Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kenand válasza millermester (#42) üzenetére


kenand
veterán

2699 a top, de annyival drágábban adják, mint a 2666 V3-at, ami csak picit gyengébb ( 1 szálban majd ugyan az) oks 10 vs 18 mag. Hogy nekem nem érte meg. 14 000Ft egy 2666 V3...
De tény szuper a 2699

Az all core turbot viszont nehezebben tudja tartani sok maggal a szigorú TPD kert miatt.
Ugyan S3 turbo toollal ki lehet lőni a TPD kertet,de akkor egy 18 magos brutálisan tud fogyasztani..

[ Szerkesztve ]

(#52) millermester válasza #25954560 (#47) üzenetére


millermester
csendes tag

2699v3 geekbench teljesítmény

[ Szerkesztve ]

(#53) millermester válasza kenand (#51) üzenetére


millermester
csendes tag

Igen tud fogysztani... 5820K után akartam valami komolyabbat (12 vagy 14 magos volt a terv) végül ez lett.

(#54) millermester válasza KROK640 (#46) üzenetére


millermester
csendes tag

Igazad van a mai cpu-k egy szálon már jóval gyorsabbak de ez a proci is tud (3,6 ghz-et) egy-két szálon.

(#55) kenand válasza millermester (#54) üzenetére


kenand
veterán

Sőt all core turbo hack után sok szálon tudja a 3.6 Ghz-t csak TPD keret elérése után vesz vissza néhány mag sebességéből.
Azért is írtam a cikkben hogy olyat érdemes keresni ami jó áron van, de magas a turbója, mert all core turbo hack esetén sok mag meg magas órajelen...

(#56) #25954560 válasza kenand (#51) üzenetére


#25954560
törölt tag

en 40k korul vettem a v4 engineering sample-t, de a c612-es lap miatt amugy sem akartam az allcore turboval foglalkozni. 14 magos haswell-t valtott, oriasi elorelepes volt.

(#57) kenand válasza #25954560 (#56) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos v4-gyel nem megy az all core turbo sajnos. C612 nem lenne gond, jobb kínai lapokban is az van

[ Szerkesztve ]

(#58) #25954560 válasza kenand (#57) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez egy asrock rack lap, nem igazan akartam a bios-at atirni. a bios hegesztest megtartottam az x99-es lapomnak, ott amugy is muszaj volt a bifurkacio miatt :)
ebben a gepben jobb volt nekem a sok mag, pont erre volt szuksegem.

(#59) DarthSun válasza #25954560 (#58) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

bifurkacio - ez mit takar ? 2011- ben még kezdő vagyok :B

Más : tényleg, azt tudja valaki hogy C612- es chipsetre létezik-e valami hackelt XP- s driver ? Retro programokhoz kéne nekem rá XP, vagy engedjem el, reménytelen :U :F

A 3 test probléma nem megoldható.

(#60) kenand válasza DarthSun (#59) üzenetére


kenand
veterán

Kínai "X99 " lapok sem nagyon szeretik a chipset drivert felrakni, mennek anélkül is...Sőt a boot megnyúlik ha felrakod...

(#61) DarthSun válasza kenand (#60) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Észrevettem bizony hogy a boot idő nőtt kicsit, bár nem zavar, lényeg hogy a felállt oprendszer már gyors.
Akkor szerinted megpróbálhatom az XP- t felköszörülni ? Van rátéve jelenleg vinyó is, mondjuk próbából arra ? 320GB- os régi Samu SATA. A Win10- el pakolt SSD- t meg lehúzom a telepítés idejére, biztos ami biztos alapon.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#62) kenand válasza DarthSun (#61) üzenetére


kenand
veterán

Igen próbáld ki egy másik HDD-n nem vesztesz semmi, a legacy boot legyen bekapcsolva

(#63) #25954560 válasza DarthSun (#59) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem csak a 2011 sajatja, tobb platformon is elo-elo fordul.

