Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

És gondolom chipes tonerrel "óvják a minőségi nyomtatást".

Hiába bír egy toner 4-5 töltést, minden alkalommal vegyek meg egy 20e tonert 2500 nyomatkapacitással. Ráadásul nem is olcsók az új nyomtatók, hogy indokolt legyen ez a tonerár.

Lassan nem lehet rendes nyomtatót kapni, már a 200eFt-os HP nyomtatóba is chipes toner van, pedig szvsz ott kifizettük a nyomtató árát, nem kellene a tonerből utólag dotálni, ha már mocsok drágán adják, legalább a fenntatás lenne olcsó.

De persze sípolnak, hogy virágzik a töltés, chip okosítás. Pedig mennyiségileg nekik szerintem még olcsóbb is előállítani ugyanazt.

Nem is cserélem le a nyomtatómat valami új csilivilire, így tudom tartani a 2 forint/lap-ot.

(#2) mickemoto


mickemoto
őstag

Egy jó kis mátrixnyomtató többet ér :K akár 1Ft/lap :DD

(#3) Traxx válasza mickemoto (#2) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt kb. a Canon IP1500-am is hozza...400 ft környékén van az utángyártott patron bele, és vagy 2-300 oldalt kihúz :C

Amúgy szerintem is chipes lesz...a céges fénymásolónkat szerelő fazon mondta, hogy a Samsung 1640 hiába olcsó, 1 töltés után a nyomtató eredeti tonert kér...Jó, én nem nyomtatok ipari mennyiségben, szóval elég is lenne egy jó ideig...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4) mickemoto válasza Traxx (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

Bocs, amit írtam annak a fele se igaz :P , azaz nem 1Ft hanem 0.5Ft/lap ;] így már jól van

(#5) zsolt501 válasza mickemoto (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Na azért annál valamivel biztos többe kerül, ha minden költséget oda számolsz, mert a legolcsóbb A4 es papír is mennyibe kerül? Illetve a tinta szalag az áram költség, szóval az az 0,5Ft biztos nem valós...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) szasza_1 válasza zsolt501 (#5) üzenetére


szasza_1
senior tag

Papír a legdrágább a nyomtatásban (egy jobb 80 grammos A4-es 1.4-1.8,-Ft/db).
Nyomtatás (FF lézer) költsége 8-10%-os lefedettségnél (5%-at elég nehéz összehozni, akár egy félkövér 18 pontos cím jól meg tudja dobni a lefedettséget) a nyomtató elhasználódását is tekintve 0.5,- és 0.9,-Ft körül van. Persze egy nagyobb nyomtatónál, és úgy, hogy nem eredeti tonert használunk, és esetleg még ezeket a tonereket is megtöltjük egyszer. Egy kisebb, 20e forintos nyomtatónál ez kb 3,-Ft körül alakul. De ezeknél meg meg kell hackelni a nyomtatót, hogy ne számolja a lapokat, így a chipnek sincs jelentősége, nyugodtan megtöltheted még kb 2x. A hackelésre meg szerencsére a forrasztgatásos módszeren kívül vannak már szoftveres megoldások (picit átalakított firmware). Amúgy ha az EU már mindenkit ba***gat, akkor a nyomtató gyártókra is rászállhatna. Mi az, hogy egy megvásárolt termékbe nem rakhatok olyan kellékanyagot, amilyent én akarok, vagy nem önthetek bele port. Meg direkt olyan port fejlesztenek ki, hogy alternatív gyártó biztos ne tudja lemásolni, és ha egy picit más a por, akkor mindjárt hazavágja a fényhengert... Egy használt nagy teljesítményű nyomtatót jobban megéri megvenni, mert ott még nem voltak ezek a dolgok.

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez eddig is nyilvánvaló volt, hogy a nyomtatógyártóknak nem a nyomtatók jelentik a nagy pénzt, hanem a kellékanyagok.

(#8) glutamin válasza osztraksajt (#1) üzenetére


glutamin
őstag

Az ilyen okok miatt nem cserélem le én sem még a jó öreg HP 710c-met.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9) varga911


varga911
senior tag

Kb. 1 hónapja vettem ML-1640-et, ehhez orosz kollégáink csináltak módosított firmware-t, amit rátöltve nem ellenőrzi a tonert. Nemrég töltöttem a demótonert, és gond nélkül működik. :) .

Szerintem előbb utóbb ehhez is megcsinálják, úgyhogy nem kell félni a toneráraktól.

Háromszor biztos lehet tölteni egy tonert, az mondjuk 6000Ft és 4500 oldal, ehhez hozzájön a 700 oldal amit a demotoner kinyomtatott. Ekkor vesz az ember egy 1500 oldalas tonert 15000Ft-ért, és újra ezt tölti háromszor, így 27000Ft-ból 11200 oldalt nyomtatott, ez 2,41Ft / oldalra jön ki körülbelül. Szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#10) The Bachelor válasza varga911 (#9) üzenetére


The Bachelor
tag

Én meg jövőhéten veszek majd egy olyat :)

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#11) gelencser26 válasza varga911 (#9) üzenetére


gelencser26
tag

Nekem 1 éves az ML-1640-em és már 6-7x megtöltöttem a demo tonert, kb az általad említett összegből...
Így azért kicsit barátibbra jön ki a nyomtatási költség! :))

(#12) Surfym@n válasza osztraksajt (#1) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Vegyél kyocera-t.
Igaz a legujabbak 30körüli áron indulnak (FS-széria), de ott külön van a developer (előhívó) és a toner (portartály - 5e oldal kapacitás). A developer 100e oldalig kitart, a tonert annyiszor töltöd utólag, amennyiszer akarod. Egy a lényeg, vmi jobb minőségű port használj, mert a silány minőségű rövidíti a developer élettartamát.

Nekem sikerült egy régebbi fajtát kaparintani (Auchan selejtezés) 7eFt-ért.
A developer 50e lapot nyomtatott eddig, tehát félidős.
A toner kapacítása 20e oldal! utántöltése 5eFt. Lapot meg apránként visz valaki haza cégből...
Asszem ennél olcsóbban nem tudok megoldani 1 lap nyomtatását.

két hátránya van:
memóriája csak 2 MB, kicsit lassítja a munkát (pdf-ekkel lassan boldogul)
"csak" 600 dpi-t tud - bár hova nem elég az (ff művészi képek kivételével)

Viszont könnyen szerelhető, nekem eddig csak a poligon motor tengelyét kellett megolajozni. a magas ford.szám miatt (10e rpm felett). Ui. ha az elektronika érez egy kis szorulást egyből letilt az egész rendszer (hibakód kiirás működik szerencsére).
Próbáltam minden lötyit, de azt hiszem a masszázsolaj tűnt eddig a legtutibbnak. :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#13) PetX


PetX
aktív tag

A két nyomtató között nem látom a különbdéget a cikkben. Marad a Google? :P

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#14) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

" Ugyanis készenléti módban 10 wattot, kikapcsolt állapotban viszont csupán 0,45 wattot fogyasztanak a printerek. "

Erre nem lennék büszke, egy év alatt majdnem 4 KW áramot megzabál akkor is ha csak ott áll. Mi a francnak vesz fel egyáltalán "kikapcsolt" állapotban egy nyomtató áramot?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15) Core2duo6600 válasza Thulcandra (#14) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mert nem képesek tenni bele egy mechanikus kapcsolót, ami áramtalanítja, ha kikapcsolod a rajta lévő gombbal a táp áramot kap, tehát készenléti állapotban van, vagyis csak egy bitet billentesz át, hogy filyelje a usb kaput vagy ne.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.