Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freeknight


freeknight
őstag

Jól is tetted, hogy nem ütöttél vissza, akkor az önélzetes kis latolnak állt volna felljebb és 100, hogy kihívja a rendőröket, és csak a bajod lett volna belőle.
Nekem mindig zárja a központizár az autót út közben is automatikusan, ilyen esetben nagyon jól jön, meg a gta-módszer ellen is véd.
Persze van ismerősöm, aki ilyen helyzetekre elrettentésképp egy szép kis lefűrészelt ólom baseballütőt tart az ülés alatt :D . Ez Miskolcon érthető is, volt már hasonló esete nem ma barnultakkal, de nagyon hamar elcsendesedtek, amikor a haver meglóbálta a szerszámot :D

Egyébként miért nem dobod fel a patkányt a rendőröknél? Hadd szarja össze pár hónapig a bíróságon, hátha tanul egy kis jómodort az állatja.

(#2) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sajnos nem ez az első ilyen a világban.

Az ilyet hagyni kell, had menjen, és levonni a tanúlságot, zárd magadra az ajtót.

Feljelentést is tehetsz rendszám alapján.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) kymco válasza freeknight (#1) üzenetére


kymco
veterán

Feleségem is kérdezte, hogy miért nem jelentem fel... Nem tudom pontosan, talán akarok rendőrségre járni, nem tudom igazolni, hogy megvert, bár volt mögöttünk autós, nem vettem fel vele a kapcsolatot, nincs tanú.. egy ember állítása egy másikéval szemben. Az ütés helye még érzékeny, de nem nagyon látható... látleletet sem vetettem fel tegnap...
Nem akarok az időmből erre a történetre sokkal többet pazarolni, mint, amennyi eddig is ráment...

www.refujvaros.hu

(#4) kymco válasza sketchifun (#2) üzenetére


kymco
veterán

Utólag arra gondoltam, hogy jobb, hogy nem volt zárva az ajtó, talán a kocsimat is megrongálta volna tehetetlenségében... ez pedig végképp nem hiányzott volna...

www.refujvaros.hu

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Az ilyen esetek ellen lesz majd a kocsim an fedélzeti kamera... vonják be az ilyeneknek a jogsiját egy életre és kapjon minimum felfüggesztettet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenkinek van egy első ilyen, utána ahogy feldolgozod, tudod, hogy ilyet többet nem engedsz meg, máskor észnél leszel. Ahogy alapesetben csak egyszer lehetsz bárányhimlős, ha még egyszer így viselkednek veled, ki fogsz állni magadért.
Az illetőt jelentsd fel, az is segíti a lelki felépülésedet valamint mások áldozattá válását akadályozza, ha az illetőt csak kihallgatják, onnan tovább sem megy az ügy, akkor is.

SIKK-es indulás már a múlté: kamera, központi zár, önvédelmi eszközök meglétének és működésének ellenőrzése javallott.

Egyik tanárom mesélte pár hete, hogy a szentendrei úton bevágott elé egy autó, leszorította, vezető kiszállt, leverte a tükröt és szó nélkül visszaült. A kislánya végignézte egy mukk nélkül, de azóta éjjel bepisil, rémálmai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hieronymus válasza freeknight (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az egyik kereszteződésben pirosat kaptam, majd azt láttam, hogy a velem szemben lévő sávban álló autók (kettő vagy három) irány jelezve balra szeretnének kanyarodni, de nekik is piros volt a lámpa. Amikor mindannyiunknak bezöldült elengedtem őket, mert úgyis állok."

De miért?

Komolyan kérdezem, mert nem értem. A kereszteződésen áthaladás sorrendjét szabályozza a KRESZ. Ennek megfelelően kell közlekedni.
Nem azért, mert egy idegbeteg őrült vezet mögötted és bemos egyet. Hanem azért, mert a többi, mögötted közlekedő járművel tolsz ki. A saját elsőbbségedről csak egy esetben kell illetve érdemes lemondani.
Ha minden közlekedő gyorsabban tudja elhagyni az adott kereszteződést. Bele értve téged is.

Például szűk utcába akarsz bekanyarodni, miközben egy másik onnan szeretne kihajtani és nincs hely mellette bekanyarodnod. Ha nem engeded ki, ott várhatsz napestig, hiába van elsőbbséged. Ilyen helyzetben mindig, más esetben soha.
Három autóval előttem tuszkolt már át gyalogost a piros jelzésen egy vezető. Én meg még a kereszteződés közepén, miközben zöld hullámra érkeztek az oldalról jövők, legalább hatvannal, mert annyi megengedett azon az útszakaszon. Némi halálfélelem mellett nyomtam a dudát, meg az előttem álló is.

