Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Apollyon válasza Voiceless (#99) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Idáig nem fognak eljutni. Ha nem haladnak a konkurenciával, már gyártani se lesz érdemes intel desktop CPU-kat. Legalábbis elég furán fog kinézni, ha még 2025-ben is a 2015-ös techet fogják használni. Kb. mintha még ma is Core 2 Duo-znánk.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102) Lacika112 válasza Apollyon (#101) üzenetére


Lacika112
aktív tag

annyi különbséggel ha volt egy fax 775 ös lapod 65nm-45nm minden procit kezel oda vissza, most meg procinként más foglalat azonos 14nm en a magok meg csak fingreszelve vannak

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#103) devast


devast
addikt

Ha ez most kapható lenne, simán vevő lennék egy 10700k-ra, de sztem ha egyáltalán van bármi valóságalapja, akkor sem mostanában lesznek ezek kaphatók. Így marad a 3700x :)

(#104) snecy20 válasza devast (#103) üzenetére


snecy20
veterán

A Coffee Lake Refresh volt szerintem ebből a 14nm+++++ -ból amivel még volt értelme foglalkozni, legközelebb már csak teljes architektúra + csíkszélességváltás után lesz érdemes visszanézni rájuk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) m0h0senator válasza snecy20 (#104) üzenetére


m0h0senator
őstag

Attól függ szerintem mit hajtassz most. Én esetemben 5820k-t már nem fogom feljebb cserélni hiszen ebayen találok nagy eséllyel 8 vagy 10 magosat 150-200k között. Így nekem pl alterníva lenne a valamelyik 10 magos.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#106) snecy20 válasza m0h0senator (#105) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem most 100-ból 99 ember erre azt mondaná neked hogy ha ez a teljesítményszint kell akkor egy 12 magos AMD-t húzz be.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#107) Lambos válasza Fücsök007 (#38) üzenetére


Lambos
tag

Még ha az lenne a gépemben. :DD
Évek óta nézegetem a procikat, csak hát sajnos a mocskos anyagiak.
Viszont pár hónapon belül már beruházok egy új gépre.

Annyit pedig már most tudok, hogy amd lesz a következő.
Bármennyire is elégedett vagyok a jelenlegivel.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#108) m0h0senator válasza snecy20 (#106) üzenetére


m0h0senator
őstag

Maradnék a számomra ismert kék vonalon. :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#109) Synthwave válasza m0h0senator (#108) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az AMD-t nem ismered?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#110) snecy20 válasza m0h0senator (#108) üzenetére


snecy20
veterán

Ha csak az a lényeg kék legyen.... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111) BiP válasza m0h0senator (#105) üzenetére


BiP
nagyúr

Fura mód tényleg nem biztos, hogy jobban járnál. 2011-v3-ba i7-ből prociból kevés opció van (3), maradnak a Xeonok. De jó eséllyel egy egész platformváltással jobban jönnél ki egy >= 3700x-szel.

Szóval nem túlzó ez a 100-ból 99 :)

[ Szerkesztve ]

(#112) Fücsök007 válasza Lambos (#107) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor hajrá, a jobbféle B450 vagy X470-es alaplapok az utolsó generációs Zen3 procikat is gond nélkül tudják majd kezelni. ;) A lényeg, hogy normális VRM kell a procinak, optimális esetben 8 fázis elég a maximális tuninghoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#113) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Tovább kérdezősködtünk, és megerősítést kaptunk, hogy biztosan kamu a kép. Ezzel kiegészítettem a hírt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#114) snecy20 válasza Abu85 (#113) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor ennél lehet hogy a valóság sötétebb lesz. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#115) m0h0senator válasza BiP (#111) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ezért is mondtam, hogy megvárom valamelyik 10 magos intelt ;] minden hibájával és nanométerével együtt.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#116) Fiery válasza Abu85 (#113) üzenetére


Fiery
veterán

Bizony. A foglalat LGA1200 lesz. Es az SKU-k nevei sem stimmelnek.

