Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Napfénysüti

Nagyon jó írás, egy élmény volt olvasni :R

Més que un club!

(#2) Lenry


Lenry
félisten

végre guga írás :R

az a macskás-képes sztori igaz? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

:DD :C :R

Gratulálok! Jó a stílus, jól szórakoztam! :K

(= Zala =)

(#4) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na végre egy gugasztikus... :)

(#5) boeing


boeing
senior tag

Wow fantaskikus,irás :C

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

"Pl. 80gb-os winchestert nem kötünk az alaplapra 40 eres kábellel, még akkor sem, ha Maxtor, pedig az megérdemelné. Főleg nem úgy, hogy master a dvd író, és slave a hdd."

ez a mondat simán mehetne aranyköpések közé :) ezen derültem legjobban... (mod: be is linkeltem oda utólag)

egyébként az egész írás fergeteges... nagyon jól esett ezen az unalmas hétfő délelőttön!

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon guga! :C :C :R :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Szép és akkor kevésbé szép, de izgalmas (ma már szép az is :) ) emlékeket ébresztett bennem az írás.

(#10) Enton


Enton
addikt

Sok ismerős, mondat mondás amivel én is találkoztam már.
Hitetlenkedők távozzatok. Ugy ált 40~50 körüliek nagyon nem bíznak semmiben. És úgy igazából mondhatsz bármit hogy neked is volt már ilyen szituációd és akkor sem történt semmi sem.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) mephi666 válasza Kalandor (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah... amikor szívtam a hang-/hálókártyákkal, mert keresztbe-hosszába ütközött az irq/dma és a hőskorban meg még lehetett a kártyán is átjumperelni :) az sem volt egyszerű... emellett a cpu-tuning is máshogy zajlott: foglalat mellett több csoportba szétosztva ott voltak a jumperek, aztán lődd be a feszkót, frekit meg a szorzót :) cpu-cserénél is kapásból játszogatni kellett vele... kicsit komplikáltabb volt a dolog, mint most... manapság csak összerakja az ember a gépet, ügyel, hogy minden kapjon rendesen tápot, aztán pöccre indul... esetleg biosban kell valamit állítani, ha automatikusan nem konfigolja be magát... de még a win-telepítés is teljesen más szintre került az xp óta... gondolom emlékszik még mindenki a win95/98-as időkből arra, amikor az eszközkezelő telepítés után dugig volt sárga meg piros ikonokkal :) tényleg nagy sülthalnak kell már ahhoz lenni, hogy valaki ne tudjon egy wint feltenni... anno volt, akire bepipultam, amikor hívott sokadjára is xp-t telepíteni és mondtam neki: "b+, olvasni tudsz, nem? érettségid is van... nem vagy hülye... tedd be a telepítőt, aztán értelemszerűen kattintgass!" legközelebb kérdeztem, hogy sikerült-e? hát persze... :) mondta, hogy nem is volt nehéz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nekem is volt pár hasonló történetem :)
Erről jut eszembe, láttam valahol olyan pólót amire az volt írva: "No! Im not fix your compiuter!" Egy ilyet akarok szerezni, mert előző hónapban 6* telepítettem vint,(volt amelyiket gépösszerakással egybekötve), és abból csak egy volt az én gépemen...
És persze mind szívességből :W

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#13) 5h4rK válasza JoolsNOS (#12) üzenetére


5h4rK
tag

800 Hz? :Y Nem keves az egy picit? :DDD

(#14) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jó volt olvasni. :K :R

"tudja e, mi az a madárlátta?
Aszongya igen, hogy látta a madár.
:confused:"
:DDD
Jó kis emlékeket ébresztett most ez a madárlátta.

Harrrr!!!!

