Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Johnnyxy27 válasza HaZse (#49) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

azok a szintik floppiról olvassák be a midi fáljokat

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#52) kisza25 válasza VTom (#50) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én arra is emlékszem mikor egy 5,25 flopin volt 5-6 játék:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53) pomorski válasza kisza25 (#52) üzenetére


pomorski
őstag

Olyan flopijaim nekem is voltak, sőt még vannak most is. Csak már hiába rakom be őket az 5.25"-os meghajtóba, már nem leolvashatóak a tartalmuk.

(#54) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Anno szakközépben kisfloppykon cserélgettük a játékokat egymás között, voltak játékok amik csak 10-20 lemezre fértek fel. "Vicces" volt amikor vmelyik bad sectoros lett és újra kellett másolgatni az egészet. :D eleve a tömörítés baromi lassú volt és akkor még lemezenként a másolás is 1-2 perc, de a játékokat meg a többi programot megbecsültük utána. :D
Mondjuk akkoriban ez tök alap volt, még nem voltak olyan cuccok mint manapság. Asszem 250 MB-os volt az első HDD-m.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) Akos1994 válasza $p@rr0w (#37) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Az is vicces, hogy hány cégnél használnak mai napig DOS alapú, grafikus felülettel nem rendelkező programot.. Főként üzletekben.

(#56) BioNiCMaN válasza fLeSs (#54) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem 26MB-s volt és - ha jól emlékszem - Microscribe, bár kicsinek nem neveztem volna. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#57) kpityu2


kpityu2
őstag

CNC gépekben, szintetizátorokban, egyéb beágyazott rendszerekben még van floppy. Méghozzá nem az elgányolt PC floppy, ami üresen is tekergeti a meghajtót, hanem Shugart-kompatibilis floppy. Sajnos egyre nehezebb az utánpótlás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#58) Sanya


Sanya
nagyúr

De miért a mentés ikont választotta a meghajtó ikonjának?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59) scarabaeus válasza Sanya (#58) üzenetére


scarabaeus
őstag

Jaja! Ráadásul a kocka ilyen mentés ikon alakú tokot is épített műanyagból az SD kártyához!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#60) VTom válasza kisza25 (#52) üzenetére


VTom
veterán

Nekem magnókazettán is volt 20-30 játékom :) Csak mindig elállítódott az olvasófej :)

A Joystickot meg cserélni kellett havonta, kivéve a QuickShot II-t, az minőségi darab volt :)

(#54) fLeSs Emlékszem még, mikor a suliba megjött az első kettő 286-os, 40MB-s HDD-vel. Azokon már szépen futott a Golden Axe :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#61) Fecogame válasza cashzoli (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

+1. Akár még én is vevő lettem volna rá. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#62) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ekkora kamut hírt! Én tényleg kíváncsi lettem, hogy miként hoztak ki ennyit egy floppy-ból. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#63) kekegsm válasza Akos1994 (#55) üzenetére


kekegsm
őstag

miért vicces?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#64) virkir válasza nyunyu (#11) üzenetére


virkir
veterán

Boldoggá tesz ha látom, vannak akiknek még jól megy. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#65) dabadab válasza kpityu2 (#57) üzenetére


dabadab
titán

Szintikre meg C64-re van némi rálátásom, ott elég nagy divat az SD kártyás mod, hogy ne kelljen floppykkal bohóckodni (vannak persze olyanok, akiknek a történeti hűség fontos, hogy minden olyan legyen, mint '83-ban, ők floppyval meg orsós magnóval tolják, de elég sokan a hangjuk miatt tartják a régi szintiket és ők szeretnék minél kényelmesebben használni őket).

DRM is theft

(#66) VinoRosso


VinoRosso
veterán

zseniális. Még egy Win95 téma hiányzik és teljesen retró

(#67) cashzoli válasza VTom (#50) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Én is őrzök még egy doboz floppy-t. De hogy mi van rajta... :D

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#68) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kicsit hosszabban

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#69) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennek így semmi értelme, azt hittem magára a floppy lemezre sikerült vmi komolyabb adatmennyiséget felhordani.

