Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dokanin válasza Robitrix (#150) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ha már videovágás, akkor nem értem is értem, hogy jöhet képbe a 11900, amikor van 5950X is 16 maggal dupla teljesítménnyel.

(#152) Robitrix válasza Robitrix (#150) üzenetére


Robitrix
senior tag

Bár ha nekem munkára kéne proci, akkor inkább egy ryzen 9 5900X-ben gondolkodnék. Annak nagyjából összteljesítményben 50-60%-kal nagyobb a teljesítménye. Nem utolsó sorban a 12 mag 24 szálnak. Miközben most ugyan az az ára a két procinak kint 540 dollár körül. Az új proci áráról nem igen tudni még semmit, de drágább lesz vagy 100-150 dollárral. Viszont még a 11900-nál is gyorsabb egy 5900X
a CB r20 alapján 1 magon ugyan azt teljesítményt hozza a 11900 és az 5900X 636 vs. 637 pont.
Össz magon viszont már jelentős a különbség 8468 pont vs. 5725 pont a ryzen javára....

(#153) poci76 válasza Robitrix (#150) üzenetére


poci76
aktív tag

Én eddig csak olyan multicore eredményeket láttam, ahol a 11900K lassabb volt, mint a 10900K.

(#154) pergabb válasza Robitrix (#150) üzenetére


pergabb
senior tag

Nekem nagyon az az erzesem van, hogy ekkora elonye nem lesz :) videovagasnal az a plussz 2 mag jol jon, de ha csak 8 vs 8 magot eresztek ossze a 10genbol es 11genbol, akkor is minimalis elteresre szamitok csak. Persze majd kiderul, de nekem ugy tunik, hogy 10genes procit ertelmetlen valtani.

(#155) Robitrix válasza poci76 (#153) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ez megeshet végül is az új prociban 8 mag és 16 szál van szemben a 10900 10 mag 20 szálával. Mégis csak 2 mag és 4 szál hátrány. Bár erősebb az új proci egy magja, mint a korábbi, de hogy képes ez ellensúlyozni egy ful mag-szálas alkalmazás esetében kompenzálni a mag és szál hátrányt még nem tudni. nincsenek igazán átfogó tesztek még a 11900-ról. tényleges fogyasztásról se egyebek. Úgy tűnik az órajele is lejjebb van tekerve 100 mhz -zel, mint az elődnél.

(#156) Robitrix válasza pergabb (#154) üzenetére


Robitrix
senior tag

kevés még róla a teszt adat. Márciusban fog megjelenni hivatalosan. CB-ben úgy tűnik össz magon jobb értéket ér el kevesebb maggal és számmal is az új proci. Az 1 magos teljesítménye jó, de ma már igen ritka az egy magot használó programok aránya. Talán CS:GO-ban mérték és itt gyengébb volt az új proci. Igaziból leginkább a ryzen 5800X ellenfelének szánják teljesítményben. Azért ryzen 5900X- vagy 5950X állva hagyja sok magot kihasználó programban. A 11900K-t vélhetően a 10900k főlé árazzák majd be. Amihez képest a versenytársnak szánt 5800X olcsóbb. Az most kint úgy 507 dollár. A 10900K kint 540 dollár,. Ha erre rájön 50-100 dollár a 11900K-ra, akkor jobb alternativa lesz egy 5800X. még a magas árak mellett is. Persze csak akkor, ha valaki leszarja, hogy mondjuk egy 4-8 párhuzamos program ágat használó játékban 2-3 FPS-sel kevesebbje lesz...

(#157) gidalight válasza Robitrix (#156) üzenetére


gidalight
tag

a 11900K ár\érték aránya lehet h csapnivaló lesz, de a 11700K várhatóan olcsóbb lesz mint az 5800x, az lesz az igazi ellenfél.

(#158) olymind1 válasza gidalight (#157) üzenetére


olymind1
senior tag

Ár/érték arányban valószinűleg megint a legolcsóbb 6 magos lesz a legjobb vétel, jelenlegi árakat elnézve intel oldalon +2 magért a 6-oshoz képest dupla annyi pénzt kell kiadni. :N

(#159) lemusz válasza olymind1 (#158) üzenetére


lemusz
addikt

8400-9400F-10400F-11400F über brütál legend árérték vonal

Mondjuk a mostani gpu helyzetben szerintem szerencsésebb lehet kicsengetni azt a pár dolcsi pluszt az igpu-s verzióra. Most is nagyon jól jött nekem, eltudtam adni profittal a kártyámat és mégis van kép a monitoromon. :DDD

(#160) Gibo válasza Busterftw (#104) üzenetére


Gibo
senior tag

Bitte danke.
Ez Németorszábgól megvásárolható, egyenlőre felsrófolt 700€..de le fog ez menni simán 550-600€ közé ahogy normalizálódik a kínálat.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#161) Busterftw válasza Gibo (#160) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo es nem 200-250 euroval tobb mint a 10900k?
De. Hasonlo relevans hsz, mint az msrp-t nezni.

