Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Pékségek ahol divattá vált, hogy se a termék nevét és árát nem írják ki :(
Legközelebb tuti végigkérdezek mindent :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#152) icemad válasza kraftxld (#151) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mák b@zdmeg, de nem eladó... ;]

(#153) RandomName válasza shady9027 (#141) üzenetére


RandomName
aktív tag

"Panaszt sokat hallok, de 2-3 éves mobileszköz nem megbízható.
A gyártók 2 évnél tovább nem frissítenek, kivéve Apple termékek "

Igen, Volt ilyen időszak, de szerencsére már nagyjából elmúlt.
Legalábbis nálam a kb 3.5 éves Galaxy S9+ másodtelefonom is 2021 Aug 1 biztonsági szinten van.
Ok, szerintem Android 10-nél frissebbet már nem fog kapni, (8.0.0. volt rajta megjelenéskor) de az a várható élettartam végéig elég is....

Vagyis emiatt azt gondolom, hogy ha tartós terméket szeretnél, akkor fontos a márka, és márkán belül is a kategória kiválasztása.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#154) #90088192


#90088192
törölt tag

Most egy új apróság, nem tudom mivel csaptam el gyomorm, de az biztos, hogy extrém gyors futásra kényszerített. :O

(#155) zitrone88 válasza #90088192 (#154) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Idevág a tegnapi apróságom, amivel igazából minden nap küzdök. Volt egy bevállt nedves seggtörlőnk, amit nem kapni jelenleg, így a lidl féle tűnt a legelviselhetőbbnek, ami viszont sokszor igen nehezen méltóztatik kijönni a zacsiból, cserébe gyenge anyag, vagy sokadmagával jön, hiába az óvatosság, vagy széjjel szakadva. Szar ügy. :D De bosszantó.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#156) E.Kaufmann válasza #90088192 (#154) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem maradt még otthon egy kis felföldi tejföl? [link]
Valódi élőflórás ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#157) #90088192 válasza E.Kaufmann (#156) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos Stake volt tegnap este, és hát igen hamar elhagyott. :O
Sebaj ma megpróbáljuk újra, csak hamburger formájában. :DDD
Ugyan itt Alig használt stake előre megragva, ha érdekel valakit. ;]

(#158) E.Kaufmann válasza #90088192 (#157) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, öregszik az ember, a régi nagy zabákat már nem bírja, mert ugyanúgy jön a másnap (vagy aznap este), mintha piázott volna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#159) #90088192 válasza E.Kaufmann (#158) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ahogy érzem, egyre erősebb immun választ adok kb mindenre, amire eddig nem.
Pl csapvíz a városban, narancslé és bármi savas, kenyér (viszketés tör rám) meg a rosseb tudja még mi.

(#160) E.Kaufmann válasza #90088192 (#159) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, nem ártana tesztelni téged pár élelmiszerérzékenységre, hátha a többinél is az okozza a "bajt". Mondjuk megértem, ha a magyar egészségügyhöz nincs valakinek bizodalma még egészségmegőrzés, megelőzés tekintetében sem. Csak úgy meg nem érdemes egyik diétának sem nekifogni, mert nem biztos, hogy jó a vége.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#161) #90088192 válasza E.Kaufmann (#160) üzenetére


#90088192
törölt tag

Magyarhoz nekem sem lenne, de a helyiek sem egyszerűek.
Majd ha nagy leszek, addig próbálom kerülni azt ami nem jó.
Mondjuk van ötletem is miért van, mert allergiás vagyok a parlagfűre, amikor költöztem, akkor ez elmúlt. Most talált új ellenséget a szervezetem. Tiszta politika ez kérem. :DDD

(#162) E.Kaufmann válasza #90088192 (#161) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor tarts otthon cserepes parlagfüvet meg nagy zsák pzs-t, csak nehogy azt gondolják a szomszédok, hogy (nemparlag)fű :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#163) #90088192 válasza E.Kaufmann (#162) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha a szomszéd kiszúrja akkor lebukott, mert biztos Ő a Sentinel. Az egyik 200km-re lakik, a másik meg legalább 100 méter légvonalban. :DDD A többit meg azt sem tudom milyen messze van. :DDD