Ha a gyalogosokat engeded el, az OK és nem piroson tuszkolod át őket a másik oldalra. Erre lehet készülni, látom előre a helyzetet. Ha a zöld jelzésre nem indulsz el, az nem OK.

A balesetek és ütközések egy jelentős része, hasonló problémákra vezethető vissza. Valaki nem kiszámítható és elvárható módon közlekedik.

Mindenek ellenére, remélem látleletet csináltattál és feljelentetted azt a barmot.
A rendszámot meg tüntesd el, mert ezért perelhetnek téged.
Az meg teljes összeomlás, ha megvernek, fel sem jelentetted és még kártérítést is fizetned kell.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A keresztényi erények a valós világban sikertelennek bizonyulnak nagyon sok esetben. Az embert fel kellett volna jelenteni, és azonnal látleleteztetni kellett volna.
De ami jobb: kiszállni, és egy makarenkóival elintézni. Persze értem én , nem olyan sok ember. De ott tartunk hogy aki nem erőszakos azt bedarálják.

Az önvédelmi fegyverekkel nem értek egyet, ahogyan a kamerával sem, bár utóbbi lehet szükséges rossz.

Nekem baromi nagy szerencsém van. Nagydarab (100+ kg), tüsi hajú, medveszakállas és igen rossz arcú ember vagyok. Ha ez nem lenne elég, passzívan vezetek, egy nagy hodályt. Nem volt még példa arra hogy valaki izmozott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Ilyet azert ne csinaljunk, telezoldnel majd ok varnak, ez abszurd, hogy allva maradsz es elengeded oket. Max egy kihalt faluban ahol nincs forgalom, varosban ha allnak mogotted indulj el te is. Masreszt ne dudalj es ne mutogass vissza. Tenyleg jol megnyugtattad magad, hogy ember maradtal, csak epp joreszt te provokaltad ki a dolgot. Eleve nem tokolok ha zold lesz es egyenest haladok, nem dudalok vissza es foleg nem mutatok vissza a parasztnak. Nyilvan egyben az egesz sem ok valakit megutni, de ne is hergeljuk az agyhalottakat mert hamar ez a vege. Feljelenteni felesleges, nem fogod tudni bizonyitani.

[ Szerkesztve ]

(#10) #39306496


#39306496
törölt tag

Semmi olyan nem történt, ami miatt ez a középkorú ember egy másik embert, akit nem is ismer, fizikailag bántalmazzon. Hogy jön ehhez? Ki sem szálltam a kocsiból, nem is csatoltam ki az övemet... nem jelentettem veszélyt a számára... nem védekezésből tette, csak az agresszióját vezette le rajtam.
Nem érted, hogy milyen logikai útvonalon jutott el az ürge a döntésig hogy kiszálljon és agresszívoskodjon, mert te kultúrált ember vagy, és nincs benned olyan logikai ösvény amit az őáltal átélt események életrehívnának. Szerintem azért lepődtél meg, mert tévesen úgy gondoltad a másik emberről, hogy hasonlóképpen van bekötve az agya mint a tied.
Biztosan nehéz lehetett a helyzetedben, én is voltam hasonló cipőben, úgy mint az emberek jórésze, de szerintem ha támadás ér valakit, és nincs totálisan ledermedve, érdemes lenne rögtön retorziót venni és kiállni magáért, megvédeni saját magát. Egy monokli elmúlik belátható időn belül, de a lelkiismeretfurdalás és a szégyenérzet hogy nem tud az ember saját magára számítani, egy életre ott maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#11) #78687232 válasza Lauda (#9) üzenetére


#78687232
törölt tag

Olyan hülyeségeket tudsz mindig írni. Ne haragudj, nem beszólni akartam csak mióta olvasom a logoutot, te tűnsz a legnagyobb trollnak.

(#12) Lauda válasza #78687232 (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ebben pont nincs hulyeseg, bar te biztos maskepp gondolkodsz. En nem szoktam szepiteni a velemenyem, hogy tetszen a tomegnek, mert nem erdekel, hogy tetszik-e nekik. Valoszinu ettol erzed, hogy trollkodom.

(#13) #51736960 válasza #78687232 (#11) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem troll, alapból ilyen :)
Ettől függetlenül most (kivételesen) egyetértek vele.

