Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) attila9988 válasza BiP (#489) üzenetére


attila9988
őstag

Kéretik törölni... véletlen...

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#502) wwenigma válasza maross (#499) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyéni szocproblem? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#503) BiP válasza Enszuke (#494) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor nem szóltam. De ez a számolgatás, hogy napi hányszor hány mp., teljesen felesleges. Egyszerűen más élmény, és ez a lényeg, nem az, hogy összeadva naponta 2perccel kevesebbet ülsz a gép előtt. (persze érdekességként jó, hogy 1 év alatt nyersz egy napot :) )
m4-et én is szívesen használnék, de nekem sajna az már drága :(
De a mostanivan is elégedett vagyok. És ehhez képest már tényleg nem lenne látványos az m4 előnye a napi használat során.
Itt a nagy lépcső a hdd-ről ssd-re váltásnál van. (persze ebből kizárhatjuk az elsőgenerációs ssd-ket, mert azok lassabbak voltak, mint a vinyók)

attila9988: Akkor egy hsz-szel 2x szaladtam bele a pofonba :)
De az eddigi hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy Te a HDD helyett szeretnéd használni, és arra bizony még nem alkalmas. (méretéből és árából adódóan). Ebben egyetértünk.
Jelenleg szerintem az öszvér megoldás a legjobb. Persze akinek sok cucc és/vagy ezer játék van a rendszerén, annak ez az idő még nem jött el.

[ Szerkesztve ]

(#504) attila9988 válasza maross (#499) üzenetére


attila9988
őstag

a 7tb-nyi vinyommal, es a parhuzamosan jatszott 20 darab jatekkal (ezvan) elonyben reszesitenem a picit nagyobbakat.

Jajjjj olyan vagy. :D Miért kell neked 20 játék? Miért nem csak egy? 100GB -on minden elfér. :D

BIP: attila9988: Akkor egy hsz-szel 2x szaladtam bele a pofonba
De az eddigi hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy Te a HDD helyett szeretnéd használni, és arra bizony még nem alkalmas. (méretéből és árából adódóan). Ebben egyetértünk.

Persze hogy hdd helyett, hiszen arra lenne való. Arra találták ki. A "bizony még nem alkalmas" helyére viszont odaírhatnánk hogy soha nem is lesz az. Az nand chip -eknek vannak bizonyos korlátai, amiket nem lehet átlépni. Ilyen az élettartam pl. Akárhogy csűrjük csavarjuk, az igazság az, hogy kímélni kell. Ezt pedig csak egy váltó technika fogja megoldani. A másik az ár kérdése. Hdd ársávba soha nem fog zuhanni az ssd, mert mire ez megtörténhetne, megérik valami jobb technika - van szép számmal jelentkező - ami valószínűleg olcsóbb is lesz, és valószínűleg az fogja a hdd -t kiütni, nem az ssd.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#505) maross válasza attila9988 (#504) üzenetére


maross
veterán

jol megkaptam hogy egyeni szocproblem :(. most mar azon gondolkodom, hogy ez a meret még novekedessel egyutt sem fog megfelelni a kov. egy evben, inkabb erdemes lenne egy 40-eset beszereznem, amire tenyleg csak a win+appok fernek fel. gyakorlatilag ugyanott lennek, mint a 96ossal. es akkor olcson is kijott, gyorsabb is lett. hogy megtertem, lattatok? /double facepalm :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#506) soldi3r válasza attila9988 (#504) üzenetére


soldi3r
veterán

mire gondolsz? mágnesszalag vagy lyukkártya? hdd-t adattároláson kívül másra nem lehet használni egy sd mellett, egyszerűen arra való, ha sebesség vagy csend kell, akkor pedig ssd
olyan mint ha a biciklit hasonlítod a motorhoz, hasonló, de másra való
nem próbállak meg meggyőzni, ez a saját véleményem. tudom, hogy ezt nem fogod tudni megérteni/elfogadni/felfogni, majd egyszer talán :R
azt, hogy Te kocka vagy és kétmillió giga-biga-terra warezolt játékot meg filmet meg programot tartasz a gépeden, azt majd (remélhetőleg) kinövöd, amikor az első kislány megfogja a "kezed" :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#507) maross


maross
veterán

kis off, ezen jot rohogtem: :DEs ez miert ilyen draga? - Há mer SSD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#508) attila9988 válasza soldi3r (#506) üzenetére


attila9988
őstag

mire gondolsz? mágnesszalag vagy lyukkártya? hdd-t adattároláson kívül másra nem lehet használni egy sd mellett, egyszerűen arra való, ha sebesség vagy csend kell, akkor pedig ssd

