Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cyberboy42 válasza t72killer (#42) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

jaaj ez mennyire igaz....két évig voltam win10-en és annyira tele lett a tököm hogy aztán visszaraktam a win7-et... most egy év után megint adok egy esélyt a 10-nek, de uramatyám edge, meg csempék, meg gépház :W ... és miért nincs info bar, meg gadgetek...ahh.... játékok alatt azért jobban fut. nah :(((

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#52) Vikthor


Vikthor
nagyúr

HDR mizéria továbbra is fennáll vagy végre meg lesz javítva ezzel a patchel?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#53) Cs1csó válasza Vikthor (#52) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amint kijön az RTM tiszta telepítéssel felteszed és használod, ha megoldja örülés ha nem oldja meg akkor sincs értelme visszamenni a korábbira ha abban sem volt megoldva.

(#54) MongolZ válasza Cyberboy42 (#51) üzenetére


MongolZ
addikt

Az egy dolog, hogy az Edge nem rossz, de a winnel eddig is települt az IE, és durva, de eddig és most is fel tudsz rakni új böngészőt.

(#55) King Unique válasza MongolZ (#54) üzenetére


King Unique
titán

Ja, meg ott van a 8GadgetPack, Rainmeter stb., szóval a minialkalmazások sem téma. Na meg az újabb Windows-verzióknál már egy ISO-fájl megnyitásához sem kell külső program, van beépített AV, natív USB 3.0/3.1 támogatás, Windows To Go, fejlődött a BitLocker, pendrive-oknál már több partíciót is kezel a 10-es és még számos újítás. Meg azoknál legalább nem fog megszűnni szűk 2 év múlva a támogatás és az UEFI + Secure Boot technológiát is támogatják rendesen, nem úgy, mint a majd 10 éves rendszer. Ráadásul, ha megvalósul az Intel terve, akkor a pár év múlva megjelenő új vasakon már eleve nem is nagyon lehetne natívan futtatni az utóbbi hiányosságok miatt.

A CCS meg egyéb előre telepített modern alkalmazások használata pedig eleve nem kötelező és nem mintha amúgy sok vizet zavarnának. Egyébként az előbbi pl. az Education kiadásban nincs is benne. Meg a Store leszedése, meg ilyen erőltetett dolgok... Akinek tényleg akkora gond a megléte, annak lehet jobb, ha inkább 7-est használ még pár évig...

[ Szerkesztve ]

(#56) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

A kicseszett ablakok hatterszine mondjuk lehetne valaszthato.
Vagy ez tul high end kedves microshit?

En amugy ma utottem ki cmd-bol veglegesen a frissiteseket, miutan munka kozben villant a kepernyo majd eltunt a photoshop 1 oranyi meloval a keprol.
A task managerben ott, de nem lehetett elohozni, backup meg nincs meg a cs5-ben.
Bezaraskor se kerdezte meg mifasz legyen.
Ez a frissites kretenseg kicsit olyan mint egy kocsin menetkozben kereketcserelni.
Dogoljonek meg...

[ Szerkesztve ]

(#57) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az egyébként hogy van, hogy windows 10 pro-t használok és tiltva van a számítógép kezelés részben a windows update.
Ennek ellenére gyönyörűen frissült a legújabb windows főverzióra az összes ilyen gép. A microsoft felülírta a windows update beállítást, most már "tiltott" helyett "kézi" indításon van.
Ennek köszönhetően eltolta az energiabeállítást, a vga drivert, a start menüt, amikre eddig rájöttem, de végig kell nézni az összes beállítást.

Hangsúlyozottan nem bohóckodó otthoni gépekről van szó, hanem kőkeményen termelőmunkát elősegítő gépekről.

Ül a felhasználó a gép előtt és egyszercsak újraindul a gépe, 45 percig szöszölve.

Ezért fizetett ki a cég ~45 ezer forintot darabjáért a windowsnak?

Azonnal el lett indítva a linuxra migrálás előkészítése.

Esetleg tud valaki olyan módszert, amikor nem írja felül a microsoft a frissítést? Vagy ahhoz enterprise verzió kell?

(#58) drotsztyuart válasza Krugszvele (#57) üzenetére


drotsztyuart
tag

Azert mert rajottek, hogy megkerulheto a kotelezo fasizmus.
Az update szolgaltatast frissiti eloszor a mocsok fereg, ami meg onnantol default beallitasokkal elindul.

click start

type cmd

right click "run as administrator"

sc delete wuauserv

Konkretan torlod az updater szolgaltatast.