(#14) Mr X válasza Lauda (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Miért lenne abszurd? Nagyon sok olyan elbaltázott kereszteződés van, ahol a balra kanyarodóknak egyszerre van zöld a szemből egyenesen haladókkal, és egyszerre is kapnak pirosat. Ha forgalom is akad azon az úton (akad), akkor a balra kanyarodó már eleve nagyon sárgánál tud lefordulni, vagy még akkor sem. Ergo, ha nem lenne pár előzékeny ember, aki esetleg ismeri is az adott kereszteződést, 0 és 1 közötti számú autó tudna szabályosan balra kanyarodni. 10 másodpercbe meg senki ne akarjon már belehalni.

A bejegyzéshez:

Engem egyszer "kergetett meg" egy BMW, mert rá mertem dudálni, hogy a külső sávot használta parkolónak. Azóta az oldalzsebben ott pihen a célszerszám.

(#15) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Azert alakult igy, mert nincs rutinod hasonlo helyzet kezelesere. Nem is gyakoroltal hasonlora. Konfortzonan kivul volt a szituacio.

Lehet egyfajta kognitiv disszonancia allapotaban vagy. Valahogy racionalizalni kell. Ezert bunteted magad, te vagy a hibas igaz? Ki mas lenne? :)

Nem ismeretlen ez az allapot, tizenevesen volt hasonlo, csak akkor ennel jobban elpicsaztak. Lenyegtelen, ugyanigy ereztem magam.

Az elso hozzaszolas realitasaval nem ertek egyett. Mi lesz a kovetkezo, lehuzod a gatyad es kitolod a popod hogy magaeva tegyek vagy mi? Nem ertem hogy lehet igy racionalizalni.

Ha tetszik ha nem, ha azt gyakorlod, hogy az ilyen szituaciokban megadd magad akkor ebben leszel jo. Az elet mas teruleten is ugyanigy fogsz cselekedni ha azon a teruleten hasonlo hordereju kihivassal talalkozol. Abban leszunk jok amit gyakorlunk. Az idegrendszer csodaja. Szerintem nem ezt kell gyakorolni.

Elso gondolatom a gazspre. Lefujod es otthagyod. Tarolhatsz a kocsiban is egyet. Masodik, a hoszabb tavu megterules, hogy Krav-Maga. Ez nem kuzdosport. Ez pont a hasonlo szituaciok kezelesere talaltak ki. Felismerd idoben, hogy megelozd vagy kezeld es utana epsegben erj haza.

Nem Te vagy a hibas mert egy szociopata nem akarja betartani az egyutteles alapveto szabalyait. Bizony akadhatnak olyan helyzetek, mint most itt, hogy egyedul vagy. Fejleszteni kell a kompetenciakat, ennyi.

(#16) bitpork válasza RexMaximus (#15) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ennyire ne. Tarolni a kocsival?! Ugyan már.

A krav-maga meg ugyanolyan mint bármilyen más kézzel-lábbal hadonászó vicceskedés. Elég egyszer összefutni egy emberrel aki vörös ködöt lát csak, ott lehet varázsolni, nem lesz jó vége - magam is tapasztaltam ezt. (mondom ezt úgy hogy több mint 10 évig aktívan űztem akár egyidejűleg több küzdősportot is)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17) bambano


bambano
titán

ott hibáztál, hogy nem volt konzekvens a magatartásod. ha beintesz valakinek, számíts rá, hogy kiugrik és pofánver. ha nem akarod, hogy megüssön, ne ints be neki.

tehát vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik, mint láthatod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bambano válasza bitpork (#8) üzenetére


bambano
titán

elméletben szép gondolat, hogy fel kell jelenteni, gyakorlatban meg elhajtják a rendőrségről bizonyíthatóság hiányában. ha minden áron rendőrséget akarsz, akkor bele kell hajtani hátulról a kocsijába, és akkor van rendőrségre tartozó helyzet.

persze normálisabb vidékeken ez egy ritka barom ötlet, de ez van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) RexMaximus válasza bitpork (#16) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem tudom nekem valaszolsz e. Kocsival tarolast nem irtam. Teljes mertekben ellenkezik azzal amit osszefoglaltam.

Ne haragudj, de aszerint amit irtal a krav-magarol ugy gondolom nem infomalodtal rola. Ezt a neten megteheted.

