Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Laza...:] ThL 4400

Hozzászólások

(#1) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Szia. Köszönjük a tesztet szépmunka...! Lenovóbol kiindulva a "pocket" mód valszeg azt csinálja ha zsebrevágod akkor minden hangerőt (hívás,noti stb...) maxra húz. Persze ez csak tipp..

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2) aytukabozs


aytukabozs
addikt

:R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#3) Laza... válasza WOT-H-A-C (#1) üzenetére


Laza...
addikt

Jöszi mindkettőtöknek, a pocket mód valóban az amit leírtál. Bele is szerkesztem, köszi!

Never give up!

(#4) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Ezt jó volt olvasni :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#5) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Megkérdezhetném,hogy milyen zsebben hordva stb. a telefon? Ha jól tudom akkor 225 gramm ami azért emberes :)

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#6) Laza... válasza zsinnyegtet (#5) üzenetére


Laza...
addikt

Kinek mi a nehéz. Nekem nem nehéz, 1 éves kortól már könnyen emelhető, és akár el is dobható :))

Never give up!

(#7) Laza...


Laza...
addikt

Még kiegészítve pár, eredetileg kimaradt dologgal. Már nem kívánok változtatni a blogon, ha van kérdés jöhet ide

Never give up!

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

"panda verzió" :D

A led vezérelhető például a Light Manager / Light Flow és más hasonszőrű alkalmazásokkal is. Vagy elég, ha egyetlen app képes felülbírálni a gyári színeket (pl. WhatsApp esetén), és akkor kiderül, hogy hány színre képes.

Köszi az írást, sokat elmond a telóról, ugyanakkor szórakoztatóan laza. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Uckz


Uckz
tag

Ha jól sikerült értelmeznem a nagyvilágból, ennek a telefonnak három típusa van:

1. A sima, ami 225 grammot nyom.

2. Az Ultraphone, amiben 6582M (?) proci van, és csak 140g nehéz.

3. Végül pedig az Ultrathin, ami már csak 158 grammot nyom.

Picit ez megkavaró lehet egyeseknek, amúgy én nagyon elgondolkoztam egy ilyen telefon megvételén. Összeépítésről milyen tapasztalataid voltak? Nyekergett? Átlagos sebességében kielégítő volt? Kijelző jól érzékelte az érintéseket?

(#10) Laza... válasza Uckz (#9) üzenetére


Laza...
addikt

Ez az Ultrathin verzió, (Ultraphone?), súlyra nem tudom, nekem nem nehéz, a nadrágot sem rántja le rólam
6582 (M), ezt én sem tudom, de mindenre elég. Antutu képet is tettem fel..

Összeépítésről írtam, olvasd át még 1x ;)

Sebességről is, játékokról dettó.

Érintésekkel nincs gond, kivéve a felső részt (redőny) az új romokkal. Valamiért ez az idő/dátum bug lehet. Szerintem már nem is javítják, a 4.4-et fejlesztik - az lesz a köv. frissítés ha lehet hinni a ThL-nek

Never give up!

(#11) Uckz válasza Laza... (#10) üzenetére


Uckz
tag

Ultraphone, Ultrathin, mindenben ugyan az, csak súlyban más, de aztán lehet csak a kínai webshopok butasága :D Mindenesetre hála a cikkednek, engem teljesen meggyőzött ez a telefon, szóval nemsokára meg is próbálom beszerezni! :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Luck Dragon

Köszi az írást,jó lett, maga a készülék nem rossz,de nem nyert meg. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) Laza... válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


Laza...
addikt

Kinek a szőke, kinek a barna :)) Akinek kell a nagy akksi annyira nem válogathat ;)

Never give up!

(#14) fateless


fateless
veterán

Ma érkezett meg a készülék, de fél nap tesztelés után kiütötte nálam a Hongmi 1s-t. Miután egy G4c (3000mAh) utódja lett a Hongmi 1s (2000mAh), a Thl (4400mAh) azonnali leváltást jelentett. Nekem a G4c egy napot átdolgozott és még maradt 30-40%, a Hongmi épp túlélte a nap végét, így remélem, ez a készülék két húzós napot (vagy egy hétvégét) végigbír. A Balatonkerülésre mindenképp ez jön velem, az biztos...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) Atomcsirke válasza fateless (#14) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A "Balatonkerülés" GPS-el kapcsolatos tapasztalokat is jelent majd? ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#16) fateless válasza Atomcsirke (#15) üzenetére


fateless
veterán

Még meglátom - ha befér a külső akku a csomagba, akkor lehet...

Egyébként nem túl jó alapesetben a GPS, úgy szoktam használni, hogy elindítom a GPS FIX progit, az befogja a műholdakat, utána már rendben szokott menni.

Mivel lenne jó rögzíteni?

