Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) RoundRobin válasza t72killer (#297) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Eddig úgy tudtam, hogy mindenki lakhelye szerint perelendő/azok a törvények vonatkoznak rá, ahol él."

Rosszul tudtad. Attól hogy valaki Afganisztánban él, még nem rabolhat ki svájci, vagy éppen budapesti bankokat. Attól hogy egy csaló mondjuk Nigériában él, még nem követhet el bűncselekményeket magyar vagy más nemzetiségű állampolgárok ellen.

"Ehhez elvileg amcsi földön elkövetett bűntény kellene"

Elég, ha amerikai állampolgárok sérelmére követnek el bűncselekményeket.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#302) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

A magáncélú másolást a hatályos szerzői jogi törvény szabad felhasználásnak minősíti. A szabad felhasználás azt jelenti, hogy a felhasználáshoz nem kell a jogtulajdonos hozzájárulását kérni, amennyiben a felhasználás az alábbi feltételek mindegyikének megfelel:

nem sérelmes a mű, előadás, hangfelvétel rendes felhasználására, és
indokolatlanul nem károsítja a szerző, előadóművész, illetve a hangfelvétel (illetve klip esetében a klip előállítója) kiadó jogos érdekeit, továbbá
megfelel a tisztesség követelményeinek." (Szjt. 33.§ (2) bekezdés)."

A Szerzői Jogi Törvény fő szabálya az, hogy a hangfelvétel másolásához a szerző, az előadóművész és a kiadó engedélye szükséges. A többszörözés (másolás) engedélyezésének joga (copyright) a szerzői jog legrégebbi és legfontosabb intézménye, mely alól a Szerzői Jogi Törvény csak nagyon szűk körben enged kivételt. A hangfelvételről készített másolat csak abban az esetben minősül magáncélú másolatnak, ha egyrészt megfelel a szabad felhasználás fent felsorolt hármas feltételrendszerének és ezen túlmenően:

a magáncélú másolásból közvetve sem származik anyagi haszon, (ha pl. egy DJ másolt CD-t használ, az általa másolt hanghordozó felhasználása közvetetten növeli jövedelmét)
más számára még ingyen sem készíthető másolat számítógéppel vagy digitális hordozóra (írható CD)

Miért kell akkor is megfizetni az üreshordozó díjat, ha saját anyagát másolja az ember?

Az üreshordozó díj azt a célt szolgálja, hogy a szerzői jog jogosultjainak kárpótlást nyújtson a műveik, rögzített előadásaik, illetve hangfelvételeik magáncélú másolása miatt kiesett bevételekre tekintettel.

----

Fentiekből (és a vonatkozó, itt nem idézett jogszabályokból) kitűnik, hogy a magáncélú felhasználás csak akkor legális, ha az nem szórakoztatás célját szolgáló tartalomfogyasztás, hanem kutatómunka, művészeti tevékenység, stb. Ha megfelel a törvény eredeti céljának. Lásd, mint fent: megfelel a tisztesség követelményének.
A letöltögetett, jogvédett anyagot az üreshordozó díj nem legalizálja.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#303) hcl válasza RoundRobin (#294) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És? Máskor meg a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól.

Az EU meg az országgyűlés is a kisebb ellenállás felé ment, ennyi :D Meg ahonnan a nagyobb bevétel jön, arra. (Komolyan, a magyar OGy - bármelyik évben - döntéseiben szakmaiságot keresni?) Meg különben nem csak a kriminalizálás lett volna a megoldás, de mindegy is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#304) RoundRobin válasza hcl (#303) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A pontos jogszabály ismeretének hiánya az ami nem mentesít.
Azonban más az, hogy valaki nem ismeri a törvényt betű szerint, de tudja, hogy lopni bűn, és megint más az, hogy valaki olyan szerény értelmi képességű, hogy nem képes felfogni, hogy a lopással másnak kárt okoz.
Adott esetben előfordulhat olyan, elő is fordul, hozzá tömegével, hogy valaki törvénytisztelő módon él, de a youtube-on közzétett videóról nem képes eldönteni, hogy annak megtekintésével valakinek a jogait sérti, valakinek kárt okoz. Többek között ezek az alapvetően jó szándékú emberek kapnak felmentést a magáncélú felhasználással, nem pedig a warez-lapátolókat kivánja a törvény dekriminalizálni.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#305) RoundRobin válasza azbest (#298) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A piratebay üzemeltetői és kim dotcom között azért megvan az a markáns, lényegi különbség, hogy előbbiek nem lettek milliárdossá, ők valóban egy téveszme áldozatai. A szolgáltatásuk, a tevékenységük célja nem a más javaiból való meggazdagodás volt.

Azt pedig senki ne képzelje, hogy ez a bűnöző ne érdemelné meg azt, ami rá vár. Ez a hájpacni egy született szélhámos, aki életében nem dolgozott egy percet sem, csakis a stiklijeiből, a csalásaiból tartotta fenn magát az elmúlt negyed évszázadban.