De ha ennyire komoly kuzdosport multad van (nekem kb fele volt csak meg :) ) akkor valoszinuleg ismered - Ot, neki ez a velemenye errol

De igazabol magyar anyag is van rola - link

Gyakran felbukannak hasonlo velemenyek, hogy varazslas meg egyebb mendemondak. Ma gyakorlatilag mindenki hozzajuk megy tanulni. Lehet amerikai, lehet francia oda mennek. Nem is ertem ezeket a velemenyeket, foleg az inetrnet koraban amikor eleg gyorsan kiderul mi a kamu vagy mi nem.

Ennek a civil vonala is hasonlo minoseget kepvisel - nyilvan mas cellal. Az ilyen szituaciok kezelesere talaltak ki.

De van itt amugy kuzdosport topik, ahol a regebbi komentekbol lehet mazsolazni. Ott mar parszor kitargyaltak ez. De a kuzdosport az mas.

(#20) bitpork válasza bambano (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Budapesten mennyi köztéri kamera van? Vagy illetéktelenül közteret is rögzítő? Szerintem csak körül kell a történés helyén nézni és kis szerencsével lesz ott valami.

(#19) RexMaximus
A kocsis tarolást az ékezet miatt néztem be, bocsánatot kérek. A küzdősportok terén meg ilyen olyan videók és az edzésen előforduló helyzetek alapján megítélni valós helyzeteket elég meddő dolog. Én akkor tanultam meg amikor 8 év kick-box (ezzel egy időben jártam ninpo-ra), majd 3 év kendo után segíteni akartam szétválasztani két srácot az utcán, aminek az lett a vége hogy minden tudásommal eltörtem pár ujját meg sikerült seggre ültetnem, de felállt és úgy mellbe vágott a másik kezével hogy a szegycsontom kettérepedt hosszában.

Szóval lehet győzködni , de értelmetlen a reklámot nyomni. (azt is megjegyzem h a kick-boxot egy rendőrtől tanultuk, aki nem csak sportra, hanem szakmai tapasztalatok alapján is próbált minket instruálni) :R
Természetesen nem a krav-mag-t akarom leszólni, meg semmi mást sem, de az élet nem úgy működik mint a filmekben.

(#21) dugø
Miért dugö a neved? :U Oh persze mindenre van példa és ellen példa.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) dugo_ válasza bitpork (#20) üzenetére


dugo_
veterán

Jaja, nálam is sokat ért, hogy minden esemény a térfigyelő alatt történt, amikor fékezés nélkül elgázolt egy taxis fasz, majd kipattanva elkezdett fojtogatni, mondván, hogy miért megyek neki az autójának (!!). Természetesen sose került elő a felvétel. :D

Abból 10 hónap bíróság lett, azóta viszont beérem sima tükörtöréssel és tovalibbenéssel. Fog a tököm egy évig fix programot csinálni egy fasz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) RexMaximus válasza bitpork (#20) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A belvarosban, a bulinegyedben par eve megprobaltak feltorni az uzlethelysegunket. Nem sikerult de reggel amikor felfedeztuk a dolgot rendort hivtunk. El lehetet dumalgatni veluk, nos allitasuk szerint nem az a kerdes hany kamera van, hanem, hogy mennyi mukodik beloluk :)

Igen, gyakran mas kiosztasu billt. hasznaluk igy ekkezet nelkul tudok igazan gepelni. Sorry.

Visszaterva a Kravra. Ez egy informatikai oldal. Informatikaban, leginkabb adatok alapjan dontunk. Ha ezt a kerdest ugyigy megkozelittem akkor arra jutok, hogy az adatok a velemenyed ellen szolnak. Ez van.

Akit meg erdekel, de szerintem igazabol a legtobb kerdesben igy kell tenni - gyujtson adatokat. Na ez a jo ebben a korban, az nem is olyan nehez :)

(#23) Hieronymus válasza RexMaximus (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bele néztem néhány krav-maga videóba.
Ezzel nincs baj. Pontosabban csak olyanokon segít, akik sok gyakorlás mellett végtelenül precízen tanulják meg a mozdulat sorozatokat.

A helyzet végeredményét jelentősen befolyásolja, hogy mikor kezd el gondolkodni a megtámadott.
A helyzet kezdetén, vajon most mit kellene tenni. Vagy a szituáció végén, hogy pontosan mit csinált. (Mert mindegyik mozdulat automatikus reakció volt az ellenfél mozdulataira. Leginkább a szem mozgására.)

Aki meg eddig eljut, nem fog olajat önteni a tűzre, mutogatással. Sokkal nagyobb az önuralma.

(#17) bambano: "...vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik...