Vigyazat innentol kezdve viszont ha akarod se tudsz frissiteni!!!

[ Szerkesztve ]

(#59) King Unique válasza drotsztyuart (#56) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő kiadásokban eleve van halasztási és szüneteltetési opció, valamint aktív időszak, szóval nem kötelező azonnal frissíteni, szükség esetén újraindítani a rendszert stb. De amúgy nem mintha az a havi 1-2 összesítő frissítés olyan sok lenne. Végleg letiltani a frissítéseket pedig nem javasolt, illetve ennyi erővel akkor lehetne akár nem támogatott XP-t is használni...

Az pedig nem teljesen világos, hogy pontosan hogyan is történt az említett eltűnés. De mondjuk azért szokás menet közben menteni, a jobb programok automatikusan is megteszik, a fontos adatokról biztonsági másolatot készíteni stb.

(#57) Krugszvele:
Nem fog egyszer csak újraindulni, mert eleve tájékoztat róla, illetve ott van a 18 órás aktív időszak, valamint akár napokkal későbbi egyéni újraindítási időpontot is meg lehet adni...

[ Szerkesztve ]

(#60) t72killer válasza #64791808 (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , valóban, azt tervezték munkára. Kár, mert win7ből okés volt a mezei pro is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61) simonzé


simonzé
addikt

Száradjon le a keze annak, aki a Win10 updatert tervezte. Aminek mindig akkor támad frissíthetnéke (természetesen kérdés nélkül) amikor drága neten vagyok külföldön, vagy amikor út közben vagyok és 30%-on van az akksim, esetleg amikor csak azért kapcsolnám be a gépem, hogy megcsináljam az online check-int az utazásomhoz, vagy hogy megnézzek egy fontos emailt a gépen.

Ilyenkor vág bele egy laza 30-90 perces folyamatba.

Aki szerint ez normális, azt várom egy eszmecserére egy nagy lapáttal a kezemben. Érveljen k**** jól, vagy védje a homlokát!

I don't fit in. I fit out.

(#62) t72killer válasza simonzé (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legeslegelső win10 telepítésemkor nulladik feladatom volt ezt kézivezérlésre tenni a csoportházirendben, egy rakás egyéb letiltogatás mellett. Használtam a driverfrissítés-blokkolást (gtx 1050-emre akart állandóan valami pattintott kőkorszaki drivert visszavakarni) és ha jól rémlik, a store-t is meg lehet onnan regulázni.

Mindenesetre egyetértek, a win10 katasztrofális rendszer, ha fizetős neten vagy:(. Én pont Egyiptomban nyaraltam, amikor a M$ kitalálta a spotlight nevű baromságát - kb a 20. változó korábban nem látott képnél esett le, hogy újra kitaláltak valamit az 1 gigácskányi netem megnyirbálására.

A M$ becsületét tűzzel-vassal védeni próbáló kollégák szoktak jönni a "metered connections" beállításokkal, ami elvben jól hangzana, HA MŰKÖDNE! csak az a baj, hogy több rajta a lyuk, mint a szitán, és minden szar - pl a fent beszűrt spotlight is átment rajta.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63) King Unique válasza simonzé (#61) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, amikor bekapcsolom a gépet és elindítom a rendszert, akkor frissít általában a beépített / külső vírusirtó, bizonyos programok is, ha éppen aktuális, ami lehet pl. a böngésző is stb. Na meg a Windows is egy nagyobbat, ha sokáig nem volt és havi 1-2 alkalom sem volt azt normál menetben elvégezni... A frissítési időtartamban pedig benne van az előkészítés, letöltés, telepítés fázisa is, ami normál esetben nyilván nem szokott másfél óráig tartani egy havi összesítőnél. Azonban, ha nagy elmaradás van, gyenge a hardver stb., akkor lehet eltart egy ideig. Viszont eleve inkább egy build upgrade az, ami hosszabb időt igényel. De ugye pont nemrég említve volt, hogy a megfelelő kiadásokban lehet akár szüneteltetni a minőségi és a funkciófrissítéseket, ahogyan magát a teljes frissítést is, van aktív időszak stb. Na meg szükség esetén a forgalmi díjas adatkapcsolat is beállítható a gépházban, ami többnyire működni is szokott, még ha egyes helyi haterek erővel az ellenkezőjét is hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#64) Hieronymus válasza t72killer (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kapcsolati tulajdonságokat kell módosítani.
A kapcsolat forgalmi díjas kapcsolat - bekapcsolni.
Utána nem fog frissíteni. A telemetrikát is hanyagolja a rendszer, az emlékeim szerint.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#65) drotsztyuart válasza King Unique (#59) üzenetére


drotsztyuart
tag

Kepzeld el, be van allitva az ujrainditasi idoszak.
De amit irtam Nem! ujraindult a gep hanem gondolom a frame buffert baszatta valamivel amitol, hatast dobott a ps.
Igen lehetne xp-t is hasznalni ha minden elindulna rajta.
Ilyen hulyeseget irni..

