Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

pedig nekem mind a 8x mind a 8s bejött
jobbnak tűntek mint a 180grammos nokiák

(#2) kiki89


kiki89
aktív tag

Uhhh, ez furcsa lépés. :Y

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Olcsóbban kellett volna adniuk a telokat.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) crue válasza kiki89 (#2) üzenetére


crue
őstag

Szerintem meg teljesen érthető.

(#5) Blyan válasza kiki89 (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Furcsának furcsa...

Kicsit két szék között a padlóra eset. Mert ugye a droidos HTC-k sem termelik a nagy bevételt, mert ott meg a Samsung csaklizza el a vásárlókat.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Peet91


Peet91
aktív tag

HTC Sensation-ről váltottam Lumia 820-ra. Ha választhattam volna HTC és Nokia között, sajnos mind csúcsmodellben, mind felső középkategóriában Nokiát vettem volna, hiába szeretem/szerettem nagyon a HTC-t. Egyszerűen, a jobb fotózási képességek, és az Offline navigáció egyértelműen a Lumia 820/920 felé döntötték a mérleg nyelvét, és szerintem nem vagyok egyedül a véleményemmel. A HTC-től több kéne Beats-nél, hogy őket válasszam. Sajnos...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#7) meszike91


meszike91
senior tag

Amúgy sem zavart sok vizet ;]

du, du hast, du hast mich

(#8) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Ameddig a Nokia adja a tökös (here) szolgáltatásokat a telóihoz + felső kategóriában a jó kamerát, addig kb senki sem tud vele versenyezni WP fornton.

(#9) Lall


Lall
veterán

Ha egy kicsit is komolyabban vette volna a HTC a platformot nem kellene kihátrálnia a WP mögül. Amúgy ha kihátrál, merre hátrál? Mert droiddal is veszteséges volt.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10) Crucio válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Crucio
aktív tag

Mert az a 180 gramm aztán nagyon nehéz, leszakad az ember karja :DDD

(#11) meszike91 válasza Cilindrik (#8) üzenetére


meszike91
senior tag

tökös szolgáltatások :DDD :DD

du, du hast, du hast mich

(#12) nikilauda


nikilauda
senior tag

A Nokia mellett a Samsung sem rúghat labdába a wp fronton. Sőt senki sem.

(#13) Bici válasza nikilauda (#12) üzenetére


Bici
félisten

Hacsak a Samu nem kezd csilliárdos reklám kampányba, mert akkor "a nép, az Istenadta nép" bizony Samut fog venni, éles ésszel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Blyan


Blyan
félisten

Kérdés, hogy jó-e a platformnak, hogy a WP=Nokia és kész. Mert már igazából itt tartunk. A WP8 98%-ban csak Nokiából áll.

Főleg, ha a Nokia 2016 környékén úgy dönt elég volt a WP-ből és hajrá valami más.

(#13) Bici válasza

Nem, nem venné. Mire a Samsung ezt meglépné, addigra a WP kizárólag a Nokiat jelenti.
Ez olyan, mintha a Samsung beszállhatna az iOS iparba. Persze, biztos Samsungot vennének.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Bici válasza Blyan (#14) üzenetére


Bici
félisten

Kérdés, hogy jó-e az iOS-nek, hogy iOS = Apple és kész?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Lehetett volna variálni olcsóbb telokkal.Lásd Lumia520,620.De a Htc nem arról híres hogy olcsó telokat is csinál.Pedig droidfronton os buktak be hasonló telokkal.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) Blyan válasza Bici (#15) üzenetére


Blyan
félisten

Nem tudtam, hogy az Apple bérgyártója az iOs-nek, eddig azt mondták mindenkinek, hogy az a saját készítésű platformjuk. :O ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) crue válasza Blyan (#14) üzenetére


crue
őstag

81%

(#19) Sztif


Sztif
aktív tag

már egy ideje érezhető a HTC búcsúja a WP-től. Lassan 1 éve nem jelentettek be új készüléket (Európában) a platformra. A Nokia gyorsan lefedte a kategóriákat és bővíti is, kamera telefon (1020), nemsokára phablet...

és igen, egy Beats még nem minden, ha a konkurenciától offline navit, jobb kamerát, exkluzív appokat is kapsz...

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#20) Blyan válasza crue (#18) üzenetére


Blyan
félisten

A 85% a teljes WP platformra vonatkozik, nem a WP8-ra.