(#117) snecy20


snecy20
veterán

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#118) flashpointer


flashpointer
őstag

az hogy van hogy ilyen cikkeket lehoztok ami mar elsora latszott hogy kamu, ket nappal a megjelenes elott az rtx kartyakrol meg egyedul itt nem volt abszolut semmi hir pedig mar mindenki tudott mindent, mert hogy "nem a hivatalos uton a gyartotol jott"...

(#119) Callisto válasza flashpointer (#118) üzenetére


Callisto
őstag

Az hogy van, hogy nem tudod értelmezni a címben a kérdőjelet és az egyértelmű fogalmazást, hogy fake is lehet és még kötözködsz ezek után? Ja, hogy troll.. Oké. Leülhetsz.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#120) Hellwhatever válasza Callisto (#119) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ezzel az erővel a Super line-up-ról is lehetett volna kérdőjeles hírt lehozni..

[ Szerkesztve ]

(#121) Lambos válasza Fücsök007 (#112) üzenetére


Lambos
tag

Igazából ezt az i7 920-at sem húztam vagy 7 évig.
Aztán utánanéztem a dolognak.
D0 szóval feszkó emelés nélkül is gond nélkül stabilan megy 3.2ghz-en, immár 3 éve.
A terv egy 3600 vagy 3600x beszerzése, egy inkább felső kategóriás B mint alsó X lappal (de az 500 chipset tuti).
Bár azért remélem a következő gép építést nem 10-11 év múlva ejthetem meg, minnél tovább bírja, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#122) Callisto válasza Hellwhatever (#120) üzenetére


Callisto
őstag

A kérdőjeles cím csak egyik része annak, hogy jelezzék fake is lehet. Abban a cikkben ez pedig megtörtént feltételes módban. Gratulálok. Újabb troll. Főleg, hogy itt nem arról a cikkről beszélt az illető. Ugye-ugye.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#123) BiP válasza m0h0senator (#115) üzenetére


BiP
nagyúr

Mivel nem az én pénzemet költöd, (meg amúgyis) azt veszel, ami neked szimpatikusabb.
Még akkor is, ha mi nem ugyanúgy választanánk.

(#124) Hellwhatever válasza Callisto (#122) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nem értem ebben mi volt a trollkodás, ha annak vetted nagyon sajnálom.

Részemről be is fejezem itt ezt a vonalat, nem akarom szétoffolni baromságokkal a topikot.

(#125) Callisto válasza Hellwhatever (#124) üzenetére


Callisto
őstag

Az hogy válaszként belekötsz egy másik cikkbe, amiről szó sem volt és nem azzal kapcsolatos volt a dolog. Amiről szó volt annak, nem volt a cikkekhez volt köze, hanem ahhoz, hogy egyértelműen ki van fejezve, hogy hamis lehet, de még is kötözködik. Ráadásul az általad említett cikkben is meg volt említve, hogy nem tudni biztosra.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#126) fanti


fanti
addikt

Mondjuk én többet vártam az Inteltől ennél.

Azt hittem, előránt valamit a fiókból, mint anno a C2D-t és méltó konkurenciát állít az AMD-nek, vagy még fölébe is kerekedik akár.

Szerintem jók lesznek ezek a processzorok (is) csak ugye az a fránya alaplap....minek kellett áttervezni a lábkiosztást? Talán szándékosan....

Ja, ezt biztos hogy forrasztják? Remélem....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#127) Ragnar_ válasza Lambos (#107) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Annyit pedig már most tudok, hogy amd lesz a következő.
Bármennyire is elégedett vagyok a jelenlegivel."

Én Ivy i5-ről váltottam amivel semmi bajom nem volt, de az R5-el szintén nincs semmi gond..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#128) Abu85 válasza Hellwhatever (#120) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mindig nézik ám, hogy kérdőjeles vagy sem. Megvágnak ~50000 dollár büntire, aztán csak leshetünk, hogy NDA-s anyagot raktunk ki. Persze, ha kifizetitek, akkor felőlem rendben van, én megírom idő előtt. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#129) Vesa


Vesa
veterán

Intel forevöörr!

A tudomány a valóság költészete!

