Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.kristof


k.kristof
őstag

Pfej, de ronda lett ez. A tudása tetszik, de miért kellett ezt ilyenre tervezni?

(#2) Tomy Yayo válasza k.kristof (#1) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Jobb, stabilabb, egykezes fogásért, kezelésért (ld. korai Sony és pár Lenovo tablet).

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#3) MittuDomain_ válasza k.kristof (#1) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Elsőre nekem sem jön be, sőt, még a 2013-as 1st gen nook-om is sokkal jobban tetszik.
És ez biztos nem áll meg 15e-ből, mit amennyit azért fizettem.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A 8,5 mm kicsit soknak tűnik, de lehet hogy oda pozicionálták az akkut a megfogási ponthoz.
Ha így van, akkor könnyebb tartani mert elég vastag és a súlypont is nagyjából oda esik.

Szerintem ezek a Kindle olvasók már évek óta annyira jók, hogy sok értelme nincs cserélni a
régi újabbra. Nekem egy "ezeréves" Kindle keyboardos van és bár most ritkán olvasok, de még tökéletes.

Amiben előrébb lehetne lépni az a felolvasás, vagyis hogy a normál könyveket szépen fel tudja olvasni.
Már az enyémben is egész tűrhető volt, de azért még van hová fejleszteni a nyelvi támogatást.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) k.kristof válasza Tomy Yayo (#2) üzenetére


k.kristof
őstag

Ezt olvasva nehezen tudom elhinni, remélem megfogdoshatom majd valahol boltban is itthon.

(#6) Messen


Messen
csendes tag

Kíváncsi vagyok, ebben a pdf támogatás már rendben van-e.

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#7) BoB válasza Messen (#6) üzenetére


BoB
veterán

Ne álmodozz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) hampidampi válasza Messen (#6) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kizárt, hogy hozzányúltak volna. Miért is tennék?

(#9) MZperX75


MZperX75
addikt

kindle touch-o,m van háttérvilágítás nélkül.
vagy 2-3 éve használom,bár mostanában ritkábban.
Mi az amiért ezt lecseréljem mondjuk erre?
Semmi szerintem még vagy 5 -6 évig elmegy.

(#10) BoB válasza MZperX75 (#9) üzenetére


BoB
veterán

Nekem meg még régebbi kindle 3-asom van. Én sem látom értelmét cserélni.

Akkor cserélnék ha nagyobb kijelzővel érkezne, nekem a 6 túl kicsi. Mindig olyan érzésem van hogy zsebkönyvet olvasok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#11) k.kristof válasza BoB (#10) üzenetére


k.kristof
őstag

Én még megelégednék a kijelzőmérettel, csak az árat sokallom. ~25 ezerért vettem még három éve a Kindle 5-öt. Szeretem a gombjait is, egy pontosan ugyanilyen, csak háttérvilágítással szerelt olvasó lenne az álmom (esetleg egy Voyage), de nem majdnem háromszoros áron...

(#12) caindwan válasza MZperX75 (#9) üzenetére


caindwan
tag

Szintén touch-os készülékem van, elégedett is vagyok vele.

Hátránynak látom az egykezes fogást, én szeretem két kézzel tartani, ami ezzel elég kényelmetlen lenne. A nagyobb képátló az jöhetne, bár még akkor sem érné meg lecserélni a mostanit.

(#13) MZperX75 válasza caindwan (#12) üzenetére


MZperX75
addikt

Így van, mondom,ha

- jönne színesbe!(E-ink csak e-papír)!)
-10képkocka/mp!
-értelmes áron!
-8-10"!
(mivel szeretek cikkeket olvasni,viszont tabon rohadtul idegesítő 30 perc után kifolyik a szemem,főleg verőfényes napsütésben ,mert szart sem látok belőle)
-4G vagy (mobil internet)!
-"épkézláb" internetböngésző!
-ja és min kártyaolvasóhely,vagy 16-32Giga háttértárral.

Csak ennyi mind ezt 30-40-50ezerért max.,,,,na akkor cserélek

[ Szerkesztve ]

(#14) BoB válasza MZperX75 (#13) üzenetére


BoB
veterán

Tökéletes lenne. :K

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) 2ttitan


2ttitan
csendes tag

Szintén touch-m van, gyári bőr világítós tokkal. Bnőmnek vettem egy 1st gen paperwhite-t mikor megjelent (mindkettő special offeres).
Szerintem jobb olvasni touchon a tokos lámpájával, mint a paperwhiton.
Erre nem fogok én sem cserélni.

(#16) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hát ez így ronda lesz. Igaz nincs is miért cserélni a Voyage jól működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

Talan nem itt kene feltennem a kerdest, de azert remelem, tudtok segiteni.
JAVA meg hasonlo konyveket szeretnek olvasni ebook readeren, a jellemzo filetipus djvu, doc es pdf.
Azt tudom, hogy regebben ez problemas volt, mi a helyzet most? Melyik ebook olvasot erdemes megvenni? :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#18) #41635072 válasza jss (#17) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyiket sem.
Ezek alkalmatlanok szakkönyvek "forgatására".
Arra való, hogy regényeket olvasson rajta az ember. Mondjuk szerintem arra sem nagyon, mert alig-alig digitalizálnak. (Persze aki mainstream limonádét olvas, annak jó, az enyém csak a fiókban hever.)