A hdd és az ssd is adattárolásra való. Azért kevered a kettőt, mert az ssd drága, és mellé rakod ezt a furcsa elgondolást, hogy "nem is ugyanarra való". Pedig dehogynem. Erről beszéltem az előbb.

azt, hogy Te kocka vagy és kétmillió giga-biga-terra warezolt játékot meg filmet meg programot tartasz a gépeden, azt majd (remélhetőleg) kinövöd, amikor az első kislány megfogja a "kezed"

Igazából a példának felhozott gépen semmi ilyesmi nincs, nem az foglal sok helyet. Ahhoz meg kicsit idős vagyok hogy első kislányról legyen szó, de persze a sokadik is jó. Ha meg megfog valamit az ne a kezem legyen, ja és ne a kezével. :DD Na jó ez már erős... bocsi.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#509) FireKeeper válasza soldi3r (#506) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igaz, hogy egy-két ember kissé makacs, és immunis az érvekre, de azért ilyen szintű személyeskedésbe talán ne menjünk bele... :(((

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#511) cszn válasza attila9988 (#500) üzenetére


cszn
őstag

:Y
"ide oda másolgatós pöcsölés, annyi időt vesz el, ami a többszöröse annak, mint ha minden vinyón lenne, és nem kellene szenvedni vele."
Milyen másolgatásról beszélsz? Nem másolgatok semmit.

"Képzeld... ott van mindened rajta, elindítod és kész... hát nem egyszerűbb?"
Épp az én megoldásom egyszerűbb annyival, hogy nem kell particionálni és ha valamelyik meghibásodik kisebb a gond, mert minden külön van.

"Szerinted hdd -n miért nem kell wl -hez hasonló technika? Miért nem kell letiltogatott log, meg hozzáférési időkkel szarozni (amúgy nekem hasznos az access time)? Miért nem kell nyomorogni és magyarázkodni hogy ez is elég, meg az is elég?"
Mert teljesen más technológia, ilyen egyszerű.
A letiltott logról még nem is hallottam.
A hozzáférési idővel kapcsolatos részt meg nem tudom értelmezni.
Én nem nyomorgok és nem magyarázkodok hanem megpróbálom (sokadszorra) elmagyarázni hogy megértsed.

"márpedig pont nem az OS az, hanem a gyakran használt programok. OS -nél leginkább csak a boot, később már kevés a hozadéka a dolognak, ha utána hdd -vel dolgozom."
Na itt viszont lebuktál. Te még nem használtál SSD-vel hajtott gépet. :)
Másrészt az OS is sok IO műveletet csinál és sokat gyorsul.
Harmadrészt meg a programok is az SSD-n vannak, úgyhogy azok is gyorsulnak. (Már megint terelsz ejnye.)
Negyedszer pedig a legtöbb program IO adatállományokkal kapcsolatos műveletei a megnyitás és mentésre korlátozódik; a munka memóriában történik. Úgyhogy max a megnyitás/mentés ami gyorsulna ha minden az SSD-n lenne.
Igen én ezeket mind kipróbáltam úgy hogy HDD-n illetve SSD-n vannak. :U

"torrentre meg még a nagy ssd sem lenne jó, mert bedöglene pár hónap után, adatbázis alá dettó"
Vicces fiú vagy. Linkeljem megint ami cáfolja vagy visszakeresed? :)

"Persze hogy hdd helyett, hiszen arra lenne való. Arra találták ki."
De szerinted hülyék ezek, hogy ennyi pici SSD-t gyártanak? Ha igaz lenne amit mondasz és nincs értelmes másképpen használni a kettőt akkor senki nem venne SSD-t, mert nyilvánvaló a nagy méretbeli különbség az SSD-k és vinyók között.

"Akárhogy csűrjük csavarjuk, az igazság az, hogy kímélni kell."
Mintha említettem volna már hogy nem. :))

(#505) maross :DDD

[ Szerkesztve ]

(#512) samu74 válasza FireKeeper (#509) üzenetére


samu74
addikt

Egyetértek veled, ha elfogynak az érvek,akkor szokott jönni a személyeskedés... :)
Bár azért a 7 TB egy gépben azért ad némi alapot a gyanúra... :DDD

