Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vicze válasza hallador (#97) üzenetére


vicze
félisten

"Microsoft igen borsos áron mérik az LTSB-t"
Nem mérik sehogy, csak cégeknek elérhető és aki Enterprise-t vesz az alapból kap LTSB/LTSC-t, nem kell semmit fizetni érte, egyszerűen része.
Egész pontosan amúgy 60-90$ évente az SA supportos opció, mennyiségtől függően lehet jóval olcsóbb.

"tényleg működne értelmesen az update"
Most kezdjünk el arról beszélgetni, hogy milyen atom biztos egy Ubuntu upgrade? :) De lehetne Debian is, a többi értelmes megfizetős és drágább mint MS.

[ Szerkesztve ]

(#102) hcl válasza t72killer (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sysinternals, psexec is megoldja (sok gépre is) ha nem AD-ból akarod. Szóval módszerek vannak, nagy cégek meg szoktak saját imaget csinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) haxiboy válasza Krugszvele (#57) üzenetére


haxiboy
veterán

És a Policy-k szerinted mire vannak? Azért mert letiltod hogy egy szolgáltatás indulni tudjon, bármelyik jöttment program tudja állítani. A Policy-kat viszont nem.

Érdekes hogy a többszáz gépes bányász farmon ahol beállítottam úgy hogy még csak tartományba sincsenek léptetve a gépek, nem frissül a windows csak ha megnyomod a gombot.
És akkor is csak letölti. Külön kérnem kell hogy frissítsem, és külön kézzel meg kell nyomnom hogy induljon is újra.
Egyébként nem rinyál semmit, az illesztőprogramokat kihagyja. Energiabállítást nem bántja.

45 perces frissíés? 2018-ban illene SSD-t használni :D

Pro-ban tökéletesen működnek a policy beállítások, céges környezetben meg pár kattintással tartományba léptethető a gép és elég az összes gépet lehet egységesen kezelni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#104) zolee001 válasza Krugszvele (#57) üzenetére


zolee001
őstag

Nem,egy szakember aki ért hozzá

(#105) hcl válasza haxiboy (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem egy nagy cégnél még pár éve is halomra vették a winyós gépeket... Ott is örült mindenki. :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) Zotya84 válasza hcl (#105) üzenetére


Zotya84
őstag

Én meg évek óta nem rakok össze kisebb-nagyobb cégeknek gépet SSD nélkül. Nem is panaszkodnak, hogy lassú lenne - ez az upgrade-re is igaz. És már nem tudnak elmenni kávézni, míg bootol. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#107) Dexar007


Dexar007
veterán

Jaj ne..mar megint [link] :DDD

Give me your cum,bull!

(#109) hcl válasza Dexar007 (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) vicze válasza Dexar007 (#107) üzenetére


vicze
félisten

Tegnap gondoltam, hogy belinkelem, de nem akartam szítani a tüzet. :P

(#111) nullpoint


nullpoint
senior tag

[link]

Csak hogy ne kelljen letöltögetni a képet. Lehet normálisan is linkelni......

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#112) Zotya84 válasza #20749568 (#108) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem nem riasztott be rá. S mivel ez egy 9gagről kép nem is értem nálad miért kiabálhatott érte.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#113) Dexar007 válasza nullpoint (#111) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem ugyanaz a ketto. Miert kene letolteni?

Give me your cum,bull!

(#114) nullpoint válasza Dexar007 (#113) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mindegy. Utánaolvastam, kurva firefox nem támogatja a webp formátumot ezért csak letölteni tudja ,megnézni nem... Csak tudnám mia faxnak ül ott az a sok fasz programozó a mozillánál...

Chrome az mutatja rendesen a linkelt képet.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#115) Zotya84 válasza nullpoint (#114) üzenetére


Zotya84
őstag

Miért, miért, hogy elbasszák az Fx56-ig tök jó programot ilyen f*szságokkal, mint Quantum, meg a testreszabhatatlanság, meg kiegészítő-készítők sz*patása... :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#116) hunluki válasza Zotya84 (#115) üzenetére


hunluki
senior tag

Annyival egészíteném ki hogy szerintem a verziógyorsulás óta b.tak el mindent. Nálam a 4-es verziótól kezdve lett kukázva az FF, pedig még ilyen 0.8b körül kezdtem el használni. Azóta chrome, igaz vissza-vissza nézek amikor nagy dirrel durral bejelentenek valami nagyobb frissítést, használom pár napot, de általában visszatérek a chromehoz.