A cs5 nem ment automatikusan es nem ment biztonsagit sem.
Zsenialis amerikai szoftver,ugyan nemmai gyerek de mas programok ezt legalabb 10eve tudjak.
Es azert nem mentettem mert nem szolt a kibaszott mikroshit, hogy kereket akarnak cserelni menetkozben es ilyen problemam eddig nem volt.

A win 10update koncepcioja egy szar, probalkoznak idetlenkednek, de nem gyozik es keptelenek beismerni.

[ Szerkesztve ]

(#66) King Unique válasza drotsztyuart (#65) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis nem igazán derült ki, hogy ténylegesen a frissítés, vagy más okozta-e a hibát, pláne ha eddig nem volt ilyen gond. Mert azért normál esetben nyilván nem szokott csak úgy menet közben hirtelen elszállni egy ilyen program, még a frissítés közben sem. De ez meg mondjuk eleve nem mai darab, hanem egy kb. 8 évvel ezelőtt kiadott verzió. Az, hogy nincsen benne automatikus mentés, attól még lehet közben manuálisan menteni, sőt szokás is fontos munkáknál.

A WU pedig pont az egybites, mindent kikapcsolni és letiltani akaró userek miatt is lett automatikus és inkább frissüljön a rendszer, minthogy épüljön a botnet és kaszáljanak a foltozatlan rendszerek miatt a zsarolóvírusok... Az XP pedig arra vonatkozott, akinek ez annyira mindegy, annyira nem érdekli... És nem, nem naponta van nagyobb frissítés, hanem havonta 1-2 alkalommal, ami azért bőven belefér. Az pedig megint nem titok, hogy minden hónap 2. keddjén jön az általános patch, nálunk helyi idő szerint este 7 után. Szóval lehet vele számolni és szükség esetén beállítani ezt-azt, ami az előző válaszokban már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#67) vicze válasza drotsztyuart (#58) üzenetére


vicze
félisten

Tehát a szolgáltatás tök egyszerű eltiltása helyett kitörlöd a szolgáltatást? :F Nagyszerű "megoldás"... :U

(#68) Krugszvele válasza vicze (#67) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hogy lehet tök egyszerűen eltiltani?

(#69) MongolZ


MongolZ
addikt

Azért ez marha gáz, hogy ahelyett, hogy egyesek magukba néznének, hogy talán ők a hibásak, egyből a Windows update-et kezdik hibáztatni... Máshol vállalati körülmények között valahogy mégis meg tudják oldani...
Na meg 1 órán keresztül nem menteni... Azért ez az erőlködés kezd már nagyon unalmas lenni.

[ Szerkesztve ]

(#70) KengelRoland válasza sh4d0w (#7) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Igazából nekem is mindjárt ez jutott eszembe. Az nem tétel, hogy DVD lejátszó nincsen benne 2018-ban, de mindenféle rejtett baromság amit nem használ senki, az van. Edge böngésző "lapok félrerakása későbbre", meg hasonló. 3 böngésző kell ahhoz, hogy egy oldalt meg lehessen jeleníteni, mert egyiken ez nem megy, másikon az nem megy. Vagy külső vinyó szabályos eltávolításánál kiírja, hogy nem távolítható el, mert használatban van, holott mindent bezártam, szóval agyrém ez a Windows 10. És egy fokkal nem gyorsabb mint az XP.

(#69) MongolZ

Nem akarnak körülnézni, meg fél órát baromkodni egy feladattal. Azt akarjuk, hogy minden azonnal menjen, főleg ennyi pénzért. Nem akarom totózgatni, hogy most megint mi baja, mit kell átállítani a registryben, hogy menjen. Androidon érdekes módon minden működik mint a karikacsapás. Ha nem lennék rákényszerűlve erre a fos Windowsra, már régen kivágtam volna a window-on géppel együtt.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#71) vicze válasza Krugszvele (#68) üzenetére


vicze
félisten

Úgy ez most nem komoly kérdés?

