Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

"lányokat" 2020-ban ez így hogy?

(#2) zone válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


zone
őstag

[link] szexizmussal a szexizmus ellen :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#3) bkercso


bkercso
nagyúr

Én is vlm ilyesmit akartam ideírni... :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem lehetne elengedni ezeket a szexista/kirekesztő versenyeket 2020-ban?
Mi lesz a következő?
Bizonyos bőrszínhez lesz kötve az indulás?

(#5) -Faceless- válasza D1Rect (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ne adj ötleteket...

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Helyes. Girl power! :R

Thanos was right.

(#7) arty válasza D1Rect (#4) üzenetére


arty
veterán

ez nem szexista-kirekesztő, hanem lányok számára extrán figyelemfelkeltő, őket közvetlenül megszólító - lévén a "szakmában" masszív kisebbségben vannak, merthogy az IT-ról él az egyébként valós előítélet, miszerint az "fiús"

szimpla kampány/kedvcsináló arra, hogy több lány válassza az IT-t, hivatásaként
aztán ha sikerül kicsit felzárkóztatni a másik nemet, utána el lehet engedni a "lányok számára" részt...

persze lehet nyomni az állibsit fullba, ha szerintetek az is közelebb visz a probléma megoldásához :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8) GeryFlash válasza arty (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ha a jelentkezes feltetele az hogy a no nemu legyen akkor de, kifejezetten kirekeszto.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#9) arnyekxxx válasza arty (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha a jelentezés lehetősége kizárólag az egyik nemnek adott (és ennek nincs konkrét biológiai oka, pl egy vaginaszépségversenynél elfogadható hogy csak lányoknak írják ki) akkor az bizony kirekesztő. És 2020ban ki a lány? Aki vaginával született? Aki pénisszel született de genderileg lánynak tartja magát? Indulhat-e Danni?

(#10) arty


arty
veterán

tehát az állibsi fullbanyomását választjátok :D hajrá.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) fatal` válasza arty (#7) üzenetére


fatal`
titán

"lévén a "szakmában" masszív kisebbségben vannak,"

Olyat miért nem lehet látni, hogy kőművesnek vagy bányásznak akarnak nőket toborozni? Azért vannak IT-ban kisebbségben, mert rohadtul nem érdekli őket.

(#12) bkercso válasza arty (#10) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak érteni próbáljuk a világot, mert gyenge sejtés, hogy mások sem értik még.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) bkercso válasza fatal` (#11) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem ez nem 100% igaz, vannak tehetséges mérnök csajok is, csak állandóan fiútársaságban kell lenniük. 12 évesen ez extra kihívásnak számít.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) nevemfel válasza -Faceless- (#5) üzenetére


nevemfel
senior tag

Jaja, ne is. Oda is van írva, lányok ötleteit várják! :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#15) Chaser válasza fatal` (#11) üzenetére


Chaser
titán

:C ez jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) nevemfel


nevemfel
senior tag

Egyébként ezek a viták minden ilyen rendezvénynél ugyanazok. Ugyanazok az érvek hangoznak el, aztán ugyanúgy nem történik semmi. A cégek minden évben hirdetnek valami nőket preferáló akciót, aminek aztán az égadta világon semmi hatása nincs a nők arányára az informatikában (én legalábbis nem tudok róla, hogy a fejlesztők közt a nők aránya emelkedne), de mivel ez egy politikai dolog, így minden évben előveszik újra és újra.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17) -Faceless- válasza arty (#7) üzenetére


-Faceless-
őstag

Pont semmi értelme nincs, mert ezek a kihívások elsősorban azokat szólítják meg akik már benne vannak a témában, és vagy érdekli őket. Így nem több embert csábítanak oda csak a már egyébként is körben lévő emberek egy kisebb százalékával kivételeznek.