amikor van egy fizikai pcie foglalatod, ami pl be van drotozva x16-nak, de te nem ugy akarod hasznalni, hanem felbontani pl x8x8-ra v x4x4x4x4-re (vagy perverz modon x4x4x8-ra :D). nem gyakori, de azert van jopar eszkoz, ami igenyli ezt. pl a korabban emlitett pcie->4x m.2 atalakito is, amihez x4x4x4x4-re konfigolod fel a pcie slotodat es akkor latszik mind a negy eszkoz. ha x16-ban hagyod, akkor csak a legelso m.2 latszik (persze akkor is csak x4-en).

kicsit egzotikusabb kartyak es a pcie riser+splitter-rel betett kartyakhoz is jol jon a bifurkalas. itx-ben is eloszeretettel hasznaljuk, mert az alaplapok altalaban egyetlen x16 pcie-t adnak, de splitterrel pl dual gpu-hoz vagy ket kulonbozo kartya meghajtasahoz is jo alternativa lehet. szerverekben is eleg gyakori, foleg blade-ekben h vagy kusztom labkiosztassal dugnak be egy riser-t vagy bifurkalva a szabvanyos pcie-t.

bocs h hosszu lett.

szerk: nemtom mennyire latszik itt, ket halokartya van egymas melle betuzve az alaplapi egyetlen pcie-t kettevalasztva.

szerk2:
kenand: megyekma' :D

[ Szerkesztve ]

(#64) DarthSun válasza kenand (#62) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R Nagyon hasznos információ, kösz ! Éjjel teszek is próbát. Asszem olyan van most a BIOS- ban enableden hogy Legacy and AHCI, gondolom az is megfelelő ? Ha csak Legacy- ra lövöm, akkor a Win10- el lehetnek gondok, ha jól tudom. Jó lenne ha nemkéne oprendszer-váltáskor ezt folyton átváltani a BIOS- ban.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#65) DarthSun válasza #25954560 (#63) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

No, sokmindent megtudok, az elvet így nagyjából már értem. x16- ból a 2x8PCIe második 8- asa is csatolható külön eszközre :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#66) kenand válasza #25954560 (#63) üzenetére


kenand
veterán

Köszi az infot
az én szakmámban a bifurkációt nem annyira szeretjük, azt nehéz jól megoldani, hosszú bonyolult (amikor a koszorúsér mindkét ágában szűkület van és a mellékág is jelentős)

(#67) DarthSun válasza kenand (#66) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hasonlat volt, vagy ténylegesen orvos vagy ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#68) KROK640 válasza millermester (#54) üzenetére


KROK640
veterán

Hát igen, ezért (még) játszani jobb egy mai kevés mag és sok órajel proci.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69) Marcikapap


Marcikapap
tag

Üdv döglődik tartalék asztali gépem, mit fejlesztenek hobbiból. Igazából rendelésre volna néha használva. Az elsődleges gép az amit jelenleg használok az egy AMD 1800X RX Vega 56.

A tartalék asztali X99 Asrock Extreme 6 alaplapom mai döglödik. Már nem látja a 8x4 Gb ramot hanem, csak 6 db, mai megy, proci E5-2676 v3, a videokártya az egy Quadro P2000.

Másikat-alaplapot szeretnék, ami viszont 2 db CPU van. Még nem volt ilyen gépem.
Az kérdés hogy milyen lapok jöhetnek számításba.
Mert ahogy néztem az alibabát van választék.

A másik hogy társ CPU ugyanolyannak kell lenni vagy eltérhet?
A válaszokat előre is köszönöm.

Marcika

(#70) kenand válasza Marcikapap (#69) üzenetére


kenand
veterán

Ha dual lapot akarsz mindenképpen egyformát érdemes beletenni, 2 CPU s kiépítést a 26XX V3/V4 vagy 46xx V3/v4 proci támogat 16xx csak V3-4 csak 1 CPU-s.
Lapoknál érdemes átbújni a cikk végén linkelt orosz oldalakat, estleg miyconst blogját

[ Szerkesztve ]

(#71) kenand válasza DarthSun (#67) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg, a bifurkáció az én szűk szakmámban (intervenciós kardiológus) az jelenti, hogy mindkét koszorúsér ágon szűkület van, és sok megoldás született rá, de nincs igazán jó :(
De nem gond néztek már kőművesnek, kertésznek is :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Marcikapap válasza kenand (#71) üzenetére


Marcikapap
tag

OK köszönöm

Marcika

(#73) DarthSun válasza kenand (#71) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Minden tiszteletem a szakmádra(bár inkább hivatás már) :R , ameddig pedig nem eléggé ismerünk valakit, csak a legjobb emberismerők tudják eldönteni a valódi énjét.

