Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza AGE-T (#1) üzenetére


bambano
titán

mit nem kell megmutatni? van hivatalos magyar internet cenzúra, nem fű alatt, hanem rendesen közlönyben meghirdetve.

ennyit se tudtok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) #16820480 válasza meganers (#50) üzenetére


#16820480
törölt tag

:R

Én ezt nem úgy értettem, hogy minden, ami nálunk folyik az jó lenne, és minden, amit az EU képvisel, az rossz. Ez megint ilyen fekete-fehér kép lenne, ahol a vagy velünk, vagy ellenünk elv érvényesül. Az nyilván nem jó, ha kialakul egy diktatúra itt, de az sem jó, ha gyakorlatilag Brüsszelből (Moszkvából, Washingtonból, Pekingből, akárhonnan máshonnan) irányítanak minket, mert az borítékolható, hogy nem a mi érdekeink mentén fog zajlani.
Az lenne az ideális, ha kialakulna egy egyensúly, ha belátná az EU is, hogy nem tehetnek meg bármit a tagállamokkal (az erősebb tagok akarata szerint), és ha az itteniek is látnák, hogy azért tartoznak elszámolással ők is, nem csak felénk (akiket többnyire könnyű megvezetni és elnyomni). Az ilyen érdekek birkózásából alakulhatna ki egy egészségesen működő soknemzeti közösség. Az nekünk nem lenne jó, ha akármelyik fél két vállra fektetné a másikat, mert az egyoldalú vezetés az diktatúra, akár az EU csinálja, akár helyi vezetőség.

(#53) t72killer válasza #16820480 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, a vízumról se tudtam, a 90es években tényleg formaság volt. Jelenleg az új hidegháborút írjuk úgy 6-7éve, aktív kiberháborúval az egyes hadviselő felek között. Kína hackercsoportját "buktatták le" először, majd a wikileaks és később Snowden révén megtudtuk miket csináltak az amcsik. Végül az oroszok aktív tevékenységét láthattuk nemrégiben a nagyobb választások (USA, Franciao.) körüli sz@rkavarással.

Az, hogy a kínai kiberkommandó pislantott először (=lebuktak akció közben), azt jelzi, hogy nem elég erősek még a másik két birodalomhoz képest, valszleg ezért is erősítgetik hazai fronton a nagy falat. (A másik kettőnél ez úgy néz ki, hogy az amcsik engednek mindenféle titkosítást, lévén a legtöbbhöz van VIP backdoorjuk, az oroszok meg azért nem aggódnak, mert ha kell vmilyen adat, feltörik az amcsikat és onnan megszerzik;])

Ráadásul nekem nagyon úgy tűnik, hogy folytatódni fog a Koreai háború (egyelőre ugye csak tűzszünet van 64 éve), amiben kb esélytelen, hogy Kína semleges legyen. Ha az amcsikkal szemben támogatni akarná az északiakat, akkor minden erejére szüksége lesz, ugyanúgy, ha az amcsik mellé állva az oroszok támogatnák az északiakat. Nehéz dolog a sakk 3 játékossal...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) #16820480 válasza t72killer (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

A koreai ügy azért nem olyan egyszerű. Az északiak azért pattognak leginkább, mert ez egyfajta önigazolás, hogy ők is léteznek még, és tessék rájuk figyelni, tessék komolyan venni őket a nagyok játékában. De igazság szerint Kínának csak púp a hátán Észak-Korea, főleg mivel Kínának nem érdeke egy nyílt fegyveres konfliktus. Ők most gazdasági háborút vívnak, amiben éppen nyerésre állnak. Ha háború van, akkor abból a hadipar profitál, de a többi gyár szépen sorban le fog állni, és ez az USA számára jobb (ahogy jó volt ez nekik korábbi háborúkban is), míg Kína sokat veszít vele, ha nem üzemelnek a gyáraik, amik most elektronikai cuccokkal látják el a világot.

