Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Engem csak az zavar, hogy akaratom ellenére engem is szívatnak...
Pl miattuk nem tudom megvenni a Huawei P40 liteot... :((

(#2) Tuomas válasza ProEvoFan (#1) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért ne tudnád megvenni?

We were here

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az mondjuk vicces lenne, ha nem lenne a kínai mobilokba sd proci. Akkor tuti én sem vennék xiaomit. :D

(#4) smc


smc
addikt

Valaki világosítson fel, miért csinálják ezt elsősorban az amcsik? Mi a cél?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) UnA válasza smc (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Erről már kismillió cikk volt, de a lényeg az, hogy nem akarják kiszolgáltatni az alap infrastruktúrát megbízhatatlan vagy gyanús beszállítóknak. És ez logikus lépés.

(#6) nyisziati


nyisziati
veterán

"teremtsen megfelelő feltételeket a normális kereskedelem és együttműködés számára”.

Viccesek ezek a kínaiak, mondhatnám, ha nem lennének végtelenül arcátlanok és cinikusak. Előbb ellopják a technológiákat, majd olcsón tömeggyártják az így "kifejlesztett" termékeket, majd amikor az USA besokall, és korlátozza az ellátásukat, még nekik áll feljebb, ÉS KÖVETELIK az együttműködést. Meg "normális kereskedelmet". Évszázad vicce. :DDD

(#7) smc válasza UnA (#5) üzenetére


smc
addikt

És ha megvennék szépen a snapdragon procikat a telókba, akkor minden rendben lenne?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8) #30610944 válasza Tuomas (#2) üzenetére


#30610944
törölt tag

Pont ezt akartam en is kerdezni tole. :DDD

(#9) gyonyoruwok válasza #30610944 (#8) üzenetére


gyonyoruwok
tag

pont te is eljátszanád, hogy nem érted, miről beszél?

Sony A6000 | iPhone 12

(#10) Ricardo válasza UnA (#5) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha a Huawei hálózatfejesztéssel kapcsolatos dolgait érintené csak a tiltás, akkor elhinné az ember.

(#11) k-adi válasza Tuomas (#2) üzenetére


k-adi
nagyúr

gondolom mert kiherélték és gms mentes már az új széria? engem is bosszant, pont idén váltottam volna a kis p9-em de így felejtős mind

(#12) Gubu0101 válasza nyisziati (#6) üzenetére


Gubu0101
veterán

Majd ha szépen elkaszálják a Samsungot is,lehet leskelődni,mert hihetetlen,hogy Korea ellen még nem kezdtek el fel lépni ilyen téren,pedig az se egy fehérbárány.
Most beindul egy kereskedelmi háború és szépen sorra vesznek minden Kínával kereskedőt.
Már azon se lepődnék meg ha nem kezdenék kitoloncolni a kínaiakat Amerikából,meg fordítva,hamarosan :D
Az említett trion se lepődök meg :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#13) Sanya válasza smc (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

nehezítik a kémkedés lehetőségét az USA-ban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) nyisziati válasza Gubu0101 (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Dél-Korea kezelhető.
Kína nem.
Itt bejönnek már politikai szempontok is.

(#15) ProEvoFan válasza Tuomas (#2) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nincsenek benne alapból a Google szolgáltatások.
Azt hittem ez egyértelmű egy ilyen hír alatt... :U

(#16) INGJOKE válasza ProEvoFan (#15) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem itt mindenki arra gondol, hogy meg tudod venni csak nincs benne GMS, csak HMS és mivel nem ezt írtad, így nem így értették. :D :D :D

(#17) #30610944 válasza ProEvoFan (#15) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nyilvan tudtuk, hogy erre gondoltal de eleg furan fogalmaztad meg.
“akaratod ellenere”
Megis mit vartal, hogy majd engedelyt kernek toled, vagy figyelembe veszik neked mi jo? :)
A HMS telefonokat meg tovabbra is megveheted, mokolni is lehet rajta vagy alternativakat hasznalni. Ennyi.