Ezt elkérem aláírásnak!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) bitpork válasza RexMaximus (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt feltételezni, hogy a rendőr tapasztalatai (a falunkba már csak valami tizen év szolgálat után helyezték körzeti megszívottnak, de voltak azért desznyóvágások ahol oda kellett tennie magát - egy ilyenben pl megölték édesapán unokatesóját) kevésbé voltak ... alkalmasak az önvédelemre, nagyon erős.
Tucat stílust lehet keríteni és mind "az életre" készít fel, de egyik sem működik igazán hatásosan ha egy dühöngővel állsz szemben. Nem csak engem vertek el, de (és ezzel nem dicsekedni akarok, de hátha vki okul belőle) engem már gimiben az iskola orvosa elküldött pszichiáterhez, mert volt olyan hogy puszta kézzel szétcsaptam egy asztallapot, meg bizony egy oktatóra ráborítottam az asztalt. Annyit értem el vele hogy van több részleges ínszalag szakadásom , meg düh-kontroll tréningre kellett mennem oktatási időben. Ezt segített egyenesbe rakni pl a küzdősport.
Egy szó mint száz: azon a pár mesteren kívül akik napi 8-12 órán át gyakorolnak, senkinek nem ad páncélt és sérthetetlenséget semmilyen küzdősport. Ezt keserű lecke megtanulni. A mesterek mellett meg nem szívesen élnék mert egy tüsszentés miatt gordiuszi csomót köt az emberre reflexből :D
Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) RexMaximus válasza bitpork (#24) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Mesterekrol leggyakrabban a harcmuveszek jutnak az eszembe. Akiknel kiderul, hogy a harc muveles nelkul mesterei a harcmuveszetnek :D

Jo sok ilyen onjelolt oktato volt a kilencvenes evekben :)

(#26) kmisi99


kmisi99
addikt

Munkatársam hasonlóan járt, nagydarab kopasz csávó. A csávó kezdte, beköpött az ablakon. Az volt a gond, hogy mire kiértek a rendőrök munkatársam állt nyerésre.

(#27) RexMaximus válasza Hieronymus (#23) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Erre gondoltam rutin allatt. Gyakorolni kell akkor mukodik. Itt sincs igyen semmi. De ezzel el van tudva a mozgas is foleg ha passziv eletmodot folytat az illeto.

Maskep reagalsz az igerekre, kevesbe lesznek hasonlo intuicio alapu megnyilvanosulasaid az biztos.

En pl 35 eves vagyok, es autobol dudalo, eroskodo betyar egyaltalan nem erdekel. Mosolygok ra, attol meg meg jobban dudal. Vagy elbeszelgetek vele, hogy ertekelm az erdeklodeset de ne haragudjon, nem az esetem meg hasonlok. Kizokennek.

Dudalas az asszonyt ingerli, en nyugtatom, hogy minek foglalkozik bohocokkal :)

Node a masik, hogy ezek az "utcai" harcosok felmerik, hogy szerintuk gyenge e a masik es csak akkor szaldogalnak ki a kocsibol. Igazabol nekem autos osszecsapas sose jutott el eddig. Picit atlag feletti parametereim vannak lehet ulve is latszik valami belole. Nem tudom.

De gazspre meg teleszkopos elemlampam igy is van.

(#28) mephi666


mephi666
nagyúr

rám reggel km-eken keresztül tapadt egy barom daewoo matiz-al... (szó szerint méterrel jött végig mögöttem) pedig nem mentem lassan városban (60-nal), egyik szakaszon le is villogott... nem tudom, mit gondolt, hova menjek 2sávos úton? az árokba, hogy el tudjon menni? aztán ahogy alkalma adódott, előzött és tépett tovább vagy 90-el... az ilyen komplexusos, frusztrált embereknek nem lenne helye az utakon :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) adapter07


adapter07
csendes tag

Az ilyen helyzetek fokozatosan eszkalálódnak erőszakká. Ha nem dudálsz rá, ez az egész nem történik meg. 30 év vezetési tapasztalat alapján mondom, hogy türelemmel és önuralommal a legtöbb veszélyes szituáció kialakulása megelőzhető. Ha mégis erőszakig fajul a dolog, akkor gáz spray és azután spuri.

