Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Nekem ez nagyon úgy néz ki, hogy szánt szándékkal szivárgott ki... így kapnak pár ezer (százezer) tesztelőt ingyen bérmentve :B :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) Narxis válasza gfefe (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

De minek kellene "kiszivárogtatni"? Ha akarnák kitennék nyíltan, hogy letölthető legyen... szvsz.

Thanos was right.

(#3) tcp válasza gfefe (#1) üzenetére


tcp
tag

gigászi tévedés!

Az MS azt a pár tízezer/százezer/millió tesztelőt megkapja akkor is, ha csak a kellő időben, a kellő verziót adja ki. Pont a Vista-nál volt elég sok pre beta kiszivárgás, mamár az MS-nél is látják, hogy ez nagyon sokat ártott az egész projektnek, a 10 percenként fagyogató, ezernyi bugot tartalmazó korai béták ugyanis jellemzően több kárt okoznak, mint amennyit az extra tesztelőkön lehet nyerni, főleg akkor, amikor a későbbi már publikus bétáknál/RC-nél úgyis megkapják a tesztelő tömeget, a korai bulideknél meg még jellemzően úgysem az apró, alig észrevehető hibák, "furcsa együttállások", etc. jelentik a fő gondot a fejlesztőknek, ott még maguk is látják, hogy min kell dolgozni.

A Vistánál (és előtte) ugyanis még az volt a gyakorlat, hogy nagyon korai, még szigorúan fejlesztői buildek mentek ki hamar cégen belüli, és kimelt partnereknél folyó tesztelésre, ennek pedig egyenes következménye volt, hogy rengeteg kalóz másolat is keringett a világon ezekből, az emberek meg fikázták a vacak rendszert, hogy folyton fagy, hogy hibás az egész, a Vista projekt kb ennek szellemében haladt végig (sokan már akkor temették a Vistát, amikor még RC változat sem létezett belőle, és nem lehetett megértetni az emberekkel, hogy egy bétának nem az a célja, hogy stabilan futtassa a doom-ot).
A W7-nél szakítottak ezzel a gyakorlattal, nagyon odafigyeltek a kalóz verziókra, nem is került túl sok ki belőlük, cserébe a végfelhasználók nagyobbik része már csak azzal találkozott, ami valóban nekik való, mennyivel jobb a W7 hírverése is, hogy "húú, milyen stabil, meg már a beta is milyen jól megy".

(#4) gfefe válasza tcp (#3) üzenetére


gfefe
őstag

jogos :R

bár én pont arra gondoltam, hogy ha már "véletlenül" most egész jó állapotban van és nincsenek rendszer összeomlások akkor pont az ellenkezőjét váltja ki... Megtetszik a felhasználóknak és mint a win7 nél már most az elején beivódik a tudatba, hogy jó...

na de majd kiderül ha én is megkaparintom a neről és letesztelem :DDD
Manapság már csak a saját szememnek hiszek.

Reméljük ez is jó office lesz :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#5) tcp válasza gfefe (#4) üzenetére


tcp
tag

értem, hogy mire gondoltál, de ott pont Narxis írta, hogy ennyi erővel akár ki is tehetik a sima letöltő oldalra (ahogy azt tették a W7-nél), a jelenlegi üzleti környezetben az MS nem nagyon van rászorulva a kiszivárogtatásra. Ilyen eszközöket amúgy is inkább a 2. helyen álló cégek szoktak alkalmazni, mivel a piacvezető konkurensét amúgy is körüllengi egyfajta underground hangulat (sokak számára a nagy MS ellenes menőzés bőven kimerül abban, hogy IE helyett FF-et használnak), egy ilyen miliőben sokkal jobban működik a kiszivárogtatós technika, mint az MS-nél, ahol nincs igazán komoly Office vetélytárs (egyelőre az OO nem az, persze még bőven kifuthatja magát), így szerintem több kárt mint hasznot lehet kovácsolni belőle.