(#18) ProEvoFan válasza INGJOKE (#16) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Értem Legközelebb "okosabban" fogalmazok. :R
Ne is mond.85ezer forintért iszonyatosan jó vétel lenne... :W

[ Szerkesztve ]

(#20) #30610944 válasza #90384640 (#19) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mondjuk Obama nem sok vizet zavart, de ne politizaljunk.

(#21) Gubu0101 válasza #90384640 (#19) üzenetére


Gubu0101
veterán

Naja,Obama se csípte a Knaiakat,de ő nem akart ilyen szankciókkal élni.Lehet őt is megkörnyékezték ez ügyben,de nemet mondott egyenlőre,aztán jött más aki nem.Meg még ki tudja mi lesz ezek után,nem csak Kínával,esetleg más országokkal.

(#14) nyisziati Igen,volt is rá példa,hogy mennyire kezelhetők,ott az atomrakéta,van körülötte egy kis mizéria.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22) joey04


joey04
titán

helyes. Így legalább usa is magasabb fokozatra kapcsol, nem tötymörög ilyen fél tiltásokkal, meg hosszabbításokkal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) #30610944 válasza joey04 (#22) üzenetére


#30610944
törölt tag

Kivancsi vagyok a tobbi kinai gyartot mikor teszik tiltolistara. :U

(#24) t72killer válasza ProEvoFan (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont azért 85ezer, mert nincs rajta gugli. Ha ráengednék a guglit, lenne 150. Evvan.

Egyébként utána kell olvasgatni, hogy áll a hackelés, elképzelhető, h amiket használsz megoldhatók hüjevejre is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) t72killer válasza #30610944 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Hüjevej sztori nem a telefonokról szól, hanem a hálózati eszközökről (igazából ennyi erővel: 1, a cég telefonjait még hagyhatnák is futni guglival, 2, Hüjevej kiszervezhetné Hüjetong néven a komplett telóiparágat és mehetne minden a régiben).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Gubu0101 válasza t72killer (#25) üzenetére


Gubu0101
veterán

Majd jön szépen sorba a többi kínai modell is,előtt utóbb mind egy kalap alá veszik,főleg ha beindul a kereskedelmi háború még jobban,így tényleg a teljes Kínában lévő gyártót megszívatják,ami ugye rajtunk csattan felhasználókon(már akin).
Guglit se értem,mivel ő adja a szolgáltatást bármit megtehetne a védelem érdekében,helyette inkább teljes tiltást nyom,mert fél,hogy a kis kezére rácsap a csúnya bácsi.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#27) <Adamsky> válasza UnA (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem akarják kiszolgáltatni az alap infrastruktúrát megbízhatatlan vagy gyanús beszállítóknak ... "
A gond ezzel csak az, hogy ők ezt gyakorlatilag "pofára" teszik. Olyan, mintha lenne egy boltom, ahová csak azokat engedem be, akik szimpatikusak. Aki pedig nem, azt azzal az indokkal, hogy "hé öreg, rajtad látom, hogy te csak lopni akarsz" tartanám az üzleten kívül.
Én ugyanis semmilyen konkrétumról nem olvastam vagy hallottam, ami alapján ez az egész cécó indokolható lenne.

(#10) Ricardo
+1

(#28) Tuomas válasza ProEvoFan (#15) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor nem nem tudsz venni, hanem nem akarsz. :DDD

(#16)INGJOKE
Így így. :DDD

We were here

(#29) t72killer válasza Gubu0101 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mindenképp egy következő szint, amikor már a kínai gyármány akksis fúrógépekből is kitiltanak esetleges amcsi alkatrészeket/nyersanyagokat. Lehet nem is rögtön a következő lépcső, hanem 2vel feljebb. Szóval én rögtön még nem aggódnék, hogy a xiaomi, elefone, ulefone stb ki lesz rúgva a guglitól.

