Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Nagyon király! :R Odáig vagyok az ilyen házi haxolásokért.
Úgy tudom, hogy az egészet a srác az alaplapi usb-re köttöte rá, ezért képes többet látni a gép, mint 1.44 megabájtot.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#2) #57638400 válasza cashzoli (#1) üzenetére


#57638400
törölt tag

Szerintem a méretkorlátnak nincsen köze hozzá. Az A:-t hozzá lehet rendelni bármilyen drive-hoz, mert nincsen használatban. Az ikont is ki lehet cserélni valahogy.

(#3) #02683648


#02683648
törölt tag

IBM Aptiva, LOL. Aki anno még a HWSW-n is fórumozott, emlékszik még az ikonikus hirdetésre? :DDD

(röviden: volt egy koma aki egy ilyen aptivát árult használtan de kb 10x annyiért amennyit ér, és utána LOLabbnál LOLabb érveket hozott fel h miért ennyi. az első nickjét bannolták utána azt hiszem planet PC nicknéven visszajött és folytatta, valahol el is volt mentve az összes thread html-be. szerintem prank volt de én még évek múlva is sírtam a röhögéstől amikor visszaolvastam)

(#4) cashzoli válasza #57638400 (#2) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Én ezt még tegnap máshol olvastam.Tudtam, hogy említik valahol, hogy hogyan kötötte rá az alaplapra :)
"The result of this insanity is a floppy drive that can read a 128GB disk. There’s a video below of the system in action — Windows has no trouble detecting a “Drive A:”, and since the floppy card reader actually connects to an internal USB port, the system doesn’t need an ancient floppy controller to function."

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#5) troviko


troviko
senior tag

Szerintem a maga nemében zseniális ötlet. Az SD kártyában az a jó, hogy kicsi, de emiatt nehéz PC-s adathordozóként bánni vele. De ha ezeket a memória chip-eket egy flopira integrálnák rá, simán lehetne 2-4 TB-os meghajtókat csinálni.
Az pedig szerintem nagyon király lenne. Mondjuk ehhez kb a 100-adára kéne csökkennie a mostani flash memória áraknak, de én simán vevő lennék ilyesmire.
Annyi zárójeles kitétellel, hogy a floppy lemezeknél masszívabb házba kéne integrálni. Nem szívesen buknék 4 TB adatot, csak mert meghajlott a lemez.

https://www.oldtech.hu/

(#6) rii


rii
nagyúr

hát ... szép meg jó, meg recycling, de akkor inkább egy 2 terás hdd (jobban mondva a duplikálás miatt 2 db 2 terás), ha archiválásra kell

de foto-k tárolása ilyenen nagyon flash.

én imádtam mind az 5.25-ösöket, mind a 3,5-eseket, formáztuk őket felfele ahogy csak lehetett
van is 3,5 meghajtóm, meg lemezem, .... talán még 5.25-ös drive is van .... valahol a 20 mb-os, 2x5.25-ös helyet elfoglaló mfm hdd mellett

ha nem terabyte-okban mérném a háttértárat, jó volna kicsit visszamenni a múltba

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) zzola


zzola
félisten

Mennyi raero ember van...

(#8) cashzoli válasza rii (#6) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Azt azért látni kell, hogy ennek a célja nem az, hogy praktikus, vagy zöld legyen. Ezt csak for fun, meg a nosztalgiáért rakta össze a srác, és azért, mert gondolom jelentett némi kihívást neki, hogy rájöjjön.
Nagyjából annyi értelme van, mint amikor a floppymeghajtók léptetőmotorát összekötik, és egy midi controllerrel lejátszák rajta az Imperial March zenéjét. De ez is, az is iszonyatosan menő :D

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Azt hittem a cim alapjan, hogy az IOmega kijott valami uj Zip meghajtoval.

Hmm, 2008-ban kiadtak egy 35GB-s meghajtot Rev neven.
Innen mar csak egy ugras lett volna a 128GB.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez nagyon kemény. :D

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyebkent meg tegnap szamitogepes lomjaim valogatasa kozben akadt a kezembe egy ilyen 10+ eves SSD:

Ment a tobbi ertektelen kacattal egyutt a kukaba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) htc07 válasza zzola (#7) üzenetére


htc07
addikt

Ja, a hobbi a hülyéknek való, mindenki induljon vissza a szénbányába!!4

(#13) zzola válasza htc07 (#12) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Van a hobby, meg van a semmi ertelme, na ez az utobbi.... :DDD

(#14) elefant válasza zzola (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de miért? ez miben különbözik attól, hgoy valaki összeépít egy modellrepülőt mondjuk? annak "sincs semmi értelme".