Majd ha lemegy, majd ha visszall. :U

(#162) Gibo válasza Busterftw (#161) üzenetére


Gibo
senior tag

no offense, de az általad állított 850€-tól pont 150-el kevesebb, és még csak nem is nézegettem a geizhals-ot. A 10900k egyébként "csak" 10 magos, munkára még mindig jobb az 5900x. Ha azt nézem, hogy volt ez már feb. 17.-én 640€ is, akkor nyárra simán be fog esni 600€ alá. Ott már akkor szerintem teljesen rendben van az ár/teljesítmény arány a 10900k-hoz.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#163) Frozen


Frozen
őstag

7 nap alatt. 0,1 eth kapar 2db 3080 :R :C

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#164) Busterftw válasza Gibo (#162) üzenetére


Busterftw
veterán

none taken, mert utana pontositottam "+200+300 euroval tobbet fizetni", ami meg mindig megallja a helyet.
Persze biztos csokken majd az ara, de jelenleg ez van, meg meg egy ideig, amig a hiany tart.
Illetve azt sem szabad elfelejteni, hogy a ket het mulva erkezo 11. gen erkezesevel a 10900k/f arai megtovabb csokkenhetnek.

Szoval ha 600 ala be is esik az 5900x, a 10900k ugyanugy lehet 200 euroval olcsobb.
A 10900kf a mindfactoryn mar most 440 euro.

[ Szerkesztve ]

(#165) pergabb válasza Robitrix (#156) üzenetére


pergabb
senior tag

persze, értelek, de én videót vágok, így nekem számít az a plussz pár mag és szál, akkor pedig lehet, hogy nem előrelépés lenne a proci :)

(#166) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Itt a 11700K ára. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#167) Balu77 válasza ShiTmano (#166) üzenetére


Balu77
őstag

Az 170 ropogós, kicsit sem olcsó. De mint korábbi hsz-ben is írtam, az árversenybe érdemes belevenni, hogy a különböző platformokhoz mennyibe fáj a deszka. Ezen a téren a kékek drágábbak. Ha pedig csúcskategóriába megyünk, akkor a csillagos ég, mint az Asus új lapjai.
Ha a fogyasztást is hozzá vesszük, akkor kapásból erősebb táp is kellhet, ami megint plusz lóvé és mindjárt ott vagyunk, hogy árversenyben Intel elvérzett. Legfeljebb a legalsó szegmensben lesz kelendő, de ott meg a Comet Lake marad továbbra is átcímkézve max. Én úgy vélem az Intel a Pci-e 5.0-val, meg a DDR5-el akar majd az Alder Lake-el villantani, de ott is ezek marketingjén lesz a hangsúly. Habár egyes előzetes tesztek szerint, igaz csak 2 Ghz-en clock2clock az Alder újabb két számjegyű gyorsulást ígér. Na arra kíváncsi leszek, igaz nagyobb órajelen ezen arányok változhatnak.

A korábbi hozzászóló fanboyoknak: akik a 3nm-ben bíznak, meg hogy Intel rámozdul hamar a Tsmc kapacítására, ébredjenek már fel! Apple mindent visz, Amd év végén pedig lép egyet. Intel 7nm pedig 2023 előtt felejtős. Ami pedig a tárgyalásokat illeti Tsmc-vel, az leginkább a videokártyákról szólt, nem a procikról, amit az Intel ceo is megerősített. Akinek pedig csak egy picit is van technikai rálátása, az tudja hogy egy külsős gyártóhoz átimplementálni egy terméket az ő gyártástechnológiájukra, 2 év, szóval 23-ig lehetne addig is még vakarózni.

izé

(#168) olymind1 válasza Balu77 (#167) üzenetére


olymind1
senior tag

Én is úgy vagyok, hogy nem érdemes csodákra várni már egyik gyártótól se, mert a marketinget nagyon szeretik tolni, hol azt mondják a több szálas teljesítmény a fontosabb, hol az egymagos, az AMD is előjött a gaming(re is) szánt 6 magos Zen3-aival jól megdrágítva őket, sebességét nem tagodom, csak az ára nem szimpatikus.

Közép kategóriás vgaikra is rátoltak jó 50-150€ -t (RX480-580 GB-hoz képest).

Egyik gyártó pénzéhesebb mint a másik, AMD is vérszemet kapott rendesen. 470€-ért nem veszek 8 magos procit, se Intel, se AMD oldalon, persze vannak akik megveszik, úgyis mindenki saját maga eldönti kinek mi kell.

