Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Synthwave válasza lacus83 (#200) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

(Ez a fanboy "vitakultúra" erőteljesen konvergál a nullához, mikor durván mellélő vele az ember - csak egy széljegyzet.)

8700 =/= 8700K, remélem, az azért tiszta - sem árban, sem kisajtolható teljesítményben (és ahogy látom, utóbbihoz Z-s lap is kéne, hogy értelme legyen).

Plusz használt, jóideje piacon lévő termék árát hasonlítod egy jelenleg még vadi újhoz. Ami így hirtelen ránézve hardverapróra duplán vicces.

"Ha neked egy 6 magos I5 közép kategoria alja,akkor mi az alap?"

Hol írtam, hogy az alja? Olvasd már el mégegyszer az előző posztomat.

Amúgy szerintem ma az abszolút minimum az egy i5-2400/i5-2500(K). Még mindig használható és szotyiárban van. A négymagos i3 és a legkisebb Ryzen a belépőszint felsőbb szegmense.

A magam részéről kb. jövő tavasszal veszek a B350-be egy aprós R7 Zen 2-t az R5 2600 helyére, aztán jóidőre elfelejtem a témát.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#202) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Valahol mókás, hogy rengeteg gépben még negyedik generáció muzsikál és az is több, mint elég a felhasználók sokaságának. (Igen, tudom, megint sok gépben még ennél is régibb, akár második-harmadik generációs proci)

(#203) lacus83 válasza Synthwave (#201) üzenetére


lacus83
senior tag

Akkor te is elolvashatod amit én írtam.

8700 =/= 8700K, remélem, az azért tiszta - sem árban, sem kisajtolható teljesítményben (és ahogy látom, utóbbihoz Z-s lap is kéne, hogy értelme legyen).

Sima 8700ről szólt a pálma, k eleve nem kellene nekem sem, mivel nem Zs lapom van.
Nem akartam senkire fan boyt húzni, csak az olyan piros köd miszerint ugyan azt a teljesítményt adó Amd olcsóbb lesz mint az Intel az azért erős túlzás. Az Amd is profitból él, szüksége is van rá. Közel azonos áron volt a második gen Ryzen az Intelel, mind addig amíg nem lett készlet hiányos a kék oldal.
Jó lesz a verseny, ennek örülök én is. Én részemről lezártam. Cpunál meg szerintem pont mindegy hogy használt e, persze hacsak nem volt skalpolva.
Döglött Cput 15 éve nem láttam.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#204) carl18 válasza lacus83 (#203) üzenetére


carl18
addikt

Sajnos az alapszabály pont az hogy használt árat ne mérjük már az új árához képest. 8700K új ára most 120E körül van, a Zen 3600 nem túlárazott alzás ára 68E forint. Bár igaz ha neked meg van az van i5-8400 arról még lehet fejleszteni i7-re. Használtan valóban közelit az elfogadható ár kategóriájához.

+1 Én se láttam még döglött cpu-t, hamarabb avul el mint sem tönkre menne. Persze kell hozzá a körités jó táp/jó hütés.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#205) schawo válasza Synthwave (#201) üzenetére


schawo
titán

Azért a 2400 erős. Minimumokban 30-70% marad benne egy 45000 forintos 9400f-hez képest egy ma már nagyon alap 1060 videokártyával [link] (8400-zal tesztelve, de az kb ugyanaz, ugye). Ezzel kb 70000 forintos 1060-ban 25-30000 forintot benne hagy, a 1050 szintjére degradálja. A K nélküli Sandy/Ivy már csak arra jó, hogy időlegesen kiszolgáljon, amíg megjön végre egy rendes proci.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#206) carl18 válasza schawo (#205) üzenetére


carl18
addikt

Játékfüggő, de a GTX 1050-től mindenkép erősebb lesz a konfig. Tomb Raider alatt is 99%-ra volt hajtva a kártya, szóval elég hülye kijelentés GTX 1050 szintre esik vissza.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#207) schawo válasza carl18 (#206) üzenetére