Ha ennek felfogásához is túl retardáltak vagyunk a forumon írogatás helyett lehet menni facebokra egyenjogússág kampányolni had lehessen a kisasszony is kukás a nemi egyenlőség nevében.
De nyomjuk azért az éppen trendi nézeteket csak ne felejts el akkor kifejezetten cigány származásúaknak, és vagy afroamerikai-aknak is kampányt indítani. Várjuk szeretettel az hogy fog elsűlni.

(#18) arty válasza fatal` (#11) üzenetére


arty
veterán

Mert azt a kemény fizikai munkát nem bírnák.
De ezt te tényleg nem tudtad, értetted magadtól? :D :D :D
Van baj...

Az utolsó mondatoddal nem is kezdenék semmit, a szemellenzős ló hozzád képest széles látókörrel bír.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) arty válasza -Faceless- (#17) üzenetére


arty
veterán

Jajaja, a 8-11 évesek konkrét, tervezett életpályával bírnak.
Csak a kedvedért, mert láthatólag vagy fogalmad sincs, vagy a szuper eltökélt lányod alapján "következtetsz": nagyon sok 12-18 évesnek halvány fogalma sincs, hogy mit kezdjen majd magával.

És pontosan az ilyen programok döntőek lehetnek arra nézve, hogy esetleg megfontolja az IT-t, amit egyébként a társadalom beidegződései miatt (lásd te és a többi hozzászóló...) alapból "elutasít".

Facebookra menj előre, majd megyek én is, ok? ( :W )

Az egyenlőség itt azt jelentené, hogy a lányoknál nem éppen preferált az IT és a program ezen szeretne változtatni: hogy a nemek egyenlőbben képviseltessék magukat.

Az FKFV-nek nincs ilyen programja, biztosan szívesen veszik az ötleteidet, sok sikert kívánok.

Azon agyalj másfél percet, ha majd egyszer lesz időd, hogy vajon miért "ez a trendi".
Csak remélni tudom (valójában pontosan tudom :D ) , hogy nem szociológus vagy, de még csak nem is a téma környékéről származol.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) hunluki válasza nevemfel (#16) üzenetére


hunluki
senior tag

Mennyivel korrektebb lenne:
Fiatalok jelentkezését várjuk IT innovációs blablabla külön díjazva a legjobb lányokat és fiúkat akik a végén egymással is versenyezhetnek a fődíjért.

Előző munkahelyemen kötelező "lánykvóta" emelés miatt rúgtak ki csomó olyan szakit és vettek fel helyette friss bölcsész lányokat 1 éves info felkészítővel akik miatt több projekt is ment a levesbe durva veszteségekkel.

Akit érdekel úgyis oda fog találni, legyen az informatikus, nehézgépkezelő, raktáros vagy éppen tanár. Kit érdekel hogy nő vagy férfi? Jól végzi a munkáját? Ennyi.

(#21) arnyekxxx válasza arty (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert azt a kemény fizikai munkát nem bírnák.

dehogynem, csak bányászni meg téglát pakolni szarabb mint monitor előtt ülni. Rengeteg nő végzett és végez kemény fizikai munkát a földön.

(#22) nevemfel válasza -Faceless- (#17) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem azért szervezik ezeket, hogy eredményük legyen. Ha ez lenne a szándék, akkor vizsgálnák az eredményességüket. Ezek kivétel nélkül PR rendezvények, ugyanaz a céljuk, mint a nagyvállalatok fennen hirdetett környezettudatosságnak.

A cél, hogy ezek a cégek a médiában megtapsoltathassák magukat, amiért a progresszió élharcosai. Megkapják az aktuális gutmensch díjat, aztán mindenki megy a dolgára. A nők a HR-re, a férfiak fejlesztőknek, jellemzően.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#23) nevemfel válasza hunluki (#20) üzenetére


nevemfel
senior tag

Előző munkahelyemen kötelező "lánykvóta" emelés miatt rúgtak ki csomó olyan szakit és vettek fel helyette friss bölcsész lányokat 1 éves info felkészítővel akik miatt több projekt is ment a levesbe durva veszteségekkel.