(#72) MongolZ válasza KengelRoland (#70) üzenetére


MongolZ
addikt

USB-t XP óta nem távolítok el. Minek???
Semmivel nem gyorsabb az XP-nél? Ne röhögtess.
3 böngésző kell? Akkor ez most a böngésző, vagy a Windows hibája? Mutass már egy ilyen oldalt...

Megjöttek a Windows hater szakértők...

Te jó ég, Androidot ide keverni... Milyen fél óra kell?
Ehh, feladom.

[ Szerkesztve ]

(#73) KengelRoland válasza MongolZ (#72) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Az, hogy te nem távolítod el, attól én még igen. Nem bízom a házi praktikákban.

A múltkori nagy frissítéssel együtt az edge is frissült, mint Windows újítás. Arra céloztam. A következő szuperfrissítéssel azt az áldást kaptam, hogy minden alkalmazásra kiírta, hogy nem kapott a mappa engedélyt, vagy valami hasonló baromság. Minden szar. Böngésző is, meg a Windows is.
Egyébként nem megjelentek a "hater"-ek (amúgy nem tudsz magyarul, vagy csak ilyen divathuszár vagy, hogy még az utál szót se trendi magyarul írni? Mi mindig is itt voltunk, csak eddig nem volt főcímlapon a "nagyszerű" frissítés.

Add is fel. Már csak azért is, mert a Windowst azt nem csak kockák használják :)

Milyen félóra? Na tessék. Feladat:

Edge böngésző, kuruc.info oldal. Bármelyik cikket választom ki, alul a hozzászólásra kattintok, nem jelennek meg a hozzászólások, csak ugrik egyet az oldal mintha frissítene és nem tölt be semmit. Más böngészővel hibátlanul működik, látszanak a hozzászólások. Most azért túrjam a beállításokat, hogy megtaláljam mi az oka? Megtehetném, de nem akarom. Szarok rá magas ívből. Ilyenből problémából több ezer van.

Óra indul, 09.25 van, mennyi idő alatt oldod meg ezt a problémát? Azzal ne gyere, hogy nálad megy, mert ki tudja te miket telepítgettél fel pluszban. Ennek alapból mennie kell, mint más böngészőben.
.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#75) kromatika


kromatika
veterán

Mezei felhasználók számára,milyen fontos hiba javítás,ill újítás került ebbe a verzióba?

(#76) Alchemist válasza vicze (#67) üzenetére


Alchemist
addikt

A WU-ot Disabled-re állítás után a rendszer képes a letiltást önkényesen megszüntetni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#77) Alchemist válasza King Unique (#66) üzenetére


Alchemist
addikt

A WU pedig pont az egybites, mindent kikapcsolni és letiltani akaró userek miatt is lett automatikus és inkább frissüljön a rendszer, minthogy épüljön a botnet és kaszáljanak a foltozatlan rendszerek miatt a zsarolóvírusok.

Általános felhasználású számítógépek tekintetében ez érthető, bár azzal a megjegyzéssel hogy a biztonság első számú örzőjének a jól beállított Házirendnek kéne lennie, hasonlóképpen a böngészőkben a bővítmények és a javascript tiltása/korlátazása lenne az alap (helyenkénti és funkcionális engedélyezéssel).

Viszont a (realtime) mérésekre használt célgépeinknél - limitált használatúak, nem mennek ki a netre - kénytelenek voltunk a WU-on kívül még egy csomó szolgáltatást és feladatütemezést kiírtani, amelyek kiszámíthatatlanul kötöttek le erőforrásokat - alapvetőigény volt, hogy az oprendszer álljon vigyázzban és saját magától ne kezdeményezzen semmit.
A WU valóban a legagresszívebb szolgáltatás, amely képes átlépni a felhasználói beállításokon - pl. hogy új feature-t vagy nagy frissítést semilyen körülmények között ne töltsön le, rakjon fel a következő 500 évben.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#78) CPT.Pirk válasza Alchemist (#77) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De akkor oda gondolom nem is kommersz verziót használtok, hanem LTSB-t ugye?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79) Alchemist válasza CPT.Pirk (#78) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyelőre Pro, kis cégként az LTSB-t első körben elvetettük.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#80) CPT.Pirk válasza Alchemist (#79) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, az MS dolgoknak költsége van... Nem MS oprendszer használatával hogy álltok? Eleve nem lenne ennyi nyűg a szolgáltatásokkal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) Alchemist válasza CPT.Pirk (#80) üzenetére