A témában egyébként érdemes őt követni: [link] (12:40-től), meg szokott jelenni több tévés és rádióműsorban is rendszeresen.

meganers: Pontosan :K

(#56) t72killer válasza #16820480 (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a helyzet bonyolultsága miatt abszolút nem tiszta, hogy a helyzet fokozódása esetén nem a megszokott pozíció helyett épp az amcsi oldalon, esetleg valamiféle független akcióval (pl É-koreát saját szakállra megszállva) lépne fel. A kínai gazdaság az amerikai felvevőpiac nélkül ugyanúgy halott, mint az amerikai a kínai termelés miatt. Egyik napról a másikra nem tudnának USA-ban a műanyagpapucstól a számítógépalkatrészekig mindent gyártani, a kínaiak meg uezeket nem tudnák megenni/nem tudnának velük olajért és egyéb nyersanyagokért fizetni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57) bambano válasza #16820480 (#55) üzenetére


bambano
titán

nem tudom ezt a vacak lejátszót elindítani, de könyörgöm mondd, hogy nem nógrádit ajánlgatod!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) #16820480 válasza bambano (#57) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem őt ajánlgatom.

(#59) #82729984 válasza meganers (#50) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Az EU egy érdekcsoport. És az egyik érdeke, hogy bele tartozó ország ne válhasson diktatúrává."

Nem. Az EU egy gazdasági érdekcsoport ami halálosan lesz@rja hogy a periféria tagállamai épp milyen berendezkedést favorizálnak, amíg a magországok nettó kedvezményezettjei a dolognak.

Hidd el, azt is lesz@rnák ha itt tényleg diktatúra lenne, amíg a kormány hozza a számokat és biztosítja a magországok cégeinek az adókedvezményt.

(#60) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Urak, és persze Hölgyek is ha vannak!

Megkérek mindenkit, hogy a magyar politikai vonalat engedjük el, annak megvan a maga helye a fórumon. Ez a topik az internet kínai korlátozásáról szól.

Köszönöm!

(#61) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Majd használnak onion protokolt, és már meg is van oldva a probléma.

(#62) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemrégiben volt logoutos cikk a műholdas netről: ezt aligha tudja blokkolni bármelyik ország. Igaz, drága mulatság.

Reméljük a gugli léggömbös projektjéből is lesz valami. - bár ez csak kb 20km magasan menne, ami ellenőrzött légtérnek számít.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63) Intruder2k5 válasza t72killer (#62) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, csak egyrészt "kivégeznek" ha meglátják a műholdvevő berendezést a tetőn, másrészt egy ilyen rendszerben hozzájutni sem egyszerű ilyen eszközhöz.

(#64) UnA válasza bambano (#57) üzenetére


UnA
Korrektor

csak neked: Salát Gergely, Kína-szakértő ;)

(#65) adlersson válasza #16820480 (#19) üzenetére


adlersson
aktív tag

translate.google.cn még működik. :D

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#66) adlersson válasza #16820480 (#49) üzenetére


adlersson
aktív tag

Már nem tudtam szerkeszteni az előző hsz.-t, de azért olvasgattam még itt helyesbítést kívánó megállapításokat:

"Régebben elég volt befizetni a díját, és megkaptad, még hiányosan kitöltött igénylőlappal is. Most meg olyan szigor van, mintha az USA-ba utaznál, egy rakás háttérinformációt bekérnek, foglalás, bankszámla kivonat, stb. Sima turistáknak is..." - Hong Kong-ban ill. Tokyo-ban szoktam intézni a kínai vízumjaimat, előbbinél, ügynökségen keresztül intézve, a négy oldalas vízumkérő első oldalát kitöltve, aláírva, 850 HKD-t (kb. 31000 HUF) átnyújtva másnapra mindig megkaptam a 2 x 30 napos turista vízumot. Tokyo-ban magamnak intézve mindez kicsit lassabban ment, meg az egész igénylőlapot ki kellett tölteni, de ott is 4 nap alatt legkésőbb megvolt ugyanez és ott is csak rep-/hajójegyet néztek. Az egyetlen hely, ahol nem adtak nekem megfelelő vízumot az Makaó volt, ahol helyi személyi híján turistaként csak 1 x 7 napot adtak volna, de az meg kell a rossebbnek, mikor a szomszédban ott osztják a 2 x 30 napot.