(#30) Freiherr válasza bambano (#17) üzenetére


Freiherr
őstag

Az agresszív nyúl esete,ez qrwajó 😀

XXX

(#31) Chaser válasza bitpork (#24) üzenetére


Chaser
titán

nem kell ott 8-12 órázni, de aki rendszeresen edz, és nem csak teremben, hanem versenyez, pláne "fű alatt", és mondjuk thai box a fő irányvonal hát olyannal nem jó összezördülni:d nem az fáj legjobban ha pofán vernek vagy gyomron rúgnak, az csak a legalja ( :
egyébként meg bárki bekaphat olyan ütést/rúgást, akármilyen gyakorlott/edzett, hogy padlózik tőle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) bitpork válasza Chaser (#31) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát, legyen így akkor :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szèp dolog a harcművèszet, de azèrt egy ilyen helyzetben nem sokat èr autóban bekötve... Bár valóban jobban felkèszült az ember, ha edzèsen már megütik párszor. A támadó meg valszeg vègig sem gondolta a dolgot, az ilyenek nem szokták

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Az orosz road rage videókban a spray tűnik az egyetlen hasznos fegyvernek amivel ülő helyzetben, bekötve is el lehet üzni az agresszort, bármekkora is a testi fölénye. Általában hirtelen a szemükhöz kapnak mindkét kézzel, így a tükröt sem tudják letörni. Sajnos Budapesten is egyre gyakrabban látok ilyen agrasszív barmokat. Lehet ideje lenne bekamerázni a kocsimat.

(#35) bambano válasza Hintalow (#33) üzenetére


bambano
titán

"azèrt egy ilyen helyzetben nem sokat èr autóban bekötve...": én is ezt emlegettem. ha beintek, és látom, hogy megáll előttem, akkor nem állok meg mögötte nyitott ajtóval, bekötött övvel. tehát vagy kikerülöm és otthagyom, vagy magamra zárom az ajtót, vagy kiszállok én is, hogy ne akadályozzon az autó a védekezésben és ne legyek lekötve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) ncc1701


ncc1701
veterán

Legközelebb, mikor látod, h kiszáll, szállj ki magad is. Vagy ha lekéstél róla, akkor az övet mindenképp kösd ki, és mikorra a kocsi mellé ér, h feltépje az ajtód, lökd neki teljes erőből, ezzel elfoglalja magát. Majd kiugrasz, és jobb esetben kicsit rugdoshatod a földön. Ne légy életkeptelen mamlasz, védd meg magad.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként ha 48 éves koráig megúszta az ilyen konfliktusokat, valamit mégiscsak jól csinált az életben.

(#38) Habugi válasza Kalandor (#37) üzenetére


Habugi
addikt

Nem nevezném normálisnak azt sem h valakit közel 50éves korára még sosem ütöttek meg ököllel.

Ezen minimum gyermekkorában átesik a többség.
Nyilván nem azt mondom hogy mindenki hasonló barom legyen mint az a majom amelyik kezet emelt kymcora, pusztán azért tulajdonítok ennek jelentőséget most mert ha adott esetben 10-20-30évvel ezelőtt legalább egyszer lett volna egy pofonváltás, mindegy miért, akkor most nem úgy kezdte volna el feldolgozni a történteket magában ahogy.

Nyilván a maflás ugyan úgy bement volna de nem maradt volna a kocsiban utána, mert pártizen éve már lepörgött volna az a tűzkeresztség ami fejben úgy hangzik h há' vazze engem most pofánvágtak vissza kéne ütni.. és nem blokkolt volna le miatta. Még egy mérsékelt verés is jobb annál mint ami elég szerencsétlen módon lezajlott, mert úgy legalább utólag megvan a tudat hogy az ember kiállt magáért.

Ehhez viszont át kell esni az elsőn, nem, nem 48éves korban.. :(

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39) Kalandor válasza Habugi (#38) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A beintésnél hibázott, valószínűleg megint megúszta volna. De azért van valami bámulatos abban, hogy valaki ezt 48 éves koráig megúszta. Lehet, hogy egy másik országban egész életében megússza.

A többit már leírtam én is itt.

[ Szerkesztve ]

(#40) Habugi válasza Kalandor (#39) üzenetére


Habugi
addikt

Oh basszus, a linkelt post nekem teljesen kimaradt.