Alchemist
addikt

Linux vagy OS X esetében az eszköztámogatás nem teljesen megoldott, de az előbbire van némi esély, ha lesz ehhez fejlesztőkapacitásunk.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#82) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

"rendkívül eredeti és kreatív" ironic spotted! :((( Nem TÖKmind1, hogy mi a neve?! Én nem nézem a windows 10 frissítés nevét. Jön, letölt, használom a rendszert. Sőt örömmel használom, mert az eddigi legjobb, felhasználói szemmel. Számomra az Android nevek a nevetségesek, mert semmihez nem köthető, csak 1-2 cukros nasihoz. A tavaszban sokkal több spiritusz van mint egy csokis kekszben vagy egy gumicukorban. ;]
Nézzetek meg egy stand-up comedy-t, hogy ne legyetek ennyire savanyúak...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#83) Aprósólyom válasza Cs1csó (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van egyébként a Windows Store-ral kapcsolatban valami hivatalos terv, ami kifejezi a terveiket hosszú távon?
Én most váltottam nemrég Windows 10-re, és látom, meg hallom máshonnan, hogy eléggé halott ez a Windows Store. Nem nagyon látom a célját. Vagy csak addig akarják éltetni, amíg ki nem hall az utolsó Windows Phone?
Nekem vannak megvásárolt WP alkalamzásaim, de azokat sem tudom telepíteni. Pedig reméltem, hogy legalább elintézik valahogy...

Jevons paradox

(#84) raskolnikoff válasza Gdi (#34) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Egyelore meg nem tartok ott hogy kelljen a w10 halisten :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#85) King Unique válasza Alchemist (#77) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kapcsolódnak online, akkor nyilván nem lesz frissítés és egyéb online kapcsolatot igénylő művelet. Viszont attól még időnként futhat pl. a rendszer karbantartása, de annál is lehet módosítani az alapértelmezett beállításokat. Jobb helyeken meg eleve ott van a helyi IT és azoknak a dolga menedzselni.

Az egyes frissítéseket lehet halasztani a nemrég szemléltetett módon, de nyilván nem akármennyi ideig. Ami reális, mert a normál frissítési ágon egy-egy korábbi build támogatása sem tart a végtelenségig és aktív támogatáshoz előbb-utóbb váltani kell az újabbra. De ez nem újdonság, mert már az elején közelve volt és az is, hogy ingyenes a váltás az újabb verziókra. Akik / ahol hosszabb ideig ki akarják ezt tolni, akkor egy opció az LTSB/LTSC.

(#86) vicze válasza Alchemist (#76) üzenetére


vicze
félisten

Persze az NSA belép és visszakapcsolja mi. :U Ne nézzük már egymást hülyének.

(#87) Alchemist válasza vicze (#86) üzenetére


Alchemist
addikt

Az Update Orchestrator vagy valamelyik másik karbantartó szolgáltatás visszakapcsolhatta - ennek nincs elvi akadálya.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#88) Alchemist válasza King Unique (#85) üzenetére


Alchemist
addikt

A támogatás érdektelen célhasználat esetén, az új verzió viszont csapdákat rejthet magában... a Creators Update-tól a BLE-t már nem tudtuk működésre bírni, minden hibajelentés ellenére még nem oldották meg a problémát.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#89) King Unique válasza KengelRoland (#70) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Windows 10-ben a WMP fejlődött és már támogatja az MKV és FLAC formátumokat is. A gyári, műsoros DVD lemezeket lehet nem játsszák le (még) a beépített alkalmazások, de nem mintha egy ingyenes MPC-HC/BE, vagy VLC, netán Store-ból egy másik alkalmazás felrakása akkora gondot okozna. Ja, és ilyen téren a korábbi Windows-verziók semmivel nem tudnak többet.

Ez a 3 böngészős dolog pedig eleve mese, mert direkt megnyitottam az említett oldalt Chrome, Firefox és Edge alól is és azonnal betöltött, a hozzászólásokat is lehetett olvasni a cikkek alatt. Szóval, ha esetedben nem, akkor annak valami egyéb oka lehet... Ami inkább a böngészőben egy reklámblokkoló és egyéb kiegészítő, netán antivírus szoftver stb. sara lehet, mintsem a rendszeré.