Viszont szerintem nagyon sokan úgy vannak, amikor új generációs processzorok jelennek meg, akkor az azt megelőző generációsok igen jól leakciózott 6 magos példányait veszik és jó pár évig elégedetten használják. Azért lássuk be ilyen drágább 8 magos árából bőven kijön egy 6 magos, hozzá egy alaplap, meg a 16 GB ram is.

(#169) Frozen válasza Balu77 (#167) üzenetére


Frozen
őstag

Részben igazad van, de hogy ki hova lép előre más kérdés ha pl 2 lépéssel hátrébbról is megközelitöleg azt hozzák egy két dologba lemaradva.
Nekem az amd ből pl mindig unszimpatikus a deszka választék szerintem pl intelre több van és jobban is néznek ki. Valóban drágább ezt nem is tagadom. 3nn meg nagyon messze van minden gyártonak még az amdnek is. Ők meg hiába rohannak előre feleslegesen mivel a gyors ütem miatt egy csomo kiaknázatlan terület van. És ezért gyártó sort cserélni ilyen sűrűn hát ez hosszú távon sztem nem lesz jövedelmező :U

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#170) Kleroo


Kleroo
veterán

Én mindent értek... de meghúzott i7 2600 Sandyről megéri váltani végre? :D
Minden évben végignyálazom a kínálatot, és arra jutok, hogy PS, LR munkákhoz, videorenderhez, nem igazán lépek előre, csak elégetek 5x -ös pénzt kicsit nagyobb tempóért. Elég a VGA-t cserélgetni. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#171) hokuszpk válasza Kleroo (#170) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk pont videorender temaban valoszinuleg azert eleg szep ugras lenne egy 4/8 -> 8/16 valtas. A legtobb erre a celra hasznalt szoftver azert tudja hasznalni a pluszban megjeleno szalakat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#172) Kleroo válasza hokuszpk (#171) üzenetére


Kleroo
veterán

Aztán dob egy hátast az embör, hogy a vga mennyit bele tud tenni.
1650supert vettem 4k h 265 enkodolas. Cpu only kb 10p volt. Regebbi 1050ti-vel 8p. 1650el kb 3-4p. Holyshit.

(Video amugy a legkissebb felhasznalas, foleg ps,lr , 36mp-es raw képekkel hosszas pepecs munka)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#173) hokuszpk válasza Kleroo (#172) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban, ha van gpu gyorsitasa az adott szoftvernek akkor az a legjobb, de jelen helyzetben ugyerzem egy ideig marad az a 1650.
b verzio, hogy eladod es veszel az arabol ket 8/16 cpu -t :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#174) pergabb válasza Kleroo (#172) üzenetére


pergabb
senior tag

lr alatt ha csúszkákat rángatod, a háttértár dolgozik, folyamatosan ír és olvas, oda elég egy NVMe M.2 és ugrasz egyből, vagy ssd, amit a pénztárcád megenged. Gpu-t már csak enhance, maszkolás használja, semmi más, amit nem is értek, mert pl dhr, vagy panoráma esetén a gpu-al szárnyalni tudna, de a háttértárat is lehetne tehermentesíteni, de ugye alapjaitól kellene átírni a programot. Jelenleg Adobe programok 6 magot használnak max, ennek ellenére van előrelépés, nekem i7 6700 volt, most i7 10700k, export alatt láttam csak 100%os proci kihasználtságot, de most gyorsabb minden. Ps alatt jó, ha láttam 50-60% proci használatot, rémesen pocsékul van optimalizálva, de az új procitól ott is megtáltosodott a rendszer, ebből is látni mennyire pocsék szar tényleg az optimalizálás, de változatlan nem kúszik fel 100%-ra a használat, pedig sokszor kap olyan utasítást, hogy elpecsel vele pár percet. Ps-ben már több minden használja a gpu-t, de ott is csak célzott csoport, szóval nem modelleket fotózol és soványítod le, akkor felesleges belefektetni, mert belefér a picit lassabb válasz idő. Van fenn topaz denoise Ai és társai, ott a gpu hatalmasat dob, proci semmit. Videóvágásnál meg minden :D ram, gpu, proci, blablabla, de mostanra már a premiere pro is inkább támaszkodik a gpu-ra, mint a magokra és szálakra. Nekem i7 6700-ról a i7 10700k előrelépés volt, a 11700k már nem lenne jelenleg az, mivel főleg ugyan ezeket a programokat használom + videó vágás. Én indén év lejelején, pont jó időben frissítettem, így dupla mennyiségú gyorsabb rammal, 10700k-s procival, rtx 3070-el a gépem teljes mértékben megtáltosodott, nekem 2db qhd moncsi van a gépre kötve. Van türelmed, akkor én várnék a köv. vagy inkább az azt követő generációra, de számolj azzal is, hogy egyre inkább el fognak az árak szállni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.