-----------

(#513) FireKeeper válasza Enszuke (#510) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ohh, hányszor mondták már, hogy nem lehet kisebb csíkszélességre menni, fizikailag lehetetlen, stb... azóta is működik a Moore-törvény. szóval szvsz ezt is meg fogják oldani. ha nem is a mostani formában lévő SSD lesz a jövő, de az BIZTOS, hogy a hagyományos mágneses HDD-k már a múlté, ha rendszerlemezről van szó, csak nagy mennyiségű statikus adatok tárolására jók.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#514) BiP válasza attila9988 (#504) üzenetére


BiP
nagyúr

"Persze hogy hdd helyett, hiszen arra lenne való. Arra találták ki."
Itt tér el a Te felfogásod a többiekétől. Míg a többiek a hdd mellett használják, hiszen az elétrő paraméterei miatt más felhasználási területre jó, addig Te a HDD-det akarod leváltani vele. Ami - egy ideig biztosan - nem fog sikerülni.

"A "bizony még nem alkalmas" helyére viszont odaírhatnánk hogy soha nem is lesz az. "
Kis túlzással élve. Pl. Notiban pl. kis kompromisszummal egy 128-as ssd jó szolgálatot tehet a 160-as, 250-es,320-as vinyó helyett.
Szóval bizonyos helyzetekben leválthatja, otthoni asztali környezetben nem nagyon. Viszont jó kiegészítője lehet a HDD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#515) Sea Edge


Sea Edge
tag

Na akkor néhány adat: :))
Adott egy X25-M/80, kb 14 hónapos. Host wites 1,01TB, media wearout indicator 98%, üzemidő 7434 óra.
A rajta levő anyagok: Windows 7, office, apache, mysql, php, 2 mmo, 2 fps, levelezés, dokumentumok, + egyéb programok. Szabad terület: 9,6GB.
Ebben az ütemben 20év múlva még mindig 50% felett lesz a kondíció. :DDD

(#516) Eyesis


Eyesis
őstag

én még emlékszem, mikor a 44MBos winchesteremről ha letöröltem a windows-t s felszabadult 22MB hely :)
(persze ez már a winchester megjelenése az életemben időszak volt :) emlékszem arra is, amikor 64kb mindenre elég volt :) )

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#517) attila9988 válasza cszn (#511) üzenetére


attila9988
őstag

Milyen másolgatásról beszélsz? Nem másolgatok semmit.

Akkor lehet hogy azt nem te írtad? No rendben. Következő...

Épp az én megoldásom egyszerűbb annyival, hogy nem kell particionálni és ha valamelyik meghibásodik kisebb a gond, mert minden külön van.

Ennek mi köze az ssd -hez? Nekem is minden külön van... és?

Mert teljesen más technológia, ilyen egyszerű.

Igen... a különbség pedig többek között az, hogy az nand chip nem olyan tartós, mint a mágneslemez.

A letiltott logról még nem is hallottam.

Pedig hányan írkálják a neten... tudod, a log gyakran változó állomány, vagy állomány csoport, ezért "veszélyes" az ssd élettartamára.

A hozzáférési idővel kapcsolatos részt meg nem tudom értelmezni.

Akkor nem értesz a file rendszerekhez, és/vagy nem olvastál eleget az ssd tweak módszerekről.

Én nem nyomorgok és nem magyarázkodok hanem...

Dehogynem. Azt mondod, hogy pont jó az úgy neked hogy kicsi az ssd, pedig ez csak terelés.

Na itt viszont lebuktál. Te még nem használtál SSD-vel hajtott gépet.

Pedig használtam...

Másrészt az OS is sok IO műveletet csinál és sokat gyorsul.

Boot -nál igen, utána már sokkal kevesebbet.

Harmadrészt meg a programok is az SSD-n vannak

Ha elférnek rajta... :DD

Negyedszer pedig a legtöbb program IO adatállományokkal kapcsolatos műveletei a megnyitás és mentésre korlátozódik

Itt egy újabb tévedés. Bár az tény, hogy az adatállományoknál lenne ennek a legnagyobb haszna, ha csak a teljesítményről beszélünk.

Igen én ezeket mind kipróbáltam úgy hogy HDD-n illetve SSD-n vannak.

Mint ahogyan én is kipróbáltam, de úgy látszik más következtetéseket vontam le belőle, mint te.

Vicces fiú vagy. Linkeljem megint ami cáfolja vagy visszakeresed?

Nem linkeltél semmilyen cáfolatot ezzel kapcsolatban, csak egy olyan ábrát, ami a ~8000 rewrite ciklus utáni halált bizonyítja... de ha mégis tudsz valami jót ezzel kapcsolatban, akkor linkeld kérlek. :)

De szerinted hülyék ezek, hogy ennyi pici SSD-t gyártanak?