(#130) hokuszpk válasza Abu85 (#128) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. az NV az valami hatosag vagy hogyvanez ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#131) hokuszpk válasza hokuszpk (#130) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugy picit belegondolva a PH! -nak az, hogy alairja az NV nda -t inkabb hatrany, mint elony.
vasat ugysem kaptok toluk tesztelesre, mikozben mashol mar a csapbol is az folyik, hogy jon a Super, de ti meg nem irhatjatok meg, mert 50 rugo. Az NV fanok pruszkolnek -- mondhatni jogosan -- , hogy mar mindenhol lehoztak ( telleg, ott nem kapnak 50e$ buntit ? ).
szvsz jobbanjarnatok, ha az NV -nek akkor inkabb nem irnatok ala semmit, a nagyobb hordereju klikkmagnes hireket at kell venni, es ennyi.
dolni fog a le.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#132) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

" A Comet Lake-S nem a megjelölt foglalatba érkezik, illetve nem is támogat majd ennyire magas memória-órajeleket."
Függetlenül attól, hogy egyértelműnek tűnt, hogy kamu az egész dia, pont a memória órajelek voltak reálisak (Mivel a 3200 már JEDEC szabvány), az új foglalat pedig a magasabb tápigény miatt volt elképzelhető.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#133) DraXoN válasza Geri Bátyó (#132) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a foglalat mindegy is milyen lesz ha változik ... most LGA1200-ról beszélnek (tagadva a 1159 foglalatot), vagyis nem marad azonos a mostanival, de ha maradna is, nem akadály az a kompatibilitás elkerülésére :U ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#134) Geri Bátyó válasza DraXoN (#133) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bármilyen 115x-et meg lehet magyarázni, de mi értelme lenne az 1200-nak? Nincs PCIE 4, nincs DDR5 (nyilván) a tápellátás meg nem hinném, hogy kívánna +50 lábat.
Mondjuk, ha visszahoznák a 3 csatornás memvezérlőt, mint ami anno az 1366-nál volt, az mókás lenne és talán értelme is volna, de az biztosan nem lesz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#135) DraXoN válasza Geri Bátyó (#134) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem tudom szükség van-e ennyi lábra de, AM4-nek az összehasonlítás kedvéért 1331 lába van [link]
sajnos nem találtam pinout-ot AM4ről, hogy mennyi lát van bekötve és hova.

De a 1151 esetén a v2 változatnál elhasználták a maradék reserved pineket táp és föld csatlakozásokra...

más kérdés szükség van e a táp és föld csatlakozás további bővítésére, talán de8auer tesztelte, hogy szükség volt-e a v2-es 1151 foglalat esetében és úgy számolta közel se, mert az eredeti specifikált 1151 foglalatban levő föld és táp láb mennyiség is simán elegendő lett volna akár tartós 4x akkora tápellátásra minden probléma nélkül (persze, ez újkorában még nem oxidált állapotban értendő), bár az a "pár láb" amivel bővítették nem számított volna egyébként se sokat (alig növelte kb. 3%al a föld és 14%al a táp lábak számát)...

3 csatornás memóriavezérlő biztos nem lesz, nincs sok értelme ezen a teljesítményszinten (komoly integrált grafika nélkül), nagyon kevés program nyerne vele, viszont jóval drágább lenne az alaplap vezetékezése ) több rétegű nyák kellhet ha nem fér el, a 2 csatornás elrendezés előnye, hogy "pont" egy rétegen még eltudják vezetni a memóriasávok többségét, de 3. csatorna csak nehezen férne el, a rétegnövelés meg költséges... ráadásul a több memóriasáv könnyen kihathatna az elérhető memória órajelekre (ha még is spórolni akarnának)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#136) Geri Bátyó válasza DraXoN (#135) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azért az AM4-nél már számoltak a 16 maggal, a PCIE4-el és a DDR5-el is. Jövőtálló foglalatot terveztek.