Én úgy tapasztalom, hogy odáig nem szoktak fajulni a dolgok, hogy a cég kvázi saját magával csesszen ki. Persze előfordul, hogy stabil anyagi háttérrel rendelkező vállalatok felvesznek pár lilahajút, hogy javítsanak a PR-jukon, akik aztán többé-kevésbé átveszik az irányítást, de azért a cégek többségét mégis csak a profit mozgatja (hálistennek), márpedig a profitért időnként eredményeket is produkálni kell.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) hunluki válasza nevemfel (#23) üzenetére


hunluki
senior tag

Ez inkább úgy nézett ki hogy jött a hülye ötlet hogy javítsuk a nemek arányát és kivágtak egy srácot, mire a többi srác fogta és frissített CV-vel nekivágott a linkedinnek mert bizonytalannak érezték a sorsukat.
Aztán 10-ből 9-en találtak jobb lehetőséget és el is pattantak, természetesen a helyükre ugyanúgy vagy zöldfülűek vagy kvótahölgyek kerültek. Cég egy ideig promózta is belső levelezésben hogy mennyire haladó gondolkodásúak, csak aztán a customer satisfaction elkezdett mélyrepülni, az ügyfelek elkezdtek elszakadozni, majd szépen csődbe is ment az egész a fenébe. Ja és persze a kvótahölgyek is fokozatosan cserélődtek/darálódtak.

És ez nem hímsovinizmus, ez sima management idiótizmus. Utólag kiderült hogy azért emögött volt egy költségcsökkentés vonulat is, nyilván a frissdiplomás kislány nem fog annyit kérni mint a rutinos programozó/fejlesztő/akárki. Jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#25) nevemfel válasza hunluki (#24) üzenetére


nevemfel
senior tag

És ez nem hímsovinizmus, ez sima management idiótizmus. Utólag kiderült hogy azért emögött volt egy költségcsökkentés vonulat is, nyilván a frissdiplomás kislány nem fog annyit kérni mint a rutinos programozó/fejlesztő/akárki. Jól sikerült.

Ez az egyik megszokott módszer arra, hogy költséget csökkentsenek. Máshol is szoktak ilyet csinálni, több helyen is megfigyeltem már hasonló folyamatokat. Persze nem így, nem ennyire kreatív módon :DDD, nemiegyenlőségi élharcos ideológiával megtámogatva, ez nekem is új.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#26) fatal` válasza arty (#18) üzenetére


fatal`
titán

Dehogynem, rengeteg nő dolgozik kemény fizikai munkát...

De akkor hozok más példát: Sofőr, autószerelő. Ezek nem kemény fizikai munkák, mégis kisebb a nők aránya, de nem látom, hogy havonta jelenne meg cikk róla, hogy mekkora probléma ez a világban.

Fordított példát is tudnék hozni, amivel senki nem foglalkozik, mert egyáltalán nem érdekes.

Semmi szemellenzés nincs, több kolléganőm is van, mert őket érdekli és érdekelte az IT, ezért ezt választották.

Kérdezd meg néhány ismerősöd, hogy mennyire érdekli: az lesz a válasz, hogy semennyire.

Ha az jött le a hozzászólásomból, hogy problémám van a nőkkel az IT-ban, akkor valamit nagyon félreértettél.

[ Szerkesztve ]

(#27) -Faceless- válasza arty (#19) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hú de el vagy tévedve. Azta hétszentségit.

Amúgy nálunk több nő van mint férfi csak hozzátenném, de őszintén félek egy szót is mondani mert még kitalálod, hogy rasszista kőműves vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#28) hallador válasza arty (#19) üzenetére


hallador
addikt

Bocs, csak mondom én egyetértek az egyenjogúsággal. De ezt mocskosul utálom mikor a szerinted a nők akik majd jól megtanulják a szakmát, azok helyett nekem kell gondolkodni, dolgozni, és még tervezni is, mert igazából "informatikus" csak nem érdekli, és nem is akar ezzel foglalkozni, de mivel Ő nő ezért előjogai is vannak.