"Nekem fizetős (jobb minőségű) VPN-em volt, és még az is behalt elég gyakran, és ha ment, akkor is olyan sebessége volt, hogy videót nem nagyon néztél rajta, csak az egyszerűbb dolgok mentek." - Még tavaly vettem ExpressVPN előfizetést, azóta se ez, se a helyi Kuaima nem igazán mutatta a nehézségek jelét (eddig). Nem mondom, hogy 1080p-ben stream-eltem filmeket, de alacsonyabb felbontáson YT illetve Facebook, Google stb. is problémamentesen működött.

Mondjuk szerintem mindezek csupán piti problémák az "Egy Kína elv", meg a hasonlóan hipokrita, kettős mércés felfogások mellett. :U

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#67) #16820480 válasza adlersson (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, gondoltam valaki megtalálja ezt az egyetlen, amúgy tök jelentéktelen szolgáltatást, ami amúgy a HK-i domainre irányít át, ha jól tudom (mármint nem láthatóan, hanem a háttérben arról a szerverről kapja az adatot).
Nekem Astrill volt évekig, annak szépen lassan letiltogatták a szervereit sorban. Szereztek újakat, de azért főleg a kínai ünnepek alatt (ok. 1., kínai újév, máj. 1.) a 100 szerverből mondjuk 10-20 ha működött. Az Expressről mondtak jókat, de ez is csak idő kérdése, hogy ha népszerű lesz, akkor kinyírják.

Azért azt amúgy érzed, hogy a 31 ezer forint kicsit drágább, mint a 8 ezer volt pár éve. Itthon amúgy hivatalosan már 19 ezer a sima turista, ami szintén elég pofátlan drágítás. Egyébként abban nem vagyok biztos, hogy az a HK-i ügyintézés teljesen legális, már pár éve be akarták szüntetni, de ezek szerint még működik. Kollégámnak, amikor 4 éve elkezdett a cégnél dolgozni kint, turista vízumot kellett volna átváltani munkavállalóira, na ilyet nem lehet már HK-ban, illetve nem engedték, mert nem szabályos, hanem haza kellett utaznia és otthon új vízumot igényelnie. Illetve itthon is vannak kellemes történeket, hogy kinek miért dobták vissza az igénylését. A legutóbbi, hogy nem igazolta, hogy a 30 napos turista tartózkodására van legalább 30x100$ a bankszámláján, illetve hogy van itthon fix munkahelye.
Az egy dolog, hogy te, és még sokan mások így trükköznek, de egyszer kapjon el egy rendőr, többet nem léphetsz majd be az ország területére (ha szerencséd van, akkor csak pár évig).

[ Szerkesztve ]

(#68) Dilikutya válasza adlersson (#65) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, de minden angol szöveget úgy fordít kínaira, hogy "éljen a mi bölcs vezérünk", "Kína jobban teljesít". ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#69) t72killer válasza Dilikutya (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyes országokkal ellentétben Kína nem személyi kultusz:R

Ugye most mindenki kizárólag É-Koreára gondolt ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) Dilikutya válasza t72killer (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem a személyi kultusz a lényeg. :)

Egyébként természetesen Észak-Koreára, és a kicsi Kimre. :) Mivel már se Kadhafi, se Szaddam, és már Fidel sincs velünk, Vladimir meg még nem tart itt. :( :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) t72killer válasza Dilikutya (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kínában tudtommal a "bölcs vezér" szöveg nem jön be, Mao-t nem szeretik (a párt sem).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72) #16820480 válasza t72killer (#71) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem szeretik (főleg az értelmiség nem, de azok a pártot sem), de amolyan kötelező bálvány, hiszen ő alapította az országot.

