Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Mi ez a 5.0 ... 8.3 verzió ott a végén?

Különösen hogy ugyebár csak egy és oszthatatlan Windows 10 van, csak és kizárólag 10-es verzióval, és mindig is csak Windows 10 lesz, új verzió nélkül. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#2) F34R válasza joghurt (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

mert marad a W10 operacios rendszer, csak a verzio valtozik mintha SP1, SP2 stb lenne..... ezert vannak ott a szamok a vegen.

(#3) SzaSza0909


SzaSza0909
csendes tag

Végre valaki gondolt a rugókészítőkre is :)

(#4) joghurt válasza F34R (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Fejlesztőként tisztában vagyok ezzel. Csak épp a hivatalos mondás az, hogy nincsen új verzió, nincsen SP, hanem folyamatos frissítés van. ;)

Az általam kérdezett számok pedig nem a Windows verziószámai (még a belsők sem), mert az már a 8-nál is 6.2 volt (hogy következetesek legyenek), de még csak a Windows 10 alverziói sem, mert egyrészt arra a kiadási időnek megfelelő négyjegyű számot használják, vagy pedig az ötjegyű buildet, és a kérdés tárgya különben sem 1-től indult, hanem a 8-as számozását folytatták.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) csako válasza joghurt (#4) üzenetére


csako
veterán

A virtuális gépek verziószáma

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) Carasc0 válasza joghurt (#4) üzenetére


Carasc0
őstag

Ha már megvillantottad hogy fejlesztő vagy, akkor nem is értem, hogy nem tudod azt, hogy a frissítő kódblokkoknak szokás adni egy azonosítót, mellyel lehet követni az aktuális változásokat. Ahogy írták, lehet ez SP1, SP2 stb.... itt verziószámokat adnak, sőt még el is nevezték őket. :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ennel fontosabb kerdes inkabb az, mit terveznek belerakni? Kakimoji? Esetleg valami hasznos?

https://www.coreinfinity.tech

(#8) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fejlődik a WSL alrendszer, annak legalább te meg én hasznát is vesszük. :)

*hírre:
Anyám, micsoda hír. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) vicze


vicze
félisten

Ha az őszi neve Fall ceretors update 2018 lesz, kifutok a világból... Esküszöm kezdjék el ABC-ben ablak gyártókról elnevezni vagy valami, az kevésbé lenne erőltetett mint ez.

(#7)sh4d0w: Itt végignézheted.

(#10) Alchemist válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Remélhetőleg végre kijavítják az elszálláshoz vezető BLE-s bug-okat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) scream válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


scream
veterán

> Anyám, micsoda hír

Igen, én is egyből erre gondoltam... Ha az őszi Fall Creators volt, akkor vajon mi lehet majd a tavasszal érkeztő.... :U

(#12) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként megjavíthatnák a "start menü" működését. Pár óra használat után megnyomhatatlanná válik a leállítás gomb és csak a főkapcsolót benyomva indul el a leállítási folyamat, ez az elmúlt 1 hét újdonsága...

babicsbalu: sunshine edition. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) shteer válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


shteer
titán

Átmenetileg volt ilyen nekem is az egyik gépen, valami helyrerakta viszont. Meggyógyult :)

..szerintem jónak tűnik

(#14) Gdi válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha csak a leállítás gomb az még nem is vészes, de amikor az egész startmenünk/taskbar nem reagál se egérre, se billentyűzeten windows/jobbklikkmenü gombra, az még jobb.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy hanyatt ne essek tőle... Bugfixek ebben se lesznek, csak egy zsáknyi haszontalan fícsör?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Cs1csó válasza t72killer (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bízom benne, hogy nem de tény, hogy érzésre túl sok vicek vacak van megint beletéve aminek nem lesz jó vége.

(#17) Gdi válasza Cs1csó (#16) üzenetére


Gdi
senior tag

Ebben lesz az a közösségi Timeline izé, nem?
Vagy az a 1709ben volt? :)

szerk: megnéztem, a Timeline az a google myactivity jellegű dolog lesz, és a közösségi részhez (people) kerül emoji-s fejlesztés!