Az ár miatt teszik, nem azért mert úgy gondolnák hogy ennek ekkorának kell lennie. Mivel 200 000 ft körül senki nem venné meg még külföldön sem, ezért gyártanak picit, viszonylag olcsón, ti meg ideológiát gyártotok hozzá hogy direkt azért van így, mert ez így jó. :DDD

Ha igaz lenne amit mondasz és nincs értelmes másképpen használni a kettőt akkor senki nem venne SSD-t,

Hát... ez nem így működik. apple cuccokat is vesznek, pedig szinte minden érv ellene szól. :DD

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#519) FireKeeper válasza attila9988 (#517) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egy teljes nap eltelt, de te még mindig a saját farkadat kergeted körbe-körbe...
megint jössz a bootidővel, meg az élettartammal. és még mindig kivetíted a saját igényeidet másokra. ezért most lehet pihizek egy-két órát, de muszáj a szádba rágnom: Miért nem érted meg végre, hogy az átlagos felhasználó bőven elvan még 64GB-os SSD-n is?

na jó, a caps talán túlzás.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#520) cszn válasza attila9988 (#517) üzenetére


cszn
őstag

"Nekem is minden külön van... és?"
Te hangoztatod, hogy minden egyen legyen. Megcáfoltam, hogy nem egyszerűbb és nem is célszerű. Mondhatnám úgy is, hogy egy rendszerpartíció kialakítása helyett praktikusabb egy külön SSD-re rakni a rendszert, de ezen már biztos teljesen kiakadnál úgyhogy vedd úgy, hogy nem mondtam ilyet. :DDD

Tartósságra:
Olvasgattam eleget. Még túl sokat is, de én szerencsére időben rájöttem, hogy hülyeség. Esélytelen, hogy addig ameddig használni szeretném az elhasználódás miatt baja legyen.
Érdekességképpen az intel is átállt a vállalati SSD-k esetében a jóval tartósabb SLC-ről a borzalmas MLC-re. Pedig a vállalati szférában nem hiszem, hogy ráállnának az írásmennyiség csökkentésére.

"Dehogynem. Azt mondod, hogy pont jó az úgy neked hogy kicsi az ssd, pedig ez csak terelés."
Miért ne lenne jó? Már két napja ezt magyarázom. :DDD Semmit nem szeretnék áttenni rá, ha nagyobb lenne. Ezért vettem ekkorát. Ezért nem vettem nagyobbat. Semmi hátrányom nincs belőle, hogy ekkora.

"Boot -nál igen, utána már sokkal kevesebbet."
Ez igaz, de irreleváns. Nem kapcsolódik közvetlen a témához.

"Ha elférnek rajta..."
:U

"de ha mégis tudsz valami jót ezzel kapcsolatban, akkor linkeld kérlek."
Akkor fordítsuk meg a dolgot kérlek. A probléma eredendően szerinted az, hogy gyorsan elhasználódnak. Ezek szerint százával, ezrével lennie kell elhasználódott SSD-ről panaszkodó felhasználónak. Linkelj ilyeneket kérlek!

"ti meg ideológiát gyártotok hozzá hogy direkt azért van így, mert ez így jó."
Nincs szükség ehhez ideológiára, szerintem pont te gyártasz ideológiát az ellenkezőjéről. :))

(#519) FireKeeper Ha az időm engedi én most már kivárom mikor unja meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#522) cszn válasza Enszuke (#521) üzenetére


cszn
őstag

"Ezzel az eddigi egyetlen valos ervet lovod ki."
Dehogyis. Ő azt mondta, hogy bootkor van az operációs rendszernek nagyon sok IO művelete, később jóval kevesebb. Ez igaz. Nyilván a rendszer betöltésekor nagyságrend(ekk)el több mint egy már futó rendszer esetén, de attól még a rendszer felállása után is ugyanúgy számít és ugyanúgy gyorsul az is. Nincs itt semmi ellentmondás.

"Csak az ocz-nel 3% a meghibasodasi arany. Ha csak 10 000-et eladtak mar 300 elegedetlen vevo. Valoszinuleg "kicsivel" tobbet adtak el."
De ez meghibásodási arány, nincs köze az elhasználódáshoz (az OCZ mindig kiugróan rosszul szerepel). Egyébként ahogy láthatod kb úgy teljesítenek az SSD mint a terás vinyók (ha nem jobban).