A 3 csatornát csak poénból vetettem fel, függetlenül attól, hogy én még most is 1366-ot használok és ki is tudom használni a 3 csatornát.
A nem túl távoli jövőben, ha tényleg elkezdik a Foveros-t használni és ütőképes integrált grafikát csinálnak az Xe-ből, akkor azért lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#137) [CS]Blade2 válasza Geri Bátyó (#134) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

MO-n az Intel kapcsán ez annyira fel van fújva, hogy azt elmondani nem lehet. Itt mindenki LGA775-ös lappal nyomná a mai napig az ipart, és 8GB DDR2 mellé tenné a 10600K-t. PCI-E 2.0-val, az USB-t és a SATA 3-at esetleg kártyával megoldva, miközben legalább 1x már újra kellett kondizni a deszkát.

Aki ritkábban cserél, mindenképp új lapot is venne. Aki évente cserél, az pedig még érzékenyebb, hogy neki miért nincs DDR4, meg UEFI, M.2, stb. 2-3 évente ő is újat venne. 5-8 év alatt meg simán megpusztul egy-egy lap.
Árban is ált. a lap az olcsóbb, még, ha ezek az emberek a procit cserélgetnék évente egy elavult lapban.

Ez a ragaszkodás a sz*rásig integrált alaplapokhoz túltesz még a táp kérdésen is. Az a másik, amiből sz*rt akar venni a magyar, vagy venni egy jót, de azt öröké használni.

Az ideális egy átlagos PH fórumozónak az lenne, ha mindig csak eladná a CPU+VGA-t, és megvenné az aktuális legújabbat, valamint lenne 10-20 memória foglalat, ahogy cserélgeti a procit, úgy kezelné a lap az SD ram-tól a DDR10-ig.

Ami látványos, a CPU, a GPU, és a több RAM. Csak erre szeretnének költeni.

(#138) DudeHUN válasza [CS]Blade2 (#137) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Szerintem az annyira nem elrugaszkodott igény felhasználói szemmel, hogy egy foglalat legalább 3 évig támogatott legyen. A gyártóknak jobb, ha mindig mindent meg kell venned. De a lap az ami nem igazán avul el 2-3 év alatt.

Gamer for Life

(#139) Geri Bátyó válasza [CS]Blade2 (#137) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem félreértettél.
Technikailag nem látom értelmét a +50 lábnak, mivel semmi újítás nincs. Ráérnének akkor foglalatot váltani, amikor lesz miért. Plusz néhány láb még belefér a mostani foglalatba, de azért cserélni, hogy a következő generációnál megint lehessen, annak nincs értelme sem az Intel, sem az alaplapgyártók szempontjából..

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#140) hokuszpk válasza [CS]Blade2 (#137) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha van ertelme, zokszo nelkul cserelem az alaplapot, annyira nem szokasom fillereskedni.
mondjuk az am3+ -t am4 -re mert lenyeges elorelepes volt. de csak 100 - 200 Mhz pluszt ado prociert minek ?
az R7 1700-at sem rohantam lecserelni 2700X -re, mert ugygondoltam nem eri meg. most majd a 3700X meg fogja erni, es az alaplap meg mindig marad, nincs szuksegem a pcie4.0 -ra.
szerintem vagyunk paran ezzel igy, es igazunk van :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#141) [CS]Blade2 válasza DudeHUN (#138) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Geri Bátyó: Új hsz-t kellett volna nyomnom, nem választ. Összességében írtam.

Változó, hogy 1-2-3 év alatt avul el. Volt amikor egész gyorsan, volt, amikor kevésbé, vagy nagyon kevés különbség volt 2 generáció között. A RAM miatt pl. szinte mindenki cserél lapot egy idő után, ideiglenesen esetleg pont a RAM-jai miatt nem cserél, holott egyébként szeretne alaplapot is, mert azt azért tényeg nagyon kevesen várnák el, hogy a DDR4 bemenjen a DDR3 foglalatba, és hasonlók, vagyis sok cucc kompatibilis legyen még meg sem jelent cuccokkal.