Mint például segíts már mert nem értem, meg nekem el kell mennem 16 órakor, és simán ott hagy a sz@rb@n. Ezek az emberek nem produktívak, és nem is lesznek azok.

Nem mondok újat, hogy az informatikus hölgyemények messze vannak a szakmától.

Én is tudok olyan lányt mondani, akinek odaadok egy komplett chassis-t és összerakja és elindítja, de akár processzort is cserél egy szerverben bármikor, feltelepíti, és bekonfigolja a szervert. De ezek a lányok olyan ritkák, mint a fehér holló. Pályafutásom során 2 ilyen esettel találkoztam pedig pár 100 informatikussal dolgoztam.

Szóval nem így van, akik ilyen lehetőségeket kihasználnak, azok már amikor jelentkeznek is értenek hozzá. Nem ott fogják megtanulni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) arty válasza arnyekxxx (#21) üzenetére


arty
veterán

te nemigazán tudod, mit csinál egy kőműves, ugye? szerintem inkább hagyjuk a témát, parttalan így a "vita" ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) arty válasza fatal` (#26) üzenetére


arty
veterán

tényleg, egy átlagos nő simán tudja végezni egy kőműves melóját? akár betont is talicskáz, téglát pakol, csigáz emeletre komoly súlyokat, gerendát? :D (bocs, építkeztem, elég sokmindent mi magunk csináltunk, nők-férfiak vegyesen... szal... ;) )

sofőr, autószerelő - valószínűleg nincs különösebb munkaerőhiány és/vagy nincs (kellően nagy) cég, aki felkarolná, hogy invesztál az oktatásba, promócióba. pl ha a férfiakból nem tudja feltölteni a helyeket, lányoknak szervez nyílt napot, játékos kedvcsinálót, mittudomén.

igen, lehet, hogy "nem érdekes" más terület, ez meg az MS-nek fontos. persze, számon kérheted h miért nem autószerelőknek tart promóciót, keress valami kontaktot és sok sikert kívánok hozzá!

nem a nőkkel van problémád az ájtíban, csak nem érted, hogy miért történik ami történik - vagyis szerintem tudod, csak szándékosan félreérted ;) Gondolom ez valami "revans az emancipációért" ...

#27-Faceless- ahogy mondtam: neked nincs fogalmad róla, mekkora para a pályaválasztás, mert te épp eltökélt voltál 14/18 évesen.

hjaaa, ha nálatok több nő van, akkor nincs is munkaerőhiány az it-ben, az ms meg nem it cég és így nem is akar ezen (nyilván nem kicsit öncéluan) segíteni...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) arty válasza hallador (#28) üzenetére


arty
veterán

Ó, ne is mond, nálunk is minden nő hülye, minden férfi pedig a legeslegjobb szakember.
És ez ráadásul csak az ilyen programok miatt van, hülye MS, totál dilettánsoknak csinál kedvet az ájtíhoz... akik aztán jól cserbenhagynak minket négykor.

Nálunk 40 srác mellett éveken át egy leányzó volt az év dolgozója, maximálisan megérdemelten. Ha ő atombéna lett volna, a merítés szerint 100% lenne a buta csajok aránya. Öööö... érdemes így általánosítani? :D

Nem az enclosure-höz értő nők a ritkák, hanem eleve: a nők (szerverüzemeltetésben).
Persze elvárhatod, hogy ezek mindegyike szuper szakember legyen, day1. Emlékszem én is ugy kerültem az első helyemre, hogy fejben enclosuret raktam össze, így amikor odakerültem a gyakorlati részhez, ment minden elsőre, mint a karikacsapás. Csak mert férfi vagyok, mi másért.