Ami érdekes kérdés: meddig maradhatnak a még mindíg guglival árult hüvej modellek? P30 pro "new edisön" és hasonlók :F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) nyisziati válasza Gubu0101 (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem kevered te Észak-Koreával? :DDD

(#31) radírfej válasza Gubu0101 (#21) üzenetére


radírfej
senior tag

Az megvan ugye, hogy két Korea van, két állam:
Észak Korea egy kommunista jellegű diktatúra, itt fenyegetőznek atommal néha, és Dél Korea, ami egy szuperfejlett, nyugatbarát, Usa szövetséges, a világgazdaság egyik megjat\rozó állam olyan cégekkel, mint pl a Samsung. Ez utóbbit soha nem fogja szankcionálni az USA.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#32) Gubu0101 válasza nyisziati (#30) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem mind egyforma :D De lehet :D

(#29) t72killer Pedig ők is épp úgy azt használják,kínaiak is,igaz kisebb cégek mint a Huawei de növekednek,sőt,ha most kiütik még jobban a H-t,akkor lehet még nagyobb növekedést érnek el.
Aztán nem fogja érdekelni őket,hogy ők nem gyártanak hálózati eszközt.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#33) Gubu0101 válasza radírfej (#31) üzenetére


Gubu0101
veterán

Jaja,megvan.Azt nem tudtam melyik részen gyárt a Samu.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#34) brd


brd
nagyúr

Úgysem lehet már rootolni a HUAWEI telefonokat, tőlem be is borulhat az egész cég. (:D)

The only real valuable thing is intuition.

(#35) janeszgol válasza UnA (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez akkor lenne logikus, ha azt mondanák, hogy innentől nincs és pont. De nem, külön engedély kell, meg szépen nézés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) Braddock


Braddock
őstag

Pár hozzászólás az Észbontók c. műsor színvonalát idézi :U

(#37) joey04 válasza Gubu0101 (#26) üzenetére


joey04
titán

Google már 2x kért engedélyt. Többet nem nagyon tehet, a törvényekkel nem fog szembe menni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) #88470784 válasza smc (#4) üzenetére


#88470784
törölt tag

Amerikát néhány gazdasági területen már megelőzte kína és mivel nem tudják velük tartani a lépêst ezért erőszakos intézkedésekkel próbálják meg lassítani a kínai gazdaságot.

Hogy ez mennyire lesz sikeres az majd kiderül, de nagyon sok más országban is bizalmatlanságot váltot ki, és ezentúl sokkal óvatosabban fognak üzleti kapcsolatokat kiépíteni amerikai cégekkel.

Amúgy ehhez a gazdasági hidegháborúhoz kapcsolódik, hogy amerika második legnagyobb hitelezője kína által vásárolt állampapírokat (usa adósságának) visszafizetését szeretné befagyasztani amerika.
Ami nagyon nagy bizalmatlanságot eredményezne a dollár alapú gazdaságokban, ha ezt tényleg meglépi amerika.
Ugyanis abban a pillanatban, ha azt mondják nem fizetjük vissza az adósleveleink (állampapírok) értékét nektek, mert "csak" az összes dollárba vetett bizalom meginog majd.

[link]

(#39) andor80 válasza smc (#4) üzenetére


andor80
senior tag

Aljas kamu miatt gyakorlatilag vádolnak másokat bizonyítékot mellőzve ,hogy a saját cégeiket hozzák előnybe

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40) UnA válasza <Adamsky> (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

(1) Kína mindig is sajátosan aszimmetrikus módon kezelte a hozzáféréseket
(2) pont a koronavírus-mizéria mutatta meg, hogy a hosszú ellátási láncok csak bizonyos körülmények között működnek

Ha csak ezt a két pontot elfogadod, akkor talán már érthető, hogy miért is problémás egy kínai gyártó egy országos mobilhálózat esetében.

