Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forgonati


forgonati
őstag

Jajj de szimpi tőlük, eszem a zúzájukat...

Keelah Se'lai!

(#2) OkosTibi


OkosTibi
csendes tag

Várjunk ha jól értem akkor az új alaplapok a régi procikkal nem mennek majd (+ régiek meg az újakkal de ezt tudtuk eddig is)?

(#3) bob011 válasza forgonati (#1) üzenetére


bob011
tag

Tuti veszek, a doboza gyönyörű. 😂

(#4) kalmani


kalmani
tag

Micsoda meglepetés!
Évek óta ez a tendencia. Ha új szériájú CPU-t veszek, akkor alaplapot is kell cserélni.
Régi szép időkben a 775 foglalattal nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#5) crazykid83


crazykid83
csendes tag

Csoda hogy még mindig 1155-ös gépet használok... Lassan évente kéne váltani.

(#6) berVi


berVi
senior tag

Tisztazzuk a dolgot: ez az alaplapgyartok sara, az Intelnek tokeletesen mindegy, hogy milyen lapba teszed, miutan megvetted a procit.

(#7) Z_A_P válasza berVi (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tévedsz!

OK

(#8) kikikirly


kikikirly
senior tag

Eu-nak ezt kellene tiltani környezetszennyezés címszó alatt...Egyébként csak a szokásos, 2 genenként eddig is új alaplapot adott ki Intel bácsi. :P

(#9) bindike01 válasza bob011 (#3) üzenetére


bindike01
aktív tag

Pont ezt akartam én is írni!! Nagyon szép a doboz!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10) Pug válasza berVi (#6) üzenetére


Pug
veterán

Aham, a vezerlot meg a Jezuska gyartja az uj lapokra... :DDD :N

(#11) XuChi


XuChi
addikt

Köszönjük intel :C

(#12) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Ha valakinek nem kell a doboz elfogadom :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#13) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nem semmi hogy b*sznátok meg...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14) bindike01


bindike01
aktív tag

Én mindenképp I3 4 magot szeretnék...Szerintem megteszi az is bőven egy erős VGA val.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

A procigenerációk teljesítmény-javulásának tendenciáit figyelembe véve igazából csak Ivy Bridge, vagy korábbi konfigokról lesz érdemes váltani, és abba már belefér egy lapcsere (+ memória).
Számomra nincs értelme, inkább veszek egy i7-6700T-t.

(#12) Zsidaaj
Ja, az tényleg mutatós lett.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

"de voltak még nem lefutott körök, például az alaplap kérdése"

Az összes hír szerint amit itt olvastam (és a Coffee Lake-ről volt pár), az alaplap kérdése bizony lefutott kör volt. Azt nem tudtam, hogy az új lapokban megy a Kaby Lake is, ez nekem új információ.

(#17) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem rohadtul nem szimpatikus ez a hozzáállás. Örülök hogy ilyen jól megy a skylake konfigom. Később esetleg egy deliddelt 7700k-t max bepattintok és kész. De hogy évente nem dobom ki az alaplapot az is tuti 100.

(#18) Oliverda válasza berVi (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert az alaplapokra tán nem az Intel chipsete kerül fel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Dealer95


Dealer95
őstag

Tuti lesz valami moddolt BIOS amivel majd mennek az újak is a régi lapokban... kizártnak tartom, hogy ne csinálná meg valaki.

(#20) ->Raizen<- válasza Dealer95 (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Asrock-ra számíthatsz, azok a mókolás királyai. 4core dual sata 2 elég ha erre a lapra emlékszel,, igazi öszvér volt :D

(#21) arn


arn
félisten

az uj proci - uj lap resze meg logikus... de a regi proci - regi lap, mar kevesbe tunik ugy, hogy uzleti erdek vezerelne. vmi inkompatibilitasnak kell lennie a proci szinten, hogy nem lehet belerakni a regi procit az uj alaplapba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) blue01song


blue01song
aktív tag

Jól értem, tehát Z370 kompatibilis lesz a kaby lake-el? amúgy nem gondolom,hogy 7700K-ról váltanom kellene.

(#23) AxBattler válasza ->Raizen<- (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Senki sem tartott pisztolyt a fejedhez... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Janus27


Janus27
tag

Kérdés, hogy a HDMI2.0 felkerül e végre az alaplapra vagy marad az 1.4?

(#25) pengwin válasza arn (#21) üzenetére


pengwin
addikt

1. a Skylake és a Kaby Lake mennek azonos chipsettel (100-as, 200-as lapok)
2. a Kaby Lake menni fog a 300-as lapokban.
3. A Skylake és a Kaby Lake között csak reszelgették a fingot, semmi különbség nincs köztük.