Az az "odekerülő" 8 éves kirlány is enclosurekkel álmodik otthon, tehát hülyeség neki versenyt/promót csinálni. A többiek meg inkább menjenek mosónőnek. Elolvastad te egyáltalán, értő módban a cikket?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) nevemfel válasza fatal` (#26) üzenetére


nevemfel
senior tag

A fizikai munkánál még meg lehet indokolni a dolgot azzal, hogy a férfiak és nők testi felépítése nagyban eltér, viszont a modern SJW a szellemi, gondolkodásbeli különbségeket automatikusan tagja, hogy ennek bármi köze lehet a biológiai nemnek, az öröklött tulajdonságoknak.

Szerintük az nem lehetséges, hogy különbség van férfi és nő gondolkodás, ízlés, preferencia vagy képességek közt, illetve ha van, az csakis a társadalom, meg az előítéletek miatt van. Biológiai okok kizártak. A nők azért nem érdeklődnek az IT iránt, mert a férfiak nem hagyják őket kibontakozni. Illetve az a szöveg szokott még előjönni, hogy a műszaki dolgok után érdeklődő lányokat a férfiak nem bátorítják eleget.

Ha nem így lenne, mi szükség lenne rájuk? Mi szükség lenne a sok egyenlősítő, jogokért harcoló egyénnel, felsőoktatási szakkal, intézménnyel. Mi lenne a különféle egalitárius ideológiákkal, ha a biológia is befolyásolja azt, hogy melyik nemet mi érdekli jobban? Mert szerintem elég egyértelmű, hogy a nőket az emberek, élőlények érdeklik, a férfiakat meg a dolgok, tárgyak, fogalmak.

Elég egyértelműen látszik a felsőoktatási szakirányoknál is, ahol egyébként most már átlagosan a nők vannak többségben, mégis azon megy a hiszti, hogy a STEM szakokokn miért van még férfitöbbség. Az bezzeg senkit nem érdekel, hogy a humán szakokon, az orvosin már több a nő, egyes szakokon (pszichológia) meg mármár kizárólagos.

Az is látszik, hogy nem nagyon tudják igazolni a férfielnyomásos teóriájukat, ezért az utóbbi évtizedekben egyre inkább hatalmi-politikai eszközökkel, törvénybe foglalt kvótákkal akarják hozzányomorítani a valóságot az általuk elképzelthez.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#33) hallador válasza arty (#31) üzenetére


hallador
addikt

Figyu már Te ilyen végletekben tudsz csak gondolkodni mint vitya? Vagy mi? Ki mondta rajtad kívül, hogy minden nő hülye? Ha Te így gondolod az a Te bajon, meg a betegséged, de engem ne rángass bele a halucinációidba... Mert én nem egy alternatív valóságban élek mint láthatóan Te...

És ez ráadásul csak az ilyen programok miatt van, hülye MS, totál dilettánsoknak csinál kedvet az ájtíhoz... akik aztán jól cserbenhagynak minket négykor.

Na akkor rajtad kívül ki állított ilyet, hogy az ilyen programok miatt van? Látom jó volt az anyag...

Nálunk 40 srác mellett éveken át egy leányzó volt az év dolgozója, maximálisan megérdemelten. Ha ő atombéna lett volna, a merítés szerint 100% lenne a buta csajok aránya. Öööö... érdemes így általánosítani? :D

És rajtad kívül ki általánosított, várj idézek tőled, mert az egyik mondatod üti a másikat....

"nálunk is minden nő hülye, minden férfi pedig a legeslegjobb szakember."

Szerinted, aki ilyen mondatokat képes leírni arra te mit mondanál?

Nem az enclosure-höz értő nők a ritkák, hanem eleve: a nők (szerverüzemeltetésben).

Miért szerinted akik ilyet csinálnak nem informatikusok, vagy mi? Nálatok ezt pékek csinálják?

Persze elvárhatod, hogy ezek mindegyike szuper szakember legyen, day1.

Beütött a Bika, vagy mi?