Itt egy cikk róla: http://index.hu/tech/2012/01/28/de_ki_az_a_kim_dotcom/

Az sem lehet kérdés, hogy ha warez-mentes filemegosztó üzemeltetése lett volna a célja, akkor nem, hogy nem gazdagodik meg, de egyenesen tönkre is megy. Azért ugyanis senki nem fizetett volna, hogy önjelölt költők, zeneszerzők, filmkészítők, amatőr írók, izzadmányait, zömében végtelenül unalmas, színvonaltalan borzalmait nagy sávszélességen letölthesse.
Az is nyilvánvaló, hogy az USA az az ország, ahol elég nehéz bárkit is elitélni (bár nem lehetetlen), ha nincs ellene bizonyíték pláne, ha az illetőnek rengeteg pénze van jó ügyvédekre.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#306) kasza blanka válasza RoundRobin (#300) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

" pl. a magáncélú másolás is a szabad felhasználás körébe esik."

ezt már leírtam tegnap én is :D

A törvény a magáncélú másolást nem szankcionálja, de attól még ez nem jelenti azt, hogy kifejezetten jogszerű volna.
nem csak, hogy nem szankcionálja, hanem kifejezetten megengedi és jogszerűvé teszi :)

Hogy is engedhetné már meg?
:)))))))))))))))))))))))))
Mondjuk úgy, hogy nemzetközi egyezményeknek és EU-s direktíváknak megfelelően hoz egy vonatkozó jogszabályt. lásd SZJT 20.,21.,35.§.

"Még hogy más tulajdonának ingyenes letöltése jogszerű? "
Zene, irodalmi mű,kép és film esetében igen, amennyiben magáncélra történik.

" Komolyan, az eszem megáll."
Azok a szemét törvényhozók, nem kérdezték még RoundRobin véleményét...

Polgári peres eljárás pedig bárki ellen indulhat.
Olyanért, amit a SZJT kifiejezetten jogszerűnek ítél, olyanért nem.

Jogot pedig a jogalkotó nem érvényesít
Ilyenről nincs is szó.

csak némileg kompenzál, méghozzá veszteséget, kárt, ami éppen a jogellenes letöltésekből, magáncélú felhasználásokból ered.
a némileg nem jogi kategória. kompenzál, de nem jogellenesség miatt te szerencsétlen, hanem azért, mert jogszerűvé teszi a magáncélú másolást. jpogellenességért nem kompenzál az állam, hanem lehetővé teszi, hogy pered a jogsértőt.

bemásoltam már: az EU-s irányelv kimondja, hogy tagállamok jogszerűvé tehetik a magáncélú másolást, de ebben az esetben kompenzálni kell az alkotókat, jogtulajdonosokat egyéb módon. ez történik. jogellenességről, perelhetőségről, erkölcstelen magatartásról szó nincs.

#304: itt is 2 fogalmat keversz. az egyik az, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít, mert lehetőséged van megismmerni, a másik meg az, hogy valaki nem büntethető, ha nem beszámítható.

a youtube-on közzétett videóról nem képes eldönteni, hogy annak megtekintésével valakinek a jogait sérti, valakinek kárt okoz.
ilyen szóba sem jöhet :D

Többek között ezek az alapvetően jó szándékú emberek kapnak felmentést a magáncélú felhasználással, nem pedig a warez-lapátolókat kivánja a törvény dekriminalizálni.
a magáncélú másolást jogszerűvé tévő jogszabály nem felmentést ad, és nem dekriminalizál, hanem kifejezetten megenged, jogszerűvé tesz egy bizonyos viselkedési formát az életszerűség követleményének megfelelően. nem rendel mértéket a magáncél mellé a törvény, tehát teljesen mind1, hogy 10 albumot és 3 filmet töltesz le magáncélra, vagy 1000-t, 1000-t. Ameddig a magáncél keretein belül marad az illető, addig jogszerűen jár el, jogkövető magatartást tanúsít, és sem erkölcsileg, sem jogilag nem vonható felelősségre.
Még RoundRobinok által sem.

sztem tényleg vegyél egy XT alaplapot, oszt akkor nem írsz ide hülyeségeket :D

[ Szerkesztve ]

(#307) RoundRobin válasza kasza blanka (#306) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ne égesd már magad józsi!

Leírtad, csak ellenkező előjellel hivatkoztál rá.
Ennyit rólad, meg a hülyeségeidről.

Itt van egy link, olvasgass:

http://www.sztnh.gov.hu/hu/kiadv/ipsz/200204/a_magancelu.htm

Idézek belőle:

A magáncélú másolások által előidézett, kétségtelenül létező vagyoni hátrány kompenzálására - egyfajta átalányjellegű, tehát az érintett szabad felhasználási kör egészére szétterítetten érvényesített "kárpótlásként" - a szerzői és az azzal szomszédos jogok jogosultjai 1982 óta ún. "üreskazetta-díjra" jogosultak Magyarországon.