(#41) t72killer válasza #88470784 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"With all the economic damage China wrought by covering up Covid-19’s spread, why should Uncle Sam pay back the $1.1 trillion it owes the People’s Republic? " <- nem másról szól ez egy picikét;? Bizony, kína elsumákolta a világjárványt, és ezzel bőven több kárt okozott, mint 1.1 billió (usául "trillion") $.

A németek 150Mrd EUR-s csekket állítanának ki a Covid-19 eltussolásával Kína által okozott károkért. - persze nem a tyúkot az asztalról lezavarni se merő Merkelmammer.

#39: melyik amerikai cég gyárt 5G infrastruktúrát (ami körül az igazi hercehurca megy)?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kína felajánlotta az amcsiknak a közös 5G fejlesztést.
Egy rakás cég, kormány nem látja Trump gondjait. [link] [link]
Ezen cikk is megemlít jó pár neves céget aki üzletel a Huawei-el, Kínával.
Ha tényleg lenne valamijük már régen bezárták volna Kínát. Ha így van miért nem áll ki mellé senki se? De Trump csak fenyegetőzik és semmit se mutat fel. Töketlen. Pedig jó lenne ha eldöntené mit is akar.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) nyisziati válasza #88470784 (#38) üzenetére


nyisziati
veterán

Kínának a koronavírus miatt kell fizetni.
Egyébként én támogatnám, hogy Magyarország is állítson ki csekket Kínának.

(#45) 7Heads Drago válasza nyisziati (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán


:C

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) smc válasza #88470784 (#38) üzenetére


smc
addikt

Tehát üzleti érdek az egész? Hol voltak akkor amikor a drága kid blackberry(rim) vagy a motorola került nehéz helyzetbe? Ami itt érintett az a qualcom illetve google és talán apple. Na ezeket amúgy sem kell félteni, akkor mire fel csapkodják a csalánt? Van olyan 5g fejlesztő cégük amivel konkurál a huawei? És ha kitiltják őket a zusából nem elég? Vagy mindenhol ők szeretnének terjeszkedni? De mivel?

No meg az ilyen tiltásokkal valamit szeretnének elérni, pl fizessenek büntetést, vegyenek még technológiát, vagy valami. Itt most azt látom hogy ha csúnyákat gondolnak akkor tiltanak, de hogy lehet a csúnya gondolatokat bizonyítani illetve megváltoztatni? :F

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#47) t72killer válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+2nulla.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy tipikus összezörrenés, amikor az ember nem tudja, hogy kinek drukkoljon.
amerikának, hogy pofánveri végre azt a huawei-t, amelyik pár napja is több backdoort akart a linux kernelbe csempészni?
kínának, hogy szétrúgja a seggét annak az amerikának, amelyik azt hiszi, hogy a világon mindenkinek parancsolhat? milyen tróger mentalitás már, hogy azt mondják, amerikai szoftverrel tervezett cuccot nem adhatsz el kínának? mi köze hozzá? egyszer majd te sem írhatsz trumpról kritikát wordben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) <Adamsky> válasza UnA (#40) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

De, Te egy stratégiai döntésről beszélsz, itt pedig nem arról van szó. Ez a Huawei nettó sz*patásáról szól. Ha, úgy lenne, ahogy írod, akkor USA-ba betiltanák a Huawei hálózati eszközeit, esetleg összes termékét, de nem próbálná ellehetetleníteni azt.
Most egyébként már tényleg olyan szinten rázzák a pofonfát, hogy félek, Kína sem marad sokáig adós a válasszal ...

(#50) #88470784 válasza bambano (#48) üzenetére


#88470784
törölt tag

Engem legjobban az rémiszt meg az egészben, hogy az amerikai elnök mindenféle jóváhagyás felhatalmazás vagy szavazás nélkül hoz péntek délelött döntéseket, amik délután már életbe is lépnek. Nemzetbiztonsági érdekre hivatkozva bármilyen döntést, mindenféle fékek nélkül.
Az ilyen mikor milyen kedvem van egyszemélyes döntések inkább a diktatúrákra jellemzőek, nem egy demokráciára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.