Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) commanDOS válasza Brumi (#30) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, egyszer kell rendesen megcsinálni, rászánni az időt, pár hét vagy hónap kellemetlenséget meg sajna a pénzt, de utána 10-15 évig csak élvezni kell.
Jó, persze takarítást, időszakos karbantartásokat elvégezve.
ezért sem értem mit vannak úgy oda az emberek, hogy gyorsház, meg legyen kész minél hamarabb, stb... Ha van hol lakni addig is, akkor nem tök mind1, hogy normális munkatempó mellett mikor készül el? Utána meg siránkoznak, hogy reped a járólap, csörög a vezeték a falba, penészedik a fal, mert még kiszáradni sem volt ideje és ilyenek.
Egyszerűen nem engedheti meg magának az ember, hogy rövidtávra tervezzen házat, mert az elején olcsóbb és gyorsabb, csak utána szép kis pénznyelő lesz belőle.

Én úgy tudom egyébként, hogy a kondenzációs gázkazán igenis alacsonyabb előremenővel dolgozik. Nem a technológiából adódóan, hanem, mert így gazdaságos, meg a teljes fűtési rendszernek így a legjobb a hatásfoka + az élettartam is nagyobb.
Régen azért máshogy volt: szeneskazán, nagy átmérőjű csövek, de a gravitációs fűtésnek az volt jó, meg akkoriban nem is nagyon törődtek az emberek a pazarlással.

Padlófűtés meg igen... kell bele víz bőven ez igaz, idő, amíg felfűti meg átmelegíti a fűtőbetont
magyarán nagy a hőtehetetlensége. De kikapcsolod fél napra és észre sem veszed :)

Kicsit más téma, de tavaly egy hónapot voltam németben ilyen cuccokat szerelgetni, bár inkább fürdőszobákat, de szó szerint élvezet volt olyan szerszámokkal dolgozni meg az igényesebb cuccokat szerelni, semmi barkács, mindenre külön szerszám, a végén meg tényleg meg voltál elégedve, hogy milyen szép lett. Persze egyszerű volt a munkánk, mert előtte a kőművesek meg a burkolók is 1. osztályú munkát végeztek, nem kellet semmivel szarakodni. Persze itthon is vannak ilyen cuccok, csak itt egyrészt még újdonság, másrészt meg luxus számba megy...
Ott mindez egy átlagos, picit igényesebb otthonban teljesen alap.
Mennék is vissza, ha tehetném :U

Jah és ha időd engedi képeket tegyél fel a készültségi fokokról, nagyon érdekelne :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.