Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

sztereo.... 😫😫😫

I'm gangsta!

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Na most én leszek az, aki beírja, hogy inkább mivel foglalkozzanak, de a sztereó Tempest 3D helyett/mellett, mit tudom én, de legyen már Atmos támogatás benne (játékok alatt), 2021-ben azért ez inkább alap már, mint extra. XBOX-on legalábbis az. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Én azt nem értem hogy minek kell visszaburkolni az ssd-t. :U

(#4) Abu85 válasza #72042496 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem azért nem foglalkoznak az Atmosszal, mert nem tudják megoldani, hanem azért, mert az Atmos nem reagál arra a problémára, amire a Tempest 3D igen, így jobb térhatást tud biztosítani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Raysen623


Raysen623
addikt

Van esetleg valahol egy lista mely gyártók SSD-it lehet berakni PS5-be majd? Vagy ez teljesen a hülye user felelőssége, aztán legfeljebb meglepődik.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) Cythyel válasza Raysen623 (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

meg vannak adva a paraméterek, ezek alapján minden ennek megfelelő nvme ssd szóba jöhet, kb ennyi a kommunikációjuk lényege... nem kell drága külön kártyát dugdosni mint xsx esetén, hanem olyan márkát veszem ami neked tetszik, csak a megfelelő paraméterei meglegyenek

(#7) kriszpontaz válasza toronyhaz (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#8) Foglalt név válasza Yodafon (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Neked hány füled van :F

(#9) UMbikes


UMbikes
csendes tag

jó és a natív 1440p mikor jön? (ha lemaradtam volna róla akkor tartagytalan)

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#10) opr válasza UMbikes (#9) üzenetére


opr
veterán

Tervben se volt soha. Honnan vetted, hogy jon egyaltalan? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Raysen623 válasza Cythyel (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm. Tehát akkor 65e Ft-ért vehetek 1TB-os Samut :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) Cassi válasza Raysen623 (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

Plusz még pár ezer forintért egy jobb heatsinket.

(#13) Cythyel válasza Raysen623 (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

inkább wd black mint samu :P

(#14) toronyhaz válasza kriszpontaz (#7) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

NA! Ezt már szeretem :C Néztem pár ilyen videót ezzel a témával kapcsolatban , de ezt pont nem dobta fel. :R

(#15) Kendek válasza Raysen623 (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, vagy éppenséggel HA-n is vehetsz 65-ért megfelelő Samsungot, csak 2 TB-osat (PM9A1). Amire persze ugyanúgy kelleni fog még egy hűtőborda is.

<-ƘƘ->

(#16) atikó


atikó
őstag

Vicc ez a 11.25mm max. magasság, ha a takaró lemezt nagyobb mélyedéssel látják el akkor komolyabb hűtéssel rendelkező ssd is beleferhetne, hisz a gép házban van hely. :))

(#17) Kendek válasza atikó (#16) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért ekkora rajta a mélyedés, mert így át tud áramlani felette a beszívott friss levegő, és a két kivágáson keresztül a keletkező vákuumhatás ki tudja szippantani az SSD által termelt meleget.

<-ƘƘ->

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Akkor lenne korrekt az eljárás a Sony részéről, ha készítene egy listát a jelenleg kompatibilis SSD-kről (sebesség, borda méret), amit persze folyamatosan frissítenének is. Szerintem ez totál nem nagy dolog!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Kendek válasza tibaimp (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Eredetileg ez volt a tervük, legalábbis anno ezt kommunikálták. De gondolom rájöttek, hogy ez nem lenne olyan szerencsés, főleg hosszútávon. Helyette megadták a paramétereket, és az alapján lehet SSD-t vásárolni. Idővel persze majd a gyártók is biztosan ráugranak, és jelölni fogják, hogy mely termékük kompatibilis.
Amúgy az lenne az egyik probléma a listával, hogy csak 1-2 SSD felelne meg a kritériumoknak. De amúgy jóval több is használható, csak kell vásárolni hozzájuk egy megfelelő hűtőbordát. Pl. a Samu 980 Pro az kiváló, de önmagában nem kerülhetne fel egy hivatalos kompatibilitási listára. Helyette ott lehetne az AORUS 7000s és a FireCuda 530 hűtőbordás változata.