USB-s eszközöknél a szoftveres leválasztásnál bizonyos esetekben megjelenő hibaüzenetet pedig megint nem Windows 10 only jelenség, mert ez megvolt már az XP, Vista, 7, 8.x esetében is... Itt van konkrétan egy Windows 7-es sceenshot. Sőt, pl. Vista és W7 esetében sokszor a registry-t is meg kellett piszkálni ahhoz, hogy leválasztás után teljesen leálljon az USB-eszköz. Ellenben Windows 8.1 és 10 rendszereknél már nem kellett ezzel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#90) King Unique válasza King Unique (#89) üzenetére


King Unique
titán

Az XP meg eleve egy kisebb erőforrásigénnyel bíró rendszer, mint a Vista+ verziók, max. ebből a szempontból lehet bizonyos esetekben pörgősebb. De egy mai modern hardvernél, többmagos CPU-val, kellő mennyiségű memóriával, meg főleg SSD-vel, nem mintha különösebben számítana. Na meg a jellemzően elterjedt 32 bites változata a 4 GB+ RAM-ot sem kezeli, UEFI-s telepítést és a GPT-t sem támogatja, ahogyan az SSD-knél a TRIM-et sem, a partícióeltolást is elcseszi, számos hiányossága van. Az automatikus karbantartása pedig megint elég hiányos és jellemzően ez idő tájt is terjedtek el a különféle külső optimalizáló és karbantartó szoftverek nem véletlenül... Ellenben egy újabb Windowsnál már kevésbé volt ezekre szükség. A 10-esnél meg éppenséggel nem nagyon használok semmi ilyet, max. esetleg egy CC van fent, de azt is csak ritkán, bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#91) vicze válasza Alchemist (#87) üzenetére


vicze
félisten

Update Orchestrator egy on demand service, ami csak úgy magától nem indul el, és szintén szimplán letílthatod.
Biztos nagyon mákos vagyok akkor hogy nekem hónapokig nem indult el "magától".

De ha ennyire, akkor fogod és leveszed a System jogosultságt a service-ről, és csak adminokra hagyod, ezután tuti, hogy semmi se fogja elindítani rajtad kívül.

(#92) ted_tris válasza King Unique (#66) üzenetére


ted_tris
tag

Ez mind szep, csaka toke tele lesz az embernek a baromsagaikkal.
Driver csere munka kozben sokszor szarabbra.
Mert ugye az is jon mint a kolera.
A tortenetnek ma volt folytatasa.
Bejon munka kozben egy ablak , hogy a windows a legujabb biztonsagi frissiteseket csak egy uj verziora tudja telepitni ezert o most upgradel. (1607 van fent).
De ne aggodjak dolgozhatom tovabb.
100% - 60% cpu hasznalat 3-2 aranyban, de dolgozzak tovabb nyugodtan.
Az a hernyotalpas jenki k()rv@ anyatok az.
Kilovom
Torlom a sok fost.
Fel ora mulva ujra.
Kilo/torol.
Ezt 4* jatszottuk el amikor kib@szottul elegem lett.
Benezek a winfos konyvtarba es ott figyel egy upgrade xy konyvtar.
Benne az exe meg a sok szarja.
Torlom.
Azota nem jott elo.
De ha elojon ujra megy vissza a legal win10 helyett a warez win7.
Azaz a multkori kis intermezzo valoszinuleg ennek az upgradelo szarhegynek a kovetkezmenye volt.

Nem frissitek.
Azert sem.
Szarok a botnetekre.
Meg a boztonsagi (hahahahahaha windowsrol van szo bassz)frissitesekre.
Cummantsanak le.. :U

Az egybites juzer nem az aki letiltja ezt az szajbazett idiotizmust, hanem az aki ennek orul es tapsol, mert milyen najsz.
(Mikozben egy update nem volt ami ne baszott volna szet valamit valakiknel.)
Na az egy idiota.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#93) ted_tris válasza vicze (#67) üzenetére


ted_tris
tag

Le volt tiltva.
De par naponta visszakapcsoljak.
Frissitik az updater szolgaltatast ami defultra allit mindent (szerintem le is irtam).
Azaz nem azert toroltem mert hulye vagyok, hanem mert nem volt mas megoldas.
Igen 58-as hsz .
Azaz meg kene tanulni olvasni es nem hulyenek nezni a masikat, mert lehet nem a masik a hulye... :U

#86. Igen igazoltad, nem en vagyok a hulye....