Az Szjt. 35. §-a a magáncélú másolások technikai megvalósításának jellegére tekintettel azonban még egy további, a szabad felhasználást ebben a körben kizáró szűkítést is előír, amikor úgy rendelkezik, hogy nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről számítógéppel, illetve elektronikus adathordozóra mással készíttetnek másolatot. A szűkítés indoka nyilvánvalóan az, hogy mivel az eredetivel azonos minőségű műpéldány korlátlan számú többszörözésére alkalmas digitális technika már önmagában is fenyegetést jelenthet a mű rendes felhasználására, ha pedig ehhez a magáncélú másolás megvalósítása érdekében még "teljesítési segédet" is igénybe vesznek, az már kétségtelenül beleütközik az Szjt. 33. §-a szerinti általános korlátokba.

És még valami:

A magáncélú másolás a szabad felhasználás egyik nevesített esetköre, amely a fenti feltételek teljesülése esetében is csak akkor gyakorolható, ha belül marad az Szjt. 33. § szerinti általános, minden szabad felhasználást keretek közé szorító korlátokon, azaz:
a) nem sérelmes a mű rendes felhasználására,
b) indokolatlanul nem károsítja a szerző jogos érdekeit,
c) megfelel a tisztesség követelményének, és
d) nem irányul a szabad felhasználás rendeltetésével össze nem férő célra.

Ajánlom figyelmedbe a d pontot.
A szabad felhasználás esetkörét meg te magad is ismered, vagy ha nem, hát majd szépen elolvashatod.

Javaslom: Tanulj meg kicsit absztraktabb módon gondolkozni, jogot értelmezni mert ha így, ezzel a hozzáállással mész neki a dolgoknak, könnyen betörik a fejed.

Ha igaz lenne, amiket összehordasz, már perelhetőek lennének a kiadók, jogtulajdonosok a másolásvédelem miatt, meg amiatt is, hogy nem teszik elérhetővé a műveiket. Az tény, akadt is egy német idióta, aki beperelte a kiadót a másolásvédelem miatt.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#308) kasza blanka válasza RoundRobin (#307) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

józsi?az ki? vmi régi, beteljesületlen szerelem? vagy képzeletbeli egyénekhez beszélsz?

"teljesítési segédet" - azaz nem 3. személy által másoltad le, hanem te magad otthon.

jelenleg hatályos:
"Nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra."

(6)90 Szabad felhasználás a mű járulékos vagy közbenső - a felhasználásra irányuló műszaki folyamat elválaszthatatlan és lényeges részét képező, önálló gazdasági jelentőség nélküli - időleges többszörözése, ha kizárólag az a célja, hogy lehetővé tegye

a) az átvitelt harmadik személyek között hálózaton, köztes szolgáltató által, vagy

b) a műnek a szerző által engedélyezett, illetve e törvény rendelkezései alapján megengedett felhasználását.

2003-as módosítás. amit te linkeltél meg 2002-es törvénymagyarázat, és a jelenleg hatályos törvényben nyoma nincs annak, amit te itt idéztél.

hihetetlen mennyire mélyre tudsz süllyedni, ahelyett, hogy már tegnap beláttad volna a tévedésed, ehelyett már a 'józsizásnál' tartasz :D

Az, hogy otthon meghallgatom, megnézem, elolvasom, az magáncélú felhasználás. Ilyen célra pedig szabadon másolható - 3. személy igénybevétele nélkül - bármilyen irodalmi, zenei mű, illetve kép és film.

[ Szerkesztve ]

(#309) RoundRobin válasza kasza blanka (#306) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ezt írtam én:

"Ezt meg is találod a tv. azon jogszabályhelyei alatt, amelyek pl a magáncélú felhasználás eseteit pontosítják."

Ezt válaszoltad te:

"ilyen nincs. a 35.§ (1)-nek nincsenek alpontjai. amiről te beszélsz, az a szabd felhasználás egyéb esetei"

Csak az a baj, hogy én nem írtam paragrafust, na meg az, hogy te a magáncélú másolást úgymond "kiemelted" a szabad felhasználás esetei közül.
Amiről én beszélek, azok a szabad felhasználás esetei, amelybe a magáncélú másolás is beletartozik.

A legnagyobb baj azonban az, hogy te kijelented, hogy a törvény kifejezetten engedi, hovatovább támogatja a magáncélú felhasználást (inkluzíve az illegális letöltést), holott ez nem igaz. A törvény már a bevezetőben említi, hogy a művek másolásának, terjesztésének joga a jogtulajdonosé. Azt is megengedi a jogtulajdonosnak (ellenben pl. az USA-val), hogy a jogtulajdonos másolásvédelmi technológiákat alkalmazzon.
Az is kiderül, hogy a megosztók, akik a műveket jogellenesen elérhetővé teszik mások számára, büntethetők. Ha ez így van, már pedig így van, akkor az is nyilvánvaló, hogy egy eleve jogellenes forrásból származó tartalmat nem lehet legálissá tenni. Ez még akkor sem következik be, ha a letöltő atálánydíjat fizet. Hadd ne részletezzem miért, majd ha van kedved, az alább adott linken elolvashatod, hogy miért van ez így.

Azt egyetlen jogszabály sem mondja ki, hogy jogvédett filmek, zenék esetében azok letöltése jogos volna. Ilyet nem is mondhat, hiszen ezzel a jogtulajdonosok alkotmányos alapjogát sértené.