Remélem a nem vadra nem vagyok allergiás, mert eddig nem voltam. :DDD

(#164) waccamár válasza zitrone88 (#155) üzenetére


waccamár
senior tag

a tapasztalat ugyan ez, konyhai nedves törlővel együtt :D az az elméletem, hogy szándékosan csinálják úgy, hogy minden 2.-3. többedmagával jöjjön ki, mert a userek nagy része nem tuszkolja vissza, hanem elhasználja ---> hamarabb vesz újat :D

(#165) bkercso válasza #90088192 (#161) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nálam az elmúlt ~10 évben szépen sorban kijött: laktózérzékenység, gluténérzékenység, szója, kakaó. Legújabban az édesítószerek és a sok méz is betesz.

Allergiagyógyszert viszont idén nyáron csak kb. 10 szemet szedtem, de inkább 10x felet. Ki érti?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#166) #90088192 válasza bkercso (#165) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez a veg kezdete, jobb mar nem lesz, ahogy latom.
Ha ez nem lenne elég még hülyébb is leszek. :K

[ Szerkesztve ]

(#167) bkercso válasza #90088192 (#166) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így távoltartom magamat az össze egészségtelen junk foodtól. Gasztroenterológus annyit reagált rá, hogy örüljek neki, ill., hogy a pajzsmirigyem is ezért lehet ilyan ragyogó állapotban, mint egy kamaszé. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#168) zitrone88


zitrone88
aktív tag

[kép] <-- ez a f0spermet nyíl a facebookon, pc böngészőben, amikor a messengerben küldött képeket nézegetnéd (de azt hiszem a sima képnézegető "nem a messengerben hanem a facebookon" is ilyen. HOGY ELTŰNIK automatikusan, és mikor léptetnéd tovább, már nincs ott, tehát nem arra kattintasz, és kilép a fenébe a képnézegetőből, és veheted fel a fonalat, hogy hol volt. Ehhez kapcsolódik, hogy messengeren valahogy nem is sorrendben van mindig, küldik a képeket, látszólag az elsőre kattintasz, és alul a képsorban látszik, hogy valami random helyen van az a kép, szóval ami képeket még nem láttál, az lehet jobbra is, balra is.... Szerintem ez gyalázatosan hitvány megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#169) shady9027 válasza RandomName (#153) üzenetére


shady9027
csendes tag

Bosszantó, hogy a biztonsági szintet hiába frissítik mert kötelező, de az S és a Note kategória is csak 2 évig kap rendszerfrissítéseket. Appüléknél ez ugye olyan sokáig megy, hogy a 6s 2015 szept óta minden rendszert megkap. Cserébe emiatt egyre lassabb, de erre minek panaszkodni? Lassan 6 éves.

P.ü.-t írj, azt látom is! :)

(#170) RandomName válasza shady9027 (#169) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok, de akkor nem arról van szó, hogy nem megbízható, hanem, hogy nem korszerű.

Ha androidos telefonból is csak annyi féle modell lenne, mint az Apple termékekből, akkor könnyebb lenne ugyanaddig támogatni, hogy a legfrissebb rendszer minden készülékre eljusson. Na meg ugye azt is figyelembe kell venni, hogy az Apple magának csinál rendszert, míg a többi gyártó (a Huawei kivételével) a Google féle Android nevű általános telefonokra szánt rendszert kell, hogy arculatra, és készülékre szabja.

De igen. Jelenleg az Apple egyik vitathatlan előnye a hosszú idejű oprendszeres ellátottság. Bár szerintem ez nem fog sokáig így maradni, 2-4 éven belül ott is lesz változás.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#171) #55525888


#55525888
törölt tag

És az áramszünet után újra beállítandó óra a sütőn/mindenen?
Mennyiből tartana beletenni egy elemet/bármit?