(#73) Dilikutya válasza t72killer (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kínán néha nem tudok eligazodni. Sokat enyhült, termel a kapitalista piacra, de közben keményen megy a cenzúra, a vezetés szerint még mindig kóser a Tienanmen téri vérengzés, de már nem a kínai munkás robotol a legolcsóbban.

A bölcs vezér csak poén volt, jobb nem jutott eszembe, a lényeg az volt, hogy mindegy mit fordítasz, pártszöveget kapsz vissza. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74) Dilikutya válasza #16820480 (#72) üzenetére


Dilikutya
félisten

A párt sem szereti az értelmiséget. Ez volt nálunk is 1989-ig, meg kb. mindenhol, ahol elnyomó rendszer van. A gondolkodókkal mindig csak a baj van.

Kár amúgy Kínáért, valaha az emberiség egyik előremozdítója volt, rengeteg jó dolog származik onnan. Ezek a kommunistának indult rendszerek sehol sem tettek jót.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75) t72killer válasza Dilikutya (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ácsi, a kínai kommunizmus nem ugyanaz, mint ami K-EU-t csődbe hajszolta! Abban, hogy most ők a világ második számú gazdasága, elég nagy a szerepe a rendszer szigorának. Persze a továbblépés már kérdéses, brutál cenzúra mellett nemigen tudnak fejlett fogyasztói-jóléti társadalommá válni, aminek kb mostanára eljött az ideje.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76) AGE-T


AGE-T
senior tag

Elméleti síkon, mi lenne, ha eltűnne az internet? Emberek 70% újra élne, mint régen, amikor elment az áram. Mobil nyomkodás nuku, fb, insta, snap, etc. off. Beszélgetni kellene, meg társaságba járni, levelet írni, mint az állatok... :D

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#77) #16820480 válasza Dilikutya (#74) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez is amúgy egyfajta helyi (régiós) sajátosság, ami például az ilyen másvalaki problémája, illetve nem nézek oda, nem történt meg elveken működik. Ebbe belefér a problémák eltusolása, figyelmen kívül hagyása, letagadása, és hasonló kellemes dolgok.

Tényleg kár értük, de kezdem azt hinni amúgy, hogy igazából ők régebben sem voltak olyan jók, csak megszépíti a történelem, főleg az, amit ők maguk írtak.

(#78) rootkiller


rootkiller
őstag

Kemény a diktatúra...csak nehogy kövessük mi is a kínai példát...

Artengo TR 990 Pro

(#79) aelod válasza t72killer (#20) üzenetére


aelod
veterán

A magyar sajtószabadságot illetően olvassuk az idevágó sajtóforrásokat:)) - konkrétabban.
Index. Kár, hogy nem említesz olyan portálokat is amiket a kormány tűzzel-vassal akar elnémítani. Egészen az USA-ig ment a panaszával ott meg lerázták a delegációt mondván, hogy itt kérem sajtó szabadság van...

É-Koreában plakátlenyúlásért munkatáborba visznek
Itthon meg eljárást indítanak ellened himnusz éneklésért.

politikai nyomásra főszerkesztőket rúgnak ki...

És azt tudod, hogy miért menesztették?

__

Egy szabad országban mindenki azt mond és tesz amit csak szabad. :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#80) t72killer válasza aelod (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar vonatkozást ebben a topicban adminkérésre befejeztük:R Itt a politikatopic hozzá.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#81) FF23


FF23
senior tag

Mennyivel másabb a demokratikus tiltás. Pl. a fhanszia kormány csak a fészbúkon potom 38000 oldalt blokkoltat(ott) más véleményük miatt [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#82) adlersson válasza #16820480 (#67) üzenetére


adlersson
aktív tag

"Egyébként abban nem vagyok biztos, hogy az a HK-i ügyintézés teljesen legális..."