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

nemsemmi :C :R
nekem is vannak hasonló történeteim..talán 1x össze is gyüjtöm :K
Kedvencem a matek(maszek) roma asszony és a 4 gidás(GB) úezsbé(USB) kulcs...
jó napot,4 gidás úezsbé kulcsot kérek
-kérdem 4 gidásat? :DD
-igen
-parancsoljon 9 euró lesz
-köszíí
-kérem,viszlát
-helló
:DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) kernor


kernor
csendes tag

Hát nem rossz az iromány.Olyan echte nagypapa féle visszaemlékezés íze van... "bezzeg a mi időnkbe' " :) Én muterom laptopjától szenvedek,persze nincs annak semmi baja.... :)

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#17) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

nagyon jó írás volt, nagyon tetszett. :C :C
így a hét kezdetén jó ilyet is olvasni, felvidul az ember, köszi szépen :C :R

(#18) m0py


m0py
tag

marha jo kis iras, megeri vegigolvasni!

(#19) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

"Na de nézzük, mit takar egy ragadós gép valójában? Lehet táp probléma, cseréljen tápot, lehet memória probléma, cseréljen memóriát, de előbb tápot. Lehet a nagyi nagyon lassúra állította az egér mutató sebességét, cseréljen tápot, utána nagyit."

Ez mekkora duma, majd besz@rtam a röhögéstől. xDDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#20) guga


guga
Közösségépítő

Mindenkinek:

Lenry! Az írás elején, s végén szereplő 2 kép önálló történet szöveg nélküli :DDD amolyan kép a képben funkció :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) viszta99


viszta99
tag

jó írás ! :C

(#22) Nordic


Nordic
Közösségépítő

bazd guga ezen konnyeztem

(#23) baluka válasza guga (#20) üzenetére


baluka
tag

Szeva Guga, az írás a Tőled megszokott színvonalú, azaz nincs hibája... :R

Kérdés: a két képet, amelyeken az illető tűzoltófecskendővel tisztítja a gépeket te magad lőtted vagy whonnan a netről vadásztad? Mert ha jól látom akkor mindkettő a dunacsúnyi raftingpályánál készült...bár lehet én tévedek...

(#24) baluka


baluka
tag

Ja, míg el nem felejtem, most már tudom, hová tűntél ilyen sokáig, és miért nem volt időd elkápráztatni bennünket jobbnál jobb írásaiddal mostanában - egy új projekten dolgoztál, joghurtgyárat alapítottál a szomszédban :DD [link]

:DD :DD :DD :DD

(#25) bullseye válasza JoolsNOS (#12) üzenetére


bullseye
addikt

thinkgeek.com

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#26) LackoMester válasza baluka (#24) üzenetére


LackoMester
addikt

egyébként ilyet eszem minden reggel(az epres) FINOM!!!! :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#27) atom87


atom87
aktív tag

Köszönöm Guga, jó volt olvasni ezeket a kis színes eseteket. Más nem is kell így az első tanítási nap végén!

Kawasaki z1000

(#28) nLali


nLali
senior tag

Hiányzott már a firke csarhát stílusú írás ! Köszönöm !

(#29) JoolsNOS válasza 5h4rK (#13) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jogos ;]
bullseye: köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ultrakaraaaj! :DDD
Amúgy az öregek dettó így kezelnek mindent, ami digitális, ahogy te leírtad! Vagy: próbálnak úgy tenni, mint aki észre sem vette, h egyenlegértesítő sms-e jött, és a "Mama, SMS-ed jött"-re "Nem én rontottam el"-t felelnek! :)
A gépállat építéssle is így vagyunk sztem sokan amúgy! :D

(#31) Fortissimus


Fortissimus
őstag

:DDD

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Lattal mar beulrol szamitogepet?

Nem.

Nem ferek bele..

(#33) twollah


twollah
nagyúr

Amugy jo az iras.

(#34) benedekco


benedekco
addikt

:Y

:R

:C

Elmebaj a köbön!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35) pilsner


pilsner
aktív tag

fhúúú, nagyon szar napom volt eddig, ki sem keltem az ágyból(tudom, a rohadt pofám, végigalszom a hétfőt, de jó nekem), de ez után már van kedvem újra élni egy kicsit.
Grat!