<-ƘƘ->

(#20) RudY válasza tibaimp (#18) üzenetére


RudY
addikt

Meg lett adva általuk az összes kritérium, amelyik ezeknek megfelel, az kompostibis.
([link])

#17 Kendek
Elfelejtettem visszarakni a takarólemezt és piszkosul nem volt kedvem megint szétszedni...mindenképp érdemes, vagy ajánlott ez oda?

[ Szerkesztve ]

(#21) Kendek válasza RudY (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A takarólemezt ajánlott visszatenni, mert elvileg úgy lett kialakítva a hűtés, hogy az kell hozzá. A hivatalos kommunikációban az szerepel, hogy vissza kell csavarozni a helyére. Olyat nem írtak, hogy ez opcionálisan elhagyható, mondjuk abban az esetben, ha túllógna a hűtőborda.

<-ƘƘ->

(#22) RudY válasza Kendek (#21) üzenetére


RudY
addikt

Hiszek a kis japán mérnököknek, de akkor is fura, hogy azon a két kis résen jobban távozik a meleg, mintha a burkolat alatti huzat vinné ki. Kellene csinálnom egy hőméréses tesztet, de nagyon nincs kedvem hozzá...remélem valami okosabb és szorgalmasabb hamarabb feldobja youtube-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Kendek válasza RudY (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért foglalkoztak már ezzel a kérdéssel [link], de biztosan ki lesz még komolyabban is elemezve.

<-ƘƘ->

(#24) tibaimp válasza RudY (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

RudY: ez a lista így...mondjuk úgy, "fura" egy ekkora cégtől...
Annyival bonyolódik a helyzet, amit Kendek kolléga említett, és ebben tuti igaza van, hogy megfelelő hűtőbordáról is gondoskodni kellene azoknál az SSD-nél, ahol gyárilag csak az a ragasztott fólia vagy mi van rajta, vagy valóban rövid lesz a lista. Mondjuk, ekkor most vállalni kellene a "rövid listát" mivel az az SSD, ami nem rendelkezik gyárilag megfelelő hűtéssel, akkor az nem kompatibilis, jelenleg. Majd rámennek erre a cégek és ömleni fog a kompatibilis SSD-k száma.

Azért írtam, hogy fura, mert például egy Noctua, ami 1000x kisebb mint a Sony, képes kiadni egy full, komplett alaplapi kompatibilitási listát az összes hűtőjéhez az összes létező alaplappal összenézve (újakkal, régiekkel, már nem gyártottal egyaránt). És ez "kicsivel" több termék!
Szóval, csak foglalkozni kellene vele....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Carlos Padre válasza #72042496 (#2) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azert az Atmos mennyire reteg mar a sztereohoz kepest? Ertem en, hogy neked van, filmekhez meg kurva Jo, de nem dinamikus, mint a tempest 3d, szoval jatekokban legfeljebb csak a cinematic reszek alatt mutatna valamit. Plusz a license ara.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) Carlos Padre válasza UMbikes (#9) üzenetére


Carlos Padre
veterán

KB egy idoben a nativ 1440p tvk attoresevel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#27) arty


arty
veterán

Fantasztikus újítások.

VRR továbbra sincs, ill. az egész rendszer egy v0.8 a még a végére rendesen butult ps4-rendszerhez képest is.

#2 Balika911 és az xboxos játékok jobban szólnak, mint a tempest3d-s sony címek? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Carlos Padre válasza arty (#27) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Allando frame rate mellett minek a vrr?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) kona005 válasza Carlos Padre (#28) üzenetére


kona005
senior tag

Éppen ez az hogy nem állandó hanem ugrál, nem tartja 60at vagy a 30at.