XP nem ment fel egyelőre az X99- re (a filebetöltések után, a partícionáló előtt kékhalál), de utána olvasgattam, még van néhány adu, rajta vagyok, megrögzött retrosként nem egykönnyen adom fel :D ;]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#74) #25954560 válasza Marcikapap (#69) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem mindig van sok koze az alaplapnak ehhez a problemahoz, hiszen a prociban van a memoriavezerlo, tehat lehet erintkezesi problema is, akar a memoria foglalatok, akar a memoriak, de meg a proci 'hasa' is lehet koszos :) ha mar vegigtisztogattal mindent es meg mindig csinalja, akkor nem szoltam...

(#75) kenand válasza #25954560 (#74) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is van egy jó kis EVGA X58-as lap 0 é1 es RAM slot nem megy. Így vettem (eladó nem mondta) próbaltam mar több mindent tisztítás, stb. Lga foglalat lábak rendben vannak . Szerencsére többi megy és így 4x4 gb RAMmal még mindig jól használható. Amúgy meg jó jap. Bírja a tuningot. Rezet és power gomb és post code lcd van a lapon

(#76) #25954560 válasza kenand (#75) üzenetére


#25954560
törölt tag

jartam mar en is ugy.
de volt olyan is h a negyedik proci ki-be utan lett jo, es olyan is h biosbol fixen levettem a memoriak orajelet a nevleges ala es akkor indult el minden dimm, pedig egyenkent az osszes modul ment jol.

az alaplapi hetszegmenses meg nekem is nagy beverodesem, imadom ha van :K vagy ez vagy ipmi legyen

(#77) Marcikapap válasza #25954560 (#74) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia
Volt szervizbe és meg volt a tisztitás, de sajna nem lett jó.
Hát lehet a CPU akkor meg veszek egy másikat tesztelni.
Köszi, a választ.

[ Szerkesztve ]

Marcika

(#78) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Poroltó mihez kell? :B

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79) kenand válasza Ciccuka (#78) üzenetére


kenand
veterán

Kicsit túlzás, de a leggyengébb VRM hűtésű lap+ sok magos E5 Xeonhoz, de bizonytalanul működik, amúgy is nem érdemes.
Ahogy írtam a V203-as laphoz 2620/2630. Annál komolyabb Xeonnal instabil lesz nagy terhelésen ha all core turbo hack is van.

(#80) carl18 válasza kenand (#50) üzenetére


carl18
addikt

Nekem az első generációs Ryzen 5 1600 is egész jól teljesít, tunning mentesen tud ennyi pontot.

Nekem az első Xeonom anno az E5450 volt ami egy Q9650-el produkált azonos teljesítményt.
Egy E5200 után jelentösen éreztem gyorsabbnak, a több cache magasabb magszám és magasabb órajel érzékelhető volt. Aztán az E5450-et egy i5-3470-es cseréltem, ez 60%-al volt papíron gyorsabb benchmarkokban.

De játék teljesítménybe ég és föld volt a különbség, ahol az 4 magos Xeon szenvedett és a Fratime elégé kilengett, ott az i5-3470 beton stabilan hozta a 60 fps-t,

Bár tény és való 2014-ben az E5450-es remek értéket képviselt, ha van hozzá deszka is akkor remek gépet lehet köré építeni.

Még az 1366-os foglalatnak vannak olcsó Xeonjai, ami budget gamer gépnek elég jó tud lenni.
X5650-5666

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#81) Ciccuka válasza Ciccuka (#78) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van ugyanolyan ID-C ventim, csak RGB nélküli. :K
A legolcsóbb ventik/hűtők általában.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82) kenand válasza carl18 (#80) üzenetére


kenand
veterán

Több szálon jobb a 8 mag miatt a 2640 V3, és olcsóbb, minta a Ryzen 1600-as 30 USD..és tuning ott sincs , csak all core turbo hack. tpd keret nem emelkedik. de 40 USD-ért van 2666 V3 ami még sokkal jobb több szálon. Ezek öregebb CPU-k, mint a Ryzen, és társíthatók olcsó ECC DDR3/DDR4 RAM-mal.

