Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum

Wow ember nem gyenge!
Főkapcsoló ezen is van biztosan, volt. Szomorú vége lett! :(

[ Szerkesztve ]

(#2) Lacielvtárs válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azt ki is kapcsoltam, már mint a gyújtás kapcsolót, azt lekapcsoltam, és az sem segített...
de nem volt semmi "élmény"

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3) Stonerice válasza Lacielvtárs (#2) üzenetére


Stonerice
őstag

Számomra ebből az a tanulság, hogy az elektromos kerékpártulajok vigyenek mindig magukkal valami kisebb erővágót, vagy drótvágót (persze szigetelt végűt) amivel még éppen lebírja vágni a a kábel saruját a pólusokról.

Köszönjük hogy megosztod velünk ezt a kellemetlen élményt. :R
Kívánom hogy nyerj a lottón, vagy a benzinkúton egy másik villanybringát.

Fel a fejjel!

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4) Lacielvtárs válasza Stonerice (#3) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm kedves szavaid...
próféta szóljon belőled, azért így is közel jár a károm a 200 ezerhez :O

szerk: egyébként az ötlet nem rossz... ki kellett volna rántanom belőle az akksi packot :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5) Kolondrum válasza Lacielvtárs (#2) üzenetére

Igaz nekem motorom van, benzin égéssel nem rogobó, de abban van egy 20A-es fő bizti, Köze nincs a kulcshoz.

(#6) Stonerice válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Stonerice
őstag

+1

Hogy ez miért nem jutott eszembe?

Pedig minden valamire való elektromos dologban van biztosíték. :K

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#7) Lacielvtárs válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, igazad van de sajnos az akksinál ez már ki volt kötve, hála az előző tulaj sok féle "taknyolásnak"...
hza veszek másikat, csakis kizárólag egy új moci lesz, ha lesz egyáltalán. :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Hát, itt is részvétem a kis villanymotorért :(

Ez lehet, h égi jel, vegyél igazi bicót és gyúrj :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) mickemoto válasza Stonerice (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

Azt hittem azt mondod hogy poroltót vigyenek magukkal.

(#10) Lacielvtárs válasza ViZion (#8) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi Mester... :R
lehet azt kéne, el is gondolkodtam rajta és alszom is hamarosan egyet rája, vagy kettőt :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11) Lacielvtárs válasza mickemoto (#9) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az sem rossz ötlet :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ilyenkor látszik hogy : [link] élő szövet a fémvázon. Terminator : Made in China.

(#13) Lacielvtárs válasza VIPowER (#12) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, ebben is van valami :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14) bagyusz


bagyusz
őstag

Te jó ég, akkor téged láttalak reggel a 79-s buszból. :Y

Mindenesetre , fel a fejjel, lényeg, hogy nem történt nagyobb baj.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lacielvtárs válasza bagyusz (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, nagyon úgy tünik. Milyen kicsi a vilag, főleg Szeged milyen kicsi már...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16) Kolondrum

Az egyen áram szép dolog. Engem munkám során az vesz körül. Amikor az ujjnyi vastag rezek elfröccsennek, mmmmm de szép is az. A nap lfsz a villamos ív fényéhez képest.

(#17) elektrotank


elektrotank
tag

Húha, durva eset, még durvább az, hogy csak az az egy ember ment oda segíteni... jó kis összefogás... csak sejteni tudom mit érzel szeretett motorod íránt, de a legfőbb dolog, hogy senki se sérült meg a tűzben.
Visszatérve, apám is hasonló dolgot érezhetett, amikor megvette szeretett KTM motorját, nagyon sokat dolgozott vele, a komplett váz le lett homokozva, át lett fújva, új gumik, új irányjelzők, tükrök (épített hozzá saját elektronikát is mert a régi rossz volt), a motor is meg volt pöcere csinálva, újra is lett kárpítozva, magyarán a komplett motor fel lett generálozva... aztán sajnos bizonyos gondok miatt meg kellett válnia a motortól. Sajnáltam, mert biztos, hogy nem lehetett könnyű ennyi meló után (mindent maga végzett, egy homokozást csinálták meg melóhelyén meg a kárpitozást bízta szakemberre). Igaz, ez benzines volt.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#18) Kolondrum válasza elektrotank (#17) üzenetére

Az is finom érzés amikor megfekteted. A vegyes érzelmek, hogy balesetem van és a motor és velem mi van. Azt többet nem szeretném, 3 elég volt.