schawo
titán

99%-ot a hajamra kenhetem, ha közben a minimum szaggatósan beesik

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#208) carl18 válasza schawo (#207) üzenetére


carl18
addikt

Azért annyira nem feltünnö az szerintem. Kártyát kihatja ? igen? Dropok nincsennek addig nincs gond. A 6 magos I5 is beesett 40 Low frameratera, az I5-2400 30 volt az alja. A töltöképernyők miatt volt főként olyan alacsony ez a érték. Nyilván újabb procival folyamatosabb lesz a játék, de egy 4 magos I5-el se játszhatatlan.
15 éve az ember még örült 30 fps is, most van ez a fps huszárkodás.

Unokatesommal is pont ezt beszéltük 50-60 fps között még bőven játszható, ha 50 alá bemegy akkor lehet érezni hogy kezd romlani az élmény. Havernál láttam PS4-en AC origint, na ott aztán volt 20 fps minimum. Én szemembe az volt a borzalmas szagatás.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#209) schawo válasza carl18 (#208) üzenetére


schawo
titán

25 éve még a 320x200-nak is vigyorogva örültünk. De hogy jön ez most ide? Ahogy a 25, úgy a 15 évvel ezelőtt is már rég elmúlt ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#210) carl18 válasza schawo (#209) üzenetére


carl18
addikt

Csak nem tudom miért számit minden egyes képkocka, ha úgy nézzük az új i5 befektetés nem hoz annyival többet mint amennyibe kerül. Ha játék attól még lehet jó és élvezhető, nekem ha nem fut az afterburner és néha belemerülök nem is tünik fel.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#211) DraXoN válasza carl18 (#210) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az afterburner is leves "pár százalékot" a teljesítményből, így ha előbbivel be-be esik 60 alá, nélküle lehet nem nagyon esik be...

egy időben nekem is fent volt .. azt megkérdeztem magam, játszani akarok, vagy teljesítményt mérni?
azt letöröltem a fenébe...
csak ellenőrizni azt, hogy jó-e a beállítás az radeon saját mérője is bőven jó.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#212) devast válasza DraXoN (#211) üzenetére


devast
addikt

Afterburner, es vele egyutt az rtss az en 1080ti-men semilyen teljesitmenyvesztessel nem jar. Frame limiterjet rendszeresen hasznalom is gsync-el szuperul mukodik.

(#213) apatyas válasza devast (#212) üzenetére


apatyas
Korrektor

Troll on: Dehogy nem jár teljesítményvesztéssel, most mondtad, hogy limitálja a framejeidet ;]
Troll off: talán mert ha eleve limitálja a framejeidet, akkor nem látod, hogy mennyit vesz el, mert van miből. Ha a maxot hagyná menni, akkor derülne ki, hogy nélküle több-e.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#214) m0h0senator válasza DraXoN (#211) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ugyanannyi pontot kapok 3dmarkban ha fut az RTSS ha nem. Szóval ez így nem állja meg a helyét, hogy levesz pár %ot...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#215) Synthwave válasza carl18 (#208) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nono. 15-20 évvel ezelőtt is hídba mentem a 30 fps-től.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#216) Mans20 válasza carl18 (#210) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem már elment a kedvem a 4 magtól, mert az i5-öt ajánlgatták már. Nem tudom a 1050Ti mellé mennyivel jobb 6 mag. VGA-t most nem akarok még váltani, meg nem is igazán van mire NV oldalon számomra.