[ Szerkesztve ]

(#30) RudY válasza tibaimp (#24) üzenetére


RudY
addikt

Tulajdonképpen jogos, ráadásul nem is nagy listáról lenne szó jelenleg. Eleinte a WD Black SN850 volt ajánlott a bétázásnál (ha jól rémlik), időközben kijött a Gigabyte Aorus 7000s, de mint kiderült a Samsung 980 pro és a Seagate xy is megfelelő, tehát egyelőre kb. ennyi. Mondjuk műszaki dolgokkal kapcsolatban soha nem túl bőbeszédűek valahogy. :DDD
Nekem kivételesen a Gigabyte volt most szimpatikus, nagyon kulturált a bordázás és - elvileg - hatékony is, de majd kiderül.

(#23) Kendek
Köszi, pedig ezt még valamikor olvastam is. Azért gondoltam erre, mert konkrétan a Gigabyte Aorus kimaxolta a méreteket (11,25 mm magas) és alul-felül csomagolt, de ha valamivel alacsonyabb egy másik típus, akkor tényleg jobb, ha visszakerül a lemez, mert mégis több hely marad alatta. Viszont az is eszembe jutott, hogy ha nem rakom vissza, akkor kb. 7-9 napon belül el fog kallódni a sok biszbasz között és soha többet nem fogom megtalálni. :DDD

(#31) Hopkins95 válasza #72042496 (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen ám, csak atmoshoz rendes Dolby Atmos hangfal kell, azt még megnézném hány embernek van otthon... :U Szerintem ez megoldás sokkal jobb, hogy hétköznapi felhasználásra optimalizálják, mint pl. a tévébe épített hangrendszer vagy egy olcsóbb, nem Atmos hangrendszer.

#9 UMbikes Egyetértek, az 1440p-s képernyők támogatásának hiánya így 2021-ben nagyon gáz...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) Carlos Padre válasza kona005 (#29) üzenetére


Carlos Padre
veterán

:U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#33) RudY válasza Hopkins95 (#31) üzenetére


RudY
addikt

Boxon és pc-n leginkább a Dolby Atmos for headphoneshasználatos, nem a Dolby Atmos 7.1 Surround (de természetesen ezt is kezeli).
Bizonyos játékoknál piszok jó tud lenni, de leginkább a nyitott területeken, ahol nagy a csatazaj, vagy őserdő stb. Szerintem az eddigiek közül a Gears 5 és a Shadow of the Tomb Raider sikerült idáig a legjobban, bár a többi is élvezetes. A COD multiban is hangulatos, viszont néha már "túl sok" tud lenni.
A Sony Tempest 3D jóval több pozíciót képes "megjeleníteni", amit a Dolby mérnökei is elismertek, viszont mégis más érzet (mindkettőt használom és imádom).
Atmos-nál elképesztő, ahogy beborít felülről a szakadó eső és tényleg berosálsz, ha rád ront valami gyökér a fák közül, viszont a Tempestnél az is kijön, hogy a fegyvereden is másképp hallani a kopogó esőcseppeket, hátul a hátizsákon is... és ráadásul aki rád fog rontani, attól már azt is hallani, hogy pontosan merre cuppog a rohadványos lába...na ez viszont betojás. :DDD Arról nem is beszélve, hogy az objektumokon, tárgyakon visszaverődő vagy éppen megtörő hangok nagyságrendekkel komolyabb megjelenítést kapnak, mint az Atmosnál, tehát lényegesen élethűbbnek érezhető.
TV hangszórókon viszont az ilyen apró és finom dolgok nyilván egyiknél sem jönnek ki igazán, de egyre jobbak lesznek az tuti. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) b. válasza Abu85 (#4) üzenetére


b.
félisten

fejhallgatón igen , jobb, egy házimozirendszeren vagy Atmos képes TV-n vagy soundbaron nem, legalább is eddig. Az Xbox által játékokban támogatott Atmos hangzás nagyon odaver, nekem is atmos hangrendszerem van igaz most épp árulom az aprón, egy komolyabb rendszer építése miatt, de egyre kevésbé akarom eladni, pont a Gears of War miatt, mert abban amit produkál az valami eszméletlen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Abu85 válasza b. (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha bekalibrálod a szobára, akkor a tévén is jobb lesz a hangok térbeli hangzása. Ez a lényege a Tempest 3D-nek. Pont ott nyúl bele a rendszerbe, ahol a Dolby Atmos hatástalan.

