Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Azert alakult igy, mert nincs rutinod hasonlo helyzet kezelesere. Nem is gyakoroltal hasonlora. Konfortzonan kivul volt a szituacio.

Lehet egyfajta kognitiv disszonancia allapotaban vagy. Valahogy racionalizalni kell. Ezert bunteted magad, te vagy a hibas igaz? Ki mas lenne? :)

Nem ismeretlen ez az allapot, tizenevesen volt hasonlo, csak akkor ennel jobban elpicsaztak. Lenyegtelen, ugyanigy ereztem magam.

Az elso hozzaszolas realitasaval nem ertek egyett. Mi lesz a kovetkezo, lehuzod a gatyad es kitolod a popod hogy magaeva tegyek vagy mi? Nem ertem hogy lehet igy racionalizalni.

Ha tetszik ha nem, ha azt gyakorlod, hogy az ilyen szituaciokban megadd magad akkor ebben leszel jo. Az elet mas teruleten is ugyanigy fogsz cselekedni ha azon a teruleten hasonlo hordereju kihivassal talalkozol. Abban leszunk jok amit gyakorlunk. Az idegrendszer csodaja. Szerintem nem ezt kell gyakorolni.

Elso gondolatom a gazspre. Lefujod es otthagyod. Tarolhatsz a kocsiban is egyet. Masodik, a hoszabb tavu megterules, hogy Krav-Maga. Ez nem kuzdosport. Ez pont a hasonlo szituaciok kezelesere talaltak ki. Felismerd idoben, hogy megelozd vagy kezeld es utana epsegben erj haza.

Nem Te vagy a hibas mert egy szociopata nem akarja betartani az egyutteles alapveto szabalyait. Bizony akadhatnak olyan helyzetek, mint most itt, hogy egyedul vagy. Fejleszteni kell a kompetenciakat, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.