Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szupermacs válasza #32839680 (#130) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem kell e-mailt küldözgetni meg semmit.
Fellépsz a Steam honlapjára és a Support alatt kikeresed azt a részt, ahol problémád van a játékkal és rákattintasz arra, hogy kéred vissza a pénzed. Innentől kezdve már csak várni kell, hogy visszautalják a pénzt a számládra.
Nagyjából annyi időbe, mint vásárolni. Annyi különbséggel, hogy ezt csak a honlapon lehet még elérni és a kliensben nem. Kipróbáltam, jól működik.
Ha jól tudom 2 órányi játékidőt nem haladhatja meg a játék, ennyi a kikötés. Tehát a letöltés még nem tartozik bele. Demo helyett tökéletesen működik ez a rendszer.
Eddig évekig ellene voltam a digitális vásárlásnak, de már dobozosban is csak olyanért adok ki pénzt, ami vagy beszerezhetetlen Steamen, vagy olyan kiadásban van, hogy járnak extra cuccok a doboz mellé (Collector's Edition - zenei CD, vászontérkép, könyv, poszter, stb.).

Csak netbookra szoktam letölteni játékokat és zenéket, mert ugye nincs CD/DVD olvasója és anélkül nem lehet feltenni rá játékokat a lemezekről. Szerencsére a Blizzardnak és a Steamnek van kliense/honlapja, ahonnan le tudom szedni a már megvásárolt játékokat, de vannak régebbiek, amiket csak warez által tudok feltenni (Baldur's Gate 1-2, Icewind Dale 1-2, Neverwinter Nights, stb.). Ezekért nem akarok újra pénzt kiadni se gog-on, se Steamen és máshol, ha már egyszer megvásároltam. És szerintem ez még nem is tartozik warez kategóriába.
Ahogy sokak szerint egy crack is warez. Szerintem nem, mivel a fentebb említett gépemen nem tudok CD/DVD-t használni, így le kell töltenem a cracket, hogy tudjam is használni a szoftvereket.

(#152) Polllen válasza csongi (#146) üzenetére


Polllen
nagyúr

A múlt században ragadtál? Egyedül a cd esetén kell megvenned az egészet, de ott sem hallatlanul. Minimum 2,5 legális forrás áll a rendelkezésedre, h meghallgasd előre, mit veszel. Nem részleteket, teljes albumot.

A jelenlegi szerzői joggal, meg ezek megsértőinek kriminalizálásával nem értek egyet, de a felhozott érveiteket zöme a warez mellett 4-5 éve (alsó hangon) elavultak. Tényleg lassan ébred a világ...
A gonosz kiadó nem halad a korral. Bezzeg a felhasználók! Hja ők sem.

Egyedül a sorozatok és filmek terén van itthon digitális lemaradás, de remélem a netflix megjelenésével ez is roham léptékben fog csökkeni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#153) szupermacs válasza csongi (#146) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Es ott van a zene is es minden tartalom. Betoljak a radioba egy eloado zenejet, mgveszem az albumot, es egy szam ami tetszik, a tobbi csapnivalo. Akkor mi van? Igy jartam a szerzok meg jol kerestek, penzt vissza nem kapok."

Kazi a magnóba, amikor meghallod amire vártál akkor REC gomb és a végén leállítod. :DDD
Mennyit kalózkodtunk mi anno a rádióból. :C

(#154) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Végigolvastam a topikot. Hát.. ez döbbenet.

Kim dotkom egy szélhámos, egy csaló, egy tolvaj. Nem hozott ő létre semmiféle magas színvonalú szolgáltatást. Ezt csak a warezba belehülyült, vagy egyenesen abból élő emberek mondják.
Ilyesmiről egyébként is csak akkor beszélhetnénk, ha a feltöltött adatokat kontrollálták volna és warez esetén még az elérhetőség előtt törölték volna azokat. Hát nem így volt. Az alkalmi törlések is csak a jogtulajdonosok kifejezett erre irányuló kérése esetén történt meg, az is jobbára úgy, hogy az adatokat tartalmazó file-ok lényegében át lettek nevezve és más, nyilván kamu "uploader" accountjához lettek társítva.