Szóval nincs ott semmi inkompatibilitás, csak még egy dologgal ösztönöznek a teljes platformcserére.

(#4) kalmani
Igen. ez évek óta így megy, de ennyire pofátlanul még egyszer sem csinálták.
Gyakorlatilag a második Skylake refresh generációt hozzák ki, meg jönnek hozzá a 3. generációs alaplapok, azonos foglalattal, de nem minden CPU-t támogató chipsettel.

(#6) berVi
Mégis mi köze ehhez az alaplapgyártóknak?!
Talán nem az Intel dönt a saját CPU-ihoz gyártott saját chipseteinek CPU-támogatási listájáról?

Undorító ez a hozzáállás, de meg is érdemli, aki ezek után őket támogatja így, hogy már van alternatívája a termékeiknek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) Graphics válasza kalmani (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez így nem igaz.

1155-nél sem kellett váltani feltétlenül
1150-nél sem.

775-nél is vegyes volt, simán tudok mondani olyan lapot, ami nem kezeli bizonyos procikat, és fordítva

@berVi: Tisztázzuk: vagy nem.

Témához: Én nem látom értelmét sem váltani, 1150-esből van egy olcsóbb gépem a TV alá, és kész.

Többi laptopon megoldva, ha meg új gépet kell összerakni lehet másik oldalon nézek most már szét.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) arn válasza pengwin (#25) üzenetére


arn
félisten

de mi abban az osztonzo, hogy az uj lapba nem rakhatsz bele egy piacon levo procit? megveheted hozza a regebbi lapot (jo esellyel olcsobban), ha ugy tetszik.

az mas kerdes, hogy ki fog ket generacioval regebbi procit venni hasonlo arban.

bar en igazabol ezen sose lovagolok, uj proci, uj lap - az elmult 25 ev alatt talan egyszer se raktam bele ugyanabba a lapba az uj procit, pedig volt par.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) lvb válasza pengwin (#25) üzenetére


lvb
aktív tag

Sajnos nem számít, mert az alaplapok hullanak, mint a legyek... 3-4 év intenzív használatnál nem igazán bír ki egy lap többet, a processzor jóval ritkábban megy tönkre. És 4 - 5 év múlva úgysem tudsz új lapot venni a processzor alá. Akkor lenne értelme a kompatibilitásnak, ha 8-10 évig is kompatibilis lenne. pl. egy lapba menne DDR2 DDR3 DDR4 is, csak a processzor határozná meg, melyiket kell bepattintani a lapba. A foglalat lehetne ugyanolyan. Minden újabb lap visszafelé kompatibilis lehetne minden téren. Ha nem tudsz 4-5 év múlva olyan lapot venni, ami megy a legújabb processzorral, és az 5 évvel ezelőttivel (pl. DDR3, DDR4 RAM-mal) akkor úgyis megette a fene az egészet.

(#29) Silεncε válasza lvb (#28) üzenetére


Silεncε
őstag

"egy lapba menne DDR2 DDR3 DDR4 is, csak a processzor határozná meg, melyiket kell bepattintani a lapba" - aztán Pistike bepattintaná a vadiúj Coffee Lake mellé a DDR2 ramot, aztán sírna hogy miért nem indul (jobb esetben) :U

Most legalább az eltérő foglalattal meg lehet ezt akadályozni, bár a kreatív DIY-készséggel megáldott egyének így is megoldják néha :W :W

Az intel megint bebizonyította, milyen vastag a bőr a képén, igazából semmi újdonság, ugorjunk

[ Szerkesztve ]

(#30) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azigen
Akkor kapják be, és rohadjon rájuk a sok meseszép újdonságuk :)

Ez amúgy azt jelenti akkor, hogy a Skylake prockók pár év múlva eladhatatlanok lesznek?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) Graphics válasza lvb (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És hogy, majd a következő foglalatot kitalálja az alaplap? :D

@Apollyon: A 1155-ös procik eladhatatlanok? Hány generáció lefutott már, a használt piac mindig is létezni fog.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) ->Raizen<- válasza Graphics (#31) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem az amd sem lesz jótékonysági intézmény, jön az am4-be két apu generáció meg még egy újabb zen magos proci generáció és szerintem ott is veheted ezek után az új alaplapot.

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

(#34) Lord Dion


Lord Dion
csendes tag

Szeretem az Intel procikat, de ez az üzletpolitika egyszerűen szemétség. Még szerencse, hogy a Ryzen jól sikerült és valós alternatíva. Mást nem tudok tenni mint azzal tiltakozok ellene, hogy nem veszek Intel-t legközelebb. Remélem mások is lesznek így vele és magukba néznek, ha már egyszer veszteséges lesz számukra a hülyeségük.