+1

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41) kymco válasza Kalandor (#6) üzenetére


kymco
veterán

Együtt tudok érezni a tanároddal, és nagyon sajnálom a gyerekét.

www.refujvaros.hu

(#42) mephi666


mephi666
nagyúr

munkatársammal pár hónapja az alábbi esett meg: (fb-járól másolom a sztorit)

"Furi egy világban élünk :-( . A Lidl melletti parkolóból, index nélkül, féktávon belül elém hajtott egy apuka, a hátsó ülésen a gyerekével. Egy laza dudaszóval jeleztem neki, hogy én is itt vagyok (mert ugye látni nem látott, gondoltam, hallani azért csak hall)! Hirtelen befékezett, megállt és odajött a lehúzott ablakomhoz. Egy kissé ideges volt és beütött a kocsiba. Erre kiszálltam és tettlegességig fajult a dolog. Szerencsémre én voltam a józanabb, ezért én kaptam egyet. Mire lefogtam a csávót és hangosan beszéltem vele, hogy nyugodjon le és húzzon a ..csába. Visszatoltam a kocsijához és mondtam neki, hogy gyönyörű példát mutat a gyerekének. Ekkor már jó sokan álltak körülöttünk. Végül elhúzott, majd én is beültem az kocsimba és el tudtam menni... A látleleten már túl vagyok…"

...nem tudom, de elég gáz, hogy valaki f@sz az úton, megjegyzi neki a másik dudával/fénykürttek/nemzetközi jelzéssel és erre neki áll feljebb és tettlegességig megy :U el tudom képzelni, hogy az ilyen direkt keresi az alkalmat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) bitpork válasza mephi666 (#42) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az esetek többségében nincs szó adrenalinhajhász verekedést kereső emberről. Csak ez az utolsó csepp. Nem a szavazócédulán, hanem ököllel teszi le a voksát. A kis embernek -fantázia és erőforrás híján- nincs nagyon lehetősége máshogy levezetni a feszültséget. Szerintem.

MOD

Én anno amikor kendo-ra jártam nagyon élveztem hogy van védőfelszerelés: bárkit oda tudtam képzelni aki felidegesített és minden erőmet beleadva vezettem le a felgyülemlett feszültséget.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44) mephi666 válasza bitpork (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

vannak sz@r napjai minden embernek, amikor sorban összejön minden, de ilyenkor ha hülyeséget csinálok, eszembe nem jut nekimenni annak, aki ezt megjegyzi... ezeket simán kezeltetni kellene, hogy mit kezdjen az indulataival...

ui: ja, amit írsz, a küzdősport tényleg jó arra, hogy önfegyelmet tanuljon az ember és levezesse a feszültséget és felesleges energiáit... :K akinél meg közúton kikapcsol a racionális gondolkodás és reflexből tettlegességgel válaszol, azt mi tartja vissza, hogy pl ne szorítsa az árokba a másikat? simán közveszélyesek az ilyenek és kezelésre szorulnak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) bitpork válasza mephi666 (#44) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem tudom kategorikusan elítélni a verekedőt mert nem tudom mi vele a helyzet. Lehet hogy annyi minden (haláleset, utcára kerülés stb) összejött neki, hogy az a csoda még nem hajtott a Dunának.
Persze nem értek egyet azzal ahogy reagál, de minden történetnek 2 oldala van.

Nem ide tartozik, de soha ne igyatok lejárt, kakaóízű tejitalt :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46) kymco


kymco
veterán

Végigolvastam a hozzászólásaitokat. Van, amivel egyetértek és vannak dolgok, amivel vitatkozok.
Bemutattam a bemutatására, hiba volt... nem vagyok tökéletes. Sőt megvallom, hogy időnként még szitkozódom is vezetés közben... nem nagyon, nem begőzölve, de időnként megteszem... de ez szerintem nem lehet ok a verbális eszközökkel kiegészülő nonverbális erőszakra. Lehet hibáztatni, de ki közületek az, aki életében mindig mindent helyesen tett?
Nem akarom kimagyarázni magam, de nem fogadom el azt az álláspontot, hogy aki visszamutat ne csodálkozzon azon, ha beleöklöznek a képébe... Ez azt jelenti, hogy ez társadalmilag elfogadott, bevett dolog, amin nem lehet és nem is érdemes változtatni... Ez nekem hasonló ahhoz, mikor azt a lányt hibáztatjuk, akit megerőszakoltak, mert lengén öltözött...
Hogy ebből tanultam, és nem fogok mutogatni? Nem tudom... nem vagyok büszke arra, hogy bemutattam, de NEM a következmények miatt, hanem csak amúgy, nem tartom helyes viselkedésnek...
Az út kétszer egysávos volt. A hülye kereszteződésben a szemben haladó akkor kanyarodhat le, ha a pirosnál feltorlódott autósor már elment, és a mögötte egyenesen haladni akaró kénytelen kivárni az előtte álló szerencsétlen manőverét...
Sokszor kerültem már hasonló helyzetbe, és vártam, vártam, amíg egy-egy autós megkönyörült, villogott, megállt és elengedett. És ezzel a mögöttem feltorlódó egyenesen haladóknak is segített... Valaki megállt... én pedig akkor és ott már álltam... nem volt szabálytalan az előzékenységem...
A nyusziságról: Sokszor lepergett előttem, hogy mit miért tettem vagy nem tettem. És hálás vagyok, hogy nem ragadott el az indulat, hálás vagyok a biztonsági övnek, annak, hogy nem zártam le a kicsit a központi zárral ... max az fáj, hogy lehettem volna rátermettebb, és elhúzhattam volna mellette ... bár félek, hogy abból autós üldözés, és masszív anyagi kár lett volna.
Nagy kérdés, hogy máskor mit teszek ilyen esetben... nem tudom, de megírom :)
Már nem szégyellem magam, hogy nem kezdem verekedni. Kívülről látom zavarodottságom, talán legközelebb nem leszek így leblokkolva, és merek, tudok határozott, de higgadt maradni...