[ Szerkesztve ]

(#523) FireKeeper válasza Enszuke (#521) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na ne essünk félreértésbe, nehogy azt higyje itt bárki, hogy a vinyó az UTLIMATE, örök életű adattároló. sőt, tehcnikailag még sokkalta érzékenyebb a mágneses terekre, hőmérsékletre, tápfeszre, pára/nedvesség tartalomra.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#524) Eyesis válasza FireKeeper (#523) üzenetére


Eyesis
őstag

ráadásul sokkal hangosabb :)

Eyesis

(#525) Piftuka válasza echterion (#331) üzenetére


Piftuka
veterán

"Arra ott a garancia. Azért nem nevezném általános hibának az SSD-k vezérlőinek elhalálozását. Az élettartama meg nagyon brutális használat mellett is 8 év, szóval ezzel nincs semmi baj."

Én nem tudok személyes tapasztalatról beszámolni. Viszont sokan nagyon ellenzik az SSD-ket azok megbízhatatlansága miatt.

A cikk főszereplőjéről pedig azt tartják egyesek, hogy éppen az egyik leggyorsabban (garanciális időn belül) meghibásodó, rossz minőségű SSD-k közé tartozik.

S ha egy a szakmában (info hardver értékesítés, szervizelés, stb.) dolgozó ember azt mondja, hogy "a vezérlő szokott behányni 99%", akkor én - személyes tapasztalat hiányában - kénytelen leszek elhinni.

(Ráadásul, ha a vezérlő megy tönkre, akkor az adatmentést is lesheti az ember. Az pedig vitán felül nagy szívás!)

Szerk.: Ezek alapján aztán - minden cinizmus nélkül mondom - nem lennék senki helyében, aki azon tanakodik, hogy "SSD-t venni, vagy nem venni?"

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#526) Eyesis válasza Piftuka (#525) üzenetére


Eyesis
őstag

én csak akkor érzem gáznak az adatvesztést, ha egy notebookról van szó, ha desktopban figyel akkor minimális az az adat, amit rajta tartasz... ráadásul csinálhatsz image-et róla, hiszen csak 100GB :)

Eyesis

(#527) lajafix válasza Piftuka (#525) üzenetére


lajafix
addikt

"ha egy a szakmában (info hardver értékesítés, szervizelés, stb.) dolgozó ember azt mondja, hogy "a vezérlő szokott behányni 99%", akkor én - személyes tapasztalat hiányában - kénytelen leszek elhinni."

Ez a hibák okának megteszi, de semmit nem mond arról, hogy mennyi eladottból mennnyi darab ment tönkre. A szervízben a szervizes pedig általában csak elromlott darabbal találkozik.

Rock'n Roll

(#528) Piftuka válasza lajafix (#527) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez a hibák okának megteszi, de semmit nem mond arról, hogy mennyi eladottból mennnyi darab ment tönkre. A szervízben a szervizes pedig általában csak elromlott darabbal találkozik."

Nem, ha az illető egyben ugyanaz a személy, aki a számtech alkatrészek eladásával foglalkozó kisker üzletet is üzemelteti, és6vagy ott dolgozik alkalmazottként.

Esetleg egy "számtech szaki" egyéni vállalkozóról van szó, aki "kicsiben" dolgozik, s háznál épít, telepít, installál számítógépkonfigurációkat az általa - vagy a megrendelő által - összeválogatott alkatrészekből.

(S ha kérhetem most tekintsünk el a "feketézőktől", tehát induljunk ki abból, hogy számlával és garanciával dolgozik!) Az ilyen szaki is találkozik minden egyes garanciális ügyintézés során a meghibásodott alkatrészekkel, hiszen neki kell intéznie azok cseréjét.

Feltehetően fenti szakemberekben egy idő után igen könnyen kialakul az a benyomás, hogy melyik gyártó, melyik termékét nem hajlandóak még véletlenül sem ajánlani egyetlen létező, vagy jövőbeli ügyfelüknek sem.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#529) lajafix válasza Piftuka (#528) üzenetére


lajafix
addikt

sok a ha. S egy személy nagyon távol van a statisztikai mintától, persze benyomása lehet.

Rock'n Roll

(#530) Eyesis


Eyesis
őstag

nem tudom ki gyárt az Apple-nek, de nem hiszem, hogy technológilag lenne szar, mert akkor nem tette volna midnen ultra drága gépébe az ssd-ket :) persze ez is csak egy ember, az én benyomásom...
Nekem ez a 96GB már elég lehet, bár még mindig vacilálok a 128GBon... de árban ez mindenképp előnyösebb lenne...