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#36) Atis707


Atis707
tag

,,Érdemes bele két cd írót rakni, gyorsabb lesz? "

:R :C :DDD

guga! :D

(#37) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A vadállat géped akkor olyan volt, mint most egy core i7? :DDD

(#38) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Beparipát akar a nép! De megint egy remek írás, hihetetlenül szórakoztatóak a cikkeid! :C

(#39) whiz


whiz
aktív tag

Elég szarul érzem magam, de így este ez az írás - ismét - megnevettetett. Máris jobban vagyok, köszönöm! :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#40) nyunyu


nyunyu
félisten

Oszt az a kakabelu Jahno meg mindig sor+unimukkal uzemel?

(Par hete probaltam faggatni Mr. Bekat, hogy eppen mivel szopnak Jahnoek, erre az volt a valasz, hogy egyszerubb lenne felsorolni, mivel nem :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) vergilx


vergilx
őstag

ismét egy fantasztikus írás a mestertől :R
könyvíráson még nem törted azt a tehetséges kobakod?

(#42) Thunderzolee

Jó volt elolvasni, Guga! :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43) Ari18


Ari18
őstag

Nagyon jó volt köszi :C

(#44) McClane


McClane
aktív tag

Állati jó lett! Köszönet :R

(#45) dabadab


dabadab
titán

Oh, BP6, az volt nekem is, egyik legelso fizetesembol vett majergep volt, mondjuk en evekig orultem neki, az is igaz, hogy Linux volt rajta :) Emlekszem, mar epitettem volna bele az ultrabrutal SCSI arrayt, amikor kozbejott az asszony, igy orokre felbemaradt az a projekt (BTW, nem kell valakinek egy PCI-os U2W SCSI kartya? :) )

DRM is theft

(#46) guga


guga
Közösségépítő

Enton írta:

Ugy ált 40~50 körüliek nagyon nem bíznak semmiben.

Meg kell, hogy védjem őket, magamat (42). Ugyanis a számítástechnika nem 2009-es keltezésű :D a 40-50-eseknek bőven kijutott a változás szele és hatalmas élmény volt megélni. Nem csupán arról volt szó, hogy kijött a 4000-es után a 4800-as processzor, Úr Isten, fussunk beszerezni, nézzük mit írnak róla, teszteljük.
Hanem volt Videoton számítógép, ZX Spectrum, C64, 286, 386, 486 és fellélegeztünk, mikor végre megjelent a Pentium I., mert már nem kényszerültünk rá, hogy a programokat a rádióból felvéve töltsük le, majd állítgatva a magnófejet, püfölve a kazetta lejátszót végre betöltsön az áhított program.

Hatalmas össznépi játék volt kijárni a Petőfi csarnokba beszerezni az Amiga lemezeket, C64 floppy-kat, csereberézni, s akkor még a törvény mit sem tudott a szerzői jogvédelemről. A közszolgálati rádió egyenes adásba sugározta a programokat, Dévényi elektor kalandor kommentjeivel.
Szóval kijutott nekünk is bőven. S3 Virge DX pci vga 512kb rammal, s tudtad, hogy bővíthető 4mb-ra, amivel ugyan nem értünk el semmit, csak azt, hogy 256szín helyett 32biten ment a 14 colos svga monitor, ami egyébként katódsugárzású révén kiégette az ember szemét 8 óra játék után, s úgy néztünk ki, mint a zombik :DDD
De mondhatnám azt is, hogy mikor megjelentek a 3D társkártyák, gyorsítók, akkor nyílt ki igazán a világ előttünk, vagy mikor a 386 SX gépben az Adlib mono hangkártyát sztereóra cseréltük, s a Star Wars sztereóban ment, az volt az igazán királyság ;]

Aki látta ezt a korszakot, ezt a színes kavalkádot, váltásokat, legalább akkora élmény, mint a holdraszállás.
Egyébként meg nem mindegy ki készíti fel az idős embereket a számítógép használatára.
Nekem van olyan 90 éves ügyfelem, aki meghazudtolja a korát, mindent tőlem tanult, örömmel használja, kergeti a régi osztálytársait a wiwen, stb.
Ha olyan embertől tanulnak, aki nyitott, türelmes, és szereti a munkáját (mert van ilyen) akkor ellazulva sajátítják el, amit lehet, kell.