Az alaplap az, amire rengeteg cucc van integrálva, ezért az egyes részei nagyon gyorsan elavulnak. Nem egyszerre az egész, mint egy CPU vagy egy VGA: Mondjuk fél évente mindig legalább egy csatlakozó vagy valami elavul rajta, vagy hiányát szenvedi. Szerintem azok, akik haladni akarnának évente CPU cserével, nem biztos, hogy felfogják, hogy milyen lenne 5-el régebbi alaplappal nyomulni, mert bosszankodva, de azért folyamatosan cserélnek.

Jó lenne ez még, mert mit tudom én a PCI-E 4.0 bullshit, semmit nem ér, meg még 1-2 dolog kivételével a meglevő tud mindent ami nekem kell. De ez egy pillanatnyi állás. Régebben meg az volt, hogy 3.0 felesleges, a SATA 3 felesleges, az eSATA felesleges, az USB 3 felesleges, IGP-nél a HDMI felesleges, a DP felesleges, a 1Gbit lan felesleges, a 10Gbit lan felesleges, az UEFI felesleges, az M.2 felesleges, a sok fázis felesleges, stb.

Ha végig azonos foglalat van, és nem cserélsz időben bármeddig visszanézve, sokszor elég bosszantó kompromisszumot jelentene egy olyan embernek, aki CPU-t és VGA-t minden egyes évben cserél. Pl.: kicsit tovább fog tartani a pendrive-ról vagy külső SSD-ről a másolás, mert csak USB 2-m van. Csak ezért nem cseréltem lapot, csak ebbe betettem egy 10600K-t. Azt a monitort nem tudjuk rádugni, mert nincs olyan csatlakozó. 2 éve az még nem létezett. stb.

Magát a CPU fejlődését is visszafogná, ha mindig úgy terveznének, hogy ennek mennie kell a 1-2-3-4 éves alaplapokban, így nem lehet 10 magos, nem lehet 130+ TDP-s, mert 4 éve x fázist tettünk mindegyikre, nem lehet DDR5 memóriavezérlő, vagy lehet, de kell a 4-es is, stb.

(#142) #16939776 válasza Geri Bátyó (#139) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha foglalatot cserélnek, tartalék pin-eket is kénytelenek beletervezni, egy kis jövőben felmerülő probléma és azt követő áttervezés miatt, ne keljen bedarálni semmit.

(#135) DraXoN :
Egy táp áramkörnél ahol, 100A/uS áramingadozások vannak, nem elég-e azt méretezni hogy az a DC áram mennyiség, ami átfolyhat a pineken még éppen ne süsse meg a foglalatot.
A pin-ek és a hordozóban lévő VSS/VCC plane-ek nem zéró induktivitása* miatt, annál sokkal több pint kell redundánsan bekötni, és egyenletesen szétszórni a plane felületen, hogy nagyfrekvenciás szempontból is stabil legyen a kapcsolat.

*"az induktivitás nem csak mint elemi alkatrész van jelen az elektronikában, hanem bármely vezető két pontja között úgynevezett szórt induktivitás mérhető. Szerencsére az egyenes vezetőnek kicsi az induktivitása, de nagyfrekvencián nem elhanyagolható."

(#143) csatahajós válasza [CS]Blade2 (#141) üzenetére


csatahajós
senior tag

Magát a CPU fejlődését is visszafogná, ha mindig úgy terveznének, hogy ennek mennie kell a 1-2-3-4 éves alaplapokban, így nem lehet 10 magos, nem lehet 130+ TDP-s, mert 4 éve x fázist tettünk mindegyikre, nem lehet DDR5 memóriavezérlő, vagy lehet, de kell a 4-es is, stb.

Miért, az AMD miért tudta/tudja ezt megoldani sok éve :)...? :R

Mellesleg amit fentebb írtál az igaz, de az Intelnél pont arról van szó, hogy úgy is rá vagy kényszerítve a lap cserére, hogy tul. képpen új fícsőrt semmit sem kapsz a korábbihoz képest...ez a bosszantó! :W

(#144) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Nem is tudom ki az az idióta aki intelt vesz,amikó lehet kapni ámdét!
Dupla teljesítményes,sokmagos meg kisebb nanométerest jahh meg féláras.
Nem mintha az átlag paraszt valamit is értene az egészből. :R :W

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#145) Mans20 válasza SZKEBE75 (#144) üzenetére


Mans20
addikt

Én veszek.