Eyesis

(#531) Piftuka válasza lajafix (#529) üzenetére


Piftuka
veterán

"sok a ha. S egy személy nagyon távol van a statisztikai mintától, persze benyomása lehet."

Nincsen "sok ha". Ugyanis nem egyetlen személyről van szó, akikről pedig szó van éppen az említett kategóriába tartoznak.

Egyébként konkrét esetben egyetlen személy tapasztalata is lehet reprezentatív.

Mert ha egy "gépösszerakó" szakember akár csak 10 általa összeállított számítógépbe 10-szer ugyanazt az XY típusú alkatrészt teszi, s abból a 10-ből már a fele meghibásodik viszonylag rövid időn belül ugyanazzal a hibával, akkor nagyon hülyének kell ahhoz lennie, hogy 11. alkalommal is ugyanazt a terméket használja a munkája során.

(S akkor még nem is említettük, hogy ilyen esetben annak a legkisebb a valószínűsége, hogy az adott "szaki" szimplán peches volt. Annak jóval nagyobb a valószínűsége, hogy az adott terméknek tényleg ennyire rossz a meghibásodási statisztikája a teljes legyártott termékmennyiségre vonatkozóan is.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#532) BaLee válasza Piftuka (#525) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

"A cikk főszereplőjéről pedig azt tartják egyesek, hogy éppen az egyik leggyorsabban (garanciális időn belül) meghibásodó, rossz minőségű SSD-k közé tartozik."

Érdekelne, hogy az illető ezt honnan szedte. Ár-érték arányban már elég rég óta a 64-es és a 96-os Kingston slágertermék, mégsem olvastam talán 1 olyan tapasztalatról sem az itteni SSD topicban, hogy valakinek gondja volt vele, mert tönkrement.

Nem úgy a számtalan Intel 320as problémáról, meg az OCZ SSD-k folyamatos nyűgeiről.

Az itteni (elég nagynak számító) SSD közösség szerint ez a termék az egyik legmegbízhatóbb a piacon lévők közül.
Mivel BestBuy SSD révén talán a legtöbb embernek ilyen van, ezért ha gondok lennének velük, nem hallgatná el senki...

Szóval ha te valakitől azt hallottad, hogy ez az egyik leggyorsabban meghibásodó, rossz minőségű SSD. Akkor annak az illetőnek én finoman szólva is megkérdőjelezném a szakértelmét.

(#533) Bébá válasza BaLee (#532) üzenetére


Bébá
tag

Érdeklődnék hogy az OCZ SSD-k milyen nyígtól szenvednek?

(#534) Balage76 válasza Bébá (#533) üzenetére


Balage76
senior tag

megbízhatósági nyígtól...

(#535) #95590400 válasza Piftuka (#528) üzenetére


#95590400
törölt tag

és ugye a kiskereskedelmi házifusi desktop piac, az valami hihetetlenül pörög, főleg ssd fronton, h szignifikáns legyen ebből is egyvalaki véleménye, szemben pl. a gúglival, illetve a fórumokon összegyűlt használókkal.

(#536) soldi3r válasza #95590400 (#535) üzenetére


soldi3r
veterán

pedig igen, én szegény samsungot sajnálom, hogy ők nem tudták, hogy nem az ssd-é a jövé és eladták a hdd gyártást :) mellényúltak a fiúk :))

E30 (oo=[][]=oo)

(#537) FireKeeper válasza soldi3r (#536) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mert te jobban meg tudod ezt ítélni, mint a samsung vezetősége/elemzői. valószínűleg valami varázsló lehetsz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#538) soldi3r válasza FireKeeper (#537) üzenetére


soldi3r
veterán

ezek szerint elrontottam, nem érződött a cinizmus!? :DDD

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#539) FireKeeper válasza soldi3r (#538) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sorry, már hozzászoktam ebben a topikban a hegyitrollokhoz :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#540) Piftuka válasza #95590400 (#535) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyébként szerintem jobban pörög, mint azt hiszed. Mindazonáltal kétségtelenül abban is van realitás, amit te írsz. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#541) Piftuka válasza soldi3r (#538) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha ez számít, én éreztem a finoman cizellált szarkazmust a soraid között. :D Nekem kifejezetten tetszett. :K

"Aquila non captat muscas."

(#542) soldi3r válasza Piftuka (#541) üzenetére


soldi3r
veterán

:R

E30 (oo=[][]=oo)

(#543) #95590400 válasza soldi3r (#538) üzenetére


#95590400
törölt tag

és akkor remélhetőleg az enyémben is érezted a finoman czizellált kételyt, a vidéki sufnibótos egyszeri java kereskedő rálátásáról az ssd meghibásodásokra. :DDD
kíváncsi lennék, ha tolnánk egy felmérést monnyuk az ssd topikban, hány % az, aki nem neten rendelt, esetleg apróról, hanem a kisbótból vette, 15%-al drágábban, mint pk-val websopból, és 1-2 nappal több átfutási idővel.