[ Szerkesztve ]

(#217) snecy20 válasza Synthwave (#215) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, pedig 1996 és 2000 között hány és hány esetben kellett megelégednem a 25-30FPS-sel. :)
Mai szemmel nézve ez már tragikus, de nekem akkor fel sem tűnt. Főleg hogy évekig nem is monitoroztam hogy milyen sebességgel fut a játék. Annyi volt a kritérium hogy egyáltalán elinduljon a játék, és ne akadozzon annyira hogy már élvezhetetlen legyen. Meg aztán úgy emlékszem hogy volt is anno a játékok egy részében ilyen beépített 30FPS-es lock...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#218) schawo válasza snecy20 (#217) üzenetére


schawo
titán

A tévé 24 képkockájához mérten a 18 fps is tűrhetőnek tűnt akkoriban. IndyCar 2 1995-ben nagy felbontáson (haha, 640x480) jó, ha felment 15 fps-re időnként. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#219) DraXoN válasza snecy20 (#217) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igen, hogy miken mulattunk anno..

pl. én 386oson játszottam Stunts és Lotus III játékokkal, hát jó ha volt 10FPS velük...
emlékszem hogy örültem mikor a 486-os DX2 80-on "sima lett a kép", és a doom se bélyegképben kellett onnantól, hogy fusson... nem tudom már milyen 386osom volt, de a legalja lehetett (bár érdekes volt az "állított" képarányú 3:4 vagy 4:5-es, bár inkább előbbi, fekete-fehér Hercules monitor hozzá :) ... azóta se láttam olyat, még most interneten "képeket" keresve se, kár, hogy egy lomtalanításkor "le lett selejtezve" az egész, miután 10év pincében állás után szülők "megunták" a kerülgetését)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#220) Prof válasza DraXoN (#219) üzenetére


Prof
addikt

Ezzel a mai gyerek is így van, egy 5-10 éves simán eljátszogat játékokkal amikben 20-25fps van, sokan egy több éves laptopon Apuka Intel IGP-jén. Én is játszottam Hearthstonet Intel HD4000en ami a mobil Ivy-ban van mert halkabb hűvősebb mint az Nvidia menne. Nem mindenki játszik techdemo menj a mapra azt öld a másikat agyatlan játékokkal.

(#221) Prof válasza Mans20 (#216) üzenetére


Prof
addikt

Semmivel. Itt vergődnek az emberek mert proci téren van valamilyen verseny, míg a GPU piaci fejlődést kedves Nvidia lelassította, mint anno az Intel a CPUt. (érthető ha nincs valódi versenytárs)
kb 95% a usereknek masszív GPU limittel játszik. A mesterségesesn kreált tesztkörnyezetekkel próbálják a hardvereladásokból élő tesztoldalak fogyasztásra/vásárlásra ösztökélni a vérpistikéket.

Tudom mindig lesznek idióták, akik a 100ezres roncshoz vesznek 200ezrért felnit. Elég elkeserítő, amikor 100-200 dolláros procikat tesztelnek 1200 dolláros kártyával, hogy tudjanak vmi kis különbséget felmutatni, ami persze totál értelmetlen mert fulHDra nem vesznek 1200dolláros kártyát. Lassabb elérhető árú VGA-val meg továbbra is a GPU fog limitálni FullHD-ben sokkal jobban mint a CPU.

(#222) schawo válasza Prof (#220) üzenetére


schawo
titán

Nem azért játszopttunk akkoriban 10 fps-sel, mert így akartuk, hanem mert akkoriban az volt a csúcs közelében. Legalábbis a megfizethető csúcs közelében. Akkoriban elképesztően drága volt a PC a fizetésekhez képest. A mostani nyavajgás, hogy kéthatvi átalgbér (most épp 4-500ezer Ft) egy játékra használható PC, akkoriban hatalmas boldogság lett volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#223) hokuszpk válasza snecy20 (#217) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mar akkoriban is ritkan jatszottam, de ha nem doomot, vagy warcraftot, akkor a Screamer2 volt az elvezetek netovabbja :DD