Az átalány, ahogy arra a forrásom is kitér, egy eredendően tökéletlen kompenzáció a jogtulajdonosokat ért sérelem ellentételezése.

Az egész dolog kb. az alábbiakkal analóg:

Én a te személyiségi jogaidat nem sérthetem, tehát nem tehetek közzé rólad készült fotót ,videót a beleegyezésed nélkül. Ha ez megtörténik, akkor én ugyan nem kerülök börtönbe, de te perelhetsz engem és a pert meg is fogod nyerni.

Tehát: Börtön nem jár ezért, de akkor is jogsértés történt.

Ugyanez áll a zenére, filmre is.
Az, hogy létezik a magáncélú felhasználás jogi intézménye, nem a warezoló férgeket kivánja a jogalkotó dekriminalizálni, hanem azon jogkövető felhasználók köreit juttatja lehetőséghez, akik valóban tanulmány, kutatás, egyéb a t9rvényben nevesített célból jutnak hozzá a művekhez. Továbbá azokat a jogban járatlan, gondatlan, vagy buta szerencsétleneket, akik jószándékúlag ugyan de jogsértést követnek el egy-egy letöltéssel, youtube videó megtekintésével.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#310) RoundRobin válasza kasza blanka (#308) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Az, hogy otthon meghallgatom, megnézem, elolvasom, az magáncélú felhasználás. Ilyen célra pedig szabadon másolható - 3. személy igénybevétele nélkül - bármilyen irodalmi, zenei mű, illetve kép és film."

Azt te csak hiszed. Ott van, csak el kell olvasnod. A három feltételnek egyidejűleg teljesülnie kell. Ez pedig nem következik be akkor, ha a letöltés célja az, hogy művet úgy élvezd, hogy nem fizettél érte.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#311) kasza blanka válasza RoundRobin (#309) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na jóh :)
szia!
üdvözlöm a józsit.
BÚÉK

(#312) hcl válasza RoundRobin (#304) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"hogy valaki olyan szerény értelmi képességű, hogy nem képes felfogni, hogy a lopással másnak kárt okoz."
Aki tud számítógépet használni, pláne letölteni, az értelmesnek tekinthető szerintem. Az más kérdés, hogy a legtöbbje valójában egy értelmes mondatot nem tud leírni, de ne röhögtess már.

Mutogatni való hater díszpinty

(#313) hommeros válasza kasza blanka (#311) üzenetére


hommeros
őstag

Ez csak egy jogvédő bojtárja vagy valami PH! bérenc lehet, hogy a másik nagyon intelligens mocskolódóról elvonja a figyelmet, szóval szót sem érdemel. Eleve milyen ostoba írja le minden bizonyíték nélkül az emberek egy csoportját féregnek, tolvajnak. Jesus. Nézd már a kommentjeinek dátumát, ez egész éjszaka ott ült a gép előtt, hogy megmutathassa neked a copy/paste tudást. Értékeld legalább. Taps vihar neki :C :C
Inkább azt találd ki, mit tölts le ma az internetről. :DDD

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#314) Areturus válasza hommeros (#313) üzenetére


Areturus
tag

Pontosan én is így gondolom. Az első hozzászólása után már lehetett tudni, hogy nem szabad többet az ő irományait olvasni. Remélem többen is így tettek. Apropó, a másik ürgét [link] hol lehet jelenteni? Egyáltalán hol van olyan fórum itt PH-n ahol a sértő kommenteket jelenteni lehetne?

hcl Köszönöm! Meg is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#315) hcl válasza Areturus (#314) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Moderátort keresek topic.

Amúgy én már az ilyenekkel nem vitatkozok, közlöm velük a véleményem, azt' csók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#316) Polllen válasza Areturus (#314) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pontosan mi sértő abban a kommentben?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#317) RoundRobin válasza Polllen (#316) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Számára az, hogy azonosulni próbál egy bűnözővel és ha azt "jókvánságokkal illetik" akkor úgy érzi, őt és az ő "értékrendjét" támadják. Hadd ne mondjam mi okból. :)

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#318) hommeros válasza Polllen (#316) üzenetére


hommeros
őstag

Mármint, hogy számodra idegen embereknek a halálát kívánod? Semmi. Ez teljesen normális. Mint ahogy RoundRopi egyszerre adja elő magát jogtudósnak és pszichológusnak. Ezek szokványos dolgok. Néha még gyógyszert is szoktak felírni rá.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#319) Areturus válasza Polllen (#316) üzenetére


Areturus
tag

"...s effajta megnyilvánulások nem méltóak és teljes mértékben megengedhetetlenek egy 'ármester' rangú ember tollából..."