(#544) soldi3r válasza #95590400 (#543) üzenetére


soldi3r
veterán

;]
az amazon.com-on érdemes nézegetni a vásárlói elégedettséget, az azért elég sok mindent elárul egy adott termékről
ps. én pl szinte már semmit nem veszek boltban... :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#545) cszn válasza Piftuka (#531) üzenetére


cszn
őstag

Ááá egy illetve pár ember véleményére nem érdemes adni. Mindig van egy kis elfogultság, túlzások is mindig előfordulnak (szeretnek az emberek túlozni), egy hibás szériából is kerülhetett oda pár darab. Mondjuk ez elég kellemetlen, ha már ilyen van, de nem határozza meg az egész világon eladottat meghibásodási adatait.
Magam részéről inkább adok a statisztikákra és mivel régóta bújom itt az SSD topikot tudom, hogy stimmelnek az adatok.
Egyébként az SSD-k egyáltalán nem hibásodnak meg többet mint a vinyók, szóval általános megbízhatatlanságról nem érdemes beszélni. Az előbb itt már linkelte valaki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#546) liksoft válasza cszn (#522) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az arányok valóban valahol ott lehetnek. Egyet viszont nem lehet elfelejteni. Az SSD-ről fizikai és logikai (wear levelling) felépítése miatt sokkal nehezebb sikeres mentést készíteni. A nehézségi arány többszörösen meghaladja a HDD/SSD árának is az arányát. Így aki HDD-n veszít adatokat az még jó eséllyel viszont láthatja az adatait (70-95%), SSD esetén a nehézségi aránnyal csökken a mentés esélye is. Vagyis menteni, menteni, menteni.

Ugyanakkor sokkal szélsőségesebb környezetben képes működni, ráadásul sokkal gyorsabban.

Pont ezért mondtam régebben, hogy a paletta szélesebb az SSD-vel, de van jó és rossz tulajdonsága ugyanúgy, mint a HDD-nek. Persze nem ugyanazok! Pont ezért kell tudni melyiket hogyan célszerű használni.

545: Azért azt se felejtsük el, az írási terhelést szinte mindenki csökkenti (optimalizálja SSD-re), és sokszor hamarabb kerül cserére mint egy HDD. Az árak/tárhely aránya miatt. Így azért nem teljesen azonos a környezet, így a meghibásodási statisztika is kicsit torz. Pláne, ha hozzátesszük, hogy a kisebb darabok a használt piacon második, harmadik tulajhoz kerülnek, más gép, más környezet, és más elbírálás, hiszen nem új, hanem használt. ;) - Ettől függetlenül közel azonos meglátásom szerint a meghibásodás. (SSD-ről azért jön még kevesebb mentés, mert OS-t nem célszerű mentetni. Aki meg adatot is tárol, az ment, mert eléggé sokan riogatjuk. Eredményesen. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#547) #95590400 válasza liksoft (#546) üzenetére


#95590400
törölt tag

teljesen mindegy ssd vagy hdd, nálam az adat az, ami legalább 3 helyen létezik. és ebből egyik formátuma statikus, rendszerekről leválasztott, és épp használaton kívüli.
mennyire igaz egyébként, az h wear leveling hiba esetén az ssd azért jobbára olvasható marad, legfeljebb írni nem lehet rá?

[ Szerkesztve ]

(#548) Piftuka válasza #95590400 (#543) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért itt is érdemes megjegyezni, hogy az "átlag" (a szó klasszikus értelmében véve) felhasználók döntő többsége nem tartozik a PH, vagy HWSW jellegű IT fórumok "hardcore" tagjainak körébe.

Az átlag felhasználóknak egy része maximum regisztrál itt, és nagy tanácstalanul kérdez az ide rendszeresen járó, feltehetően az IT különféle területeihez értő és/vagy tapasztalt törzstagoktól. Kérdez, mert velük ellentétben nem tudja álmából felriasztva az összes processzor kódjelét, azt, hogy melyik alaplapot milyen memóriamodullal kell kombinálni, stb. :)
A nagyobbik rész viszont soha még csak meg sem látogat ilyen IT oldalakat.