Azt fel kellene fogni, hogy a szoftver, a zene, a film is tulajdon, nem pedig préda. Ha éppen drága, akkor nem ellopni kell, hanem nézni ingyenes oprendszert, felhasználói programot, játékot, stb.-t mert van az is bőven. Azt is ingyen kapja a felhasználó, örüljön neki, hogy az ingyenes és ne lopja azt, ami nem az.
Nem tudom az itt megfordulók, akik más véleményen vannak, mennyire örülnének neki, ha az ő javaikat lopkodnák mások, holmi szabadságjogokra való hivatkozással?

Úgy gondolom, hogy akik ezt a zsírgolyót védik, azok maguk is tolvajok.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#155) ^Clown válasza RoundRobin (#154) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

energy4ever, te vagy az?

"Úgy gondolom, hogy akik ezt a zsírgolyót védik, azok maguk is tolvajok."
Már úgyis kezdett leülni a topik, hozok gyorsan egy kis popcornt.

(#156) quailstorm válasza RoundRobin (#154) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért tudsz ám baromságot beszélni :DDD
Ott voltál? Részt vettél benne? Nem, na innentől egy szavad se legyen.
Fájlnév és tartalomellenőrzés alapján törölték lefelé gyönyörűen ami warez volt.
A kamuuploaderes konteó vicces volt, jöhet még.

Részemről szabadsági jogi harc nincs. A gépet örülök ha meg tudom venni, pár tízezres nagyságrendben mérhető a szoftverre eddig kidobott pénzem. Viszont a PurpleCube projet az a beszerezhetetlen 6-os konzolgeneráció játékainak közkinccsé tételéről szólt.

A Megaupload meg igenis remekül működött, és tudtommal Schmitz volt a tulaj :U

Más kérdés hogy mekkora csaló, de ennek ehhez nincs köze. A másik 6 millió fájlmegosztó még mindig nem szúrja senki szemét.

[ Szerkesztve ]

(#157) szupermacs válasza RoundRobin (#154) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Ha éppen drága, akkor nem ellopni kell, hanem nézni ingyenes oprendszert, felhasználói programot, játékot, stb.-t mert van az is bőven. Azt is ingyen kapja a felhasználó, örüljön neki, hogy az ingyenes és ne lopja azt, ami nem az."

Akkor valaki csináljon már egy olyan oprendszert, amin fut az összes megvásárolt játékom.
Vagy ne vegyek játékot olyan platformra, aminek az oprendszeréhez nincs pénzem? Üljek a tévé előtt, mert az ingyenes programok ótvarok?
Vagy használjak Linuxot és érjem be az ottani felhozatallal? Azért beláthatod, hogy amit el lehet lopni azt el is fogják. Én még mindig a Wn10 Insidert használom mai napig, mert nincs pénzem 40-ért megvenni. Nem is lesz. Nem fogok költeni rá.
Miért örüljek, hogy van bármi ingyenesen, ha semmire nem jó, amire használni szeretném? Lehet köveket ütögetni egymáshoz, de az nem szórakoztató.

(#158) sirály12 válasza RoundRobin (#154) üzenetére


sirály12
őstag

"Nem tudom az itt megfordulók, akik más véleményen vannak, mennyire örülnének neki, ha az ő javaikat lopkodnák mások, holmi szabadságjogokra való hivatkozással?"

A szokásos ferdítés! Nem kézzel fogható dolgokról van szó, ha lemásolod attól az eredeti is megmarad, nem lopásról van szó, és ezért is fizetjük minden adathordozó árában a sarcot! Még a kamerák és fényképezőgépek árában is benne van! Akkor miről is beszélünk? Majd ha nem fizetek előre ezeknek a tolvajoknak, majd akkor lehet felháborodni! Mert amíg fizetek valakiknek azért előre, hogy a saját magam kreálta forráskódok és a linux rendszerem a vinyómon van, addig jobb ha csendben vannak.

"Kim dotkom egy szélhámos, egy csaló, egy tolvaj."
Én sem szeretem az ürgét, mert vannak piszkos ügyei, de azért ne essünk át a ló túloldalára.
Egy akármilyen fájlmegosztó, felhő vagy torrent rendszer esetén nem lehet minden fájlt átnézni egyesével, hogy az most jogtiszta vagy sem. Ilyen alapon, akkor az összes felhőtárhelyet és fájlmegosztót zárassuk be, aztán költözzünk vissza a barlangba!