(#6) gfefe válasza tcp (#5) üzenetére


gfefe
őstag

igazad lehet. :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#7) MichaelSD válasza tcp (#5) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért túl fogja élni az MS...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8) moonman válasza tcp (#5) üzenetére


moonman
titán

igen, tudom, hogy a legutóbbi sajtótájékoztatón is ezt a magyarázatot adták a Vista "sikertelenségére", de szerintem egyáltalán nem a béták instabilitása volt a gond. ugyanis egyáltalán nem voltak instabilak.

szerintem ez simán emberi pszichológia, túl sokat vártunk az újra, túlságosan beleszoktunk a kényelmesbe, a működőbe, és valami hatalmas dobást vártunk, ehelyett jött egy - bár technológiai szempontból nagy ugrás, de - felhasználói szemmel inkrementális frissítés. a motorháztető alatt végzett módosítások azonban betettek a kompatibilitásnak és eleinte bizony a teljesítménnyel is voltak gondok. az, hogy miért tartott ilyen sokáig a fejlesztés, azt tudjuk, de ez a felhasználókat nem érdekli.

aztán most jön a Win7, alig telt el két és fél év, és már mindennapi munkára is alkalmas, remek rendszer van a kezünkben, ami ráadásul látványos újításokat hoz még a Vistához képest is. annyira azonban nem más és nem gyorsabb, mint ahogy azt a sajtó előadja. ez szintén pszichológia. figyeld meg, a következő Windows-nál törvényszerűen megint többségben lesznek a "minek megint váltani" nézetet vallók. így megy ez.

az Office 2010 eddigi tapasztalataim szerint okés, bár a fájl menüt én nem alakítottam volna át ennyire, szerintem nem ad semmi pluszt és nem intuitív. de ne felejtsük el, hogy egy beta 1 előtti dologról beszélünk.

(#9) oO7


oO7
őstag

bevallom őszintén hajtott a kíváncsiság... a screenshotok nem voltak elegek ki kellett próbálnom ezt az új Office-t és már nagyon várom a júliust amikor kiadják az első bétát... kb át is térek rá :D
Amire én kíváncsi voltam, hogy befejezik e a félbehagyott munkát a Ribbon designet illetően... ÉS IGEN végre kapott az Outlook, a OneNote és a Groove (amit mostmár SharePoint Workspace -nak hívnak) is új designet.
Nekem nagyon bejön ez a design.. szerintem sokkal átláthatóbb mint a régi menüs rendszer és sajnálom / sajnáltam, hogy a 2007 -es office nem kapta meg teljes egészében ezt a Ribbont... dehát jobb később mint soha :DDD

moonman: én sem teljesen értem mi a logikája annak, hogy a menüből egy teljes ablakot csináltak de ha végigzongorázod... akár még jó is kisülhet belőle :))

(#10) MichaelSD válasza moonman (#8) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem lehet, csak úgy véletlenségből, hogy túl sokat ígért az MS?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#11) tcp válasza moonman (#8) üzenetére


tcp
tag

én nem azt mondtam, hogy ez a magyarázat a vista bukásának az oka. a vista ugyanazért nem lett sikeres végül, amiért a 2k workstation sem lett blockbuster. A visza bukásának sok oka volt, ez pedig 1 a sok közül.

viszont a vista béták valóban szarok voltak, annó mi is lelkesen próbálgattuk a cégnél az ilyen "lewarezolt" példányokat, és bizony nyoma sem volt a w7-nél futó stabil bétáknak az elején, főleg úgy, hogy volt egy két olyan kiszivárgott változat, ami még a kisebb verzió számúaknál is instabilabb volt, így utólag gondolom ezeket a fejlesztők annó 1-1 feature teszteléséhez csinálták maguknak, nem törődtek vele, hogy a fél oprendszer esetleg nem működik mellette, aztán valami jóképességű partner kidobta az egészet ftp-re, mi meg leszedtük, és csodálkoztunk, hogy az előző már tök jó volt, ennek meg a telepítője is csak 4x-re fut le.