De azt is tudni kell, hogy minél idősebb az ember, annál nehezebben fogadja be az új dolgokat.

Az mekkora húzás volt, mikor először csatlakoztunk az internetre ;]
Én még a KIWI-vel, betárcsázós, analóg, 30-40 perceket kellett kísérletezni, mire bejutottam. De a legelső alkalom az szenzációs volt, azt se tudtam hirtelen mihez fogjak, milyen lapot nyissak meg.
De a mai napig emlékszem arra a mondatra, amit a nejemnek mondtam. Hátrafordultam, feszülten várakozva ült mögöttem, s mutattam neki, hogy nézd, ez már az internet, ez a világháló :DDD
A hideg futkározott a hátamon, csatlakoztam valami rendkívüli dologhoz.

Szóval nem lesajnálni az élelmedett korúakat. Tény, hogy nem egy tipikus rpg-s korosztály, de pac-man-t azért még láttunk :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#47) guga


guga
Közösségépítő

mephi666! Az biztos, hogy Win95/98-as környezetben 5X annyit kellett szívni egy telepítéssel :D nagy megváltás volt az XP, mert nem kérte a 98-as telepítő, hogy kérem tegye be a lemezt, de legalább 30 alkalommal, mire hátradőltél. a Slot ppga, fcpga korszak az külön jó volt. A ppga még hagyján, mert nem sok mindent kellett állítani, egyenfeszkó volt. De az fcpga-t nem lehetett elhadarni, mert 566MHz Celeron pl. 1.5 voltal ment. Följebb meg freki, feszkó, stb. Ha rosszul jumpereltük, ugrott a proci :DDD az mekkora ász volt, mikor megjelent a Tualatin ;]

baluka! Neten találtam pár éve, kedvencem, elriasztó önreklámnak szoktam használni, wiwes adatlapomon is ott van, mint szakszerű, tapasztalt szervizes :DDD
Köszi a joghurtos fotót, kikérem magamnak, zmrzlina-ban utazom meg zeleznyában :DDD

zolikaDB! Igen, feszült a mellkasom, amikor megvettem a dual PIII-as állatot, ma már körberöhögnek vele, de akkor kihúztam magam, 2-3 napig :DDD utána le sem szarták, hogy milyen gépem van. Egyébként a mostani vasam 2003-as építésű 478-as 1700 Celeron, MX400 van benne a Linux miatt. 2003-ban váltottam Linuxra, csak netezek, zenét hallgatok, filmet nézek. Meg drivereket töltök le, ha nincs.

MobilosFeca! JÖN! JÖN! JÖN! a Beparipa is :DDD

Nyunyu! Jahno hozza a szokásos formáját, telefonon keresztül elküld a kurva anyámba, de szemtől szemben kezes bárány és minden alkalommal valami söröző irányába terel :DDD

vergilx! De, aztán ennyiben maradtunk. Futottam néhány kört kiadóknál, de ma már úgy működik, hogy az író finanszírozza meg a kiadás költségeit, ha sikeres, akkor utána már ők, ha nem sikeres, ők nem buknak semmit :D a Beparipa az könyv lesz, már sok része fent van, szerintem nem kétséges, hogy sikeres lesz.

A többieknek pedig:

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) .mf


.mf
veterán

:C

Jó volt újra olvasni. Oh, a "régi szép" idők :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49) gabi81


gabi81
tag

jó írás. grat. :C

just believe in yourself

(#50) DroneZ


DroneZ
aktív tag

ezaaaaz jaaj de vártam már, egy újabb guga remekművet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.