(#146) [CS]Blade2 válasza csatahajós (#143) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha ritkán cserélek, akkor akár integrált is lehet a CPU.
Ha kifejezetten évente akar valaki cserélni, akkor fordulhat elő ilyen. De még ez is csak 1-2x fordult elő, mert ált. mindig van valami újdonság, sőt néha egy chipset alatt is bejön ez-az.

Ez a ragaszkodás a régi alaplaphoz kicsit elfedi AMD oldalon. Pl.: pont a kevés fázis miatt fizikailag belemegy, de egyébként nem.
Az AMD rájátszik erre a ragaszkodásra, mert 2 szereplős piacon van ez a nyitott rés.
Utána a hátrányait ugyanúgy kénytelen vagy elviselni, mintha azért nem cserélnél, mert nem megy bele jobb CPU.

Aki 5. gen-ről 6. gen-re vált, majd 7. 8. 9. és 10. gen-re, az nem igazán akar ilyen kompromisszumokat, és AMD vonalon is ha épp kompatibilis is lenne, mégis cserél.
Másik verzió, hogy ritkán cserél, és sosem tud élni ezzel, mert a következő még belemenne (de akkor még nem akar cpu-t cserélni), de az azt követőnél már jó eséllyel jön egy DDR verzió vagy M.2, és akkor csak-csak úgy van vele, hogy alaplapot is, és akkor már RAM-ot is.

A DDR verzió váltás ált. elég jó indok a lapcserére, és ezért nem csapódik le, hogy mi lenne, ha maradna a régi lapnál. 2003 óta mostanság jönne így a 4. lap.
Átlag 4 generációnyi procit használna. 4 évente pedig biztos, hogy 2-2 évet valamilyen újdonság miatt kompromisszumban kellene letolnia,
esetleg, ha megoldható külső kártyával, akkor a következő lapig ATX méretben a bővítések is megtelnének.

A háznál pl. majdnem az a kompatibilitás van meg, szóval elvileg ezeknek az embereknek még az a régi megsárgult fehér felső tápos házaik lennének. Hát, k.ra nem, sőt ált. nem is 1-et cseréltek mondjuk 1999 óta.

(#147) Geri Bátyó válasza [CS]Blade2 (#141) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én annak idején pont azért választottam a mostani lapomat, mert azon minden volt, ami a jövőben kellhet. SATA 3, USB 3, Meg persze vannak rajta zsákutcák, mint az E-SATA és az IEE1394 (FireWire). VGA-ból is olyat vettem, amin volt DP. Most is DP-t használok.
Mondjuk az más kérdés, hogy nem gondoltam volna annak idején, hogy 9 év múlva is jó lesz. Csak a procit cseréltem le egy Xeonra.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#148) devast válasza SZKEBE75 (#144) üzenetére


devast
addikt

Nem mindenkinek az az álma, hogy amd beta teszter legyen. Másrészt egyes szegmensekben/célokra még mindig jobb, de ezt hiába magyarázom egy fanboy-nak...

(#149) Chrys_ válasza Fücsök007 (#38) üzenetére


Chrys_
addikt

Sandy 3930K van 2013(?) óta. Most viszont nem vennék Intelt a sok balhé miatt, amikor biztonsági patchekkel fékezik Windows alatt a rendszert, és még csak nem is ajánlják a hyperthreading használatát.
Valószínűleg idén sok év után ismét AMD rendszerem lesz, 3900X vagy majd esetleg 3950X, remélhetőleg ezek is kihúzzák nálam sok évig, nem vagyok híve a 2-3 évenkénti cserének, otthonra kb. felesleges.

(#150) Pug válasza devast (#148) üzenetére


Pug
veterán

En oszinte kivacsisaggal kerdem, hogy melyik szegmensben jobb valasztas, mert most mind ar, teljesitmeny es fogyasztasban is jobb a 3 betus ceg.... :U

Es akkor ugye security breach meg szoba se jott...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.