"Az egy dolog, hogy te, és még sokan mások így trükköznek, de egyszer kapjon el egy rendőr, többet nem léphetsz majd be az ország területére (ha szerencséd van, akkor csak pár évig)."

Hülyeségeket beszélsz. Mitől lenne illegális vagy "trükközés" az, hogy a hong kong-i kínai külképviseleten szerzed be a vízumot egy közvetítőn keresztül?

Meg mi az, hogy elkap a rendőr? Ha a határon valamilyen csoda folytán nem bontanak le a kamu vízum miatt, akkor mégis hogyan tudsz létezni Kínában, mikor vonatjegytől kezdve szállásfoglalásig mindenhez kell az útlevél.

Az meg, hogy a 31k sok vagy kevés-e, az relatív, de kizárnak tartom, hogy korábban otthon, 8k-ért másnapra, negyedannyi papírmunka után a kezedben tarthattad a vízumot.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#83) #16820480 válasza adlersson (#82) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy hamis vízumot adnának, hanem csak azt, hogy nem teljesen legális feltétlenül. Például lehet benne lefizetés, amit az ügynökséged intéz a kormányhivatal felé. Csak ugye az a szép dolog, hogy a külügyi képviseletek, akik a vízumot kibocsájtják, nem azonos hivatal alá tartoznak, mint akik az országon belül ellenőrizhetik (városi rendőrség -> bevándorlási hivatal).

Régebben a sima 5 napos ügyintézés volt 8 ezer, a 2 napos volt 16 ezer és az aznapi 24 ezer. Bármelyikhez képest a 31 az drágább, de a mostani 19 ezres 5 napos, amit itthon nyújtanak, az szintén drága.

Illetve attól, hogy legutóbb működött, nem biztos, hogy legközelebb is menni fog így. Nekem tök mindegy, hogy állsz az ottani vízumhoz meg szabályokhoz, engem nem büntethetnek miatta...

(#84) adlersson válasza #16820480 (#83) üzenetére


adlersson
aktív tag

Lyézus... Zavar, hogy mondtam egy kevésbé körülményes, ám kevésbé szopóálarcos vízumigénylési módot, vagy miért akarod mindenáron megmagyarázni, hogy az ilyen módon beszerzett vízum nem ugyanaz, mint a "hagyományos" úton, pl. Pesten végigszenvedett változat? :F

Hogy jön ide továbbá a kenőpénz vagy hogyan befolyásolja az én Kínában való beutazásomat/tartózkodásomat bármilyen ilyen pénzmozgás, ha már egyszer két kínai hatóság (konzulátus, határőrség és így közvetve a rendőrség is) vízum és beléptető pecsét útján jóváhagyta a belépési szándékom? Gondolod életképesek lennének efféle, naponta százas nagyságrendű vízumkérvényt feldolgozó ügynökségek, ha az ügyfeleik korrupció miatt sorra bebuknák a kínai beutazásukat?

Egyébiránt tényleg döbbenetes az a 7k különbség a magyar és a hong kong-i egy napos vízum ügyintézési díjai között, csak tudni kell, hogy az a 31k HK-ban visszajár (pontosabban csak a vízum átvétele után, annak maradéktalan kiállítása után kell kifizetned), ha nem kapod meg a vízumot.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#85) 3psilon válasza Intruder2k5 (#60) üzenetére


3psilon
aktív tag

Urak, és persze Hölgyek is ha vannak!

Megkérek mindenkit, hogy a magyar politikai vonalat engedjük el, annak megvan a maga helye a fórumon. Ez a topik az internet kínai korlátozásáról szól.

Köszönöm!

Különben cenzúra lesz... :)) :))

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#86) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.