Ha jól emlékszem olyan 150 körülig olvastam a hozzászólásokat amíg a piros telefonos kisgyermek fel nem tűnt, mert utána már nem volt érdemes. Az viszont ezekből a hozzászólásokból látszik, hogy a téma iránt nagy az érdeklődés, sok embert érdekel és ez rendkívül jó dolog. Könnyen el tudnék képzelni valami hasonló topikot itt PH-n ahol jogi alapon lehetne segíteni egymásnak, s leírni mi az ami büntethető és mi nem, mivel rengeteg félreértés van a fejekben.

hommeros Én csak digitális tartalmakra vonatkozóan gondoltam jogi segítségnyújtásra, de lehet igazad van és nincs rá szükség mert akkor a jogi fórumban is ki lehet tárgyalni a joggyakorlatot :R

[ Szerkesztve ]

(#320) hommeros válasza Areturus (#319) üzenetére


hommeros
őstag

Valódi jogászokat találsz a jogifórumon. Sztem annak pont az a lényege.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#321) Polllen válasza hommeros (#318) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ki kívánta mások halálát? Ne legyetek már komolytalanok... Azt mondta, hogy maradjon élete végéig a börtönben. Ha csak warez a bűne (már ha nem ártatlan), elég túlzó, de maximum Kim sértődhetne meg. Neki szóltak be.

Az meg, hogy utálja a warez-t támogatókat, a saját véleménye.

Areturus

Nem érzem problémásnak, meg is hagyom a ph vezetőségének. Amúgy úgy látom már ki is moderálták.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#322) hommeros válasza Polllen (#321) üzenetére


hommeros
őstag

Valami olyasmi volt, hogy rohadjon meg a börtönben. Szerintem leírták már előttem páran, szépen, kulturáltan, mit nehezményeznek a szövegezésben. Ahogy én is írtam, hogy véleményként kezelem, még ha vehemensebb is.
Attól még nem okés, mert vannak bizonyos értékrendek, írott és íratlan szabályok, így ha nem hangulatkeltés a cél, akkor bizony szót érdemel, így is elég sok az oktalan gyűlölködő ember, aki csoportokat helyez rasszba, hülyéz vagy férgezz le.

Nem hiszem, hogy csak Kim reagálhatna egy ilyen kommentre.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#323) Polllen válasza hommeros (#322) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Attól még nem okés, mert vannak bizonyos értékrendek, írott és íratlan szabályok"

Ezt akkor se felejtsük el, amikor egy jogtulajdonos beleegyezése nélkül fér valaki hozzá a művéhez. ;) Vagy teszi lehetővé, hogy más hozzáférjen.

Továbbra sem látom, hol kívánták bárki halálát. Ha ugyanez a mondat egy sikkasztás topikban hangzana el, a jelenlévők többsége tapsikolna. :(

Kim ügyesen csinálta, amit csinált. Meggazdagodott és még szimpatikus is maradt az embereknek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#324) hommeros válasza Polllen (#323) üzenetére


hommeros
őstag

A világ változik, vagy vele változnak vagy meglátjuk, hova vezet ez az út. Van, aki ezt felismeri és létrehozza pl a netflixet, van aki nem, és lejárt lemezt hajt oda vissza!

Attól, még hogy habzó szájjal tapsolnak hozzá, még nem biztos, hogy helyes az ilyesfajta megnyilvánulás, mivel a közzétett vagy számunkra elérhető információ mindig elég kevés, még ha úgy is tűnik, hogy milyen sok. Kitudja, mi van ha csak egy stróman? Nem tudhatom. Persze mindenki szeret a jól informált bőrbe bújva előadni egy kicsit. Ezekből az emberekből lesznek akarva / akaratlanul az uszító emberek, akik jól felcseszik a többit és a fejét követelik a szóban forgó személyeknek.

Nekem nem szimpatikus a kivagyiság, ő meg elégé rongyrázó alkat.
Az viszont nekem is meglepő, hogy milyen durván tudta (tudja?) manipulálni az embereket.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#325) RoundRobin válasza Polllen (#323) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Meggazdagodott és még szimpatikus is maradt az embereknek."

Véleményem szerint ez a szimpátia nem kim dotcom személyiségének, sokkal inkább a megaupload mikulás bácsijának szól, aki ingyenesen tette elérhetővé más produktumait kis, és meglehetősen olcsón nagy mennyiségben.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#326) porthamt válasza #32839680 (#45) üzenetére


porthamt
csendes tag

A másik véglet meg a "Majd az állam segít" nem nem segít, miért az én adóforintjaimból kell kisegíteni azokat a retardáltakat, akik nincsenek tisztában a deviza alapú hitel fogalmával pl. Senki nem tartott a fejükhöz pisztolyt hogy írják alá, meg hogy ne olvassák el a szerződést végig.

Nekem 10 millio forint kart okoztak a devizahitelesek, ugyanis a 32 millio forintos hazam csak 22 milliot er koszonhetoen nekik.

