Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) sagit válasza Lauda (#7) üzenetére


sagit
addikt

Nem kell csoda persze, de közel sem olyan egyszerű mint sokan gondolják vagy ahogy én gondoltam.

Mi úgy oldottuk meg hogy tavaly nyáron nyári munkára jöttünk ki, arra felvett a cég, és egy kollégiumba szerzett nekünk szállást. 1 hónap után a főnök megkérdezte hogy nem-e akarunk maradni. Amúgy is az volt a terv hogy majd rákérdezünk de így jobban jött ki a dolog. Akkor mondta hogy rendben, de akkor kelleni fog egy lakcím, augusztus végéig szólt a nyári szerződés, addig volt idő lakást keresni. Mi sikerrel is jártunk, és augusztus 31. -én be is költöztünk.

A lakás kivétel se volt egyszerű anyagi okok miatt. 10-ből 9 lakás itt Salzburg tartományban irodával van hirdetve, a privátok szinte azonnal elkelnek.

És a közvetítői iroda jó sokat legombolt. Mi esetünkben 470 a lakbér, ki kellett az első havit fizetni, a kauciót ami 3 havi a tulajnak és 1200 volt a közvetítői díj, meg valami adó is volt 120 Euro. Szóval 3200 Euro volt az h beköltözhettünk egy full üres lakásba. Kellett még egy mosógép meg egy ágy első körben, az is volt 700 Euro össz.

Kell szerintem az induláshoz egy millió simán. Nekünk összejött, sok mindenben szerencsénk volt.

Szóval azért nem olyan egyszerű ez a külföldre költözés téma még ma se szerintem.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.