MOD
Tegnap egy nagyon intenzív nap volt mögöttem (ilyenkor a G4c vagy a ZTE v976s már az utolsó 15%-ban szokott lenni), de a nap végére még maradt benne 47%, ez pozitív

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) fateless válasza fateless (#16) üzenetére


fateless
veterán

Hiába próbáltam bárminemű GPSFIX-et és egyéb csodatételt, semmi nem segített ... eddig.
Letöltöttem a v1.0.9-es frissítést (1.0.6 volt korábban rajta), azóta jó a GPS, villámgyors. Holnap letesztelem a pontosságát is (bár még nem tudom, mennyit fogunk kerekezni).

Viszont az akku ma mostanáig 41%-ra merült. Oké sokat használom, de azért azt vártam, hogy még nálam is elbír 2 napot. Persze amikor már vége lesz a szabinak, akkor visszatérek a normál használatba, akkor majd meglátom... (Igen, tudom, én nem az átlagfelhasználót testesítem meg...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) Laza... válasza #40993792 (#17) üzenetére


Laza...
addikt

"Mindenesetre megnyugtató, hogy az akkumulátor életciklusa elvileg hosszabb is lehet mint más, egyéb készülékeké, hiszen nem kell naponta töltőre tenni (kivétel: mazochisták, és non-stop játékosok - de nem lesz könnyű dolguk nekik sem :P )"

;)

Szerintem a ThL 5000 sem bír ennél többet, Neked javasolt egy power bank, olyan készüléket nem kapsz ami ettől többet bírna - jelenleg.

Never give up!

(#21) fateless válasza #40993792 (#19) üzenetére


fateless
veterán

Nem azon múlik.
Ahol vagyok, ott szinte semmi térerő, így mind a két kártyámon folyamatosan keres. Ez baromi sokat tud fogyasztani...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) XenHai


XenHai
senior tag

Lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsoltadban. láttam valaki 1s váltotta le.
Redmi 1S hez képest milyen a telefon teljesítménye?
Játékok ? Videó? Os mennyire használható (bugok stb).
Nálam az 1s meg ette az 1g ramot pedig nem is ment sok dolog sőt ..Szinte semmi 3 naponta újra kellet indítanom.
E között agyalok meg a red bull v5 esetleg a thl 5000 között bár ez már azért drága de jó lenne a 2 ram .

(#24) easy...rider


easy...rider
őstag

Az lenne a kérdésem hogy alap esetben mennyi RAM -ot eszik meg a rendszer? Mennyi marad meg a programoknak?
A szilikon tok az milyen vastag?
A smart wake könnyíti az egykezes használatot?

A válaszokat köszi előre is :)

(#25) IldiH válasza easy...rider (#24) üzenetére


IldiH
aktív tag

Boldog tulaja vagyok én is egynek :D Én nem nyúlok a rendszerhez és semmi tesztelő vénám nincs, de amire tudok válaszolok:
- a szilikon tok szinte semmi, mm-ek, max. karcolástól védhet, mástól tuti nem
- nekem most a belső tárhelyen (össz. 0,98GB) 397MB elérhető, 515MB alkalmazás és 104MB gyorsítótárazott (amit lehet én SD-re rakatok) / a telefon-memóriában össz: 1,71GB
- az alkalmazásoknál a belső tárhely 507MB foglalt / 502MB szabad, a telefon-memória 433MB foglalt / 1,3GB szabad és a RAM-nál 507MB foglalt / 462 MB szabad
- semmi lassulást nem vettem észre eddig, de nem vagyok extrém felhasználó ("legintenzívebb" használatom az volt, mikor 3,5 órás utazás alatt ment a lassított netem + Volán busz wifi + GPS + filmet néztem + időnként ránéztem fb-re,stb + közben playről töltöttem le alkalmazásokat --- semmi nem akadozott a GPS kivételével, az időnként ugrott egy nagyot, nem tudta követni a haladást)
- a smart wake-t nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#26) easy...rider válasza IldiH (#25) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi!

Azt nem tudod véletlen hogy be lehet e még állítani új opciókat? Mert nekem az lenne jó ha néhány saját applikációt be lehetne állítani. PL gmail, egy gyorstárcsázó progi, meg lehet lenne még valami.

Eredeti rommal ezek fixnek tűnnek nekem, de hátha tévedek. :)

(#27) IldiH válasza easy...rider (#26) üzenetére


IldiH
aktív tag

4.2.2. Android van rajta és egy iránytűn kívül (meg kínai guglis beviteli segítőn kívül) az általános android alkalmazások vannak, így alapból rajta van pl a gmail is. De bármilyen alkalmazást rárakhatsz (én csak 26-al bővítettem :) ) és a meglévőket letilthatod (a 2 kínait le is tiltottam). Mondjuk az órát azonnal cseréltem, mert randa az eredeti. + az itt olvasottak alapján a GpsFix-et is használom. És teljesen magyar nyelvű :C

(#28) easy...rider válasza IldiH (#27) üzenetére


easy...rider
őstag

Úgy értettem hogy a képernyőzárról tudjak egyből ugrani Gmail-be vagy bárhova máshova. PL C rajzolásakor ne a kamera induljon, hanem gmail. Vagy rajzoljak M-et és akkor megyek a levelek közé.

