso (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mindegyiknek van, és konkrétan arra gondoltam, hogy amiket itthon használok, már rég nincs meg a doboza :D De van amelyiken az égőn is rajta van.

Különben van kínai gagyiból is teljesen korrekt darabom :) Mák kérdése.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.