Ezzel együttvéve az ilyen korai béták nem tettek jót a Vistának, az MS-től függetlenül is az a véleményem, az egész Vistát körüllengte egyfajta "dögszag", pl hiba volt az is, hogy ígértek fűt fát (WinFS pl), majd szépen kicsontozták a rendszerből ezeket a featureseket. Na nem mintha az NTFS-sel bármi baja lenne az átlag Win vásárlónak, de a kicsontozás után úgy tűnt, hogy itt valamivel megrövidítették őket (kicsit olyan, mintha az Opel beígérné, hogy a következő modelljük 500LE-s lesz, és 2 liter üzemanyagot fog fogyasztani, majd féltávnál közölnék, hogy csak 250LE, és 3 literes fogyasztás. Erre az emberek 99%-a nem úgy reagál, hogy húú, bakker a világ legjobb motorja, hanem úgy, hogy milyen vacak, mert 250LE-vel gyengébb, és 50%-al többet fogyaszt, mint ahogy azt ígérték, és még akkor is így gondolja ha utána beül a 10 litert fogyasztó 80LE-s Astrába).

[ Szerkesztve ]

(#12) moonman válasza MichaelSD (#10) üzenetére


moonman
titán

voltak dolgok, amiket ígértek és nem valósultak meg, de ezek bőven a Longhorn reset előtti időben lettek "beígérve". miután viszont Vistásodott a projekt, csomó olyan dolog került bele, amiről meg azelőtt szó sem volt. az emberek valahogy mindenben a rosszat keresik.

(#13) moonman válasza tcp (#11) üzenetére


moonman
titán

az a helyzet, hogy arra, hogy mennyi köpködést és gyalázást kapott nyomorult Vista és ehhez képest mennyire istenítik a Win7-et, nem tudok értelmes magyarázatot adni. mert annyira tényleg nem más. igen, kicsit gyorsabb, meg kicsit többet tud, de alapjaiban egyáltalán nem változott meg. talán csak kiforrottabb lett, de hát erről szól az egész. XP-t vajon miért nem köpködi senki? mert az SP2-t nem külön néven adták ki? pedig simán megérdemelte volna.

egy biztos: az XP-Vista időszak meglehetősen nagy kivétel volt a Windows-ok történetében, csak ezt sokan elfelejtik, sokan pedig eleve XP-n nőttek fel és fogalmuk sincs a történelemről.

(#14) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Teljesen igazad van, de az átlag usert nem érdekli, hogy mikor lett beigérve. Ezért pocsék a MS PRja, még mindig IT fejjel gondolkodik...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#15) VladimirR válasza MichaelSD (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az atlag juser azt sem tudja, mi lett beigerve
sot, 9-bol 10-szer az sem tudja, mi az a winfs, aki azzal doballozik, hogy azert szar a vista, mert kimaradt belole

(#16) moonman válasza MichaelSD (#14) üzenetére


moonman
titán

te gondolkodsz IT-fejjel, az átlaguser azt sem tudja, hogy volt olyan, hogy Longhorn, nemhogy mi lett beígérve.

amúgy szar is lenne, ha MS nem IT-fejjel gondolkodna. :)

(#17) Diopapa válasza moonman (#12) üzenetére


Diopapa
addikt

Lehet, hogy egy csomó mindent tettek bele, én pl lassan használom a jogtiszta verziót de még mindíg nem látom hogy nekem pl miért jobb mint ha XP-t használnék, azon kívül, hogy jóval lassabb.... A WinFS meg kb a legnagyobb dobás lett volna amiről azóta is mély kuss van, hiszen igérték már az SP1-be etc....

Tényleg a W7-be lesz? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#18) Neil Watts válasza Diopapa (#17) üzenetére


Neil Watts
veterán

NEM lesz! SQL Serverbe van! pont. :)

(#19) Neil Watts válasza moonman (#16) üzenetére


Neil Watts
veterán

"amúgy szar is lenne, ha MS nem IT-fejjel gondolkodna."