És még mielőtt elkezdenéd a mantrádat, nem warezolok mindent! Eredeti windows-om van, kettő is, és a játékaim is mind eredetiek! Tehát ami tetszik vagy kell megveszem. De azért hagy nézzek már meg egy filmet néha online a netről jó? Mert azokat nem fogom mind megvenni, mert a nagyrésze egyszernézős xar.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#159) Polllen válasza szupermacs (#157) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Vagy ne vegyek játékot olyan platformra, aminek az oprendszeréhez nincs pénzem?"

Pl. szoktál konzolra úgy játékot vásárolni, hogy nincs is konzolod? :)

Amúgy úgy tudom az insider az adatokért cserébe mindig ingyenes és legális marad.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#160) szupermacs válasza Polllen (#159) üzenetére


szupermacs
veterán

Nincs konzolom.
De mi van a használt játékokkal?

És köszi az infót.

(#161) Polllen válasza szupermacs (#160) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mire gondolsz a használt játékok alatt?

(Amúgy van egy fórumtárs, aki szerintem több, mint fél éve árul 8-10k körül legális újraértékesített windows 7-s licence-ket. Annyit megér, ha játszani akar az ember.)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#162) szupermacs válasza Polllen (#161) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha mondjuk eladok használt játékot.
A használt szoftverekből már nem kap pénzt a fejlesztő/kiadó. És azért eléggé mennek azok is.

A Win7-tel kapcsolatban tudnál írni még privátban?

[ Szerkesztve ]

(#163) Polllen válasza szupermacs (#162) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az nem sért semmilyen jogot. Illetve 1 darab olyan vásárlás előzte meg, ahol az illetékes elvtárs megkapta a jussát. A warez-nál 0 darab ilyen vásárlás történik.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#164) RoundRobin válasza sirály12 (#158) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Nem kézzel fogható dolgokról van szó, ha lemásolod attól az eredeti is megmarad, nem lopásról van szó,"

Kárt okozol. Attól, hogy nem fizikai manifesztumot lopsz el, még ugyanúgy tolvaj vagy, mint a zsebes.
Nincs rá jogalapod, hogy elvedd a másét fizetség nélkül. Ha drágának találod, ha nem.

"és ezért is fizetjük minden adathordozó árában a sarcot! Még a kamerák és fényképezőgépek árában is benne van! Akkor miről is beszélünk? Majd ha nem fizetek előre ezeknek a tolvajoknak, majd akkor lehet felháborodni! "

Ez csak olcsó duma. Az, hogy fizetned kell valami kevés átalányt, éppen a tolvaj hozzáállású emberek okán alakult így, mivel másképp tönkre menne sok iparág, ha még ezt a szolíd, kétségtelenül, egy kis szűkebb rétegtől abszolút jogalap nélkül kicsikart összeget sem szednék be valahogy. Éppen itt látszik a károkozásotok a legjobban. Én fizetek üreshordozó-díjat, holott kizárólag a saját cuccaim vannak ezeken a hordozókon és ingyenes programok. Velem fizettetik ki azt a kárt, amit te okozol és a tetejébe még ezt az utólagos rendelkezést hozod fel mentségül, ezzel akarod a tolvajlásaidat jogilag megalapozottá tenni. Nevetséges.

"Egy akármilyen fájlmegosztó, felhő vagy torrent rendszer esetén nem lehet minden fájlt átnézni egyesével, hogy az most jogtiszta vagy sem."

Nem hát, a pénzkötegek számlálása közben nem jut idő ilyesmire, ugye? LOL

"Mert azokat nem fogom mind megvenni, mert a nagyrésze egyszernézős xar."

Ez megint csak önáltatás. Ha annyira sz.r, akkor minek töltöd le, ha meg nem annyira, akkor miért nem veszed meg? Drága? Azért drága, legalábbis annak, aki fizet érte, mert te lopod és nem veszed.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#165) szupermacs válasza Polllen (#163) üzenetére


szupermacs
veterán

Wareznál is megvásárolom a szoftvert, amit aztán felrakok a megosztó oldalra, hogy bárki le tudja onnan szedni.
Én mindig így képzeltem el, hogy kellett, legalább 1 ember, akinek megvan eredetiben és az alapján crackelik és töltik fel.

(#166) Polllen válasza szupermacs (#165) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mások az arányok. Még ha az első ember meg is vette, a warez végtelen számban képes duplikálni. A használt szoftver meg az adathordozó miatt (mert általában csak ott létezik a használt szoftver továbbadása) nem.