De az 1 gen Ryzenek is nagyon jók, nemhiába jött vissza a piacra az AMD (végre, hosszú kamuzás után)

A cikk nem arról szól, hogy a legjobb mostani teljesítményt hozzuk ki, hanem olcsón tűrhetőt

(#81) Ciccuka

Azért mutattam, 3000 FT alatt volt , kínai keretre felrakható ami jön a lappal és a 2620-at simán hűti.

Talán még a ID-Cooling DK-01 is, az 1790Ft volt, mielőtt a háború odacsapott a forintnak..

[ Szerkesztve ]

(#83) kenand válasza carl18 (#80) üzenetére


kenand
veterán

Mielőtt elkezdtem "játszani" a 2011 V3-mal (nálam az összerakás, modding a játék, fiam meg használják a végeredményt) 775/771 után 4-5 évig 1366 használtunk és használunk ma is 1366-os 6magos Xeonokkal. Előny, hogy ott utoljára BCLK emelhető és jelentős tuningot lehet elérni. De egy 2620 V3-as kevesebbet fogyasztva tud annyit, mint egy 4 GHZ-ra húzott X5670. (na most szelektált DDR5-ös méregdrága, Z690-es lapokon is megy külső gererátorral a BCLK emelés)

(#84) carl18 válasza kenand (#83) üzenetére


carl18
addikt

Igen, szerintem is a Xeon procik remek alternatívát jelentenek átlag gépekbe.
Kevesebb "E-Hulladék" így nem vész kárba a régi legyártott processzor se csak legyen alájuk alaplap. :R

Én anno az E5 2670-et néztem ki, 8 mag 16 szál. De aztán jött a Ryzen így az AMD-re raktam a voksom. A 3 év garancia azért nem hátrány, de a régi xeonok még mai napig jó teljesítmény nyújtanak.

Igen ahogy írod a Z690 és a DDR5 árazása már alapvetőjében megér egy misét.
Nyilván a gyártók is rájöttek, többért is elmegy az alaplap mint amennyiért ők adták.
Itthon nem olyan rég már 5000-6000 forintért is lehetett vásárolni X5650-et, azt még ki is próbáltam volna. De hát alaplapból volt inkább hiány, túl régi platform és a lapok is drágák alá.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85) kenand válasza carl18 (#84) üzenetére


kenand
veterán

Én szép lassan begyűjtöttem 6 db x58-as lapot, 2-2 a fiúknak, itthon és a nyaraló, majd utóbbi helyett Bp lakás mert már egyetemre járnak+1 tartalék hiszen 8-10 évesek ha egy beadja a kulcsot legyen mit előkapni gyorsan, na meg egy az enyém ha valamit számoltatni kell pl raw fotók, régen film szinkronok ntsc pal konverziója...kíváncsiságból 2-t lecseréltem 2011-re
X58 meg ez a 2011 v3 azért tetszi, mert kicsi ügyességgel többet lehet kihozni belőlük, mint amennyit alapból tudnak.

(#86) vrob


vrob
aktív tag

A platformmal kapcsolatban a vesszőparipám a turbó hibás működése.
A V3 xeonoknál ok, ez tök jó, all core hack-el maxon pörgethető a proci.

De a v4 xeonoknál vagy a 6xxx szériánál ez kifejezetten probléma, ott nincs hack.
Azt tapasztaltam, de cáfoljon meg valaki az ellenkezőjéről, hogy azok az x99 lapok, amik támogatják az ecc/reg memóriákat, nem tudják csak a hivatalos all core turbot.
Egy mittudomén pl. 2660 v4 alap 2.0 GHz és 2,8 Ghz all core turbon fog menni. Soha nem fut 3,2 GHz-en amit elvileg tudnia kellene 1 vagy 2 maggal.
[https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/91772/intel-xeon-processor-e52660-v4-35m-cache-2-00-ghz/specifications.html]