De ha 85% is, a HTC kiszállásával ez hamar 95%-on van.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21) -Faceless- válasza Blyan (#5) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mondjuk én inkább a desire 500/600-at tartom érdekesnek...
Sok jó telefont csinálhatott volna, tavaly a C, a One S mind jó telefonok voltak indokolható árcédulával, de az idei felhozatallal nem nyűgöztek le (jó a sima One tényleg jó, de egy csúcstelefonnal nem lehet megváltani a világot). :(

(#22) Blyan válasza Blyan (#20) üzenetére


Blyan
félisten

Most látom, tényleg 85% a WP8-as Nokia market share.
De ez tényleg csak nőni fog és nem csökkenni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#23) crue válasza Blyan (#20) üzenetére


crue
őstag

Ja tényleg, elnéztem.

szerk:
Vagy nem, már magam sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24) Bici válasza Blyan (#17) üzenetére


Bici
félisten

De hol az összefüggés?
A Nokia úgysem lép ki a WP mögül, mert Elop vezír az MS felé húz.
És ha az Elop korszak végén a Nokia mégis kezdene kacérkodni másik OS gondolatával, akkor az MS szépen vesz magának egy gyártót, akár pont a HTC-t, és akkor lesz Surface Phone.

Őszintén szólva engem jobban érdekel a Nokia helyzete, és függetlensége, mint a WP platform jövője.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) Blyan válasza -Faceless- (#21) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, lényegében a HTC-nek most ugyanazt kellene csinálnia az árpolitikával, mint a Nokia teszi az alsóbb régióban.
Csak sajnos ez még mindig kevés lenne a Samsunggal szemben, akik röhögve tudnák lejjebb vinni az árakat, ha ezen múlik bármi is.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#26) joey04 válasza nikilauda (#12) üzenetére


joey04
titán

A samu simán bedarálhatná itt is a nokiát, ha akarná. csak igazából szarik a wp-re.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Blyan válasza Bici (#24) üzenetére


Blyan
félisten

Az MS nem fog csinálni semmit, ha a Nokia kiszáll a WP-ból, márpedig azért, mert ha úgy szállnak ki, hogy nem éri meg nekik, akkor azt jelenti, hogy már nem lesz igazán WP...

Ráadásul, ha bármit is a MS-re bíznánk, még mindig csak a ME csempe lenne a legmenőbb dolog a WP-ben.

(#26) joey20

Azért olyan simán nem. Még a WP7 1st gen-ben sem nyomta le a HTC-t, nem hogy a Nokiát.
Nagyon sokat kellene áldoznia erre, többet, mint a Droidok esetén. Ott elég volt pár szifon klón és már nyert ügye is volt, azzal megalapozta a hírnevét, úgymond márkapresztízst.
A Droidnál ott van a lehetőség arra, hogy bármit megtehessenek a júzerek az adott Samuval. főzött romok, bármi, így tök hót mindegy, hogy a Samu mennyire erőlteti meg magát szoftveres oldalon (nagyon nem szakad bele).

Ha megnézem az egyetlen Samsung WP8 a mezőny egyik legjobbja. És mi lett vele? Lassan Lumia 520 árán dobálják az emberek után.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#28) vicze válasza Lall (#9) üzenetére


vicze
félisten

Mikor is volt veszteséges? Ja igen semmikor...
Mikor is volt a Nokia veszteséges? Ja még mindig az...

(#29) kbyte1024 válasza Blyan (#27) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pontosan.Tisztában vannak vele hogy a wp8-at a Nokia tartja életben.Mar csak egy kis"szabadságot"kéne adni és gyorsabb lenne a fejlődés.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#30) Blyan válasza vicze (#28) üzenetére


Blyan
félisten

A HTC nem volt veszteséges? :F

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31) Lall válasza Blyan (#20) üzenetére


Lall
veterán

És mi lenne, ha a HTC kivenné a fejét a homokból és nem ilyen árban adná a gyönyörű telefonjait, mint a HTC 8S is. Ráadásul belerak 4giga memóriát, amivel a WP köszöni szépen az első frissítésig jól elvan. :) Ezt még tetézik a 70-80 körüli független nyitóárral. Bravó barom! :D Mégis mit vártak? A 8S-nek 8GB memóriával, 520 árba kellett volna jönnie, esetleg mellé még a Location ingyenessé tétele. Akkor talán fel tudná venni a versenyt a Nokiával.

De nem lepődöm meg ezen, mert droidnál is ezt az üzletpolitikát követik. Soha egy olcsóbbb készülékük nem volt, még ha ózsdi SOC-al adták sem. És még csodálkoznak...

vicze1: Áhh dehogy volt. Kb. épp a csőd szélén állnak. A One egy kicsit javított a statisztikán, de az sem váltotta meg nekik a világot. Megnéztem tényleg nem volt az ezidáig. De a Q3-ban biztos, hogy veszteséges lesz. Annyi még a különbség, hogy a Nokiának kurva sok pénztartaléka volt, amit a HTC nem mondhat el magáról. Mindenestre a mára 2,5%-os okostelefon részesedésével jó úton halad, hogy bedarálja a többi gyártó.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#32) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Erről beszélek:K szepek a teloi de horror árban.A 8x siman bejovos de nem ennyiért!És nem "akcioztak" le...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#33) Blyan válasza kbyte1024 (#32) üzenetére


Blyan
félisten

8x, akció??

Ennél mennyivel kellene még olcsóbbnak lennie??