Mondjuk én örülnék annak, ha digitális kulcsokat is tovább lehetne adni, ha már nem kell. Persze ettől a kiadók sikító frászt kapnának, konzol piacon is próbálkoztak a használt piacot sarcolni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#167) quailstorm válasza RoundRobin (#164) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annak azért nézz utána mennyi jut a beszedett warezadóból a tartalomelőállítókhoz.

(#168) szupermacs válasza Polllen (#166) üzenetére


szupermacs
veterán

Így máris rend van a fejemben. :R

Én is örülnék, ha kulcsokat tovább lehetne adni.

(#169) RoundRobin válasza szupermacs (#162) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Használt szoftver nem létezik. Használt szoftvert nem lehet eladni mert nincs hozzá jogod.
A szoftvert te nem vetted meg, csak a használati jogát, már amennyiben fizettél érte. Azt később, ha már meguntad, tulajdonképpen nem értékesíthetnéd.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#170) Polllen válasza RoundRobin (#169) üzenetére


Polllen
nagyúr

EU Bíróság és a használt szoftver

És amikor a digitális kulcsok eladását említettem, akkor nem a steam/origion profil eladására gondoltam, hanem az azon szereplő tételek egyenkénti eladására.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#171) RoundRobin válasza szupermacs (#157) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Üljek a tévé előtt, mert az ingyenes programok ótvarok?
Vagy használjak Linuxot és érjem be az ottani felhozatallal?"

Igen. Sőt, ezt megfejelem azzal, hogy örülj nagyon erősen még annak is, mert azokért sem fizetsz, amiket ótvarnak titulálsz. Messze nincs ez így. Hadd ne soroljam a pldákat mert hosszú lenne a lista.

"Azért beláthatod, hogy amit el lehet lopni azt el is fogják. "

Ez sem így van. Meg lehet nézni, hogy pl. Angliában nem divat a warezolás, a torrenten keresztül letöltött cucc, nem menő az mp3 vadászat, pedig ott is emberek élnek, ott is értenek a számtástechnikához annyira mint itt és ott is elérhetőek ugyanazon források a neten. Kultúra kérdése. Illetve annak hiánya inkább.

"Miért örüljek, hogy van bármi ingyenesen, ha semmire nem jó, amire használni szeretném?"

Kutyát nem érdekli a nyavajgásod. Azt csinálsz, amit akarsz. Ami ingyen van, azt illene megbecsülnöd, de hogy nem teszed, annak az az oka, hogy el tudod lopni azt ami pénzbe kerül. Ha nem lenne erre módod, imába foglalnád azok nevét, akik számodra ingyenesen elérhetővé teszik a fejlesztéseiket.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#172) quailstorm válasza RoundRobin (#171) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, Angliában 3-szor, 4-szer akkora a kultúra mint nálunk. A fizetés a szinonimája. Amikor nem telik rá könnyebb elcsábulni.

(#173) RoundRobin válasza Polllen (#170) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Köszi, tudok róla (azért is írtam feltételes módban), de ezzel én nem értek egyet.
Tiszteletben tartom a döntést, de a jogérzékemmel ez ellenkezik.
A szoftver más mint pl. egy autó. A szoftver nem öregszik, nem használódik el, a másodlagos vevő ugyanazt a minőséget kapja mint az eredeti vásárló, de ez csak az egyik fele, nem ezért meleg ez a jogszabály, hanem azért is, mert lehetőséget biztosít egy csomó visszaélésre és még ezen kívül is van nyomós indok, de nem ragozom tovább.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#174) quailstorm válasza RoundRobin (#173) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem öregszik a francokat. Nem kicsit robbantam fel hogy még féláras upgrade se volt az ArcSoft photostudio 5.5-höz, ami Win7-en természetesen nem megy. A tört 6-os, az igen.

Maga a bitsorozat nem változik. Az értéke annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#175) edward2 válasza mekka_kola (#150) üzenetére


edward2
addikt

Igen ez nekem is az egyik kedvenc csúsztatásom. Én például nézek filmeket sorozatokat torrentről ha valamelyik nem elérhető akkor szimplán nem nézem többé.