(#172) kraftxld válasza #55525888 (#171) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2 napja áramszünet volt, a topikindító eszközöket a feleség beállította, azóta még csak 1 percet késnek :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#173) alcsa


alcsa
senior tag

Már senkinek sem cseszi fel az agyát semmi? :((

(#174) erdey_a válasza alcsa (#173) üzenetére


erdey_a
őstag

dehogynem...
az én agyamat a ford kerékanyák konstrukciója bszta fel tegnapelőtt.
egy hitvány kis króm kupak van rajtuk, amit a gumisok a levegős kulccsal szépen bucira veretnek, így amikor defekttel állok az út szélén, mint ugye tegnapelőtt, akkor a szűz kerékkulccsal szinte esélytelen levenni a kereket. de ha sikerül, akkor legalább új kerékanyákat is kell venni :O
[kép]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#175) alcsa válasza erdey_a (#174) üzenetére


alcsa
senior tag

:Y az igen

(#176) kraftxld válasza alcsa (#173) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, a mobilszolgáltatók és a feltöltőkártyás automatikusan megújuló adatcsomagok.
Nem vagyok nagy mobilhasználó, ritkán beszélek és az esetek 95%-ában van wifi ahol telefont használok.
Olyan csomagot keresek amit mondjuk feltöltök 5 ezerrel, veszek 1000-ért 1GB adatot, és ha elfogy az adat akkor veszek újra.
Nem pedig, hogy havonta megújítják, levonják automatán a pénzt, 30 nap után lejár az adat és ki is kapcsolják ha nincs pénz megújítani. Mert ugyebár a GB is olyan mint a tej, hogy egy idő után megromlik :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#177) SpaceKombajn válasza kraftxld (#176) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A telekom domino marathon az ilyen, nézd meg azt.

spacetime

(#178) totron válasza erdey_a (#174) üzenetére


totron
addikt

Ilyen, hitvány alapanyagú és konstrukciójú esetekben jön jól egy külső, szigorúan kéretlen, félművelt vélemény, miszerint műszaki érzékkel nem rendelkezel és minek is nyúltál hozzá, hiszen csak szétbarmolni tudtad. A felajánlásra, miszerint próbálja ki saját kezűleg, nemet mond valami extra béna hárítószöveggel.

(#179) RandomName válasza alcsa (#173) üzenetére


RandomName
aktív tag

Építőipar. Utolsó vonalas kivitelezőként egyeztetsz a megrendelővel, hogy pontosan mit is akar, hogy akarja használni, mit is akarok pontosan csinálni, hol kell eltérni a tervtől, milyen módon, mit kellene közölni a többi szakággal, stb...
Ennek 4 hónapja.
Azóta "elfelejtettem mondani", "ez változott", "úgy gondoltam, hogy...", "a jelenlegi helyzetben arra lenne szükség", meg ilyenek.
Festés után.
Néha ez jut eszembe:
[link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#180) #89309696


#89309696
törölt tag

Az újabb felültöltős mosógépeken a biztonsági retesz, meg az easy open funkció. Az ember sietne, pont lejár a gép, hú de fasza gyorsan teregetek. Teregetnék, mert a mocskos ótvaros gép még 5 percen át kínlódik azzal, hogy felül legyen az ajtó, persze nem sikerül úgyhogy feladja, de még arra rá vár 2-3-5 percet, ez mindig változik mire a rohadt retesz enged és kinyitható. Nekem az agyam szokta ledobni a vezérműszíjat ettől.
Meg a visszalévő időtartam. Annak semmi köze a valósághoz, mert a feleslegesen kényes rázkódásérzékelő minden centri alkalmával hatszázszor újrakezdi, mert szerinte a ruhák nem egyenletesek a dobban. És emiatt háromnegyed órát simán késik a mosás. MEgállítanám én és elrendezgetném kézzel, ha de hiába, mert 5 perc mire engedi kinyitni. Annyi idő alatt ő is megoldja. Meg mikor látom, hogy a számláló félpercenkét lép egyet, majd utána 5 percig megakad. Annyit ér, mint az időjárás előrejelzés.
A régi Hajdu Energomatot kedveltem. A mosási idő is sokkal rövidebb volt, mert agyig szívta magát vízzel és pikk-pakk kimosta, ezek a fosok meg 3 literben akarnak mosni, szép és jó, csak ehhez a ruhákat 10x annyi ideig kell forgatni, mert kevés a víz és annak több forgatás kell.