A 478/775 anno nagyon szépen le lett fedve. Van deszkám, ami már PCI-E, de még 478. 775-ös, ami még AGP. Áthozhattam a P4-emet, aztán válthattam Core 2 Duo-ra, majd Quad-ra. Nem azért váltottam lapot, mert egy másik komponens kikényszerítette, hanem mert többet tudott. Fejlettebb USB, SATA, stb. Egyszerűen korrektek voltak. Azért cseréltél le valamit, mert megérte lecserélni.

Ha most van egy indokolt változás, memóriavezérlő, IGP, stb., és cserélni kell a lapot egy újabb procihoz, mert integráltak egy eddig alaplapon lévő komponenst mondjuk, az indokolt, hát cserélek. De ez, ahol egy értelmes bios megoldaná és mesterségesen kialakított a korlátozás, ez bunkóság. Az is amit a Windows-ok processzortámogatásánál művelnek..

No nem bosszankodok többet. Itt a fórumon úgyis képben van már mindenki a gyártók szemétkedéseivel. :)

(#35) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Akik sírnak: Kezeket fel, akinek Z270-es lapja van, nincs pénze jó procira alapból de később lesz, és egyáltalán cserélt már procit életében. Ja, senki?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) b. válasza Janus27 (#24) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg fel kell hogy kerüljön, mert az régi -új IGP újdonságaként azon kimenetek támogatását írják...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) #95904256 válasza kalmani (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az LGA775-re gondolsz? Hm... nekem nem úgy rémlik. Volt ott kavarás bőven, főképp a fesz.szabályozó speckójának állandó módosításai miatt.

(#38) Fred23 válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erre tényleg van egy minimális esély!

(#39) scarabeus86 válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


scarabeus86
tag

Múltkor ismerős gépét buheráltam, ilyen alaplap volt benne, néztem is nagyot hogy ebbe aztán minden belemegy :D

(#40) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt hiszem jókor váltottam AM4-re.

<< Heimdal >>

(#41) eldiablo válasza Blindmouse (#35) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

G3258 utánna 4790K platform váltás, Maximus VIII Hero +i3 6100, 6700K, G3900 utánna 6500T majd 7700K és váltás Maximus IX Apexra. Most megint jöhet a platfom váltás. :W

(#42) fairi válasza eldiablo (#41) üzenetére


fairi
addikt

Tiltakozz. Ne válts platformot.
Majd ha 10 nm eljön nagy nehezen. Nem kötelező gyártani a világban az elektronikus hulladékot.

(#43) eldiablo válasza fairi (#42) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Oké-oké, sokszor cserélekt alkatrészeket, de annyira nem állok jól, hogy egyből kukába dobjam a cuccokat. El szoktam adni. ;)

(#44) atenza válasza arn (#21) üzenetére


atenza
senior tag

Gondolom azért mert a visszafele kompatibilitás plusz kiadást jelentene inteléknek, szoftvereket azokra is updatelni és utána tesztelni külön stb.

Amúgy meg ameddig nem lesz +50%-al nagyobb teljesítmény, azonos áron, addig én nem veszek intelt. Mondom úgy hogy i7 4790k-ról váltottam Ryzen 1700-ra, ami arra amire nekem kell majdnem 2× olyan gyors.

[ Szerkesztve ]

(#45) Viktor77 válasza eldiablo (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, aki 7700K-ról vált (ami kb. mindenre elég még sokáig), az fizesse meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#46) Blindmouse válasza eldiablo (#41) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Akkor add el az alaplapot is.
4790K-ról i3 6100-ra váltani vagy 6700K-ról G3900-ra váltani meg a kényszeres obcesszív kompulzív vásálás kategóriája, mert a legújabb kell, mert mert mert... Igazából fogalmam sincs miért. 15% különbség van 4790K és a 7700K között.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#47) ->Raizen<- válasza atenza (#44) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igy van erdemesebb i5 rol ryzen 1700 ra valtani most. 8 mag 16 szal.

(#48) eldiablo válasza Blindmouse (#46) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Fingod sincs miért cseréltem, ezért javaslom, hogy máskor tartózkodj az alaptalan elemzéstől.

(#49) Blindmouse válasza eldiablo (#48) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem, és igazából nem is érdekel. Mint írtam, eladjátok egyszerre az alaplapot meg a procit ahelyett hogy itt rinyáltok.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#50) L4mie


L4mie
veterán

frankó...3 hete vettem a z270-es konfigot. Igen...olvastam, hogy jön a CL és, hogy lehet nem lesz kompatibilis a jövőben, de reméltem csak porhintés, sajnos nem. És igen bosszantó az érzés amikor az elvben x-et érő használt cuccod pár hét alatt x-y lesz....

*/mert kellett és nem tudtam várni/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.