Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Szeretem az ilyen témákat, jól néznek ki :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Ez az almás akármilyen egyszerű is, akár egy ünnepi asztalon is megállja a helyét. :C

A tej élet, erő, egészség.

(#3) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Az az almás táska nagyon jól néz ki, ki is próbáljuk majd! :)

n o p e !

(#4) mAtech


mAtech
aktív tag

Up a finomságoknak.
Pestoért külön köszönet. :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#5) ladybug


ladybug
őstag

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket.
Igyekszek egyszerű, gyorsan elkészíthető recepteket feltenni.
Hozzászólásban értesítelek benneteket az új receptekről.

Ha van valami észrevételetek és/vagy kérdésetek/ kívánságotok, jelezzetek bátran.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6) joghurt válasza ladybug (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Rakott krumpli, egyszerűen és gyorsan elkészítve? :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#7) ladybug válasza joghurt (#6) üzenetére


ladybug
őstag

Ha van maradék főtt krumpli, akkor az fél nyeremény. :D

Ha nincs, akkor a következőképpen készíteném:
A krumplikat héjával plusz a tojásokkal együtt felteszem főni. Kb 25 perc alatt megfő, addig lehet egy salátát készíteni ès a kolbászt vagy virsliket (ki mivel szereti a rakott krumplit) felkarikázni.

Ha megfőtt minden, akkor lepucolom a héjakat és felkarikázom a krumplit és a tojásokat. Aztán tepsiben rétegezem ès sózom. Egy nagy pohár tejfölt megsózok, kis tejjel vagy vízzel hígítom ès ràöntöm a krumplis rétegekre. Előmelegített sütőben légkeveréssel 180 fokon kb 20-25 perc alatt megsütöm.

Ha még gyorsabban kell, hogy menjen, akkor a tojásokat rántottaként megsütném és úgy rétegezném a krumplival és a kolbásszal.

4 főre 6-8 maroknyi méretű krumplit, 4-5 db tojást és egy nagy szál főzni való kolbászt vagy 4-5 virslit vennék. Plusz egy nagy pohár tejföl

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) joghurt válasza ladybug (#7) üzenetére


joghurt
addikt

(Alapvetően tudok rakott krumplit készíteni. Csak épp tipikusan a "lepucolom a héjakat" az nem egyszerű és gyors. ;))

A tej élet, erő, egészség.

(#9) ladybug válasza joghurt (#8) üzenetére


ladybug
őstag

Alapvetően tudok rakott krumplit készíteni.
Ebben nem kételkedtem, de a gyorsaság miatt ezek a variációk jutottak eszembe.
Egyébként tényleg az a legjobb, ha van maradék főtt krumpli.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#10) joghurt válasza ladybug (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Kellő számú kamasz mellett nemlétező fogalom a "maradék". :D

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Eastman válasza joghurt (#10) üzenetére


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) ladybug válasza joghurt (#10) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor neked a porciókra is jócskán figyelned kell.
Úgy értem, kb 2x vagy 3x-os adag kell. :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#13) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Ahogy én szoktam:

-Felteszem főni a tojást
-Közben megpucolom a nyers krumplit, karikára vágom.
-Ugyanez hagymával, szeretem ha van benne.
-Kolbászt felkarikázom.
-A tojás megfőtt, folyó hidegvíz alá teszem, ügyelve, hogy mindegyikre follyon, mert így lesz könnyen pucolható.
-Bepakolom egy jénaiba, sózom közben a krumplit.
-Tetejére margarint teszek, ráolvad, belesül, szerintem finomabb.
-Beteszem a lefedett jénait a mikróba legnagyobb teljesítményen 25 percre.

Jó étvágyat!

Rip and tear

(#14) Zolaash


Zolaash
aktív tag

joghurt #8
Ahogy én szoktam:

-Felteszem főni a tojást
-Közben megpucolom a nyers krumplit, karikára vágom.
-Ugyanez hagymával, szeretem ha van benne.
-Kolbászt felkarikázom.
-A tojás megfőtt, folyó hidegvíz alá teszem, ügyelve, hogy mindegyikre follyon, mert így lesz könnyen pucolható.
-Bepakolom egy jénaiba, sózom közben a krumplit.
-Tetejére margarint teszek, ráolvad, belesül, szerintem finomabb.
-Beteszem a lefedett jénait a mikróba legnagyobb teljesítményen 25 percre.

Jó étvágyat!

Rip and tear

(#15) joghurt válasza Zolaash (#14) üzenetére


joghurt
addikt

A mikrónkba nem fér bele a szükséges méretű jénai. De azért majd kipróbálom.
(A nyers krumplis rakott/tepsis verzióval is szoktam találkozni, de azért az ízre eléggé más.)

Tejfölt nem raksz bele, sajtot nem szórsz a tetejére?

A tej élet, erő, egészség.