Ugyanakkor persze pont ezért nehéz ezt sokcsatornás hangrendszerre implementálni, mert két csatornára ideális a működés. De mivel csak két füled van, nem is kell több hangszóró.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) #72042496 válasza Carlos Padre (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Okés, de XBOX-on mégis a második generáció már, amiben elérhető, PS-en meg nincs. Illetve eddigi játékokban is van rá támogatás.

#27 arty
A fejhallgatós Tempest érdekes, de nem adom el miatta a hangfalaimat. :) Bár, a topikot olvasva elég lenne kettő hangszóró, persze a szoba két oldalán, mert a füleim is arrafelé állnak. Na, de a sztereót talán a hét végefelé lesz időm kipróbálni. Különösebben nem mozgat a dolog, ezt a hírt is a VRR reményében nyitottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#37) Yodafon válasza Foglalt név (#8) üzenetére


Yodafon
senior tag

te minden hangot a termeszetben csak ket fix pontrol hallasz? :F

I'm gangsta!

(#38) Abu85 válasza #72042496 (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a Sony-t maga a Dolby Atmos nem érdekli, mivel nem tud tökéletes térbeli pozicionálást végezni. Egyszerűen a technológia működése nem alkalmas rá. Ezért tervezték a Tempest 3D-t, hogy erre a hiányosságra reagáljanak. Ez valóban pontos rendszer, csak sokkal többet kell hozzá számolni a hardveren.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) adamssss válasza Abu85 (#35) üzenetére


adamssss
veterán

mivel csak két füled van, nem is kell több hangszóró.
jobb esetben igen. De a hangok a valosagban nem ket forrasbol jonnek. Ez puszta fizika hogy minel tobb hangszoro vesz korul annal jobb terhangzast lehet generalni. Lehet buveszkedni szoftveresen de egy ilyen 2.0-s 3d hangzas sosem fog felerni egy rendesen megepitett sorround rendszerhez.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) #72042496 válasza adamssss (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Tempest 3D hardveres, bocsánat. :)

(#41) Abu85 válasza adamssss (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt ki tudod számolni, például azért számolja a Tempest 3D a hangnak az irányát és sebességét is. A Dolby Atmos ilyet nem tud. És ettől tud a Sony jobb térhatást generálni két hangszóróból is.

A surround hangszórók támogatása is emiatt ütközik nehézségekben, mert ki tudják számolni a hardveren a térhatást, de kiküldeni azt kettőnél több hangszórón baromira nehéz. Inkább torzul az eredmény, mintsem javulna. A Dolby Atmos esetében ez azért van fordítva, mert megközelítőleg sem olyan fejlett a rendszer, mint a Tempest 3D, nem véletlen, hogy nem kell neki nagy számítási teljesítmény, ellentétben a Tempest 3D-vel, amire azért be van fogva egy teljes, gyorsítótáraktól megfosztott RDNA WGP.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) b. válasza Abu85 (#35) üzenetére


b.
félisten

mint írtam atmos képes rendszeren. Az nem két hangszóró hanem minimum 4 amiből kettő általában felfele néz és plafpnról ver vissza vagy elhelyezésében lefele sugározz mennyeztbe épített. nekem az elsők plafonra sugároznaka hátsók mennyezet alatt vannak.
nekem 5.1.2 a rendszerem van amiből a kettő 4 darab valójában, 4 darab magassági hangszóró ami felülről sugároz ennél jobb térhangzás nem lehet elérni semmilyen bűvésztrükkel dedikált hangrendszeren.

"De mivel csak két füled van, nem is kell több hangszóró."