:DDD LoL :DDD ez jó!

(#20) moonman válasza Diopapa (#17) üzenetére


moonman
titán

nem ígérték SP1-be és nincs kuss, hatezerszer leírtam már én is és más is, hogy SQL Server-ben benne van. egyelőre nem tervezik, hogy a desktop Windows része lesz.

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csodálkoztam is volna, ha nem szivárog ki idő előtt... Nem örülök neki annyira.

(#22) negyedes válasza ^Clown (#21) üzenetére


negyedes
addikt

En is gondoltam, hogy elobb utobb kiszivarog a dolog. Az ilyen kiszivargas, hogy tortenik? Valaki felpakolja a pendrivera a cuccot es kihozza majd felnyomja torrentre?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23) Morden24 válasza negyedes (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vagy a bent dolgozó munaktársak (illetve aki általuk/rajtuk keresztül hozzáférhet), vagy a külső partnerek (illetve aki általuk/rajtuk keresztül hozzáférhet).

Sectumsempra - For Enemies

(#24) oO7


oO7
őstag

kicsit mintha elkanyarodott volna itt a téma... pedig kíváncsi lennék esetleges hírfoszlányokra / tapasztalatokra / "release notes" -ra

pl kíváncsi vagyok ez mi lesz:
"Office 2010 will include Twitter, Facebook, and other social networks integrated right into Word" ehez még kapcsolódik egy link.

(#25) tcp válasza negyedes (#22) üzenetére


tcp
tag

pontosan. Három forrásból szoktak korai buildek kiszivárogni:
- maga a fejlesztő csapat
- MS-en belüli belső tesztelések
- külső partnerek, pl szoftver fejlesztők, vagy hardver készítők, akiknek a kompatiblitás miatt szükségük van arra, hogy korán megismerjék az új rendszert.

Persze mindhárom csoport százmillió oldalnyi titoktartási nyilatkozatot ír alá, ennek ellenére mindig akad valaki, aki egy mezei pendrive-on vagy dvd-n kiviszi a cuccot. Az MS tájékoztatása szerint voltak is kirúgások emiatt.

Arról pedig, hogy az átlag user nem tudja, hogy mi a WinFS. Nos valóban nem tudja, nem is érdekli, bőven elég annyi, hogy a blikkben vagy az indexen, vagy hasonló nem szakmai, de naponta olvasott médiában látja a főcímet vastagon szedve, hogy "Mégsem lesz WinFS a Vistában". Tovább persze nem is olvassa, neki ennyi bőven elég, hogy megállapítsa, őt most alaposan megrövidítették. A Vista fejlesztést sok hasonló eset kísérte végig (legyen szó a kiszedett featuresekről, vagy a folytonos csúszásról), és aki nem mélyed a témában jobban el (egység sugarú user legtöbbször tényleg csak a szalagcímet olvassa, utána jön hozzám, hogy jujujj, már megint mi történt), annak ennyi bőven elég is.

(#26) CsíkosMókus válasza moonman (#8) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Egyébként minek megint váltani?
Hogy a bevált gépet lehessen kihajítani, vegyél kétévente újat ha kell, ha nem?
Más szvsz nem nagyon lehet mögötte..

(#27) moonman válasza CsíkosMókus (#26) üzenetére


moonman
titán

ez nektek valami becsípődés, hogy új Windows-hoz ki kell hajítani a gépet :F

(#28) VladimirR válasza tcp (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most komolyan, szerinted az atlag user akar csak sejti is az alabbiakat:
- mi az a winfs
- a vista-bol hianyzik a winfs
- a longhorn-bol is hianyzik a winfs
- a vista-bol mas is hianyzik
- a longhorn-bol is hianyzik csomo minden mas
- a vista eveket csuszott
- a longhorn is eveket csuszott
- a vista ugyanaz, mint a longhorn

ugyanugy nincs a leghalvanyabb fogalma sem errol az atlag user-nek, mint arrol, hogy gozerovel keszul a win 7, mar rc is jott ki belole, vagy hogy tegnap kiszivargott az office 14 (es nem azert, mert tegnap tortent - egy honap mulva sem fogja tudni)