(#29) IldiH válasza easy...rider (#28) üzenetére


IldiH
aktív tag

El kellett volna olvasnod: http://logout.hu/bejegyzes/laza_2/thl_4400.html
"Ezek a funkciók előre kalibráltak, újat nem lehet hozzájuk adni, vagy szerkeszteni őket. Ugyanakkor minden egyes funkciót külön-külön egyesével engedélyezhetünk, vagy tilthatunk menüből. " :)

(#30) Laza... válasza IldiH (#29) üzenetére


Laza...
addikt

Ilyen az, mikor egy újonc nem újonc (sok éves reg ;) ) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#31) easy...rider válasza Laza... (#30) üzenetére


easy...rider
őstag

Azt láttam a cikkedben hogy azzal a rommal úgy volt. De azóta van már 4.4 android is rajta, reméltem változtak azóta a dolgok :F

Meg vannak nem gyári megoldások is, ha a kernel támogatja, csak azt reméltem valaki próbált már ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

(#32) IldiH válasza Laza... (#30) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én leginkább olvasok :D Minden fórumot és bejegyzést elolvasok (az elsőtől az utolsóig) az engem érdeklő dolgokról és legfeljebb akkor kérdezek, ha nem találtam választ. (Különben néha vicces a fejlődést követni mondjuk 2009-től :DDD )

(#33) IldiH válasza easy...rider (#31) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én nem merek próbálkozni, hogy aztán bekrepáljon a telefon :B

(#34) Laza... válasza IldiH (#33) üzenetére


Laza...
addikt

szerk.: ja, ez nem is Neked ett volna válasz, már mind1 :W

Xposed csinál visszaállító scriptet, ha bekrepálna a teló, recobol visszaállítható minden. Különben meg nem értem ezt a nagy wake izeeet, semmire nem jó. Ill. pont annyira, hogy a haveroknak lehet mutogatni, hogy látod vazze? ezt is tudja.

Több a fogyasztás, áram alatt van a touch állandóan, és napi használatban igazából semmire sem jó. Van egy csomó értelmesebb dolog is, ami viszont nincs benne egyik romban sem. (jellemzően ezért használok CM romot - nem ezen, most ZTE Red Bull V5-ön)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#35) easy...rider válasza Laza... (#34) üzenetére


easy...rider
őstag

Sokkal jobban meríti? Vagy azért nem olyan vészes.

Mert nekem a jobb oldali zár gomb a megszokott, itt meg bal oldalt van. Vagy hangerő nyomkodásra is felold?

[ Szerkesztve ]

(#36) IldiH válasza easy...rider (#35) üzenetére


IldiH
aktív tag

Nem old fel hangerőre, de szerintem gyorsan megszokható (én is pont fordítottat használtam eddig).
Ha csak sima képernyőzárat alkalmazol, akkor is több funkcióhoz juthatsz el feloldáskor, attól függően, hogy melyik irányba húzod el az ujjad (főoldal, fényképező és asszem tárcsázó). Nekem erre nincs szükségem, odalépkedek és kész. Inkább használok mintás vagy más képernyőzárat biztonságképpen, ebben az esetben viszont úgysem működnek ezek gyors alkalmazás indítások.

(#37) osvatha


osvatha
tag

Azt valamelyik kedves tulaj ki tudná próbálni, hogy ha megy a navi (nekem jellemzően Waze), és autóstöltőre van közben dugva (2A), akkor tölti az akkut, vagy merül? (remélem érthetően írtam le....) :)
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38) RufuszX válasza osvatha (#37) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ha minőségi töltőt használsz, ami le is ad 2A-t és olyan vezetéket, ami vezeti is azt, akkor igen.
(Saját tapasztalat, hogy egy hosszabb 3 méteres silány vezetékkel merült a készülék egy 2A-s töltő mellett is)

(#39) osvatha válasza RufuszX (#38) üzenetére


osvatha
tag

Köszönöm, akkor valószínű jó lesz, a töltő-kábel kombó már sok telefonnál bizonyított. :)

(#40) sddhkl90 válasza fateless (#18) üzenetére


sddhkl90
újonc

Hellótok. Valaki tudna nekem segíteni? Vettem egy új thl 4400ast, és egy olyan problémám van hogy 1.0.2es rendszer van rajta, de a wifije szar. 0,3 mbit sec a letöltés és 0,8 a feltöltés. 25mbites net mellett... minden kifagy. tudna vki segíteni megcsinálni újabbra, HÁTHA ez csak egy bug és kijavították?
facebookon: sddhkl vagy email: sddhkl@gmail.com. köszönöm előre is! üdv

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Laza...:] ThL 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.