What? ez mi?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) Abu85 válasza b. (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Dolby Atmos a technológia hiányosságait kezeli sok hangszóróval. A Sony-nak erre nincs szüksége. Sőt, nekik ez káros, ezért sem támogatják még a kettőnél több hangszórót. Csak romlik a térhatás minősége. Lehet, hogy egyszer megoldják 5.1 csatornára, de egyelőre nem prioritás, mert iszonyatos munka lenne. A Dolby Atmos számára ez azért realitás, mert megközelítőleg sem olyan pontos a térhatás, mint ami a Tempest 3D-vel elérhető. A technológia korlátjai megakadályozzák ezt, így viszont a sok hangszórótól jelentős torzításuk sem lesz, hiszen eleve elnagyolt a pontosság.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) b. válasza Abu85 (#43) üzenetére


b.
félisten

szerintem kevered a szezont a fazonral. A Sony megoldása jó két hangszóróra és fülesre. Minden egyéb esetben ahol a térhangzásra valódi hangszóró van telepítve az Dolby atmos hatásosabb mert afejed fölé telepített valódi hangszóróról van szó. Hogy lehetne egy szemből érkező emulált hang jobb a valóban onnan felülről megszólalótól?

Ilyet meg még soha nem olvastam még senkitől, hogy térhangzásra két hangszórónál nem kell több mert két fülled van. Ezt komolyan leírtad?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Abu85 válasza b. (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem keverem. A Sony megoldása teljesen más, mint a Dolby Atmos. Generációs különbség van aközött, ahogy a hangot kezeli. És mivel a pontossága egészen nagy, így érezni lehet azt, hogy a sok hangszóró ebbe bezavar. A Dolby Atmos pontossága rendkívül elnagyolt. Ezért azon nem érezni, hogy a sok hangszóró hátrányt jelent.

Ahogy fentebb írtam a Sony is meg tudná ezt oldani sok hangszóróra, de a térhatás minősége csak csökkenne. Ez a pontosság átka.

A pontos térhangzáshoz két dolgot kell tudni. Hol van a két füled, és hol van hozzájuk képest a két hangszóró. Ha ez megvan, akkor minden adott a térhatás eléréshez. Ezért kell kalibrálni a szobára a rendszert. Mindig ugyanoda kell ülnöd, mert oda van pozicionálva a térhatás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) b. válasza Abu85 (#45) üzenetére


b.
félisten

Hülyeségeket irkálsz Abu. állításod szerint egy sztereo hanfalpárból megszólaló emulált térhangzás jobb mint egy telepített, 5.1.2 dolby atmos rendszer térhangzása.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) siposz válasza b. (#42) üzenetére


siposz
aktív tag

""De mivel csak két füled van, nem is kell több hangszóró."
What? ez mi?"

Nézz meg egy binaural forrású videót fülessel és egyértelmű lesz. Az embernek két füle van, 2 hangforrás bármire elég.

(#48) b. válasza siposz (#47) üzenetére


b.
félisten

de itt nem fülesről van szó hanem egy kéthangszorós sztereo hangfalpárról.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Abu85 válasza b. (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem emulált térhangzás, hanem pontosan számolt. Ezért van erre a rendszerbe beépítve egy közel fél TFLOPS-os gyorsító. Mert amit számol, azt ennyiből tudja megcsinálni. A Dolby Atmosnak erre azért nincs szüksége, mert az nem így dolgozik, cserébe a térhatás nagyon elnagyolt, így annak hatásosságát több hangszóróval korrigálják.

#48 b. : Itt igazából pont ugyanarról van szó. A füles azért kellemes, mert biztosak benne, hogy a füleden van a két hangszóró. De ha lekalibrálód a szobádat egy ilyen rendszerre, és mindig ugyanott van a tévé, illetve a két füled, akkor gyakorlatilag ugyanez megteremthető. Az egyetlen hátrányt az adja, hogy a füled mindkét hangszórót hallja, de ez is kezelhető. A nagy nehézségeket az adja, ha sok hangszóród van. És úgy már a térhatás csak romlik egy Tempest 3D-féle rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) b. válasza Abu85 (#49) üzenetére


b.
félisten

Minden komolyabb házimozirendszerben rádkalibrált rendszer van ,az enyémben is . Pioneer Denon. Yamaha marantz évek óta ezt alkalmazza, mikorfonnal oda kalibrálod a 5-7 hangszórót ahol ülsz. Denonnál eltérő profilok vannak.
Ettől nem lehet jobb egy két hangszorós kalibrált eszköz térhanzásra ami valódi odatelepített hangszorókat alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.