(#19) elektrotank válasza Kolondrum (#18) üzenetére


elektrotank
tag

Azt kívánom többet ne legyen. Ugyanakkor azt se mondtam, hogy nem kell figyelni útközben. Lehet, hogy te figyeltél, de annál jobban kell figyelni, mivel lehet, hogy a veled szembe nem figyel... főleg most, mindenki padlózik aztán árokba köt ki és aki megszerzi a jogsiját, azt hiszi tud vezetni aztán útközben meg több ponton sérti a kreszt... az ilyennek jogsi se kéne. Nekem is volt motorom gyerekkoromban (bár 20 vagyok, nem mondanám magam épp felnőttnek, na de mindegy) egy Romet, igaz, akkoriban csak udvarban használtam, jogsim nem volt, de szerettem amíg volt... de biciklim van és sokmindenben a sebességén és gazdaságán kívül nem különbözik a motortól... azzal csináltam néhány baromságot, hogy finom legyek, de szerencsére nem volt gond... szerencsém volt, hogy figyeltek. De éppen emiatt inkább autók iránt rajongók, lehet, hogy a motorozás király élmény, elismerem, hogy az, de nem véletlen hívják a motorosokat donornak. Azt se mondom, hogy az autóban nem halsz meg, de biztonságosabb helyen vagy, főleg viharok (villám) elől. A lényeg, mindenkinek oda kéne figyelnie, ezt én is megtanultam, de kevesen teszik. Tény, hogy balesetek mindig voltak, vannak és nem vagyok jós, de szerintem a jövőben is lesznek.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#20) Lacielvtárs válasza elektrotank (#17) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& SymbianOS:
Mindkettőtöknek igazuk van.
Ott is hasonló a helyzet, amit leírtál...
Elveszteni az ember keze munkáját, az is szörnyű érzés :(

Más: nekem ia az a bajom alapvetően, hogy megrendült a bizalmam az elektromos motorokban. Amikor mondják emberek hogy itt ott elég egy kábel, meg megég a vezérlése, vagy a drága akksi pack elszáll, vagy felrobban, azért nem gondoltam ilyen látványra, hogy a szemem láttára két méteres lánggal él el a motorom.
Ez volt nekem egy kicsit - nah jó, nagyon - sokkoló látvány és tudat.
De majd meglátjuk mit hoz a jövő, hátha ez Isteni jel volt :)
Tényleg nagyra értékelem az itteni közösséget. Ti már akaratotok ellenére is sokat segítetek nekem, "feldolgozni" az élményt. :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21) Lacielvtárs válasza bagyusz (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mindenesetre , fel a fejjel, lényeg, hogy nem történt nagyobb baj.

én is így gondolom, hogy legalább senkinek nem lett személyi baja... :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22) vadkörte


vadkörte
addikt

Nézd a dolog jó oldalát:
Élsz és nem égtél össze.

Az elektromos bicajokról/motorokról:
GYŰLÖLÖM ŐKET! Egy pöcsköszörű robogót, mopedet lehet hallani, ezeknek a vackoknak semmi hangjuk sincs. Mellette a legtöbb tulajdonosa felelőtlen a legtöbb esetben megy összevissza, mint a chemotoxos légy. Pár éve, az azóta már szomoró halált halt akkori kocsimmal 1 nap alatt két öreglányt sikerült majdnem elsatíroznom. Az egyik megállni, a másik körülnézni felejtett el.

Mellesleg igen nagyméretű tüskés lóf***z a kedves autóstársak alfelébe is! 2-5.000 Ft egy 1Kg-os ABC kézi porral oltó. Fogjuk már fel! Életet és tulajdont menthet! Az elején simán megfogható lett volna vele a kezdődő tűz és akkor a károd sem ekkora lett volna. Nem vélelenül tartok egyet a csomagtartóban. Ha kell szívfájdalom nélkül felhasználom bárki megsegítésére. Sose legyen rá szükségem!!!