Emlékszem én is ugy kerültem az első helyemre, hogy fejben enclosuret raktam össze, így amikor odakerültem a gyakorlati részhez, ment minden elsőre, mint a karikacsapás. Csak mert férfi vagyok, mi másért.

Komolyan, láthatóan közöd nincs ehhez, ha már hülyeségeket ne írnál le...

Az az "odekerülő" 8 éves kirlány is enclosurekkel álmodik otthon, tehát hülyeség neki versenyt/promót csinálni. A többiek meg inkább menjenek mosónőnek. Elolvastad te egyáltalán, értő módban a cikket?

El. Tehát szerinted a szoftverfejlesztéshez semmilyen hardver ismeret nem kell?

Tudom ne is mond te nem beszélsz végletekben, csak nem ismered az átmenet szó jelentését.

Szerintem ha ennyire szélsőségesen vagy csak képes kommunikálni, és láthatóan 0 az elfogadás más véleménye iránt ráadásul, csak kisarkítva végletekben tudsz írogatni, akkor inkább ne írjál, mert ez a kádár rendszer stílusa volt... Van akit ez a stílus megrémít... :R

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) hallador válasza fatal` (#26) üzenetére


hallador
addikt

Láthatóan csak az Ő véleménye van, aki mást tapasztalt a világban, az nem is tapasztalat. Komolytalan gyerekes...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) fatal` válasza hallador (#34) üzenetére


fatal`
titán

Nem véletlen nem reagálok a képzelgéseire. :DDD

(#36) arnyekxxx válasza arty (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

te nemigazán tudod, mit csinál egy kőműves, ugye?

Tényleg nem tudom, csak '87 óta építgetek házakat.

(#37) arnyekxxx válasza arty (#30) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tényleg, egy átlagos nő simán tudja végezni egy kőműves melóját? akár betont is talicskáz, téglát pakol, csigáz emeletre komoly súlyokat, gerendát?

Igen. Mondjuk pont a csigával vicces vagy hiszen annak az a lényege, hogy könnyű vele felhúzni a cuccot az emeletre, komoly súlyokat, gerendákat meg nem a kőműves viszi fel hanem a daru.

És igen, fárasztó meló, kifáradna benne az átlagos nő. Ahogy kifárad benne az átlagos pasi is.

Neked valami bajod van a nőkkel, hogy ennyire lenézed a fizikai képességeiket?

[ Szerkesztve ]

(#38) nevemfel válasza arnyekxxx (#37) üzenetére


nevemfel
senior tag

Átlagos nő fizikai képességei a közelébe nincsenek az átlag férfiénak. MMA bajnoknők szorítóereje kb. akkora, mint egy átlag férfinak. A tesztoszteron, ugyebár.

Nem is gondoltam volna, hogy egyesek azt is megkérdőjelezik, hogy komoly fizikai különbség van a két nem között. Nem véletlen, hogy a különféle sportágakban mindenhol külön női liga van.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#39) GeryFlash válasza hunluki (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez melyik cég? (Akár privátban is)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) arnyekxxx válasza nevemfel (#38) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a "van fizikai különbség köztük" és az "alkalmatlan rá" között van egy hangyányi különbség. Mint ahogy férfiak közt is van olyan aki beszarna ha fel kellene dobnia a vállára egy 50kilós cementeszsákot (hálistennek már nem is 50 hanem 25kilósba csomagolják a cementet, tizenévesként nem volt őszinte a mosolyom amikor le kellett pakolni egy raklapnyi 50eset)

Egyébként gondolom ez a fizikaimunkavégzésrealkalmatlanságotokozófizikaikülönbség az emúlt évtizedek genetikai fejlődésének eredménye, régebben még ment az a talicskatolás meg téglapakolás https://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=10900

[ Szerkesztve ]

