Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XmoD


XmoD
aktív tag

:R

(#2) halkow


halkow
őstag

ez durva és kb : milyen gyakran fordul elő hogy nem fizeti ki a vámot a kínai?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Az elobb nezegettem a mixeshopot, mezei juzernek, aki nem tizesevel rendeli a cuccot, nem eri meg. Ha postaval kered es behuzzak az afat itthon meg ugyis olcsobban jossz ki mint euexppel. (Mondom, az egy dbos rendelesrol beszelek).

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#4) Laza... válasza halkow (#2) üzenetére


Laza...
addikt

Nem csak a "gyakoriság" az, ami rémisztő, mondjuk úgy, hogy "nem jellemző". Sokkal jellemzőbb az egyéb módon szivatás, az majd később jön (mármint a leírása :DDD )

Never give up!

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Valahogy sejtettem, hogy "EU-n belüli játék" van a csoportos rendelések mögött.

(#6) Graphics válasza D1Rect (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem teljesen. De nem ennyire körülményes szerencsére :) és nem lehet szopórollerre se kerülni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) gyuszito válasza Laza... (#4) üzenetére


gyuszito
senior tag

2 szállítmány jött, 1 hónap eltéréssel. Az elsőben 2 telefon érkezett, gondd nélkül. Majd mivel megtetszett egy ismerősnek, így ő is berendelt egyet. Na itt már jelen pillanatban a levél is megérkezett, hogy legyünk szívesek beküldeni a bizonyítékokat, hogy mennyi is volt... Ergó 1 telefonos rendelés nem hogy nem éri meg, de számíthatsz a dupla ráfizetéssel... Ezek szerintem játszanak a tűzzel.

Első körben érkezett telefonok: 1. telefon 3. nap reggel már nem kelt életre.. Semmire nem reagált.. Meghalt.
2. telefon OTG funkciója nem működik, valamint egy nap 5-6x indokolatlanul újra indul. Skacok, én bíztam bennük, de ezek után.. 3-ból 3 nem jött össze. Dual Simes topikban ki kellene tenni a nagyon nem ajánlottak közé. Remélem segíthettem!

Üdv.:gyuszito :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#8) Laza... válasza gyuszito (#7) üzenetére


Laza...
addikt

Írtuk már többen hogy kerülendőek. De még így is vannak olyanok hogy "tuti nem velem történik meg" Hát hajrá mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#9) mogyorosi55


mogyorosi55
tag

A mixesop-os rendelést senkinek nem ajánlom. Gagyi hibás szarokat árulnak és az euexp sem megbízható náluk. Eddigi szűk ismerősi körömbeli átlag: 4 mobil 1 gps. Ebből 3 mobil kuka egy otg hibás egy be sem kapcsol 3 nap után 1 nél a kijelző érintés érzékelés finoman szólva pontatlan. A gps kijelző felbontása és szintén érzékelése egy nagy rakás sz@r. Euexp: 2 rendelésből egy a vámon pihen. Tehát összegezve mobilok 3-ból 100% rossz, a gps 100% rossz, postátásuk 50-50%.

[ Szerkesztve ]

Vedd félvállról az életet és légy boldog! Szard le az elvárásokat a korlátokat! Különben hamar bele döglesz!

(#10) gabor#


gabor#
tag

ha mi fizetnénk a bpost felé akkor még jó is lehetne

(#11) tboy93


tboy93
nagyúr

Érdekes sztori. A mixeshop amúgy is gusztustalan, múltkor én is szívtam a bpost-al, bár nekem végül megoldódott a problémám.

Én a múltkori óta csak DHL-el rendelek és előre belekalkulálom az árba az ÁFÁ-t, ez a leggyorsabb és legnyugisabb módszer :)

(#12) kulu22


kulu22
aktív tag

Csak hogy én is gyarapítsam a tapasztalatokat: Tavasszal rendeltem egy beltéri egységet tőlük (másik fórumon javasolták a shop-ot, balga módon nem néztem utánuk), meg is jött rendesen, EUEXP, pár napot csúszott ugyan, végül is minden rendben volt.
Ezen felbuzdulva egy csere tunert is kiszemeltem és meg is vásároltam június 4-én. Két nap múlva feladták a weboldal szerint. Vártam türelmesen 3 hetet, majd udvariasan rákérdeztem. Kaptam is egy TN-t (LX....BE) ami szerint a belga posta 06.12-én elindította az országba (HU). Újabb két két, a státusza változatlan. Kérdezem a Mixeshop-ot, hogy ilyenkor mi van. Utánanéznek. Nem azonosítható a címzett. Itt már kezdett gyanús lenni (ha TN van, akkor elektronikusan is rögzítették minden adatát) Egyeztettünk, jó címre adták fel.
Még egy hét, semmi változás. Mixeshop azt mondja, hogy kérdezzem meg a magyar postát. Udvarias levél, majd ugyanilyen válasz tőlük másnap: a rendelkezésükre álló adatok szerint a ők is azt látják amit én a BPOST oldalán.
Sajnos közben nyaralni mentünk, ott net még nyomokban sem volt, így lecsúsztam a 45. napról és ugrott a PayPal útján történő reklamáció (utólag bepróbálkoztam, de persze elhajtottak).
Az elmúlt egy hétben napi szintem írogattam a Mixeshopnak: vagy nem válaszoltak, vagy utánannéznek vagy hívogassam a belga postát. Többször közöltem velük, hogy hívogassák ők, a feladó tud küldemény keresést indítani (egy email-t azért írtam tegnap, arra még nem jött válasz).
A ma reggeli Mixeshop-os levelemre viszont eként reagáltak: küldjem el nekik a tuner árának felét (a már természetesen kifizetett előző + postaköltségen felül) és küldenek egy másikat. És természetesen ha belga posta megtalálja a csomagot, akkor majd az is az enyem lesz. Ha nem, és esetleg ez is elveszik, akkor mi van? Ennyi erővel azt gondolom, hogy lehúzhatnám a klotyón is azt a pár dollárt.
Egyetlen dolog dühít igazán, hogy tesznek a problémára: járjak én utána ha akarok, vagy olyan megoldást ajánlanak fel ami elfogadhatatlan.
Az biztos, hogy az utolsó ügyletem volt velük.
Bocs ha hosszú volt, még mindig fortyogok az utolsó levélen... kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.