Szóval kiakasztóak ezek a szarok. :DD

(#181) ham_ válasza kraftxld (#176) üzenetére


ham_
tag

Nekem meg az hogy belépek egy egyetem épületébe, és mobilnet huss... (nem, nem lassú, használhatatlan)

(#182) zitrone88 válasza #89309696 (#180) üzenetére


zitrone88
aktív tag

+1 de nagyon. Megőrülök ettől, hogy bedobok valami vizeset csak centrizésre, és megőszülök, mire egyáltalán nekiáll, félóráig csak forog-morog, gondolkodik, az égig fel tud kúrálni, legszívesebben felrúgnám. Meg mikor belerakok két vastag kilépőt, megszívja magát vízzel, és túlságosan egyoldalon nagy a súly neki, úgyhogy kínlódik egy csomó ideig, mire megáll, hogy ő ezt nem tudja kicentrizni. Ettől feszülök meg a legjobban, hogy KÍNLÓDIK, és nem tudom, mit csinál olyankor, de az egész mosás idejének a fele a kínlódással megy el, amikor nem végez effektív munkát ez a fospermet. Meg ahogy mondod, már végez a centrizéssel a mosás-öblítés után, de nem áll meg, nem enged nyitni, csak forgatja, morog, gondolkodik az élet értelmén. Bennem fel sem merült, hogy ilyenkor esetleg felfelére akarja játszani az ajtót, nagy ostobaság volna, főleg, hogy az elmúlt 3 évben, amióta megvan, megközelítőleg EGYSZER volt felül az ajtaja.

Ugyanitt, ha valaki ért a mosogatógépekhez, szóljon. :D Évek óta nem rinyál, hogy kifogyott volna az öblítő, akkor sem, ha nem töltök bele, szerintem nem is használ belőle.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#183) qnadam válasza zitrone88 (#182) üzenetére


qnadam
veterán

énnemtom milyen mosógépeitek vannak, de az enyém akkor is boldogan mos-öblít-centrifugál, ha 1 darab szőnyeg van benne. indítás után úgy egy percig hümmög, hogy mennyi cucc is került bele, az alapján korrigálja a tervezett időtartamot, aztán gyia.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#184) kraftxld válasza SpaceKombajn (#177) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, ezt nem ismertem, egész jónak tűnik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#185) #89309696 válasza qnadam (#183) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az Energomat után valami Zanussi volt. Azt szerettem, mert kikapcsolásra rögtön nyithattam az ajtót és nem volt benne rázkódásérzékelő se, pont olyan buta és gyors volt, mint a Hajdu, csak fiatalabb, modernebb. És centrizett minden öblítésnél, nem indult útnak a konyhában stb. Amit nem szerettem benne, hogy ez is csak 600-at centrizett, mint a Hajdu. Viszont elöltöltős volt amit szeretek, mert látom benne mit csinál. :D

Most egy legolcsóbb Electrolux van 3 éve sajnos felültöltős ez is, ez csinálja ezeket a hülyeségeket amiért felrúgnám legszívesebben. De ez legalább 1200-t forog, ez tényleg olyan hogy kiveszem a pólót és nyáron fel is vehetem, mert rajtam száraz 5 perc múlva. Ja meg persze helyből felszálló sugárhajtómű. :D

(#186) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Az a sok sírva röhögős meg mindenféle indokolatlan smile a facebook képeken és videókon... Ha esetleg nem tartanád viccesnek, lásd, hogy pedig az! És itt PH-n miért nincs sírva okádós smile? Azt raknám ide, érzékeltetve, mit érzek ennek kapcsán. :D

És, ha már videók, az, hogy a facebook mennyire hitvány videóminőséget csinál a feltöltésekből, messengeren küldöttekből, képekből, stb... Mintha kaputelefonnal vették volna fel. Mirejóez? Mert arra, hogy lásd, amit látni kell, nem mindig alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#187) icemad válasza zitrone88 (#186) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom messengernél amiatt, hogy inkább WhatsAppot használj képküldésre.