(#16) ladybug


ladybug
őstag

Új recept került fel. :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#17) Somatom válasza ladybug (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Szted azt a Chillit el lehet készíteni rizsfőzőben? Kamionozok. Legutóbb marhapörit csináltam. A dinsztelt hagymát otthonról hozom, üvegben. Beledobálok mindent a rizsfőzőbe és menet közben, 1-2 óra alatt megfőzi, majd melegen tartja. Amikor legközelebb megállok, friss kaját ehetek és alig van utána mosogatnivaló (ez azért fontos, mert víz kannában, korlátozott mennyiségben áll rendelkezésre).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) ladybug válasza Somatom (#17) üzenetére


ladybug
őstag

Mivel többnyire konzervek kellenek bele, biztos vagyok benne, hogy rizsfőzőben is el tudod készíteni.
Annyi talán, hogyha a hagymát is dinsztelve viszed, akkor talán a darált húst is úgy vihetnéd.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#19) Somatom válasza ladybug (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem jó. Két hetet vagyok úton. A hagyma eláll a hűtőben, a darálthús nem. Fagyasztani meg nem tudom. Akkor ez a kaja marad a szépidős hétvégékre, amikor fülkén kívül tudok gázon ügyködni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) elessar válasza Somatom (#19) üzenetére


elessar
tag

Löncs-, darálthús-konzerv, esetleg pörköltkonzerv. (Én nem darálthússal, hanem pörkölttel szoktam elkészíteni).

[ Szerkesztve ]

(#21) Somatom válasza elessar (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ennyire nem akarom leadni. "Friss" darálthúshoz bármikor hozzájutok egy Lidl -ben, csak az volt a kérdés, hogy megúszhatom-e a gázon, serpenyőben ügyködést. Azt nem lehet otthagyni úgy, mint a rizsfőzőt és a fülkében nem szeretek ilyet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) Szevam válasza Zolaash (#14) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Azt hittem, hogy joghurtot készítesz.... néztem nagyot, hogy készül nálad a joghurt, de aztán észrevettem, hogy amit írtál az Joghurt kollégának szól :DDD

@Ladybug: Olyan éhes lettem, hogy az nem igaz :D. Tetszik ez az írás :K

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#23) nemlehet válasza Somatom (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha nem tudod megpirítani a marhahúst akkor nyilván nem lesz olyan finom, de amúgy simán meg tudod csinálni. A normális minőségű friss marhahúst nyersen is meg lehet enni minden probléma nélkül, ha 1-2 órát főzöd alacsony hőmérsékleten akkor nem lehet baj vele.
Bár kicsit furcsállom a rizsfőzőt, miért nem slowcooker? Szerintem a rizsfőző nem úgy van tervezve, hogy órákig menjen közel max teljesítményen.
Egy slowcookerben aztán tényleg minden ilyen ragu-pöri-chili jellegű ételt meg lehet csinálni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) Somatom válasza nemlehet (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Annyi időm nincs, de sztem egykutya. Az enyém univerzális izé. Ha megnyomom a "leves" gombot, akkor alapértelmezetten másfél órára állítja magát. Akkor sztem semmi baja sem lehet egy pöri főzéstől. De, pár év múlva konkrétabban tudok majd nyilatkozni a tartósságáról. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Eastman válasza Somatom (#24) üzenetére


Eastman
őstag

[Agglegényrizs]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) ladybug


ladybug
őstag

Új recept került fel. :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#27) ladybug


ladybug
őstag

Új recept került fel. :B

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28) ladybug


ladybug
őstag

Új recept került fel.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#29) Zolaash válasza joghurt (#15) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Sajt kerül rá elvétve, tejföl csak azután, hogy kivettem a mikróból. Nem szeretem "megsütni" a tejfölt. Kiszárad, nem jó. Ízbeni eltérést én nem vettem észre, de simán lehet, hogy nem vagyok elég ínyenc.

Szevam: LOL

Rip and tear

(#30) ladybug


ladybug
őstag

Új recept került fel.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31) mAtech


mAtech
aktív tag

Kekszgolyó. Hm... Az más néven nem kókuszgolyó?
Bár a mogyoróba való mártogatás már más teszta. :)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#32) Zozo0525


Zozo0525
őstag

De jó kaják, köszönöm :R

(#33) Somatom válasza Zozo0525 (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Én is megtartottam a topikot, de nem akar frissülni. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) ladybug válasza Somatom (#33) üzenetére


ladybug
őstag

Sorry, ma délután nekivetem magamat a recepteknek. A képek már készen vannak.
És végre szabin vagyok.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#35) Somatom válasza ladybug (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Csak vicceltem. Ez a Te blogod, akkor frissíted, amikor akarod. Csak jeleztem, hogy lenne rá igény. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) ladybug válasza Somatom (#35) üzenetére


ladybug
őstag

Ez irtó nagy motiváció és segítség, mert ezzel az infóval nem voltam tisztában. :R

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#37) ladybug


ladybug
őstag

Felkerült 3 új recept

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.