Amúgy az is röhejes, hogy van netflix előfizetésem de több filmet is le kellett töltenem ami ott elérhető mert nyelv illetve felirat lehetőség nekem nem felelt meg. Ilyenkor mi van? Majd beperelnek mert warezoltam az előfizetett filmet? :D

(#176) Polllen válasza RoundRobin (#173) üzenetére


Polllen
nagyúr

"a másodlagos vevő ugyanazt a minőséget kapja mint az eredeti vásárló"

Ezzel pontosan mi a gond?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#177) ^Clown válasza Polllen (#176) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az avulást, támogatás idővel bekövetkező megszűntét stb. elfelejti. De etessétek csak tovább :C

(#178) szupermacs válasza RoundRobin (#171) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Angliában nem divat a warezolás"

Mennyivel is keresnek többet, az itteni minimálbérnél? Hol érdekel engem, hogy ott mit csinálnak, ha nekem nem annyi a pénzem, mint nekik?

,,Kutyát nem érdekli a nyavajgásod. Azt csinálsz, amit akarsz."

Vagy mégis, mert reagálsz rá.

És amit el lehet lopni, azt el is lopják. Mondok példát is: pénz. És nem a szegény embert kell elővenni az adóbevallással, hanem a ranglétra tetején lévőket, akik még többet lopnak abból, amiből már nekik rengeteg van.

Ne azon akadjunk fent, hogy én letöltök egy oprendszert. (Ami egyébként is ingyenes, ahogy a kolléga is említette.)

Az a baj, hogy akinek nincs semmije, azt büntessük és gyűlöljük, ha valamit elvesz és nem fizet érte, pedig ez az egyetlen lehetősége a kitörésre a semmiből. És azt a pénzt talán később vissza is forgatná a gazdaságba és az illetékesekhez, amit tönkretett (földdel egyenlővé tiport) a lopásával.
Lehet sz@rból várat építeni, de az olyan is lesz.

Gondolom ha neked nem lenne pénzed, akkor te is mindenből ingyenest használnál. Fent lenne a gépeden a 30 napos Win, vagy a Linux, ha filmezni akarnál akkor kivágnál magadnak papírból figurákat amikkel megkérnéd az asszonyt, hogy játssza el a Star Wars 7-et. Az egyetlen játék amivel játszhatnál az csak a régi telefonodra előre telepített játék lenne. Ugye?
Ez mind csak a szórakoztatóipar terméke. Ezt sose fogják annyira komolyan gondolni, mint az ételt, italt, ruhát.

(#179) RoundRobin válasza Polllen (#176) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ezzel az, hogy torzítja a piacot.

Tegyük fel, hogy egy cégnek szüksége van x db szoftverre.
Ha ezt másodkézből be tudja szerezni, nyilván olcsóbban, akkor a versenytárshoz képest előnyhöz jut, hiszen míg a másik rezsikalkulációjában mondjuk 35 % a szoftver ára, addig nála ez lehet sokkal kevesebb.

Ennél is nagyobb a gond a speciális szoftverek esetében, mert ott a piac is meglehetősen szűk. Valami nagyob értékű analizátor programot, vagy más célszoftvert a piaci szegmens ismeretében fejleszt a fejlesztője, tisztában lévén azzal, hogy az ő szoftvere mondjuk 70-100 potenciális vásárlót érdekelhet.
Ha azonban e kevés számú vásárló is redukálva lesz a szoftvert továbbértékesítésének joga okán, akkor az a céget csődbe is viheti.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#180) micafighter válasza Polllen (#159) üzenetére


micafighter
nagyúr

Konzol más tészta mint a PC. Zárt rendszer, az SWt gyakorlatilag a HWvel együtt veszed. A játékokat nyilván külön, de azokat meg kijátszás után (vagy bármikor) el tudod adni ha akarod, más meg tud vele játszani. Ilyet a PCs játékokkal nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#181) quailstorm válasza RoundRobin (#179) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És most ráhúztál egy speciális esetre egy olyan ruhát amit a százezres példányszámra találtak ki :C

(#182) Polllen válasza RoundRobin (#179) üzenetére


Polllen
nagyúr

Isten hozott a való világban!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#183) micafighter válasza RoundRobin (#169) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor hívd a navot az összes konzol játékboltot zárják be mert kereskednek használt játékkal, ja és azokat a magánembereket is csukják le akik el merték adni a megunt játékaikat, na meg azt is aki megveszi mert az akkor ezek szerint warezol.