Aztán ezek a felhasználók bizony nagyon nagy arányban még mindig igénybe veszik a különféle kisker üzletek, vagy a már említett IT magánvállalkozók szolgáltatásait. Tőlük kérnek segítséget, tanácsot; tőlük vásárolnak.

S ne csak Budapestben tessék gondolkodni! Tudom, hogy a város kis hazánk fővárosa, de azért a magyar lakosság 10/8-a még mindig "vidéken", azaz a fővároson és vonzáskörzetén kívül él. Nem Budapest a "világ közepe". :N

Hidd el... "vidéken" a webáruházak vitathatatlan piaci előnyének (alacsony költségek miatt jellemzően rendkívül "nyomott" árakkal tudnak dolgozni) ellenére még nagyon sok számítástechnikai szaküzlet üzemel! (Nem ritkán egyébként saját webáruházzal kombinálva, ami talán a legjobb megoldás.)

Nálunk Székesfehérváron pl. még mindig kb. 10+ ilyen "hagyományos" üzlet van, némelyik több éves, vagy évtizedes tapasztalattal. Mindegyik jól megél.
S az utóbbi időben egyedül a Mistral (az APEH, a VPOP és a Munkaügyi Hatóság által a teljes hálózat országosan felszámolva), a Bluefish (kb. mint az előző, franchise rendszerű üzlet) és a User's (remek, korrekt bolt volt, de ők áttértek a csak webáruházas üzemeltetésre) üzletek szűntek meg.

Summa summarum: azért azt ne tessék feledni, hogy a felhasználók "nagy tömegébe" nem az itteni "hardcore" felhasználók tartoznak, ezért az általad javasolt felmérés elég torz végeredményt hozna. Azt mutatná, hogy mindenki tudatos vásárló, és számtech "guru". Pedig ez messze nem így van. :)

"Aquila non captat muscas."

(#549) cszn válasza liksoft (#546) üzenetére


cszn
őstag

"Vagyis menteni, menteni, menteni."
Ahogy mondod. :R Nincs más megoldás úgyhogy muszáj.

"Pont ezért mondtam régebben, hogy a paletta szélesebb az SSD-vel, de van jó és rossz tulajdonsága ugyanúgy, mint a HDD-nek. Persze nem ugyanazok! Pont ezért kell tudni melyiket hogyan célszerű használni."
Ezt nem mindenki érti meg. ;]

%-ok, meghibásodási adatok meg ilyenekre: Persze. Nehéz is lenne pontosan meghatározni, de ha valamiből ki kell indulni akkor a %-okból érdemes, mert más objektív megítélés nincsen. Aztán jöhet az, hogy melyik gyártó mennyit adott el, melyikből, blablabla...

(#550) Piftuka válasza cszn (#545) üzenetére


Piftuka
veterán

"Magam részéről inkább adok a statisztikákra és mivel régóta bújom itt az SSD topikot tudom, hogy stimmelnek az adatok."

Én nem kétlem, hogy stimmelnek.

"Egyébként az SSD-k egyáltalán nem hibásodnak meg többet mint a vinyók, szóval általános megbízhatatlanságról nem érdemes beszélni. Az előbb itt már linkelte valaki ezt."

Köszi a linket! Hasznos olvasnivaló.

Marginális különbség valóban nincsen (talán csak a 2 TB-os HDD-k meghibásodási aránya érezhetően magasabb), de pl. éppen az SDD gyártók listája mutatja azt, hogy a Kingston az egyik legrosszabb.

Az általad belinkelt statisztika szerint is éppen csak jobb egy fokkal a meghibásodási rátája, mint az OCZ-nek.

A sokak által leszólt Intel viszont a többihez képest toronymagasan vezet; kimondottan jó eredménnyel.

Beidézem azért:

For the first time, we also integrate SSDs in this article type. The rates of failure recorded by manufacturer:

- Intel 0.59%
- Corsair 2.17%
- Crucial 2.25%
- Kingston 2.39%
- OCZ 2.93%

/Forrás: http://forums.storagereview.com /

Na ezek után aztán tényleg megértem azt a szerencsétlen, hozzá nem értő fórumtagot, leendő vásárlót, aki a "Teszteltük a Kingston 96 GB-os 'nép-SSD'-t... különösen ajánlott....ne vegyél OCZ-t, Intel egyes típusait, mert rossz, ám a Kingston a legjobb... X-en egyetértünk ezzel a megállapítással... íme a statisztika, amely szerint a Kingston az egyik legrosszabb"... saga után nem tudja eldönteni, hogy mit is lenne érdemes vásárolnia! :P

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.