(#29) tcp válasza VladimirR (#28) üzenetére


tcp
tag

ha dolgozol userekkel, akkor tapasztalod, hogy bizony egyáltalán nem tájékozatlanok, csak éppen marhára jereváni rádió módszerrel veszik a híreket (tudod, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak ;))

Ennél egy fokkal durvább, amikor nem mezei userek esnek be ilyen dolgokkal, hanem az ügyfél IT igazgatója (akinek semmi köze nincs az IT-hez mellesleg) esik be hozzád, mint az outsourceolt IT-t üzemeltető céghez ilyen gigászi féligazságokkal, aztán próbálhatod meggyőzni, hogy nem egészen úgy van, ahogy ő azt az origo/index gazdasági rovatában olvasta :D

(#30) Morden24 válasza CsíkosMókus (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha olyan a gép, amin az új Win nem fut el, és nem akarod fejleszteni, akkor miért kellene váltani?
Nem értem, néha úgy beszéltek ezekről a dolgokról, mintha kényszer lenne. Nem az.

Sectumsempra - For Enemies

(#31) CsíkosMókus válasza moonman (#27) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

nekünk, amatőr nooboknak igen. én a 3.11 óta mindet használtam évekig, amikortól kijöttek, és bizony nem nagyon volt a 98-me átálláson kívül más eset, amikor elég volt az újnak a régit futtató gép.
most meglátjuk, mennyire igaz, hogy kisebb gépigénye van a hetesnek :)

(#32) Morden24 válasza VladimirR (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazad van, de azért hozzátartozik a dolgokhoz, hogy nem tájékozódnak, de "hallanak" dolgokat.

Mint pl. amikor barátnőm öccsének a nője megemlíti, hogy a Vista 30 giga memóriát használ, és nem játssza le a letöltött filmeket :U

Sectumsempra - For Enemies

(#33) CsíkosMókus válasza Morden24 (#30) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

..te is tudod, hogy szépen elkezdenek majd kijönni azok a programok, amik csak az újon futnak. Indoklás? Nem nagyon van. :)
hitvita off

(#34) tcp válasza Morden24 (#30) üzenetére


tcp
tag

annyiban kényszer, hogy előbb utóbb az XP-nek meg fog szűnni a támogatása, meg lesznek olyan programok, amik már csak Vista/W7 pároson futnak, de ugye azt sem lehet elvárni az MS-től, hogy a DOS meg a Win 1.0-át is támogassa 2009-ben, meg aztán, egy átlag ember hány évre vesz gépet? Szerintem a 4-5 éves gépek a max életkort jelentik, az újakon meg fut a Vista/W7. Egy szó mint száz, valóban hülyeség, hogy mindig új gépet kell venni, főleg, hogy egy erősebb XP-s vason simán elmegy W7-is, pedig ahhoz még nincsenek meg az igazán perform-ra hegyezett driverek sem, a gyengébb XP-s vasak meg lassan elég öregek lesznek, hogy úgyis cseréljen a tulaj.

(#35) Morden24 válasza CsíkosMókus (#33) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na jó, de ha ezer éves konfigod van, amin nem megy az új Win sem, akkor mitől mennének a vadiúj, aktuális Winre írt appok? :)

Ez nem hitvita kérdése, ez szerintem csak annyi, hogy egy usernek (akár céges, akár home kategóriában vagyunk) minimum azzal tisztában kell lennie, hogy mi a célja egy számítógéppel, és ezt el tudja-e látni. Ha ez már megy, akkor felléphetünk az advanced user szintjére, aki esetleg arra is tudja a választ, hogy mivel válhat még produktívabbá, még hatékonyabbá, vagy mi fogja vissza.
Na most, a fejlesztés pénzbe kerül, oszt ennyi :)

