Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) niof


niof
addikt

Igazából már annyi fícsör bele van szuszakolva a mobilokba (bármelyik okostelefonba), hogy nem is nagyon lehet innovációra számítani. Évek óta egy helyben topogás van, ugyanannak a sz@rnak az ide-oda kenegetése. Szerintem egy átlag júzernek nincs hiányérzete egy középkategóriás készüléknél sem. A kamerákat hiába fejlesztgetik, a szenzor nem lesz nagyobb bennük, mert fizikailag nem fér el, ez meg eleve behatárolja a kapott minőséget. Szerintem itt is kb. a határon mozog a technológia, mint a prociknál.
Én hosszú-hosszú évek óta egy területet látok pangani, amit szerintem teljesen elhanyagolnak, az pedig az akkumulátor. Bár a régi telefonjaink töredék tudással rendelkeztek a maiakhoz képest, de azoknak még volt épkézláb üzemideje. Voltak telefonjaim (sőt, az egyik ma is megvan, és működik is), amik 3-5 hetet mentek el egy töltéssel! Hol vagyunk ettől?... Jó, nyilván ez a mai számítási teljesítmény mellett irreális elvárás, de legalább 1 hét??
Szóval, lehet azt mondani, hogy úgyis tölti az ember minden nap, de ha olyan szituáció adódik, hogy nem jutsz töltőhöz, és használnod kell a telefont, akkor meg azért remegsz, mert mi van, ha lemerül? Vagy hordjak egy 4-500g-os akkupakkot? Kösz nem...
Inkább erre kellene ráfeszülni a gyártóknak, hogy újra legyenek legalább 4-5 napos, urambocsá' 1 hetes üzemidejű készülékek, normál használat mellett. Szerintem nem egy megoldhatatlan kihívás lenne...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.