Példa ... a gigabyte x99 ud4-ből pl. készült 1.0 és 1.1 verzió. Az 1.1 tudja az ecc/reg memóriákat is.
Na most az 1.0 régebbiben ugyanaz a V4 proci érezhetően gyorsabb, és a single core tesztek is kimutatják a tetemes előnyt. 1.1 lapon egyszerűen nem indul el a turbo 1-1 magra, csak az összesre ami támogatott gyárilag. Ugyanazon BIOS verzióval természetesen.
BIOS módosító toollal szétszedtem a BIOS fájlokat, összehasonlítottam a két lapra vonatkozóan. Az látszik, hogy az Intel microcode teljesen egyező mind a kettőben. Mégis az egyikben megy a turbo a másikban nem.
Érdekes, hogy hiába rakok nem ecc memóriát az 1.1 lapba, akkor is lassabb.
Arról nem találtam infót, hogy létezne hivatalosan összeférhetetlenség Intel táján az ecc/reg és a turbo között.

Ezt tapasztaltam típusú más lapokkal is, nem csak ezzel a kettővel. A fenti kettő csak azért hozom példának mert közel ugyanolyan lapokról beszélünk. Tényleg csak az ecc/reg támogatás a különbség.

Egyébként a V4 procik is nagyon jók. Érezhető a 10% IPC növekedés.
Sajnos az Alin is tudják, pontosan ki van matekozva mi mennyit ér meg, komplett platform egészét számítva.
Egy 6900K proci jelenleg 190$ miközben a nála lassabb 1660 V4 ES drágább nála, 220$-ért vesztegetik, mert abba olcsóbb ecc memória rakható, így összességében "olcsóbb" gép építhető vele.

6900k procival, nem ecc memóriával nagyon jó eredményeket lehet elérni gyári állapotban is (3,7GHz all core + 4GHz 1db turbo3.0-ás mag)

Ez egyébként egy ES 6900k, maxolva van erre az értékre, nem lehet magasabb szorzókat adni neki.

[ Szerkesztve ]

(#87) kenand válasza vrob (#86) üzenetére


kenand
veterán

Ecc szerverekben és workstationokban szolgál eredendően ahol a 0-24 órás stabil működés a legfontosabb. Eredetileg drágább is az ecc reg RAM. Csak a leselejtezett szerverekből használt picara kerrüt olcsó.
Később ha a v4 ből is sokat leselejteznek majd az is olcsó lesz. Sajna all core turbo hack nem megy, de az újabb architektúra, +magasabb órajel kárpótolja.
V3-on megy minden mag maxon hack után addig amíg tpd kereten belül marad. Undervolting pont ebben segít, hogy tovább bírja maxon, később éri el a tpd-t. Persze túlzott értéktől lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#88) carl18 válasza kenand (#85) üzenetére


carl18
addikt

6 darab X58-as deszka? :D Szép gyűjtemény, ha van is hozzá olcsó Xeon akkor lesz miből gazdálkodni. .)

Nekem 2014-be lett elsőnek Xeonom, de szerintem sokat számít a felhasználási környezett is. Budget Gamer Pc-be például elég jó ha az ember jelentősen ár alatt tud hozzá jutni.

Bár annak idején mikor az AMD 85 dollárért szorta ki a Ryzen 5 1600-at, akkor igen jó áron lehetett olcsón 6/12 szálas számítógépet építeni. Én is akkor váltottam AMD-re, szerintem a 3 év garancia se elhanyagolható tényező. :R

Utána én leraktam a Xeonrokról, mert elég drága hozzájuk a lap és annyi kockázatot már nem érne meg.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#89) kenand válasza carl18 (#88) üzenetére


kenand
veterán

6 éve meg vannak, jól szolgátak, fiúk nem panaszkodtak.
Elször drágán mentek az X5660-70, így E5649 volt, de aztán lett egy 5660 és 2db 5670, Én gépemben L5628 van (legolcsóbb 6 magos volt 6 évvel ezelőtt), 180-as BCLK-val, lehetne cserélni, de mindig más dolgom akadt és jól működik, ritkán használom