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) Cs1csó válasza Gdi (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, rá kellett keresnem, emlékeztem a szóra de nem tudtam már mit is takar.

(#19) bpx


bpx
őstag

Például rakják bele a kemény 24 MB-os Sysinternals csomagot, tele van hasznos eszközökkel, amelyeknek alapból ott kellene lenniük.
A store-ban levő, darabonként 100-300 MB-os játékok helyett végre valami értelmes dolog települne by default.

[ Szerkesztve ]

(#20) Gdi válasza bpx (#19) üzenetére


Gdi
senior tag

"A store-ban levő, darabonként 100-300 MB-os játékok helyett végre valami értelmes dolog települne by default."

Vagy inkább semmi. Store, és kész. (Esetleg mail/communications és weather)
Hol van az az üzleti célra (nem az enterprise) beharangozott Pro, ami egy alap rendszert takar, bloat nélkül mérsékelt telemetriával?
Windows 10 Pro for Workstations? vagy más lett volna?
És ami fontosabb, hogy tudom a meglévő Pro license-t árkonvertálni rá (for free)?!

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#21) Cs1csó válasza bpx (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Vagy inkább semmi. Store, és kész." ahogy Gdi írta. Ha kell még valami azt letölti, de az hogy önhatalmúlag települ ez meg az nem korrekt.

(#22) CPT.Pirk válasza Cs1csó (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak az, hogy települ önhatalmúlag, de powershell nélkül le sem lehet szedni! :W

Miért nem szeretem a Windowst... Mert nem ad megfelelő kontrollt a kezembe, mert én biztos R=1 user vagyok, aki örülni fog az előtelepített Candy crush saga-nak. Nem tudom milyen játék az, de nem is érdekel és nem is kérem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) cacasz02 válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Azért az androiddal szemben legalább le lehet gyalulni ezeket.

(#24) Hieronymus válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"aki örülni fog az előtelepített Candy crush saga-nak."

Nem lenne baj, ha csak egy letöltési link lenne, ezen gyönyörűség helyén. :D
A Windows telepítése után X nappal, a csempékről és menükről is visszavonulhatna a készítők ajánlata nevű helyre. Hogy pozitívan álljak a problémához, mert valaki bizonyosan rákattan, erre a csodára.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) CPT.Pirk válasza cacasz02 (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abból legalább vehetsz olyan készüléket, amin gyári android van. Az egyebekre meg ott a root, de az meg olyan mint a powershelles mókolás...

Hieronymus: :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Gdi válasza Hieronymus (#24) üzenetére


Gdi
senior tag

Nem lenne baj, ha csak egy letöltési link lenne, ezen gyönyörűség helyén.

Én azokat a csempéket sem bírom.
Mindet le kell venni egyesével..

Első belépéskor elindul az Edge, promózza magát és az "Új windowst", meg első lépked.
Tegyen így a Store is, a kezdőlapja legyen ez az ajánlásos izé. Ha nem indítom el ne halljak felőle.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#27) LordX


LordX
veterán

Nem tudom hogy vagytok vele, de lassan elfogynak az évszakok.

(#28) Gdi válasza LordX (#27) üzenetére


Gdi
senior tag

Most már fél éves a nagy frissítési ciklus, nem? Szóval lesz Spring meg Fall továbbra is.
A kérdés az hogy Creators (és részben Anniversary) után mi jön? "Still far from Production update"?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#29) Cs1csó válasza LordX (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolkodhattak volna kicsit előre mikor kiderült hogy a 3 évente új rendszer helyett átállnak a 3 év alatt 6 új rendszerre. Persze sokat ne várj tőlük.

Gdi
Pont ezt vetette fel LordX is, hogy hova akarják ezt a kaotikus elnevezésáradatot kifuttatni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ghard válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Ghard
őstag

Nálam az egész tálca start menuvel együtt fagyott be rendszeresen. Ezt kikapcsoltam, azóta nincs gond vele.

(#31) martonx válasza shteer (#13) üzenetére


martonx
veterán

Ha végre lenne benne egy JÓL működő kereső, összetenném a két kezem.

Én kérek elnézést!