(#117) Zotya84 válasza hunluki (#116) üzenetére


Zotya84
őstag

Ah, Chrome-ot nem bírom elviselni. Több bajom volt vele több téren is, hadd ne részletezzem most. Pedig próbáltam, tényleg. De vannak dolgok amik miatt FF még mindig verhetetlen számomra, és amíg az nem lesz Chrome-ban, nem tudok rá váltani. FF57+t meg eddig csak virtuális gépre mertem felrakni, ezt is 56 alól írom, mert amíg a számomra legalapvetőbb szükséges addonoknak nincs utódja, addig a Quantum sem életképes. Már csak 4-8db-bal gondom, igaz azokkal komoly, mert Mozilla kijelentette, hogy azokat nem is akarják az újban megengedni, így nehéz az eset...

Én is olyan 1.5 környékén csatlakoztam a táborához, azóta ugyanazt a profilt használom – igaz időnként ki kell takarítani a megváltoztatott, kieső dolgok maradványait. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#118) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nekem se nyitotta meg az se tudtam hogy létezik ez webp formátum még nem futottam bele. Az Xnwiev ismeri az elég volt. Ha nem jön be az új használd az [Firefox ESR] verziót.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#119) nullpoint válasza Zotya84 (#115) üzenetére


nullpoint
senior tag

56-on maradtam, szutyok 57 nem kell. Utálom a chromeot én is de néha elő kell venni amikor a firefox töketlenkedik.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#120) Necroman_Mk2 válasza scream (#11) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Csakhogy tavaly volt már egy Creators Update (1703), és az őszi 1709 pont ezzel akarták megkülönböztetni. Remélem azért az idén megerőltetik magukat a névadással meg úgy egyébként is az egész update-tel.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#122) hallador válasza vicze (#101) üzenetére


hallador
addikt

Figyelj nem baj ha leírod amit én is, az sem baj, hogy okoskodsz, de ha már ugyanazt írod le mint csak más szavakkal, akkor ne csináljunk már úgy mintha te találtad volna ki...

Igen pont ez az, tehát a Microsoft nem biztosítja semmilyen módon kis felhasználóknak ezt ugye? Nem vesz otthonra Enterprise licencet ugye? Tehát ez drága egy sima felhasználónak igen az.

"tényleg működne értelmesen az update"
Most kezdjünk el arról beszélgetni, hogy milyen atom biztos egy Ubuntu upgrade? :) De lehetne Debian is, a többi értelmes megfizetős és drágább mint MS.

Upgrade időkről beszéltem igaz, te meg meg másban okoskodsz másodszorra is...

Ha magyarkodás helyett azt mondom Igazad van, akkor rendben vagyunk?

Igazad van!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#123) vicze válasza hallador (#122) üzenetére


vicze
félisten

Nem okoskodtam bele, és nem kötöttem abba bele, hogy "kis felhasználó" számára nem elérhető.

Egyetlen egy dologba kötöttem bele valamibe, ami nem igaz, az ár. Mert az LTSB nem megvásárolható semmilyen formában, egyszerűen része egy SA szerződésnek, aminek meg megint csak nincs "borsos" ára.
Csak azért írtam körülményesen és ismételtelek meg részben, hogy érthető legyen.

"Upgrade időkről beszéltem"
Nem az upgrade időkről beszéltél egyáltalán, hanem az upgrade milyenségéről: "akinek épp agyonverte a gépet a Microsoft által kitolt driver, és nagyon nem fogja vigasztalni"

(#124) hallador válasza vicze (#123) üzenetére


hallador
addikt

Figyu...

Igazad van! Élj boldogan.. (Sem időm sem kedvem olyan emberekkel "beszélgetni" akik azért is válaszolnak, és másról beszélnek... Ugye érted... )

Befejeztük?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#125) <Lacy85> válasza Gdi (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem igazából csak egyetlen gondom van vele, az is csak laptopon. De az baromi zavaró.
Indítás után olyan ~10-15 percig kb. maxon tekeri a winyót. Feladatkezelőben megnéztem, és mindenféle szolgáltatás előtöltés, meg tudja a franc, még mi volt ott. :D

Tudom, vegyek bele ssd-t, mert szar a rendszer. :DDD

(#126) M@cika válasza M@cika (#47) üzenetére


M@cika
őstag

Eltelt egy hónap, de az Spring update linkjei még 404-es hibát hoznak, szóval a helye már megvan, csak nincs ott az ISO.

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.