[ Szerkesztve ]

(#327) Polllen válasza hommeros (#324) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az uszításra:

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#329) hcl válasza #32839680 (#328) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott azért nem a lóláb lógott ki, hanem az egész ló...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#331) RoundRobin válasza #32839680 (#330) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Persze, elhiszem, de nem azért zárták be a boltot, mert csupa freeware és PD szoftverrel volt tele.
Akadnak is akik perelik az FBI-t emiatt, hogy odalett a tartalmuk.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#333) RoundRobin válasza #32839680 (#328) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem ide való, de a pontosítás végett egy-két megjegyzés:

- Az illetőt felelősségre vonták.
- Egy ír börtönbe önként jelentkezett, ahonnan kb. 2 hét múlva kirugták.
- Azóta ha jól tudom, már rendeződött az ügy.
- A figurának ha emlékeim nem csalnak nem a börtönnel volt baja, hanem a magyar börtönben őt ért (?) agresszióval.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#334) RoundRobin válasza #32839680 (#332) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

:)

A SWAT úgy törte rá kimre az ajtót.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#335) kasza blanka válasza Areturus (#314) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

teljesen felesleges. már moderátor és házigazda is látta/belefolyt az arról alkotott eszmecserébe, mégsem történt meg az elvárható lépés...
szóval lassan ott tartunk, hogy a PH! hivatalosan is elfogadja, hogy ármesterei/topikgazdái ilyen értékrendet vallanak és ennek hangot is adnak.

Pollen: ha nem érted, hogy mi a gond vele, akkor veled is gond van...

(#336) hcl válasza RoundRobin (#333) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hány évvel később kezdte meg a büntetését?
Csodálkozott, hogy itthon nem szerették? Jé...

Mutogatni való hater díszpinty

(#337) Polllen válasza kasza blanka (#335) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erősen túltoljátok...

Egyik oldalról kb. vért kívántok egy vélemény miatt (ami még bőven belül van a véleményszabadságon), egy egész lapcsaládot próbáltok meg azonosítani vele, mert nem koncolja fel azonnal, másrészről meg napokig kardoskodtok amellett, hogy nincs azzal semmi gond, ha valaki filmet, zenét, képet tölt le warez oldalakról.
Letölteni ér, de mindenki csak azt gondolja, ami szerintünk helyes?

Amúgy a moderáció megtörtént (bár utólag teljesen felesleges) és a felvetésemre 3 dolgot is tehettél volna:
1. Csendben maradsz.
2. Elmondod, miért tévedek szerinted.
3. Minősítesz.

A becenevem pedig Polllen és nem Pollen.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#338) t72killer válasza RoundRobin (#301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Attól hogy valaki Afganisztánban
él, még nem rabolhat ki svájci, vagy éppen
budapesti bankokat. Attól hogy egy csaló
mondjuk Nigériában él, még nem követhet el
bűncselekményeket magyar vagy más
nemzetiségű állampolgárok ellen."

Ezesetben inkább az adott országokban (Afganisztán, Nigéria) lefolytatott büntetőeljárásra szavaznék. Tudtommal pl a magyar jog ugyanúgy bünteti a külföldi állampolgár ellen a területén elkövetett bűncselekményeket (pl banki adatlopás, stb), és itt kéne bekasztnizni az illetőt, főleg, ha alkalmasint itt van a szgépes infrastruktúra amivel elkövette. A Dotcom ügy ennél bonyolultabb, nem egy új-zélandi sufniszerverről van szó, kérdés, h voltak-e usa-ba bejegyzett cégei v egyéb valós usa kötöttsége, ami alapján nem a lakhely szerinti igazságszolgáltatás illetékes. Ha nem volt ilyen, továbbra is az az álláspontom,h kizárólag kiwwi törvényszékre tartozik a dolog, sőt, a kiadóknak a polgári pereket is NZ-on kell kezdeményezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#339) RoundRobin válasza hcl (#336) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Csodálkozott, hogy itthon nem szerették? Jé..."

Sokkal később, de ez nem rajta múlt.
Nem szökött el az országból, hanem szabadon távozhatott, miután vissza is tért ide.
Tobin éppen az a ritka ember, aki nem tért ki a felelősségvállalás elől.
Valójában az történt, hogy az ügyvédje ijesztett rá, hogy itt a börtönökben kicsontozzák azokat, akik gyermekek sérelmére követnek el bűncselekményeket.
Azt se felejtsük el, hogy ez nem szándékos bűncselekmény volt.
Egyébként, ha érintőlegesen is, de ismerem a Z. családot.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#340) RoundRobin válasza t72killer (#338) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Itt már régóta nem pálya, hogy lakhely szerint.
Milyen lakhely, amikor az internet segítségével, annak nemzetköziségét kihasználva követi el valaki a bűncselekményeit?
A szerver lehet bárhol. Az nem számottevő, ahogy a figura is lehet épen mexikóban vagy az északi sarkon is.
Az a lényeg, hogy milyen ország állampolgárainak sérelmére követi el a cselekményeit. Itt pedig elmondhatjuk, hogy nem is akadt ország, amelynek polgárait ne érintette volna egy olyan illegális cuccokkal tömött filemegosztó, amely a bolygó internet forgalmának 4 %-át bonyolította és három havonta, számszerűleg több embert szolgált ki, mint az emberiség fele.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#342) sad_Vamp válasza RoundRobin (#339) üzenetére


sad_Vamp
őstag

OMG... még amikor át akarta adni "pimasz úr" az idézést x éve akkor ki sem mert jönni Tobinka a házból a házisárkány felesége rikoltozott kinn a riporterekkel, hogy "de hisz itt gyerekkek is vannak, nem szégyenli magát" erre monta a TV2 riportere, hogy "hisz az ura gázolt el 2őt"....