(#41) Chaser válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


Chaser
titán

40kg-s esztrich még mindig van
anno mellettünk két ikercsaj építkezett, lehettek egyenként max 50kg-sak
úgy talicskáztak, hordták a téglát, meg ástak, amit kellett, hogy bármilyen hímneműnek is becsületére vált volna ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Egon válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

18 évesen segítettem építkezni egy ismerősnek. Tanár volt, fingja nem volt hozzá (addigra én már otthon túl voltam egy tetőtér beépítésen: 14-15 évesen elég keményen befogott a fater). Induláskor alaphoz meg járdához hoztak neki cementet, 70 zsákkal. A teherautó nem tudott beállni, talicskája nem volt (utána már vett persze), így kézben kellett bevinni a zsákokat, cca. 20-25 métert.
65 kiló voltam akkor, minden második zsákot én vittem (ketten pakoltuk le, a sofőr leadogatta a kocsiról). De bírtam... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) Narxis válasza Egon (#42) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogy bírtad? :Y Én meghaltam volna.

Thanos was right.

(#44) Chaser válasza Narxis (#43) üzenetére


Chaser
titán

nyilván úgy hogy muszáj volt? ( :
azért ennyitől ne akarj meghalni, ez melós szinten a semmi kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Narxis válasza Chaser (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

35 zsák cement elhordása szerintem akkor is szép teljesítmény 15 évesen, ráadásul régebben nehezebbek voltak a cementes zsákok(ezt valaki itt írta vagy máshol olvastam, már nem tudom). Szerintem én a 15. zsák után vagy alatt összecsuklottam volna...

Thanos was right.

(#46) Chaser válasza Narxis (#45) üzenetére


Chaser
titán

nem csak ő hordott cementes zsákot 15 évesen ....( :
nekem nem kell mondani milyen nehéz volt egy zsák, és elvileg ma már eu szabvány szerint 25kg lehet max egy zsák, de mégis pár éve 40kg/zsák esztrich-et vettem és dolgoztam be - köpködtek is a kiszállítók míg behordták :d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem mondjátok, hogy már nincsenek 50 kilós cementeszsákok? Szerettem hordani azokat, keménynek éreztem magam tőle. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) Narxis válasza Chaser (#46) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor ti edzettek vagytok, én sajnos/szerencsére sose végeztem komolyabb nehéz fizikai munkát. Némi kertásás, gondozás volt de semmi építkezéssel kapcsolatos. :)

Thanos was right.

(#49) Chaser válasza Goose-T (#47) üzenetére


Chaser
titán

2db 40kg-s esztrich? azt azért már éreztem a qrva' anyját :)

Narxis
már 5 évesen is vasgyúrónak híttak' ;] akkor még nem tudtam mit jelent :d
egyik felújításnál na mondom most pihenek, fizetek majd hogy hordják fel a járólapot, csempét, üvegtéglát, ragasztókat, stb, lett is ember
felvitt egy doboz járólapot, vagy 10 percig tartott neki, leér, ő elmenne meginni egy colát...elment, még nem ért vissza ( : úh. megnyertem az egészet, élmény volt ( :
ezért is vagyok úgy vele, ha valaki nem tudja mi a tesztelet, azt is arrébb rakom mint egy zsákot ha felb@ssza a csiiimet' :d

szerk:
jah, negyedik emelet volt a célállomás, lift nélkül ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) hunluki válasza Narxis (#48) üzenetére


hunluki
senior tag

Minket is befogott anno nagyfater telken építkezni unokabratyómmal. Nagyszülőkhöz le lettünk passzolva nyáron, mi meg nyilván keménykedtünk egymásnak hogy ki az erősebb.
Volt ott vízhordás, cementeszsák, deszkák, téglahordás, minden. Lehettünk kb 8-10 évesek :D

Nyilván odafigyeltek arra hogy túl nehezet ne kapjunk de azért hasznosak legyünk. Mondjuk azon a nyáron mindketten jó formába voltunk, év elején még a tesitanár meg is dícsért minket hogy megerősödtünk :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.