#222 schawo : a Miro Pctv kartyamat egy vagyonert vettem, lehet ezert nem akarom meg mindig kidobni :D
* nomeg projektorra kiteve a tvkepet teljesen elvezhetoek a meccsek.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#224) snecy20 válasza schawo (#222) üzenetére


snecy20
veterán

Az biztos, hogy ma 120.000ft-ból különb gépet lehet összepakolni 1080p-re, mint amivel 20-25 éve nyomta sokunk. Persze ha a teljesítményszinteket behelyettesítjük az akkori korba. Úgy emlékszem hogy 2002 körül még P233+96MB RAM+Voodoo2 gépen voltam, ami akkoriban már egyet jelentett a teljes elavultsággal, és már arról sem nagyon lehetett álmodni hogy bármilyen aktuális cím egyáltalán elindul azon a vason. Pedig az akkor olyan 3.5 éves korban lévő konfig volt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#225) DraXoN válasza Prof (#221) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nvidia nem szándékosan lassította le a fejlődést, meg lehet nézni mekkorák a GPU chipek, eléggé nagyok, azoknál nagyobbat gyártani nem éri meg (a meglevőket is drága), nem vétetlen merült fel többször is az évek alatt az "inkább 2 közepes mint egy nagy chip" SLI/Crossfire csak nem működtek eléggé hatékonyat... a szoftveres "összehangolás" igencsak zsákutca lett..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#226) carl18 válasza Synthwave (#215) üzenetére


carl18
addikt

Nekem a gépem Sleeping dogs alatt maximális jól ment. Very High beállitáson fix 60 fps 1680X1050...
I5-3470/8G/GTX 1050 2G Sleeping Dogs Definitive Edition (Very High) 60 FPS Ezzel én igy maximálisan elégedett voltam.

Nekem ez maximálisan jó, egyik kedvenc játékom. Nálam nem az évjárat számit hanem hogy jó játék legyen, bár sajnos válogatos vagyok. Majd akkor cserélek az ivy bridge ha lesz olyan játék ami nagyon tetszik és rosszul fog futni rajta.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#227) szdani89


szdani89
csendes tag

Azok voltak a régi szép idők mikor 2008-ban 33k-ért is lehetett kapni egy erős Core 2 E8400-as procit, Geforce 9800Gtx+ vagy Radeon HD4850-est is 40k alatt, egy p35-ös alaplapot is viszonylag olcsón, 2x2Gb-os DDR2 800-as ramokkal.
Igaz akkor az USD értéke kevesebb mint 150 HUF volt, 20% Áfàval. 150K alatt vettél egy erős pc-t...

Egy csúcskategóriás vga kártyák ára sem volt több mint 110-120K 599 Usd árazással.
Mint akár egy Geforce Gtx 280 vagy Radeon HD 4870 x2...

Most meg egy középkategóriás Gtx 1660 Ti ára 90K-tól felfele indul, felső-közép Rtx 2060-é 110K, 2060 Super ára meg 130K.
Rtx 2080 ti-é 350e-től indul, egy Strix változaté 400k felett van, 1199 usd piaci árazással, ehhez még hozzájön a 295 Usd/huf árfolyam, 27%-os Áfával. 12 év alatt megnégyszereződtek a Vga árak az adott kategóriákban. A processzorok is drágultak világpiaci viszonylatban is. Régen egy jó procit kaptál 30k-ért ezt most 90-100-ért kapod meg.

Már 4,5 éve is egy Asus Strix Gtx 970 es kari ára 115 környékén volt, hozzá egy i7 6700K procival 108k volt, amit vettem, egy gépet 400e-ből raktál össze.
Most viszont egy i9 9900K-s cpu-t 160K-ért kapsz, i7 9700K-t 120-ért, i9 10900K ára olyan 180e környékén lehet majd. Ehhez képest az i5 szegmensben egy 10600k ára 90-100 környékén lehet.
Használtan egy Gtx 1080ti-t szereznék be 110k-s áron, teljesítményben jobban megéri mint egy Rtx 2070 Super ami 170k-tól indul.
Nekem ez lenne a kategóriám, és ez elég nagy rablás leginkább az Nvidiától, hogy ennyire drágán árulják a kártyákat.
Ennyit azért nem nőttek a bérek 12 év alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.