(#184) RoundRobin válasza ^Clown (#177) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Egy játékprogram, amit 10-12 nap alatt végig lehet tolni, mit avul ennyi idő alatt?
Azonban ha 10 nap múlva tovább lehet adni legálisan a szomszédnak, majd 10 nap múlva az is továbbadja, akkor ez csökkenti a fejlesztő piacát, mert bár legális minden, 3 vagy még több potenciális vásárló helyett be kell érnie eggyel. Ne mondd, hogy ha te fejlesztő lennél, akkor te ezt így látnád jónak.

A speciális szoftverek esetében az avulás nem ritkán 5-7 év vagy több is, éppen a szűk piac miatt. Ez a rendelkezés az ilyen szoftverek fejlődésére is kihat majd. Nem pozitív irányba.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#185) quailstorm válasza RoundRobin (#184) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a baj ezekkel a kalkulációkkal, hogy nem jön be. Lehet hogy 3 vevő helyett 0-át kapnál. Mer építettek a "közös befektetésre".

(#186) micafighter válasza quailstorm (#174) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a baj hogy vannak a jogászok akik látják a jogi oldalát, vannak power userek, akik látják a gyakorlati oldalát, vannak közgazdászok, akik látják a gazdasági oldalát, meg van egy csomó magánvélemény. Kevés embernek van olyan képzettsége/tudása hogy egyszerre átlássa az összes vonatkozását ennek a témának (egyszerre gyakorló jogász, programozó és közgazdász pl. Ritka párosítás :DDD Mondjuk segíti a helyzetet hogy közgáz egyetemen tanítanak másfél év jogot is. Legalábbis nekünk.)

[ Szerkesztve ]

(#187) ^Clown válasza RoundRobin (#184) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szoftverekről szerintem annyit, hogy még a M$ is rájött végre: inkább nem kér pénzt az OS-ért, majd a szolgáltatásokon és a csatlakozó egyéb spec. sw-eken keresztül még jobban megszedi magát.

A rétegigényeket kiszolgáló tervező, mérnöki, geodéziai stb. szoftvereket nem kell idekeverni, nem erről ment eddig a vita.

(#188) szupermacs válasza RoundRobin (#184) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Egy játékprogram, amit 10-12 nap alatt végig lehet tolni, mit avul ennyi idő alatt?"

10-12 nap alatt nem is avul el, de elég 6 év, hogy elavuljon. Pedig az sem sok idő.
Ma már ha Win10-ed van, nem tudsz játszani a Batman Arkham Asylum és Arkham Cityvel. Sem a Gears of Warral, sem a Bulletstormmal, sem a Dirt 2-vel. Nekem most ezek vannak a polcomon, amik használhatatlanok (az első kettőt kivéve, mert Steamen is lehetett aktiválni).
De persze aki csak 10-12 napig tolja egy játékkal, annak szar helyzete lehet, mert olyan iramban nem is jut neki minden napra játék. :D

(#189) RoundRobin válasza ^Clown (#187) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A leginkább átgondolatlan sületlenségeket tőled lehet olvasni.

Az MS nem jött rá semmire, de modjuk ha mégis, ő előtte anyagilag képes volt építkezni, míg a kisebb, vagy nem rég alakult cégek meg nem, és annál inkább nem, minél jobban lopják a szoftverét. Az MS operációs rendszereit ma már majd minden cég, kormányzat, minisztérium megvásárolja és ezzel biztos piacot tudhat magáénak redmond, de ugyanezt nem mondhatja el magáról a kisebb cégek zöme.
Magyarországon az elmúlt 12-15 évben vállalkozások ezrei mentek tönkre azért, mert a magyar lopta a szoftvereiket és nem csak játékprogramot, hanem pl. alaphelyzetben olcsó könyvelő- és egyéb ügyviteli szoftvereket is.
Ma sajnos az a trend itt nálunk, hogy még egy-egy cég is lop szoftvert, legyen az akár egy nyomorult 8000 Ft-os számlázóprogram.

Tudod mit, edd inkább a popcornt. Addig sem beszélsz.. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#190) micafighter válasza RoundRobin (#184) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom hogy látják a fejlesztők. Kérdezd meg a konzol fejlesztőket mert a konzol piac gyakorlatilag igy működik.

(#191) ^Clown válasza RoundRobin (#189) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az a gond veled, hogy mindent összemosol. Vedd már külön a M$-ot, meg a magyar piacra készült számlázóprogram esetét pls. Ugyanígy a film- és zeneletöltést is.