Sectumsempra - For Enemies

(#36) tcp válasza CsíkosMókus (#33) üzenetére


tcp
tag

indoklás van dögivel!!! Tudod, hogy milyen macera több verziót támogatni? Mennyi plusz munka van abban, hogy egy szoftver garantáltan fusson mindenféle verzión? Ezt a költséget egy ideig bevállalják a cégek, aztán jön az, hogy már nincs támogatva a Visa előtti rendszer, attól még persze lehet, hogy fut rajta, de ha mégsem, akkor bocs, így jártál, később meg jönnek azok a programok, ahol már egy picit sem szenvednek majd a korábbi verziókkal, minek? Azért a pár %-ért aki nem hajlandó váltani? Miattuk érdemes dollár milliókat költeni pluszban a fejlesztésre, hogy meglegyen az XP kompatibilitás is? És ki fizeti ki ezt a költséget? Természetesen a felhasználók, azok is, akik már évek óta Vistát/W7-et használnak majd, és semmi szükségük az XP-s feljesztőkre, tesztelőkre...

Ez az amit mondok. Most váltottunk egy nagy UNIX verziót egy céges szerveren. Feketén fehéren le van írva a programok nagy részénél, hogy új verzió kell belőle, mert a régi oprendszer már nincs támogatva pont. A Microsoftnál mégis mindenki elvárná, hogy azért, mert ő egyedül Win 3.1-et használ, ezért neki csináljanak hozzá drivert, directX-et, offie11-et, meg az összes új játék is fusson...

(#37) FTeR válasza moonman (#8) üzenetére


FTeR
addikt

ez a filemenüs megoldás szerel abban a vid-ben, amiben a ribbon fejlődését mutatja be a csóka.
érdekesnek tűnik a dolog, gondolom egybe akarták gyűrni a filemenüből induló párbeszéd ablakokat a menüvel. nekem egyelőre nem nagyon tetszik.
a lesimult design sem különösebben jön be.

(#38) wwhy


wwhy
veterán

hozzám is beszivárgott a pre-pre:)
és egyelőre sajnálattal vettem tudomásul, hogy azt az átkozott minipultot továbbra sem lehet személyre szabni :W (tudom, sok helyen mondtam már). De ha már van egy használható újítás, akkor miért kell ilyen töketlenül korlátozni?
moonman és más illetékesek pls tegyetek lépéseket az ügy érdekében, én márt 100001 visszajelzést küldtem, (de persze le se sz@rja senki), pedig a termék használhatóságát nagyban megkönnyítené .
Hátha a véglegesben megoldják :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#39) tcp válasza wwhy (#38) üzenetére


tcp
tag

nem tudom, hogy hova küldted a visszajelzéseket, de azért ez nem ilyen egyszerű, hogy "le sem szarnak". Mostmár van az MS-nek is megfelelő fóruma, ahol lehet tippeket adni, de ahhoz, hogy valami megvalósuljon először is el kell érni a kritikus tömeget. Amit 10-en jeleznek az hiába zseniális ötlet, ha a programozók olyasmin dolgoznak, ami sokkel kevésbé zseniális, de mondjuk 10 ezren kértek.

(#40) oO7 válasza wwhy (#38) üzenetére


oO7
őstag

a ribbont testre lehet szabni valahol az options -ban...

Amúgy most ahogy nézegettem a screenshotokat találtam valamit amit meg kellett néznem a saját szememmel... és a gmail sokat emlegetett párbeszédes formájú rendezése belekerült... csodálkoztam is amikor a főiskolai levlistát behúztam, és sehol egy "RE:" -vel kezdődő levél... aztán rájöttem a turpisságra: rákattintassz valamelyik levélre csak úgy simán, egyszer és már nyílik is ki alatta az összes hozzátartozó levél