(#15) MultiBDave


MultiBDave
csendes tag

http://imgur.com/a/fvh1M Itt felrakta, hogyan is alakította át lépésenként, de nagyon durva, retro lan partyra biztos befutó :D

MultiBDave | Mobilarena-Prohardver

(#16) alfamate89


alfamate89
tag

Nagyon 5letes, csak épp az adathordozó funkcióját nem látja el. Más készülékbe nem lehet beletenni. :D Kivéve, ha könnyen kiszerelhető a memóriakártya. Akkor viszont lehetne belőle sorozatgyártásban csinálni ilyen kártyaolvasó+adapter kombót. :)

(#17) BlackPriest válasza nyunyu (#11) üzenetére


BlackPriest
őstag

uhh, ezt fáj olvasni.

a cikkben szereplő cucc meg király

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) weiss válasza troviko (#5) üzenetére


weiss
addikt

Ugye az megvan, hogy ezt hívják SSD-nek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#19) cashzoli válasza nyunyu (#11) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Komolyan kukáztad? :D Szerintem van, aki még fizetne is érte.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#20) cashzoli válasza zzola (#13) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Ezt most nem gondolhatod komolyan, ezzel az erővel az ember semmit se csináljon

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#21) Johnnyxy27 válasza zzola (#13) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

A hobbi azt jelenti, hogy valaki olyat tesz szabadidejében, amiben örömét leli. EZ AZ.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#22) cashzoli válasza Johnnyxy27 (#21) üzenetére


cashzoli
aktív tag

+1

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#23) BioNiCMaN válasza alfamate89 (#16) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Úgy látom, hogy nem nézted meg a videjót. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán

Nagyon retró, nagyon király, felfoghatatlanul értelmetlen :D

All→M8

(#25) erer1000 válasza cashzoli (#19) üzenetére


erer1000
őstag

ebayon tonna számra adnak ilyenekből újakat, egésze 32GB-ig :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) arn válasza rii (#6) üzenetére


arn
félisten

Allat :)

Amugy imadta a rosseb pcn a floppykat... Orom volt, amikor a 10ediknel kiirta, hogy hibas. Jott egy front, es teli lett hibas szektorokkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Bohus


Bohus
aktív tag

Egyedi és nagyon jó ötlet! Kíváncsi vagyok, mennyi munkaóra van mögötte.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#28) hsmobil válasza cashzoli (#1) üzenetére


hsmobil
tag

Nagyon baró, kreativ a srác :)

TEL: 06-20-555-3897

(#29) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Nosztalgiáról jut eszembe, amennyi floppyzást pár héttel ezelőtt összehoztam... ebben az évezredben sem eddig. :)
(Amigáról mentettem a '90-es években át nem mentett dolgaimat. Úgyhogy ment a DD-s lemezek formázása 720 KB-os PC-s formátumra (ma már csak a /T:80 /N:9 paraméterrel, mert ugye Win2000 után már nincs /F:720), hogy hol tömörítve, hol darabolva (a magam részéről SEKA-ban közvetlen sávolvasással, azt megszoktam) írjam át a 880 KB-os, Amiga formátumú lemezeket a munkalemezekre. Lehetőség szerint több példányban, mert ami negyedszázaddal ezelőtt nem volt megbízható, annál a sikerhez ma már sámándob kell, sokszor 32x beolvasási újrapróbálkoztatással áttenni egy frissen újraformázott (de attól még ugyanúgy 25 éves) lemezre, hogy aztán majd azokat lehessen továbbvinni a frissen PC-s formátumúakra formázottakra, amiket aztán a lakás egy másik részén felélesztett régi PC fogadott, 20 éves, némileg megbízhatatlanná vált floppy meghajtója helyett pár évvel későbbi, de viszonylag jól működő példánnyal a kábelvégen)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30) Chaser válasza troviko (#5) üzenetére


Chaser
titán

Tényleg cool lenne. Kár, hogy lassabb lenne klasszisokkal mint egy SSD és még drágább is, de cserébe legalább még külön meghajtó is kellene ami kezeli. Persze, ha századára csökkenne a flash ára az nagyon jó, de akkor csökkenne az SSD ára is. Szóval feltalálták már egy ideje amire gondolsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) azbest


azbest
félisten

Azért ez a megoldás elég kamu, mert gyakorlatilag csak a tokot és a házat használja. Voltak vicces adapterek is anno:

(#32) Gford
ebay a te barátod, ha ide flash-re keresel, dob egy csomót [link]

Esetleg disk on module szavakkal is sikerrel jársz. Vagy ide sd adapter is filléres.

[ Szerkesztve ]

(#32) Gford válasza nyunyu (#11) üzenetére


Gford
tag

Bakker :/

Pont ilyet kerestem :O :O :O

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#33) ripla válasza nyunyu (#11) üzenetére


ripla
őstag

awww, azt a 128-asat elkértem volna, de ezek szerint már mindegy. :(

(#34) cashzoli válasza azbest (#31) üzenetére


cashzoli
aktív tag

úúú :D

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#35) HaZse


HaZse
őstag

Lehet, hogy én is elkészítek valami hasonló olvasót. Így biztosabb a kapcsolat, mint egy kártyaolvasóval.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36) kcsa válasza nyunyu (#11) üzenetére


kcsa
veterán

10+? Azért ezek fiatalabbak :)

(#37) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Miert gyartanak mai napig floppyt?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#38) Kisgépkezelő válasza $p@rr0w (#37) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Iparban itt-ott használnak 20-30 éves gépeket, azokhoz kell a floppy. Én még nagyfloppys gépet is láttam működni, elég profi környezetben. Amíg bírja a vas, addig nem cserélik le a gépsort.