Hogy a témához is érdemben hozzászóljak:

- A jelenlegi jogvédői rendszer egyszerűen rossz!
- Botrányos, hogy mindig azok a holiwoody stúdiók/sztárok/zenészek/celebek sírnak a legjobban akik a legtöbbet kerestek. (Kb. non-sense hogy pl a SW7 már az első 2 nap behozta a komplett előállítási költségét).
- Ha én a legtöbb esetben csak jogot veszem meg arra, hogy halgassam/nézzem/használjam.... akkor miért nem vihetem vissza az összekarcolt CD-t és kapok pl letöltő kupont lossless-re? Vagy miért nem vihetem vissza az originál VHS-t és kapok érte blu-ray-t vagy szintén letöltő kupont? Ha veszek egy könyvet és szét potyog miért nem kaphatok újat, vagy e-könyvet helyette? Vagy ha "X" ekönyv formátumot olvas a jelenlegi olvasóm -ami elromlott-, de a következő már csak "Y"-t miért kellene minden könyvet újra megvennem? ha én csak játszani akarok a PC-men miért kell hozzá windowst vennem, miért nincs egy ingyenes direkt gamer OS?! (Aki meg valami produktívat is akar csinálni az majd vesz magának windows-t. Miért kell kötelezően végignézni még a teljes árú lemezeken is végig nézni X darab trailert, meg kalózkodás ellenes reklámot? És legfőképp miért kell nekünk itt "keleten" legtöbbször 5-10 de akár 20€val is többet fizetni bármilyen alkotásért vagy szolgáltatásért? Miért nem örökölheti meg a kölköm az iTunes/amazon/steam fiókom hivatalosan?
- Az elállós, visszavásárlós dolog meg már ki lett vesézve.

Szóval ha ez így mind rendbe lenne akkor talán nem is lenne warez... így viszont van és lesz. (nem értem hogy miért nem elég ha egy film 1-5x behozza az árát mért kell neki 15x is behozni azt? /főleg ha az adott film szereplőiból vagy stábjából már kvázi SENKI sem él/ ha van 1 kedvenc filmem és ugrik a technológia akkor mindig vegyem meg az aktuálisat? -mert ugye visszafelé kompatibilitás az nem igazán van)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#343) hcl válasza RoundRobin (#339) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Sokkal később, de ez nem rajta múlt."
Nem olvastam tovább...
Ez már nem naivitás. Ki is lépett le?
:W

Mutogatni való hater díszpinty

(#345) RoundRobin válasza sad_Vamp (#342) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"- A jelenlegi jogvédői rendszer egyszerűen rossz!"

Az, de ez annak köszönhető, hogy vannak jogsértők, nem azoknak, akiknek a jogait védik.

"- Botrányos, hogy mindig azok a holiwoody stúdiók/sztárok/zenészek/celebek sírnak a legjobban akik a legtöbbet kerestek."

Örülj neki. Az ilyen nagy stúdióknak van kellő szava, ereje, hogy hasonló esetben érdemben lépjen az USA kormánya, vagy más országé. Azt hiszed, hogy ott valaki füttyentett és beindult a daráló? Hát nem.
A kormány észlelte, hogy az aranytojást tojó tyúkja kevesebbet adózik, mint korábban. Ez pedig elég nyomós érv, nem gondolod? Szerinted ha a magyar állam azt észlelné, hogy egy jövedelmező ágazatát tönkre teszik éppen, akkor nem lépne? Dehogy nem. És jól tenné. Itt nem csak 3-4 topmenedzserről meg 10 sztárocskáról van szó, hanem egy iparról és azokról akik ezen ipar alkalmazottai. A rendezők, fővilágosítók, sminkesek, statiszták, fő- és mellékszereplők, grafikusok, designerek, kreatívok, forgatókönyv-írók, scripterek, küldöncök egész hada. Hogy a befektetőkről ne is ejtsek szót. Ők mind mind ebből élnek, innen viszik a kenyeret a családjuknak, fizetik a rezsit és ebből a bevételből adóznak.

" (Kb. non-sense hogy pl a SW7 már az első 2 nap behozta a komplett előállítási költségét)."

De ezt a pénzt ugyanolyan emberek adják össze, akik warezt húznak le, mert nem látják be, hogy másét ellopni akkor is bűn, ha az nem autó, vagy mobiltelefon. Csak ezek az emberek másképp buták, legalábbis az én felfogásom szerint (tisztelet mindenkinek, a jelenlévők kivételek és akár tévedhetek is, nem kivánok megsérteni senkit, csak ez a véleményem). A világűrbe hype-olt sztárok jólétének anyagi alapját is ők teremtik meg. Nem fegyveres banditák kergetik a mozik pénztáráig az embereket. Azok maguktól mennek.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#346) azbest válasza RoundRobin (#345) üzenetére


azbest
félisten

jaj már, te hol éltél az utóbbi 20 évben? itthon az optikai lemezes adathordozó üzletágat teljesen tönkretették. Az állami hivatalnok mindig automatikusan rábólint az artisjus által előretjesztett árlistára. Semmit sem számított, hogy mennyi áfabevételtől esik el a kassza vagy hány cég megy tönkre. A logika szerint valakit talán lefizetnek, hogy pár személyes érdek magasabb erejű, mint az állami.