(#90) kenand válasza mpierre (#25) üzenetére


kenand
veterán

Nem 2600-at tud a 1650 V3 a 2-s sorozat 1866 vagy 2133, de 4 csatorna miatt nem akkora gond

[ Szerkesztve ]

(#91) kenand


kenand
veterán

Költséghatékony, újrahasznosított géphez, újrahasznosított VGA dukál: AMD R9 MI8

[ Szerkesztve ]

(#92) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nem lenne kedve valakinek írni két teljes konfigot az egyiket X99 lap + Xeon kombóval budget kategóriában, a másikat magyar forintból elérhető új alkatrészekkel azonos teljesítménnyel?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#93) kenand válasza $p@rr0w (#92) üzenetére


kenand
veterán

Kb tudom mondani saját vásárlások a fiaimnak:

x99 több szálon sokkal jobb, 1 szálon rosszabb. több RAM

PlexHD-nak megfelelő Atermiter x99 (C612) lap
33 000 FT volt akkor alap (most rosszabb az árfolyam miatt :(
Proci 45 USD 2666 Ev3 (14 000FT) + Proci használt hűtő 7000Ft (CoolerMaster 212 Balck Edition)

RAM 64 GB ECC 32 000FT

Másik

LGA 1700

ASUS Prime H610m-E D4
36 000FT

16 BG DDR4 (2x8) 22 000FT

Core i3 12100F 45 000FT

Ha sok szálú teljesítmény és sok RAM kell előbbi jobb
Ha egyszálú a fontos akkor corei3 jobb kb 1.5X-es, több szálúban a 2666 V3 1.5x szeres (4 mag vs 10 mag)

CPU fogyasztásban a i3 jobb alapban 59w turboban 90W
2666 V3 135W
DE egy VGA-hoz képest mindkettő elhanyagolható

Én mindkettőre kíváncsi voltam :) Előtte 7-8 éve nem vettünk lapot azokat is használtan (x58)

(#94) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem volt egyszerű operett, de felment. Custom telepítő kellett, lenyomozott AHCI storage x86/32 driverrel(Fernando írta meg), melyeket beillesztettem nLite- al az alapcsomagba, majd kapott egy kis skinnelést, prímán műkszik :

A 3 test probléma nem megoldható.

(#95) kenand válasza DarthSun (#94) üzenetére


kenand
veterán

Kitartó vagy :)

(#96) DarthSun válasza kenand (#95) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kellett, Intelből el vagyok maradva. Bökte a szemem hogy X99- re nem adtak ki XP drivereket. Így egy gép lefedi a 775/1366 korszakot is(azokra még van natív XP támogatás), nem kell még +2 gép, már úgyis sok retro gép tornyosul itthon. Mivel rajta van az XP, így már megérdemel egy erősebb procit, melyre rá is repültem.
Korai 775/C2Duo van még, ami kellett a Win98 miatt, 775 lapból van az utolsó, mely még támogatja a Win98- at, persze ez meg nem fedi le az erősebb C2Q korszakot, de egy nagyobb órajelű Xeon már versenyben van vele.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#97) whited


whited
addikt

Sziasztok !
Minden elismerésem a cikkhez :R
Egyúttal szeretnék kérdezni is, hogy premier pro-ra és nem túl izmos játékokra ha szeretnék építeni ennek alapján, akkor mit javasolnátok ? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98) kenand válasza whited (#97) üzenetére


kenand
veterán

Alaplapból minimum a plexHd vagy klónját Atermiter stb és Xeonból a 2666v3-at 10 mag 20 szál 3.5ghzs turbo ( ill all core turbo) 45 usd körül van az ára a Cpu-nak.
Esetleg hw apron időnként előfordul x99-es alaplap ami xeonnal támogat DDR4 ecc reg ramot ( desktop DDR4 -hez képest fél áron van használtan)

[ Szerkesztve ]

(#99) whited válasza kenand (#98) üzenetére


whited
addikt

és akkor első körben ali-n érdemes keresgélni ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#100) kenand válasza whited (#99) üzenetére


kenand
veterán

Alaplapból biztosan. Aliexpress standard shipping posta kerülő. És elég hanar meg jön. Xeon is jobb áron megy, ECC Reg RAM itthon is kifogható jó áron

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.