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) kbyte1024 válasza Blyan (#33) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pk de tesó se egy ingyenes Navi se más.Ennyiert a 820-at is hazaviszed tele extrakkal.Nem?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#35) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

egyébként érthető a htc döntése
igaz hogy az androidból se sokat hasítanak
de 11.5%os részesedéssel jelen lenni egy olyan platformnál aminek a világpiaci részesedése 3.3 %
hmm :U nos az nem egy nagy business...

(#36) NGA válasza vicze (#28) üzenetére


NGA
addikt

Most lesz:

"Ha a megjósolt bevételcsökkenés úgy alakul, ahogy arra a vállalat számít, akkor 2002. óta először lesz veszteséges a HTC és ez lesz a 8. olyan negyedév, amely során csökken a bevétele."

(#37) Blyan válasza kbyte1024 (#34) üzenetére


Blyan
félisten

De az árról beszéltél, 74K forint ne legyen már drága. A 920 és a 8X (mert ez a kettő van egy kategóriában) árkülönbözetéből meg bőven kijön a HTC Location ára is.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38) Dr.Anonymus válasza kbyte1024 (#34) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát azért a 8x mellett is szól egy két érv
pl. jobb felbontású kijelző, minusz 30gramm, jobb hangszóró...

[ Szerkesztve ]

(#39) fricz19 válasza Blyan (#30) üzenetére


fricz19
őstag

én úgy tudom, hogy a nyeresége csökken, de még nem veszteséges.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#40) thxer válasza Dr.Anonymus (#38) üzenetére


thxer
aktív tag

Annyira szeretem amikor a súllyal jönnek :D
Megfogod az egyiket, utána negyedórával a másikat, és nem fogod tudni megállapítani hogy melyik volt a nehezebb.

(#41) Dr.Anonymus válasza thxer (#40) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a laza nyári gatyám zsebe fogja érezni, nem a bicepszem, hidd el... ;]

volt már olyan nokia fórum ahhoz azzal küldtek el, hogy miért nem veszek vastagabb gatyát nyári hőség idejére... remélem Te nem ezt fogod javasolni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) kbyte1024 válasza Dr.Anonymus (#38) üzenetére


kbyte1024
addikt

Világos nekem is tetszik csak sokaknak a navigáció szamit nem feltétlenül a felbontás.Sajnalom amugy hogy kivonulnak,mert szép és minőségi telót tettek le.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#43) Dr.Anonymus válasza kbyte1024 (#42) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

itt egyébként a fórumban el lehet beszélgetni arról hogy kinek mi számít
de a 99% úgy is azért veszi meg a lumia modelleket, mert nokia felirat van rajta, és azt ismeri , meg "régen is nokia 3210-esem volt, és az milyen jó vóóót", és "a htc.. az meg mi?"

ugyanezért szenved a htc az android piacon is, mert "ja hát a mikróm, meg a televízióm is samsung, akkor a telefonjuk is biztos jó..", meg hát ott a milliós marketing stb

a vevők 99% ilyen halál komoly érvek alapján dönt

(#44) thxer válasza Dr.Anonymus (#41) üzenetére


thxer
aktív tag

Én azt javaslom, hogy akaszd a nyakadba :D

Egyébként a legtöbb embertől akinek alsó vagy közép kategóriás samsungja van mindig azt hallom hogy milyen szar, így fagy, úgy szaggat és ha lejár a hűségük valószínű hogy nem fognak újra samsungot venni, szóval eléggé kíváncsi leszek hogy mi lesz 2-3 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#45) HaJózsi válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Olcsóbban kellett volna adniuk? A 8X nem elég olcsó? Ha jól tudom 70k környékén kapható függetlenül és a Lumia 820-nál nem kicsit jobb szvsz. (felbontás, DAC, dizájn)
Egyébként meg nagy kár érte, bár nem meglepő.
A másik ez: 'Samsung dizájn és felszereltség terén is egyre erősebb megoldásai'
Pfffff.... ;]

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#46) Dr.Anonymus válasza thxer (#44) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

köszi :P :DDD

(#47) kbyte1024 válasza Dr.Anonymus (#43) üzenetére


kbyte1024
addikt

Igen van benne valami,de hidd el sokat nyom a latban hogy van ingyen Navi stb.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#48) kbyte1024 válasza HaJózsi (#45) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem ne vitatkozzunk azon melyik jobb.Ha lejebb vitték volna mondjuk 5rugoval lehet tobben veszik nem??De ezt a hibát elkövették droidos szintén is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#49) Spancho


Spancho
őstag

Hát igen... A Nokia nagy falat :)
Nekem bejön a WP8 és még mindig nagyon sok embernél a telefon egyenlő a Nokia névvel.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#50) Quasi_modo válasza Blyan (#14) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Főleg, ha a Nokia 2016 környékén úgy dönt elég volt a WP-ből és hajrá valami más.
Akkor a WP-nek vége is. Viszont ha csak a Nokia marad, akkor talán nagyobb beleszólásuk lesz a rendszer felépítésébe, ami nem lenne rossz.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.