(#39) Darkness


Darkness
aktív tag

nálunk még használnak 3.5" -os lemezeket a gépekhez. oly' szinten, hogy ha bekrepált lemez, akkor csak kidobták és kapták elő a másikat, hogy a munka meg ne álljon. sőt... még 1 évvel ezelőtt még ezen küldték az átutalásra az adatokat a banknak... :)

szerintem...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40) nyunyu válasza kcsa (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso melohelyemrol maradt targyi relikvia, ahol 2008-ig dolgoztam.

Mar nem emlekeztem, melyik evben szivtam annyit a beszerzesukkel, de minimum 8 eves volt, es fogalmam sincs, mukodott-e meg, hiszen mar 6 eve nincs IDE az aktualis alaplapomon.

Emlekszem, fonokom elegge ki volt akadva, mivel akkoriban kerult ez a 128MB-s muanyag gyufaskatulya 15k-ba, mig egy rendes 40GB-s vinyot vagtak hozzad 10k korul. :DDD

[szerk:]Elozo torzshelyemen raakadtam egy 2007. marciusi hozzaszolasomra ezzel kapcsolatban, tehat valamikor 9-9.5 eve szerezhettem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) kcsa válasza nyunyu (#40) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor csak én vagyok ilyen öreg. Mintha tegnap jelentek volna meg :D

(#42) HaZse


HaZse
őstag

Nekem a diploma munkát 3.5"-os FDD-n kellett beadnom 2005-ben. Nekem PC-m nem volt, de Apám munkahelyén igen, de nem volt benne 3.5"-os FDD, ezért ismerőst kértem rá, hogy 5/1.25"-os lemezről másolja át a 3.5"-ös FDD-re.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#43) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Köszi a cikket, de ne haragudj, amit most fogok írni, a szakmai szintje "mindenegybeblog" szint olyan hogy átalakítani, megbuherálni... neeee :D siralmas volt olvasni a soraid. Megy ez jobban is, várom a következőt :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#44) #57638400 válasza cashzoli (#4) üzenetére


#57638400
törölt tag

Ne haragudj, nem néztem utána. Értem amúgy, ez így még lenyűgözőbb. :D

(#45) Balázs Z. válasza #02683648 (#3) üzenetére


Balázs Z.
tag

2001. Július 17. 22:27

Luxus PC Cheap!!

90 000 ft ért válnék meg töle. De alkudásra nyitott vagyok!
Paraméterek:
300 mhz AMD 3D processor.
IBM alaplap.
Seagate 6 gigás Wincsheszter.
64 mb DIMM Ram.
Lg CD rom 32*.
3,5 floppy meghajtó

crystal 3D sound system .
ati professional 3D vezérlö ami direkt kihasználj aés egyutmuködében van a amd direkt 3D processoral.
IBM által tervezett elegáns ház ami boritja a gépet.

+ v. 90 superd duper fast modem

if someone takes this topic away than it will hurt the hwsw laws , because this is not the same pc.

megvan lementve az összes

[ Szerkesztve ]

(#46) Gabir válasza $p@rr0w (#37) üzenetére


Gabir
aktív tag

Valóban ,ahogy irták előttem, ipari környezetben..régebbi CNC gépek, de láttam effekt gépet is disco berendezésnél..(az se mai darab volt)

(#47) Tamás9x válasza Balázs Z. (#45) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hűűű álmaim gépe lett volna akkoriban, most meg...:D csak mosolygunk mennyit fejlődött a világ.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#48) #57638400 válasza MultiBDave (#15) üzenetére


#57638400
törölt tag

Azta, csak most nézem, nagyon zorall. :Y Köszi a linket!

Vettem egy AT-s szerverházat, sajnos nem tudok hegeszteni, pedig nagyon menő lenne hasonlóképpen ATX-essé alakítani.

(#49) HaZse válasza Gabir (#46) üzenetére


HaZse
őstag

Sőt én még tavaly láttam olyan szintit, amibe 3.5"-os FDD-t lehetett betenni. (Épp egy esküvőn voltunk). Az ipse meg néha-néha cserélgette a lemezt. Gondolom, hogy hangszerek voltak rajta, vagy alap szólamok. (Egyszemélyes "együttes" volt).

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#50) VTom


VTom
veterán

Hát ez óriási :)
Nosztalgiázva merengtem el a video közben, arra gondolva, mikor még 11 floppy-ról telepítettem a Dune 2-t a 286-osra :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.