(#19) jss


jss
aktív tag

Esetleg egy tablet?
Azok jobban hasznalhatoak ilyesmire?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#20) MZperX75 válasza #41635072 (#18) üzenetére


MZperX75
addikt

"Persze aki mainstream limonádét olvas, annak jó, az enyém csak a fiókban hever.)"

kivered a biztosítékot rendesen.

cipeld a szaros szakkönyveidet kikapcsolódásra,gondolom e miatt a környezted imád téged.
:DDD

" Mondjuk szerintem arra sem nagyon, mert alig-alig digitalizálnak"

Mennyire tájékozatlan vagy,rengeteg könyv elérhető áron.
A varez-ről nem is szólok.

Amazonnak küldesz e-mailt PDF vagy más lehúzott formátumról pár hét és küldik a kis Kindlédhez jól használható olvasható formátumba.

[ Szerkesztve ]

(#21) jss válasza MZperX75 (#20) üzenetére


jss
aktív tag

Es ilyenkor nem szorozik az Amazon a szerzoi jogokon?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#22) MZperX75 válasza jss (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

Magyarul küldesz nekik, szerintem fingja nincs róla ,hogy mi a bánat,nem hogy szerzői jog ,bár én még nem küldtem nekik,de ismerek olyat aki igen ,és van is könyvem így.

[ Szerkesztve ]

(#23) jss válasza MZperX75 (#22) üzenetére


jss
aktív tag

Es szerinted egy programozasrol szolo konyvet is at tudnak konvertalni frankon, hogy jol olvashato legyen?

Mert peldaul azon aggodom, hogy ami egy A4-es lapra kinyomtatva jol mutat es kenyelmesen olvashato, az a kis kepernyon nem lesz talan olyan jol hasznalhato. Gondolok itt program kodokra a pelda programokbol, vagy mindenfele abrakra szoveggel. Ezek vajon olvashatoak lesznek? :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#24) MZperX75 válasza jss (#23) üzenetére


MZperX75
addikt

Passsz ,szöveg az az lesz.
A tördelés megoldott,így bármekkora méretű oldal is jellemzi az eredeti szöveget ,bármekkora betüméret,úgy tördelés miatt a kis kindle-re ,akkora szöveg jut amit kényelmesen lehet olvasni,sőt betűméretet változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#25) IRO21 válasza jss (#23) üzenetére


IRO21
aktív tag

Sajnos nem lesz használható, ha sok ábra van benne.
A szöveggel nincs gond, de az ábrák, táblázatok elcsúsznak, vagy ha nagyon lekicsinyíted nem látszanak.
Én próbálgattam egy darabig, de aztán feladtam. Pdf szakkönyvek olvasására szerintem nem jó. Néhány kollégámnak is ugyanez volt a véleménye, szóval nem vagyok egyedül vele. Hogy azóta fejlesztettek-e a konvertáláson, nem tudom. Ja, próbáltam Calibre-vel is konvertálni, nem csak az Amazon szolgáltatásával, az sem volt jobb.
Vannak megvásárolható szakkönyvek saját formátumban is az Amazonnál, olyat nem vettem/próbáltam.

A warezzal egyébként még nem volt gond, sosem kaptam figyelmeztetést ilyen miatt.

(#26) #41635072 válasza MZperX75 (#20) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nyugi haver, nem mindenkinek rezegteti meg az ingerkuszobet a libri kirakat kinalata, meg az ncore hulladek. :D
A forumtars direkt arra volt kivancsi, hogy szakkonyveket lehet e olvasni rajta, de ez ne is zavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sonja


Sonja
veterán

Kindle Oasis im Hands-On

Szerk.: A német Amazon oldalán már elő is lehet rendelni!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28) g0dl válasza jss (#17) üzenetére


g0dl
addikt

Én sok szakkönyvet olvastam rajta.
Persze jobb, ha eleve ekönyv formátumban szerzed be, ami sok esetben azért nem lehetetlen. A PDF változó, de inkább szenvedős. pl Java könyvek ( nem olvastam, de google 5 sec alatt megmondta hol van), de van sokfiéle kiadótól is.

(#29) zsola32


zsola32
őstag

nekem tetszik az új ovasó, kíváncsi leszek az árára
közben látom, közel 300 ajró

[ Szerkesztve ]

(#30) Phülöp válasza BoB (#10) üzenetére


Phülöp
addikt

Én Kindle 4-ről fogok váltani, valószínűleg erre. A mostani vasam lapozógombjai halnak el szép lassan. Az asszonyét karácsonykor cseréltük (szintén 4-es) Voyage-ra, de az nekem annyira nem jön be.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31) lappa86 válasza MZperX75 (#20) üzenetére


lappa86
tag

"cipeld a szaros szakkönyveidet kikapcsolódásra,gondolom e miatt a környezted imád téged."

Igazából igen, a környezete sokkal jobban szereti a szaros szakkönyveit. Mert azokból lehet csinálni újrapapírt, az elektronikai hulladék meg elektronikai hulladék marad. Ha a teljes életciklust nézzük, akkor egy Kindle legyártása és használata (és hulladékkezelése, ugye) sokkal jobban megterheli a környezetet, mint akár 1000 könyv nyomtatása. Csak ugye azt leszarjuk, hogy Közép-Ázsiában magyarországnyi területek válnak lakhatatlanná a félvezetők bányászata miatt, bezzegaszegényfák. Nos, a papírgyártáshoz használt papírt ma már direkt erre a célra ültetett és gondozott erdőkből nyerik, és nem a fél Mátrát tarolják le érte.

Always with the negative waves.

(#32) MZperX75 válasza lappa86 (#31) üzenetére


MZperX75
addikt

Másról volt szó.

Most te sem gondolatátvitellel írsz ide ugye? Na ugye.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.