Amúgy jó a popcorn, élvezet olvasni az egyoldalú, egybites hozzászólásaidat :)

(#192) sirály12 válasza RoundRobin (#164) üzenetére


sirály12
őstag

"Kárt okozol. Attól, hogy nem fizikai manifesztumot lopsz el, még ugyanúgy tolvaj vagy, mint a zsebes.
Nincs rá jogalapod, hogy elvedd a másét fizetség nélkül. Ha drágának találod, ha nem."

Nagy tévedés! Attól, hogy valaki letölt egy filmet egyáltalán nem biztos, hogy moziban is megnézné, vagy dvd-n megvenné! Főleg igaz ez magyarisztánra. Amíg ilyen kicsi a legtöbb ember fizetése, addig ezen a téren nem lehet sokmindent tenni! És nem vagyok tolvaj, mert mint írtam fizetem az adathordozóba beépített díjakat!

"Ez csak olcsó duma. Az, hogy fizetned kell valami kevés átalányt, éppen a tolvaj hozzáállású emberek okán alakult így, mivel másképp tönkre menne sok iparág, ha még ezt a szolíd, kétségtelenül, egy kis szűkebb rétegtől abszolút jogalap nélkül kicsikart összeget sem szednék be valahogy."

Nem, mert ha fizetek érte akkor már nem! Akármennyit fizetek akkor is fizetek. Vagy te csak úgy adakozol minden ellenszolgáltatás nélkül bárkinek? Na neee. Nekem is utalhatnál némi pénzmagot, csak úgy, ha már neked mindegy.

"Velem fizettetik ki azt a kárt, amit te okozol és a tetejébe még ezt az utólagos rendelkezést hozod fel mentségül, ezzel akarod a tolvajlásaidat jogilag megalapozottá tenni. Nevetséges."

Kicsit inkább te vagy a nevetséges a fellengzős stílusoddal. Szerinted elhiszem, hogy még sohasem néztél youtube-on semmit? Mert az ott lévő videók nagyon nagy része sért valamilyen szerzői jogot, legtöbbször az a zene ami a videók alatt megy. Na akkor ki is a tolvaj? :DDD

Fel kellene fogni neked is meg a kiadóknak is, hogy online kell a tartalom nem dvd-n meg egyéb adathordozón, és nem lehet 5000%-os haszonkulccsal dolgozni a mai világban!
Fel kellene fogni, hogy már nem 20 évvel ezelőtt vagyunk. Ébresztő!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#193) RoundRobin válasza szupermacs (#188) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Na, te vagy a másik zseni.

1. Azt ki mondta neked, hogy win10-et kötelező futtatni? Nálam xp van még most is, talán épp azért, mert én veszem a szoftvert, nem lopom, ergo, pénzembe kerül és nem tehetem meg, hogy a legújabbat használjam, már ha tiszteletben akarom tarani a törvényt.

2. Az a hat év amit említesz, már bőven elég, hogy ez idő alatt adott játékszoftver tervezett eladási darabszámának csak az egyharmada realizálódjon, esetleg még annyi sem. A törvény sz.r, mert nem vesz figyelembe sok-sok tényezőt, nem vizsgálja a rendelet kihatásait.

3. Én nem angliában élek, nem keresek túl sokat, mégis ki tudom fizetni azt, ami nekem kell. Lehet ám vásárolni akciósan is, lehet várni is a vásárlással, addig, amíg lejjebb megy az ára. Vettem így win98 SE-t a microsofttól, feljesztőrendszert a bolrlandtól, kiadványszerkesztőt szintén az MS-től, de vettem már olcsón szoftvert az interneten keresztül is 20 dollárért és vettem vagy 30 db játékot, aminek egyike sem került 2900 Ft-nál többe. Most tolom a driv3r-t, igaz, nyáron vettem meg, de nem volt rá időm. Csak 1500 Ft-ba került és van már vagy 9 éves, mégis élmény. Ez persze nektek, nem járja, mert lopni könnyebb és olcsóbb az olcsónál is. Ezt a hozzáállásotokat próbáljátok magyarázni a sületlenségeitekkel.
Te vajon száraz kenyeret eszel netán? Mert ha igen, akkor küldök egy-két konzervet, hogy enyhítsek a nyomorodon.
Ha viszont nem, akkor nem tudom miért hivatkozol a pénztelenségedre? Ez ugyanis nem mentség. Szegények még Angliában is vannak.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#194) RoundRobin válasza micafighter (#190) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A konzolra fejlesztők úgy látják, ahogy írom.
Eleve két tény:
- a konzolos játékok drágábbak, mint azok PC-s verziói.
- a konzolos játékok úgy drágábbak, hogy sok esetben még másolásvédelemmel is el vannak látva. (logikailag éppen fordítva kellene lennie)