(#32) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Elég tré anélkül is, nem szívatom magam ilyenekkel, pont jó a Debian.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Mondjuk annakidején a pasziánszt se kértük.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#34) Gdi válasza raskolnikoff (#33) üzenetére


Gdi
senior tag

Na jó, de az egy idő után szükséges kellékké avanzsált.
Plusz ha eltávolítottad, akkor minden felhasználótól eltávolodott, nem úgy mint a Win10es vackok. A mostani vackokat (a Solitaire suite mondjuk pont kivétel) Powershellel ki is szeded mint provisionedpackage az online lemezképből, tök meg tud tőle zavarodni.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#35) t72killer válasza Gdi (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiszedtem, de valahogy mégis ott virított a szűzen települt winf@xsban. GUI-ból kellett uninstallálnom. Most komolyan, ha egy cég 5000db windows 10-et akar kinyomni a dolgozóknak, akkor a gépekről majd egyesével kell levakarni a pikacsút?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Cs1csó válasza t72killer (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért nem lehet egy munkahelyen sem mindig dolgozni.

(#37) Gdi válasza t72killer (#35) üzenetére


Gdi
senior tag

Mi pályázatos gépek miatt szívunk sima home/pro verziókkal. Ha valahol akkora tételben kerül beszerzésre, akkor mi akadálya a VLSCben Enterpriset venni?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#38) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Arrol tud valaki valamit, hogy ez mar az uj Fluent Design-al jon e ? (Itt most nem az appokra gondolok, hanem a win shellre)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) Fryskitt


Fryskitt
addikt

És a tartalma? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) t72killer válasza Gdi (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mi cégünk (4 kontinens multi, kb 20ezer dolgozó) határozottan win7 párti, úgyhogy dunsztom sincs, hogy nézhet ki nagyban a win10 terítés. Kicsiben azt látom, hogy a hivatalos M$ deployment eszközök szemetet hagynak maguk után.

Amúgy win7ből is prónk van a munkagépeken, nem Enterprise.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) sh4d0w válasza t72killer (#35) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, AD-ben disztributálod az eltávolítást.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) t72killer válasza sh4d0w (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt, mindenesetre a win7 terítésnél nemigazán pucoltak ki semmit az IT srácok, jó volt (és még mindíg jó) úgy, ahogy van. Csak egy kis házirend oszt csókolom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) vicze válasza Gdi (#37) üzenetére


vicze
félisten

Enterprise-ban is benne van minden, semmi különbség nincs a Pro-hoz képest alapból. Enterprise-ban kapsz 2db GPO-t, amivel letílthatod a szirszarok települét és reklámozás és ennyi.

Rengeteg guide van hogy kell DISM-mel kiszedni bármit, működik minden gond nélkül, rengeteg leírás van a neten. Amennyiben rendes image-et csinálsz elég tisztán lehet tartani.

@t72killer: Kb. kemény 10 perc egy "tiszta" image-et létrehozni. Már kész a PS-rá csak futtatom. A "sok" idő egyszer végig nézni az appokat, hogy mi változott, és ehhez mertem módosítani. Semmivel se több idő az image-elés, mással sokkal több idő elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#44) nullpoint válasza SzaSza0909 (#3) üzenetére


nullpoint
senior tag

Őrült! :D :D :D :DD

Kiváncsian várjuk mit kúrnak el benne/ mit fog elkúrni a frissítés a jól működő rendszerekben....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#45) Dr. Akula válasza joghurt (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A "mindig" az 10 év, csak nem nagyon reklámozták, nehogy kibekkelésre játsszon valaki.

(#46) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Update ->bug vadászatra fel! ;] :DDD

Sokaknak a válasz egy része talán?! [link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47) M@cika


M@cika
őstag

Tegnap gyorsan feltoltam az egyik árválkodó gépre a 17115-öt, hogy mennyire borul össze a frissítés hatására, eddig nincs semmi olyan probléma amit itt a többiek írtak. Remélem így is marad, akkor a rendszergazdánk elégedett lesz.

Nasit a kis fehér medvének!

(#48) Zoltn válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Zoltn
senior tag

Na igen! Kiváló kérdés. Jöhetne már.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#49) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Varatlan fordulat

(#50) #64791808


#64791808
törölt tag

Csak az Enterprise LTSB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.