az meg külön vicc, hogy ha jogilag nem tudnak megtámadni valakit az usában lévő kiadók, akkor hatalmukban áll az otttani szenátorokon, vezetőkön keresztül egy harmadik ország vezetését politikai és gazdasági zsarolással rávenni, hogy vegzálja a saját állampolgárát. Vagy, hogy tönkretétellel fenyegessék az internetszolgáltatót, amin keresztül legálisan üzemelnek helyi szerverek (piratebay). Vagy, hogy amerikai fegyveres szövettségi kommandósok a határaikon kívül fegyveres rajtaütést végezzenek egy harmadik ország területén (dotcom). A kiadók sem állnak a jog felett, még jó hogy nem blackwater zsoldosokkal raboltatják el. :U A törvényes úton nem tudtak vele mit kezdeni, ezért törvények feletti politikai és katonai jellegű úton jártak el.

Dotcom esete is vicces. Úgy emlékszem, hogy jó ideig nem tudtak vele mit kezdeni jogilag. Aztán politikai megegyezés után fbi kommandósok rúgták rá az ajtót. Majd szabadlábon alapíthatott új céget. Egyértelmű, hogy az életének fenyegetésével próbálták eltántorítani, mert jogilag nem bírtak vele. Különben miért kellene katonai szintű rajtaütés egy gazdasági és polgárjogi eset kapcsán. A büntetőjogi rész csak arra kell, hogy állami erőforrásokat csicskáztassanak a kiadók a saját vélt vagy valós jövedelmük biztosításához :U

de valójában én vagyok a naív egy olyan országgal kapcsolatban, ahol büszkén hírdetik dokumentumfilmekben is, hogyan távolítotják el olyan országok vezetőit, akik az újtában vannak nagy hatalmú amerikai cégek profitjnak. A korrupció legális - hivatalsona lehet fizetni politikusokat, hogy magánérdekeket védjenek.

[ Szerkesztve ]

(#347) RoundRobin válasza azbest (#346) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

"Az állami hivatalnok mindig automatikusan rábólint az artisjus által előretjesztett árlistára. Semmit sem számított, hogy mennyi áfabevételtől esik el a kassza vagy hány cég megy tönkre."

Ez nem ilyen egyszerű. A napokban olvastam épp az artisjus képviselőjének rosszalló nyilatkozatát, amelyben éppen azt nyavajogja, hogy a kormány meg sem halgatta őket, a törvénytervezet átnézésére és reagálásra két hetük volt. Ez, aki tudja hogy megy ilyesmi, az döbbenten olvassa majd, mert ehhez még egy hónap is szörnyen kevés.

Itt nem a szenátorok mozgósítása ment. Azt nézzük már meg elsősorban, hogy ez hájas német mit művelt? Nem csak a topkiadóknak és hollywood-nak okozott bevételkiesést, tönkremenetelt, hanem számolatlanul és gátlástalanul mindenkinek. A magyarnak éppen úgy mint az olasznak, a franciának, az indiainak és így tovább. Ő nem válogatott.

A másik: Éppen Új Zéland az az ország, amely nem az USA csatlósa. Abszolút tiszteletben tartják az emberi jogokat, ami a kimmel kapcsolatos bírósági eljárásokból, azok eredményeiből ki is tűnik.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#348) RoundRobin válasza azbest (#346) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A törvény elfogadásáról a hazai interneten az elsők között beszámoló Szerzői jog a XXI. században blog jogász bloggere, dr. Mezei Péter például felidézi, hogy a szakma mindössze két hetet kapott a tervezet véleményezésére, majd az internetes megosztásra vonatkozó bekezdés később úgy került bele a törvényszövegbe, hogy arról már nem mondhattak véleményt az érintettek.

A zenei és irodalmi szerzők jogait kezelő Artisjus is sérelmezi az egyeztetések elmaradását. Az egyesület stratégiai és kommunikációs igazgatója, dr. Tóth Péter Benjamin lapunknak elmondta: a módosítás célja, az otthoni felhasználók dekriminalizálása, jó, de a megvalósításba komoly hibák csúsztak. A szakember szerint a törvény „homályos” szerzői jogi fogalmat vezet be a Btk.-ba, és a büntethetőség értékhatárát úgy állapítja meg, hogy azt nagyon könnyen elérhetik a fájlcserélők. „A nyugat-európai jogalkotási törekvések központi kérdése, hogy hogyan lehet biztosítani a fogyasztók dekriminalizálását és személyes adatainak védelmét, de úgy, hogy közben nem ösztönzik őket arra, hogy elkerüljék a legális online zene- és filmszolgáltatásokat. Erre a kérdésre a törvény semmilyen választ nem ad” – fogalmazott.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#350) azbest válasza RoundRobin (#347) üzenetére


azbest
félisten

ne keverjük a btk módosítást és az üreshordozói díj éves tarifatáblázatának elfogadását. Az utóbbi években semmilyen törvénynél nem vettek figyelembe semmilyen szakmai véleményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.