Mivel a konzolos játékoknak van, létezik cserekereskedelme (amely most mindegy, hogy legális-e vagy sem) így a fejlesztők az árképzésnél kalkuláltak ezzel, mármint azzal, hogy egyszer adják el, de a játék maga több masinán fog futni, így az árakat is ennek megfelelően szabták, ezért is drágák. Jó, ebbe bejátszik az is, hogy PC több van mint konzol, de az tény, hogy a PC-s játékoknál a másolásvédelemre már nem is költenek, mert drága és sok esetben értelmetlen.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#195) RoundRobin válasza sirály12 (#192) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Három eset van:
Az egyik, hog ynincs pénze rá, valóban nem nézné meg. A másik, hogy kevés a pénze, de ha nagyon akarná akkor megvenné és a harmadik, aki bár telne rá, nem veszi meg, letölti inkább.

Első kategória valóban nem jelentene pénzt a kiadónak, de a második adott esetben már igen, a harmadik meg biztos, hogy igen.

A második kategória is jobbára olyan, hogy ugyan filmre, játékra nem futja, de futja kólára, chipsre, egyéb dologra, tehát ha nagyon akarná akkor meg tudná venni, még ha esetleg nem is olyan volumenben, ám mi a retekért venné meg, ha egyszer el is lophatja?

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#196) szupermacs válasza RoundRobin (#193) üzenetére


szupermacs
veterán

,,1. Azt ki mondta neked, hogy win10-et kötelező futtatni?"

Fentebb ki lett beszélve, hogy ingyenes volt az Insider, nekem azóta is az van. Az van ingyen, azt futtatom.

,,3. Én nem angliában élek, nem keresek túl sokat, mégis ki tudom fizetni azt, ami nekem kell."

Én is ki tudom fizetni, de az oprendszerért ami csak egy futtató környezet, nem fizetek ki több tízezret. Mondtam már, ingyenest használok most.
Játékokért meg sokat költöttem, tudom, hogy mit és hol érdemes vásárolni. De egy 2-300 ezres program már teljesen más. Elmentem tanulni grafikát egy iskolába és bejelentették, hogy mindenki szerezze be magának az Adobe programjait és nem érdekli őket, hogy honnan. Egy diáknak honnan van pénze ezekre? Anyuéktól megkapja majd karácsonyra?
Ha pedig úgy működik, hogy olyat tanuljak amihez van pénzem szoftverekre, nem sok grafikus lenne. A tehetségek eltűnnének, mert kezdésnél nincs meg a pénzük rá, amikor a szárnyaikat bontogatják.
Egyébként a torrent és fájlmegosztók a magyar jogszabály szerint nem törvényellenesek. Amíg letöltök magamnak valamit azért, hogy backupoljam a progit/zenét/filmet, nincs gond. Említettem, hogy csak olyat töltök le játékokból is torrenten, amiket megvásároltam és nem tudom lemezről telepíteni. Ha ebből gondom lenne később és számlát kell mutatnom, vagy a dobozt és serialt, akkor sem lesz baj.

(#197) sirály12 válasza RoundRobin (#195) üzenetére


sirály12
őstag

Látom ez a lopás szó a kedvenced. Csak az ezzel a baj, hogy magyar törvények szerint aki filmet és zenét tölt le nem követ el lopást! Akkor miről is beszélsz?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#200) szupermacs válasza #32839680 (#199) üzenetére


szupermacs
veterán

Értem amit mondasz, ezért sem szeretek kalóz szoftvereket használni. Bízom az eredetiben és abban, hogy az a legbiztonságosabb (már amennyire lehet). De nem tudok annyit kiadni érte. Most már írtak, hogy tudok Win7 kulcsot vásárolni, élek is majd ezzel a lehetőséggel.
Mindenért amit használok szeretek pénzt kiadni, hogy támogassam a fejlesztőket.
Használtam Ubuntut is, de nem tudtam mit kezdeni vele, mert leginkább csak Illustratorra és játékra használom a gépemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.