(#41) wwhy válasza tcp (#39) üzenetére


wwhy
veterán

Írtam feedback-et supportnak (angol, magyar), fórumokon (angol, magyar), jeleztem szóban supporton -- ennél többet mezei userként nem igen tudtam tenni :) A lényeg, h semmiféle visszajelzés nem érkezett (of corse) a MS részéről, legalább annyi, OK, vettük az adást.

oO7: nem a ribbon, hm a minipult, ami akkor jön fel automatikusan, amikor pl. kijelölsz egy szöveget

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#42) oO7 válasza tcp (#39) üzenetére


oO7
őstag

igen ezt sajna énis tapasztaltam... én nem értem el a kritikus tömeget (szerintem kb egymagamban :D) az volt a kérésem, hogy csinálják meg a Snipping tool -t úgy, hogy ha csinálok egy képet egy ablakról, az tartsa meg az aero keret árnyékát / átlátszóságát... végülis screenshotot azért csinálsz, hogy kirakd egy weboldalra ott meg azért megvan rá az esély, hogy nem egyszínű háttér van a berakott ablak mögött... és szóval ez egy apró figyelmesség lett volna részükről de nemlett.
Írtam én olyanokat is hogy az aktív ablak árnyéka irreálisan erős... azt sem változtatták meg.
Meg hogy amikor rákattintok a show desktop gombra akkor ne eltűnnyön az összes ablak hanem az az animáció játszódjon le amit a "Win + M" gombbal elérsz

apró szépséghibák és egészen addig nem is hiányzik senkinek amig nem tudják, hogy lehetne egy kicsit szebb is

(#43) moonman válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


moonman
titán

NINCS kisebb hardverigénye. ezt is honnan vetétek? :F

(#44) moonman válasza FTeR (#37) üzenetére


moonman
titán

én épp kezdek megbarátkozni vele, bár egyelőre túlbonyolítottnak tartom.

(#45) moonman válasza oO7 (#40) üzenetére


moonman
titán

igen, lehet, hogy Outlook-kal végre rászokom én is a párbeszédesdire, ez majd attól függ, mennyire jó a csoportosítás.

a testreszabható ribbin elsőre jó ötletnek tűnik, de még lehetnek belőle bonyodalmak. (hol a fekvő nézet? melyik gépen? :) )

(#46) moonman válasza oO7 (#42) üzenetére


moonman
titán

az inaktív ablak árnyékát viszont lejjebb vették, alig van neki.

az aero-peek szerintem így jó.

(#47) oO7


oO7
őstag

újabb két észrevétel:
- az Outlook végre valahára a Documents mappába (Office files -ba) menti a pst file -t és nem a users / valaki / application data / .......... -be
- és a másik az szerintem bug, hogy az új groove csak a 2010 -es workspace -ket mutatja a Workspaces "mappában"... a 2007 -eseket nem mutatja
kiegészítés / magyarázat:

(#48) Diopapa válasza moonman (#20) üzenetére


Diopapa
addikt

Miért is lenne, hiszen használható értelmes újítás lenne :) (lásd még 38 percet keres egy átlag user dokumentumot etc...) Tudom hülye vagyok, de mit jelent, hogy SQL szerverben van? Hiszen én a filerendszerről beszéltem, az SQL szerver pedig nem OS ... ;) Vagy mit értettem félre?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#49) moonman válasza oO7 (#47) üzenetére


moonman
titán

engem a pst nem érint, mert ost-m van, az meg mehet a levesbe, úgyis leszippantja újra a szerverről. :)

legalább rejtett? a dokumentumok mappában ugyanis ki van téve annak a veszélynek, hogy a user letörli "miezaszar" felkiáltással.

(#50) moonman válasza Diopapa (#48) üzenetére


moonman
titán

a WinFS meg nem fájlrendszer, úgyhogy a kör bezárult.

a 38 percet keres, az nem user és nem dokumentumot, hanem vállalati dolgozó vállalati erőforrást, legközelebb olvasd is el a cikket. :) aki a Vista óta 38 percet keres egy doksit, az meg is érdemli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.