(#19) elektrotank:
"...főleg most, mindenki padlózik aztán árokba köt ki és aki megszerzi a jogsiját, azt hiszi tud vezetni aztán útközben meg több ponton sérti a kreszt..."
Ismerős kiscsaj mesélte pár napja, hogy egy 17 éves friss jogsis ismerőse valahol az alföldön egy nyílegyenes szakaszon akasztotta fel magát kocsival együtt egy fára. A kocsiban utazó négy személy közül hárman sérültek meg, ő a sofőr meghalt.

"Tény, hogy balesetek mindig voltak"
Így van. Hibás az a gondolatmenet, hogy balesetek csak másokkal történnek. Hidd el, mások is ezt gondolják. :)

Üdv. V. Körte

(#23) Kolondrum válasza vadkörte (#22) üzenetére

Oda szoktál hatni a motorosnak lámpánál, hogy ne férjen el? ;]

elektrotank! Neked meg gépelek épp másik topicba.

[ Szerkesztve ]

(#24) vadkörte válasza Kolondrum (#23) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem. Úgy állok meg a sávomban, hogy ha jön motoros/biciklis anélkül tudjon elmenni mellettem/beállni mellém, hogy levinné a tükrömet.
Nem, nem a tükröm féltem, csak tisztelem a többi közlekedőt. :P

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#25) Lacielvtárs válasza vadkörte (#22) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, igazad van abban amit írsz.
igaz én mindig is igyekeztem normálisan közlekedni, de tény hogy sok olyan birka ember van aki körültekintés nélkül közlekedik, mintha a pusztában lenne és rajta kívül nincsen más...
tény hogy én imádtam a moci csendességét...
de a világítás, irányjelzőző nálam mindig rendben volt - nem úgy mint némely bicajos társamnál :U
a poroltót meg hidd el, ha ezek után lesz másik - mert azért valami közlekedési eszköz tervben van - akkor én is be fogok szerezni.
nem tudom ezek mekkorák, de a háti tatyóba vagy az ülésbe ha belefér, ott lesz a helye.
valamint biztosítékok ellenőrizve, nem úgy mint ezen mocim esetében.
ha használt lesz, mert engem sem vet fel a pénz :(, akkor is szerelővel átnézetem, és csak akkor veszem meg ha rendben találja, vagy alkudok az árból és újra kábeleztetem...
de meglátjuk mit fog hozni a jövő...
a véleményed nagyra értékelem és így van, nem hagytam ott a bőröm, pedig az is könnyen megtörténhetett volna :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26) Kolondrum válasza vadkörte (#24) üzenetére

:))

(#27) vadkörte válasza Lacielvtárs (#25) üzenetére


vadkörte
addikt

Kb. akkorák, mint egy 1l-es kólásflakon. Talán kicsit kissebbek. LIDL-ben is szokott néha lenni. Valami olasz gyártmányú műanyag szelepes csodálat. Ilyen. A célnak megfelel. Hatalmas összeg, kb. 3.000 Ft. Ha csak annyira elég, hogy megakadályozol egy kezdődő tüzet - értelemszerűen egy több méteres lánggal égő tüzet egy ekkora vacak nem olt el - már megérte.

Üdv. V. Körte

(#28) Lacielvtárs válasza vadkörte (#27) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a képet.
így is van, ha anno lett volna nálam ilyen, akkor lehet nem így alakult volna az egész helyzet.
mert azt a kis lángot még el tudtam volna ilyennel oltani, amikor észleletem a tüzet :K
be fogok szerezni, az már tuti fix, hogy a jövőben ne történjen ilyen vagy ehhez hasonló

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29) ricsi99


ricsi99
addikt

Sajnos ezeknél a gépeknél a sluszkulcs nem áramtalanit. Külön extra kapcsolóval lehet megoldani. 15-30 amperes áram van bennük. Igy egy laza 220v os kábelt is probléma nélkül elfustol. Nekem is füstölt már el igy kábel egy kis felverődő víztől. Én utána olvastam, építettem be a kapcsolot.
Sajnálom a mocid, én is kedvelem az enyémet. .. full igénytelen csendes gép.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.