Az elkövetőről. Nem haragsom rá, nem hajt a bosszúvágy, nem akarok neki rosszat. Visszaemlékezve az írásomra, nem is minősítettem igazán... és ehhez nem kellett megerőltetnem magam... Ez engem is meglep, de örülök neki... Több vagyok az esemény után, mint előtte.

Nem akarok rendőrséget, nem akarok hónapokig ezzel foglalkozni, a történetünket meghallgatók szemét fürkészni, hogy kettőnk közül kinek hisznek...

Én azzal, hogy leírtam, kiírtam magamból, meg is könnyebbültem. :)

www.refujvaros.hu

(#47) bitpork válasza kymco (#46) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az áldozathibáztatás nem megoldás majdnem semmilyen helyzetre mert vannak esetek amikor nem lehet eldönteni hogy ki-ki. Ez is ilyen. ( a megerőszakolós példa ide szerintem nem illik, mert más történt. Vagy...)

A visszamutatást meg kár mosdatni, mert minden úgy szokott kezdődni h a másik visszaütött. Te vallásos vagy, ha jól rémlik van egy olyan hagyomány h tartsd oda a másik orcádat. Ha nem is vesszük szigorúan, egy dolgot megmutat: nem kell leereszkedni olyan szintre amit nem érzünk magunkénak. Emellett több indok is szól. Pl hogy a leereszkedés neked egy új terület, amíg másik fél a rutinjával már könnyen lenyom. Vagy hogy mindig van erősebb.
Szerintem az is alapvető hogy más hülyesége miatt nem állok magamon bosszút azzal h idegeskedem. A párom anyósból simán át szokott nyúlni nyomni a dudát amikor én csak mosolygok egy helyzeten. Ekkor eszébe szoktam juttatni, hogy ha most nem is eszkalálódik, de a kocsit reggel megtalálhatjuk még kiszurkált kerekekkel...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48) Kalandor válasza kymco (#46) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sőt megvallom, hogy időnként még szitkozódom is vezetés közben...
Legújabb testamentum Sofőrök cselekedetei 15.6: "Aki nem káromkodik vezetés közben, nem is figyel a forgalomra."

Én nem vádollak semmivel és a másik fél felelőssége sem a tiéd, csak kihívtad a sorsot a bemutatással.

Több vagyok az esemény után, mint előtte.
Ez fontos.

a történetünket meghallgatók szemét fürkészni, hogy kettőnk közül kinek hisznek...
Aki már odakerül, hogy ilyen jegyzőkönyvet felvehet, az már egy kiégett rendőr és maximum fél óra nettó, átlátszó hazudozáson emelkedik meg a pulzusa, rezignáltan felveszi szépen a vallomásod és kész. Feltehetőleg semmi nem történne, pár hónap után kapnál egy megszüntető határozatot és kész.

(#49) #20655360


#20655360
törölt tag

Ismerem az érzést, csak velem 12 éves koromban esett meg. (a szemüveglencsémet 10m-rel arrébb találtam meg xd) Nincsen semmi probléma, hirtelen jött, nem volt tapasztalatod, lefagytál.
Majd legközelebb. :DDD

Sajnos tele az ország frusztrált emberekkel.

(#50) kymco válasza bitpork (#47) üzenetére


kymco
veterán

Sajnálom, hogy úgy látszik mosakodom a mutogatás miatt.. Nem vagyok büszke rá.. De vannak más dolgok is amikre nem vagyok... Nem dicsekszem vele, csak tudomásul veszem, higy van még mit dolgoznia rajtam az Istennek.

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.