(#188) zitrone88 válasza icemad (#187) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Akkor már hozzáteszem azt is, mint idegesítő apróságot, hogy mindenre használjak más alkalmazást, csak egyetlen dolog miatt? :D Meg mondjam mindenkinek, hogy figymá'? gyorsan pattints egy vacapot, mert ott küldök neked képet. Inkább megosztom google-ben, ha videó, vagy emailben, ha kép, nem kell még több állandóan futó alkalmazás a telómra, bőven elég a messenger. Azon mindenkit elérek.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#189) icemad válasza zitrone88 (#188) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az is elég idegesítő. Most megnéztem 184 alkalmazás van telepítve a telefonomon...

(#190) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Messengeren olykor megjelenik az üzenetek alatt, hogy "A válasz mentéséhez tartsd hosszan lenyomva".
Ez azért idegesít, mert nem jövök rá, mi a búbánatos rosseb fürgeforgó fingszellős valaga ez. Az égig felhúz :D és zavar is, hogy ott van.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#191) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnap nekem is volt egy, Interspar bejáratánál, a dohányozni tilos táblától 50cm-re cigziő jóember, telefonján "sukár" zenét hallgat :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#192) qnadam válasza kraftxld (#151) üzenetére


qnadam
veterán

szabálytalan konvex sokszög, ral 8003

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#193) zitrone88


zitrone88
aktív tag

A youtube videók végén az ajánlásokkal teleb...tt utolsó pár másodperc, hogy megváltoztathatatlanul kitakarják a kép legnagyobb részét.. És a jelenségben főleg azt, hogy megváltoztathatatlanul, nem kapcsolhatod ki, nem nézheted meg azok nélkül, nem tehetsz semmit. Gusztustalan.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#194) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Karácsonyfatalp faragás.... sose lesz egyenes az a sz*r :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#195) erdey_a válasza kraftxld (#194) üzenetére


erdey_a
őstag

műfenyőt nem kell faragni ;)

Vérboci

(#196) kraftxld válasza erdey_a (#195) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, ott van még a teljesen jó műfenyő "vidéken" a padláson, ha visszamegyünk akkor beüzemelem megint :D
Sajnos a család beszerzésért felelős alosztálya (feleség) most igazi fenyőt vett. De amikor hazahozta, büszkén felkiálltott, hogy: A szomszédasszonytól fűrészt is kértem! És vidáman mutogatta a vasfűrészt :O

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#197) zitrone88


zitrone88
aktív tag

A wc ülőkék rögzítése, hogy rohadtul szar minőségűek, és fogalmam sincs már milyet vegyek, hogy ne csúszkáljon el a k.va ülőke. Plusz egy, hogy gyorsan levehető, két kis fütyingerrel csatlakozik, ami egy nagyobb mozdulat esetén még ülve is kicsúszik a helyéről, így konkrétan balesetveszélyes. Megy is a kukába, csak nem tudom, milyet vegyek helyette :D Akinek van esetleg pro tipp, írjon rám :D Duroplastot és lecsapódásgátlóst szeretnék, jó rögzítéssel, ez a könnyen levehetőség vagy legyen normális, vagy ne legyen. Ár már nem érdekel :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#198) kraftxld válasza zitrone88 (#197) üzenetére


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#199) cappa72 válasza erdey_a (#174) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna ahogy olvastam a fórumot, nem csak a fordnál van ez... ez az új divat. :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200) Lortech válasza kraftxld (#194) üzenetére


Lortech
addikt

Nem a faragással kell egyenesbe hozni, a talpát kell emelni (pl a gyerek építőkockájával ;]) a megfelelő pontokon.

#197zitrone88 Amúgy ez egy teljesen probléma, én is heti szinten igazítom meg, teszem a helyére, húzom meg a rögzítését az ülökének itthon.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.