Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Brumi válasza commanDOS (#29) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát alapvetően ez az én hosszútávú célom, amit Te is leírtál. Építeni kell egy passzívházat, és a kiegészítő fűtés lehetne ez a levegőkazán.

Ne felejtsük el a rekuperátort sem, ami szintén egy remek dolog, ha energiatakarékos házat akarunk építeni.

A gond inkább azzal van, hogy egy ilyen háznak a felépítése horribilis pénzekbe kerül, és nem látok rá túl sok esélyt, hogy mondjuk a következő 10 évben ezt a pénzt kitermeljem.

A padlófűtéssel csak az a bibi, hogy ugyan elég a kis előremenő hőmérséklet, de abból iszonyat nagy mennyiség kell a csőhálózat hosszúsága miatt. Ebből a szempontból egy fan-coil lényegesen takarékosabb.

A kondenzációs kazán vízhőmérséklete ugyanakkora, mint a hagyományosé, csak takarékosabban állítja elő.

Egyébként ez tipikusan olyan téma, amit vagy rendesen megcsinál az ember, vagy hozzá se kezdjen. Én ezzel a lakással tulajdonképpen kicsiben akarom tesztelni ezeket a technikákat. Arról nem is beszélve, hogy ha bejön és el akarom adni a lakást pár év múlva, akkor igen szép áron tudom majd értékesíteni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.