(#70) Reggie0 válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, az eredmeny lett volna. Az sdkartyas hackelest akar eljatszhatta volna egy szekreny meretu osi hdd-vel is, ertelme pont ugyan annyi lenne, mint a floppynak.

(#71) HaZse válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem meg van értelme. Pl. nekem jó lenne egy ilyen. Csak az FDD aljából veszed ki a kártyát és egy másikat teszel be. Ezzel a megoldással a kártyaolvasás stabilabb, mint, amibe csak simán bedugod. (Ugyanis az eléggé hamar kikopik)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#72) #95590400


#95590400
törölt tag

aptiva, hwsw, pokeas? kinek van meg még nyomokban az emlék? :DDD
szerk: ehh, látom másnak is beugrott :DD

[ Szerkesztve ]

(#73) nyunyu


nyunyu
félisten

Dobjatok mar meg egy pokeas backuppal, mert elszallt a vinyom, amire anno mentettem :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#74) #02683648 válasza #95590400 (#72) üzenetére


#02683648
törölt tag

Igen, pokeas, erre a nickjére nem emlékeztem csak a planet pc-re. :D
Pokeas backupot én is kérnék ha lehet! :)

(#75) core2trio


core2trio
tag

Erről mindig valami ilyesmi jut az eszembe :O

(#76) troviko válasza weiss (#18) üzenetére


troviko
senior tag

Igen, csak én olyasmire gondoltam, ami alapból cserélhető, hordozható adathordozónak terveztek, nem fix, beépített komponensnek.
És esetleg annyira olcsón, hogy "eldobható" legyen, vagy legalábbis csereberélhető. Mint ahogy most egy 128GB-s pendrive-ot nem adok csak úgy oda havernak, mint ahogy régen a flopykat.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#77) weiss válasza troviko (#76) üzenetére


weiss
addikt

Jaaa, hát olyan egy darabig nem lesz :( Meg az van, hogy ma már senki nem akar egy plusz dobozt a gépébe arra, hogy beolvasson valamiről adatokat.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#78) janos666 válasza troviko (#76) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De egy olcsóbb féle (lassú) néhányszor 1Gb-ost pendriver-ot már viszonylag könnyen elajándékozhatsz. A néhányszor 10Gb-ra pedig ott van pl. a Blu-Ray korong, ami "eldobható" (vagy a drágább DB-RE lemez netán néhányszor újra is írható).
Néhányszor 1Tb-ra van HDD vagy SSD. Utóbbiakat sem kötelező beépítve használni, a 2.5"-os példányok is viszonylag kis méretű és tömegű hordozható fémházba is tehetőek és lehet rajtuk eSATA és/vagy USB3, még külön táp sem kell nekik. Csak akkor vagy megkötve, ha sok Tb kell, mert akkor jön a 3.5" HDD, ami már eltörhet a lábadban egy kisebb csontot, ha elég magasról ejted le. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#79) Chaser válasza troviko (#76) üzenetére


Chaser
titán

Tényleg kevered a szezont a fazonnal. Anno floppy korában volt olyan játék ami 10-20-ra fért fel. Most akár pendrivera fel fér egy 40-50 gigás film. Floppyt lehet odaadtad, de az filléres is volt darabja, mint később és most is a cd/dvd. Persze jó lenne 1 terás mini usb-s ssd 10k-ért meg világbéke meg nagy csöcsű csajok mindenhol. De kipp-kopp...:)

szerk: egyelőre örüljünk hogy a flash árak szépen zuhannak, 250-es jó ssd van br 30k alatt, usb3/esata kanóccal/rackben azért hasít

szerk2: janos666 van már 2 terás 2,5-es hdd is :K

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.