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#94) King Unique válasza ted_tris (#92) üzenetére


King Unique
titán

Ez most nem derült ki milyen példa, de vállalati szinten, vagy akár újabban pl. a 10-est használó oktatási intézményeknél azért jobb helyeken meg szokták oldani, hogy ne legyen fennakadás munka közben. Ha valami home eset, akkor az más. Az meg, hogy drivereket frissít, az hardverkörnyezet függvénye is. De azt sem naponta 20x fogja, hanem némelyiknél akkor, ha indokolt. Amit, ha nagyon muszáj, akkor akár le is lehet tiltani, pláne a 1607-es verziónál [link].

A 1607-es verzió támogatása amúgy megszűnik 1 hónapon belül. Szóval, ha nem LTSB kiadás, akkor eleve upgrade-elni kellene a további támogatáshoz, meg így is már 2 build az elmaradás. Persze aki annyira nem akar, hát akkor ne frissítsen, kit érdekel... De ugyanakkor azt sem kell erővel hangoztatni, hogy ez a mindenki számára követendő és helyes példa...! Amúgy meg más is használja munkára a gépét és a rendszert, ami érdekes módon működni szokott úgy is, hogy felrakja a havi 1-2 összesítőt, vagy éppen upgrade-elt az aktuális 1709-es verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#95) KengelRoland válasza King Unique (#89) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Jó, értem én, hogy van MPC, de nem akarok semmit feltenni ha nem muszáj. Azért egy olyan dolognak nem kellene extrának lennie, ami egyébként éppen megszűnőben van. Ez kb olyan, mintha egy 2018-as autónál extrának írnák fel a hátsó ablakfűtést...

Írtam, nem érdekel, hogy másnál megy, nálam nem megy friss rendszer feltevés után. Gondolod, hogy az alternatív böngészőknél nem használok reklámblokkolót? Használok és mégis megy rajta a "hozzászólás".

Elég szégyen, hogy win XP óta nem tudták megcsinálni az USB eltávolítást. Engem ez nem vigasztal ám. Szerinted minek a hibája, ha nem a windowsé? Az enyém? Mit kellene még szerinted bezárni azokon a programokon kívül, amiket használtam az usb-n levő programhoz?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#96) King Unique válasza KengelRoland (#95) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is szokás volt Windowsra külső programokat telepíteni bizonyos feladatokhoz. De amíg van egy csomó ingyenes és pár kattintás a telepítés, meg némelyik éppen portable, addig nem akkora probléma ez egyáltalán. Viszont az meg a másik, hogy amint némelyik saját beépített szoftvert jobban felturbózzák és elkezd konkurenciát jelenteni a (fizetős) külső szoftvereknek, egyből jönnek a perek... Amíg fapados, addig érdekes módon nem zavar senkit. Ha már DVD, akkor amúgy lemezképíró van benne, ISO-t is tud csatolni, tehát ezekhez már nem kell külső program.

Én meg direkt kipróbáltam ezt a böngészős dolgot most több gépen is 10 alatt, több böngészővel és sehol nem tapasztaltam az említett jelenséget. De, ha más kipróbálná, normál esetben ő sem. Szóval attól, hogy nálad valami gond van, attól még nem mindenkinél és nem általánosítható.

Az USB-s eszközöknél az az eltávolítási probléma viszont valóban gáz, ez igaz. Ilyenkor hiába zársz be látszólag minden programot, attól még használhatja a háttérben egy program folyamata, de maga a rendszer is. Jó esetben X perc várakozás után viszont már leválasztható. Ha nem, akkor marad a restart / leállítás / fizikai leválasztás, de az utóbbi bizonyos esetekben okozhat akár gondot is. Viszont vannak olyan programok, mint pl. az USR, amely kilistázza az eszközt zároló folyamatokat és ad lehetőséget azok bezárására, majd utána a leválasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#97) hallador válasza King Unique (#66) üzenetére


hallador
addikt

Akárhogy nézem, azért az MS olyan jellegű húzásai, hogy ha akarom, ha nem akkor is felmegy a frissítés, az kicsit gázos. Az ilyen és hasonló kiváló, és általánosságban sz@rt sem érő oldalak sem az emlegetett egybites usernek való, mert hát az updatek igen szarul működnek mostanában, mondhatni sokkal rosszabb hibaaránnyal dolgozik manapság a Microsoft mint az XP vagy a Windows 7 korszakban.

Amiket linkelgettél, pont nem az egybites userek fogják megtalálni, nekik a gépük úgy fog járni, mint a fenti linkben...

Nincs ezzel semmi baj (illetve van), az, hogy a Microsoft ismét "átvett" valakitől valamit, most épp a Linux os világból az update intervallumokat, csak az MS azt felejtette el, hogy a Linux-os világ ingyen biztosít 3 - 5 évet LTS verziókat is, addig a Microsoft igen borsos áron mérik az LTSB-t, és nem egybites usereknek..., igazán ezt is ellophatták átvehették volna...

Mert nem is lenne baj, ha tényleg működne értelmesen az update, de az nem sok embert fog azok közül vigasztalni, hogy nálad soha semmi baja nincs a Windows-nak. Mert hát annak hiába magyarázod akinek épp agyonverte a gépet a Microsoft által kitolt driver, és nagyon nem fogja vigasztalni, hogy "nem a microsoft a hibás". Mert Ő nem nagyon fogja kikapcsolni a driver automatikus frissítését, egybites user nem ez a dolga...

Szóval annyira nem szép a történet...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#98) vicze válasza ted_tris (#93) üzenetére


vicze
félisten

Te valamit nagyon nem értesz.

"visszakapcsoljak"
Nincsen semmilyen "ják". Ha valamilyen scheduler visszallítja, amire még nem láttam példát, akkor az is letíltható és kontrolálható.

"Frissitik az updater szolgaltatast"
Windows Update service nélkül nincs semmilyen update az ég világon.

"nem volt mas megoldas"
Van más megoldás, nem is egy, ahogy írtam is.

"Driver csere munka kozben sokszor szarabbra."
1 kattintás kikapcsolni, hogy ne a Windows Update kezelje.

"windows a legujabb biztonsagi frissiteseket csak egy uj verziora"
Kizárólagosan akkor lehetséges, ha lejárt az adott verzió támogatása.

"Benezek a winfos konyvtarba es ott figyel egy upgrade xy konyvtar"
Hacsak GPO-ból nincs áthelyezve, akkor minden esetben C gyökérben van, feltéve hogy van elég hely.

Ennyit az 1bites userekről.

(#99) vicze válasza King Unique (#94) üzenetére


vicze
félisten

Azért valljuk be a fél évente upgrade vállalati szintén, nem egy leányálom. Tudom, hogy van két éved a valóságában, de akkor is. Sajnos nem olyan egyszerű az upgrade stratégia, mert idő és kiesés akkor is ha fix időben csinálod és a user előre tudja. Az idő meg pénz.
Látnál nyugati őskövület cégeket, multik túlnyomó többsége, akik számára egy olyan kultúr sok, hogy egyszerűen így eleve nem tudnak mit kezdeni vele.

Az MS is tisztában van ezzel, nem véletlen van Ent és Edu-ra +6hónap már, illetve most már fizetett extended support is van 1607-től.
De a bonyolultabb helyzet az egyre szerteágazóbb a support idők miatt, teljesen összezavar mindenkit.

(#100) King Unique


King Unique
titán

A korábbi Windowsoknál, de más desktop OS-eknél is előfordultak olykor frissítési problémák, de már akkor is volt olyan, hogy csak egy bizonyos hardver- és szoftverkörnyezetben okoztak gondot, nem mindenhol. Ahogyan az előbbinél a mostaniaknál is hasonló a helyzet és több esetben csak bizonyos AMD-s gépeket és processzorokat érintettek. Az pedig megint más dolog, hogy milyen hibát okoz, lehet-e azt utólag javítani, visszavonni stb. Arról pedig nem nagyon találni konkrét statisztikát, hogy régebben, vagy manapság volt-e nagyobb a hibaarány.

Az előző válaszban a frissítéssel kapcsolatos grafikus beállítási lehetőségek pedig ott vannak közvetlenül a gépházban elérhető helyen. Tehát az mese, hogy ezeket nem lehet megtalálni és IT-s diploma kellene hozzá... Akinek tényleg ekkora gond és annyira egybites, ott rendszerint egyéb alapvető ismeretek is hiányoznak. De majd megkér egy hozzáértő ismerőst, aki megoldja helyette, mert a környezetében a Windowshoz általában a többség úgyis konyít valamit. Vagy max. beviszi a gépét a szervizbe, ha már annyira nem akar ilyennel foglalkozni.

A másik desktop platformot és a rendszereit pedig nem kell idekeverni, ehhez a témához és a szokásos bezzeg bulshitet nyomatni... Azoknál eleve ingyenes az OS, ellenben a Windows fizetős. De mondjuk az előbbieknél a komolyabb support vállalati szinten bizonyos rendszereknél már szintén fizetős és ráadásul nem is éppen a filléres kategória, ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.